Psychologiczne możliwości starość, czyli jak żyć długo i szczęśliwie

Starość – wielki czas! Ale nie każdy o tym wie, a wielu z nich nawet twierdzą. Dla większości ludzi, starzenie się jest chorobą – bezradność, nuda i monotonia. Dlatego też, gdy osoba jest wykonywany pewną liczbę lat, czuł się przesądzony. Jednak sprawy nie są aż tak pesymistyczne. Psychologiczne możliwości starości, który wiele osób nie zauważa, mogą być bardzo duże i niesamowite. Jeżeli, z jakichkolwiek przyczyn, odpowiednie pytanie, a następnie, po przeczytaniu tego artykułu, będziesz w stanie optymistyczne i świeżego spojrzenia na perspektywy, które otwierają się przed tobą.

load...

W jakim momencie przychodzi starość?

Zbyt wielu ludzi zadają sobie pytanie: „W jakim momencie ja się stary?” Może cię to zaskoczy, ale niektóre jasne i jednakowe dla wszystkich granicach nie istnieją. Naukowcy wolą zacząć od fizjologicznych przyczyn starości, jak większość zmian psychologicznych związanych z nimi. Jako główne przyczyny to często pojawia się menopauzy.

Okres menopauzy mogą różnić się od jednego roku do dziesięciu lat, ze szczytem w przeciętnie pięćdziesięciu do pięćdziesięciu pięciu lat. Debata obecnie trwają w tej sprawie, czy menopauza występuje u mężczyzn, i występuje tylko u kobiet. Ale nawet jeśli zmiany hormonalne – może to być wiele kobiet, zmiany psychiczne są przedmiotem obu płci. Zmiany te mają szereg etapów jego powstawania:

 1. Preklimaks

  Niektórzy ludzie pojawiają się na długo przed menopauzą pierwszą awarię organizmu – pogorszenie układu krążenia, zmniejsza produkcję hormonów, a kobieta może realizować bóle głowy, duszność i omdlenia. W stanie umysłu mający pierwsze „alarm” – płaczliwość i urazy. U mężczyzn, nawiasem mówiąc, nie może być melancholii i depresji.

 2. Faktycznie klimakc

  Granice czasowe są zamazane go – od czterdziestu pięciu do pięćdziesięciu pięciu lat. Dla niektórych kobiet, to zamienia się w koszmar. Jednakże zmiany w sferze emocjonalnej występować nawet wśród tych, którzy byli aktywne życie, celowy, trwały i pewny siebie. Zamiast dziobowy może iść niezdecydowanie, niepokój i brak perspektyw w tej sytuacji buduschem.V kobieta powinna być zrozumiałe, że jej stan psychiczny – jest w dużej mierze echem imponującej rekonstrukcji, które odbywają się w jej ciele. To może zmniejszyć zainteresowanie nawet na fakt, że zanim to było ekscytujące. Często w okresie menopauzy dodatkowo zaostrzone najbardziej uderzające cechy. Najważniejsze – należy pamiętać, że prędzej czy później zostanie to emocje i nerwowość, a ogólny stan męskich stabiliziruetsya.U tych doświadczeń zazwyczaj koreluje z kryzysu wieku średniego. Oni z kolei do tyłu i spojrzeć na swoje życie, a jeśli wrażenie jest daleki od dobra, zaczynają próbować coś zmienić. Może się to objawiać w dziwne zachowanie: podejrzenia, downshifting, ożenił się z dziewczyną dwudziestu lub zakup zamienny. Czasami te działania przynoszą komfort w męskiej duszy, a czasem tylko wzmacniać niezadowolenie z życia.

  load...
 3. Ukończenie

  Wyraża się to w tym, że kobieta uspokaja. Staje się stabilność potrzeb, self-dodatnich i zadowolenie. Dla mężczyzn, to może skończyć się jak dobrze, ale może być mniej optymistyczne opcji. Na przykład, rodzaj fussiness starca, lub odwrotnie, coarsening – kiedy człowiek staje się duże i nieporęczne.

Powyższe zmiany w starszym wieku, jest bardzo ściśle związane z menopauzą. Jednak granice wieku nie trzeba go odpychać od fizjologicznych rearanżacji. Starość jako problem psychologiczny zależy od przyjętych społecznie norm, które są oparte na wieku i stylu życia osoby starszej. W szczególności oferujemy następujące granice dla osób starszych:

 1. Predstarost

  Mogą wystąpić w okresie od pięciu do pięćdziesięciu-sześćdziesięciu pięciu lat. Jest zwiększenie wrażliwości na zmiany – w tym wieku zmiany w warunkach życia postrzegane są znacznie trudniejsze, ponieważ psychikę jest mniej elastyczny i ruchome. Ludzie przychodzą do tego okresu, emeryturę, odpowiednio, zmiany zachodzą w każdym przypadku. Może to być związane z depresją, a może z radości – na przykład, jeśli ktoś w końcu będzie Ikebana, który od dawna marzył, albo częściej łowić. Zwiększone zapotrzebowanie na pokrewnych kontaktów. Obserwujemy przypływ egocentryzmu, dlatego konflikty mogą pojawić się później.

 2. Faktycznie starość

  Faza ta rozpoczyna się w ogóle różne, średnio – z sześćdziesięciu pięciu lat. Styl życia może być radykalnie różni się od poprzedniego okresu, bo z reguły stają się wyraźne zmiany stanu organizmu, co prowadzi do konieczności stosowania specjalnych warunkach: specjalna dieta, pora dnia, działania itp … Zwiększona zależność od ludzi wokół nich, więc wiele osób starszych potrzebujących wsparcia ze strony rodziny i pod ich opieką.

 3. Starość

  Nie występuje w ogóle, a więcej do czynienia z kilkoma poważnymi chorobami. Na przykład osoba, która nie może chodzić i dbać o siebie. On może być potrzebne specjalne leki lub urządzeń, które obsługują wszystkie funkcje życiowe. W przypadku wystąpienia stanu każdej osoby jest pokazany indywidualnie. Dlatego teraz, wiele osób zaangażowanych w zapobieganiu starości – prowadzić zdrowy tryb życia i ćwiczenia.

Oczywiście, stary granica bardzo niewyraźne. Ktoś czuje głęboki staruszkę pięćdziesięciu lat, a dla niektórych, a siedemdziesiąt nie jest przeszkodą dla aktywnego i ekscytującego życia. Zgadzam się, tajemnica szczęśliwej starości jest wiele warte! Na przykład, na Zachodzie, nie ma czegoś takiego jak „trzeciego wieku” – tym razem po praw emerytalnych. Jest wypełniona podróży, koncertów i różnych hobby, takie jak zbieranie lub kaligrafii. I nawet gdy siły stają się coraz mniejsze, nadchodzi „wiek” – czwarty okres nie tak aktywne, ale również całkiem szczęśliwy – to jest bardziej spokojny i mądry starości. Więc od tego, co jeszcze zależy nasza przyszłość?

Że starość z nadchodzącym …

Przyszłe zmiany bardzo, bardzo dużo – niektóre są lepsze, niektóre gorsze, a niektóre po prostu trzeba się przyzwyczaić. To tak zwane psychologiczne cechy starości. W każdym razie, gdyby nie były, starość nie było nowego etapu w naszym życiu. Pierwsze zmiany odnoszą się do ludzkiej psychiki. Jest oczywiste, że obniżona ostrość wzroku i słuchu, uwagi i pamięci.

Ale pamięć nie jest faktycznie tak prosta: przede wszystkim wpływa na pamięć długoterminową, czyli łatwiej jest zapomnieć o wszystkim, co wydarzyło się dawno temu i przez długi czas. Ale w tym samym czasie starsi ludzie dobrze zapamiętać wszystkie rzeczy, które są zainteresowane, a także wszystkie ważne wydarzenia dla nich. Zmniejszona zdolność uczenia się – dlatego tak trudne do opanowania komputera w starości. Jednak ktoś, jak to możliwe, a zatem proces w dużej mierze zależy od zainteresowania i stosunek do niego.

Trzeba też wspomnieć o inteligencji i myślenia. W celu utrzymania ich na odpowiednim poziomie w podeszłym wieku konieczne jest stosowanie specjalnych aparatów, na przykład, grupowanie materiału na temat znaczenia, zaangażowaniu wszystkich zmysłów, a większa ilość czasu spędzonego na aktywność myślenia. Ale to nie wszystko: psychologowie sporządził listę czynników, które są korzystne dla intelektu:

 • Brak układu sercowo-naczyniowego i innych chorób przewlekłych;
 • Korzystniejsze warunki środowiskowe;
 • Poziom dochodów jest powyżej średniej;
 • Ciepły klimat rodzinnego;
 • Uczestniczyć w sprawach, przyczyniając się do rozwoju zdolności poznawczych;
 • Małżonek, który posiada wysoką inteligencję;
 • Zadowolenie z obecnego życia;
 • Elastyczność osobisty;

Przez psychologicznych cech starości zastosowanie również dramatyczne zmiany w osobowości i charakteru. Zmniejszone żywotność i odcienia, osoby w podeszłym wieku jest mniej aktywne. Wiele emocji spada, zwłaszcza wśród tych, którzy żyli turbulentny i emocjonalnie stresujące życie – pochodzą one do spokoju. Zawęża zakres swoich uczuć, czasami cała miłość koncentruje się na kogoś jednego, na przykład, do wnuka. Pewną bezradność, zgodność i podatność na sugestie. Jest to szczególnie ważne w tym sensie, że trzeba chronić swoich starszych krewnych z wpływem oszustwa.

To zawęża zakres interesów. Sam słyszałem, że starsi ludzie rozmawiają tylko o swoich wrzodów, pragnień i potrzeb lub, jak żyć w Rosji jest źle. Wszystko to może towarzyszyć zwiększona drażliwość i reakcji emocjonalnych. Nawiasem mówiąc, czasami istnieje takie zjawisko jak zmienić niektóre cechy, przeciwnie: na przykład, w przeszłości, hojny człowiek nagle staje się oznaczać, że oczywiście, nie znajduje oparcia w innych. Ogólnie rzecz biorąc, osoby starsze są dość egocentryczny.

Konieczne jest, aby przypomnieć razobschestvleniya zjawiska. Charakteryzuje szczególnie dla osób starszych i, jak sama nazwa wskazuje, odnosi się do utraty szans dla pełnej interakcji z innymi. Niestety, jest to fakt, a może właśnie z tego powodu, wiele osób starszych to skomplikowane. Trudno im zaspokoić ich potrzebę komunikowania się, a nawet do terapeuty i na poczcie, przychodzą do rozmowy (bardzo irytujące innych ludzi). Zjawisko to ma kilka źródeł:

 1. Utrata więzi rodzinnych. Zdarza się cały czas, na przykład, gdy starsi rodzice mieszkają oddzielnie od dorosłych dzieci. Są one często trudne do zdobycia dla dzieci, a te z kolei raz. I to nie zawsze jest zabawa, aby usłyszeć historie z życia rodziców.
 2. Utrata pracy wiąże się z przejściem na emeryturę. Dla człowieka po udziale powiadomiony trzydzieści lwa jego komunikacji z innymi ludźmi jest komunikacja w pracy. Niektórzy nawet uda się zbudować przyjazne stosunki ze współpracownikami. Ale to wszystko kończy się w momencie, gdy dana osoba przestaje regularnie iść do pracy.
 3. Nieuniknione utrata partnera komunikacji. Może się to zdarzyć z różnych powodów: śmierć współmałżonka lub bliskich przyjaciół, ograniczenia podróży związanych ze zdrowiem, brak własnego transportu lub trudności finansowych. Dokładnie ten sam problem może pojawić się z przyjaciółmi, więc kontakty społeczne na starość stają się mniej intensywne.

Jednak sytuacja nie jest tak smutne i beznadziejne – istnieją przeszkody razobschestvleniyu. Może to być równowaga układu nerwowego, oraz wysoką ekstrawersja, ale najważniejsze jest, stosunek panujące w społeczeństwie dla osób starszych. Na przykład, w Abchazji młodzi ludzie szanować starszych – są one dla nich symbolem mądrości – i wielką wagę do dialogu z nimi. Z tego powodu większość ludzi starszych są zadowoleni ze swojego życia. Znajduje to również odzwierciedlenie w sferze społecznej w Abchazji nie ma starych ludzi, przestępców i zbrodnie przeciwko podeszłym wieku.

Należy również mieć na uwadze, że starzenie się ze wzrostem roli rodziny w życiu osoby starszej. Po wszystkich kontaktów domowych w stanie zastąpić inne rodzaje zgubił. Pogorszenie stanu zdrowia, rosnące w ostatnich latach stawia starzejące się osoby staje się coraz bardziej zależna od innych członków rodziny – on potrzebuje ich pomocy i opieki. Kiedy starsza osoba jest w rodzinie, jest on w stanie poczuć bezpieczeństwo i niezależność napotykanych problemów.

Ale dziadek lub babcia starszych niekoniecznie stać się ciężarem. Mogą zajmować wykonalnych obowiązków domowych, takich jak gotowanie lub bawić się z dziećmi. To daje mu poczucie własnej użytkowania i pewność siebie, a jednak są one bardzo ważne dla dobrego zdrowia i pełnej adaptacji do okresu starości. Co więcej, to właśnie dziadkowie można powiedzieć zgodnie z prawdą i zastanawiasz się o wydarzeniach z przeszłości, co nie może być na poważnie porwać małego dziecka. Najważniejsze w tej całej sytuacji – traktować siebie z miłością i szacunkiem.

Nie wspominając już smutny i przygnębiony – śmierć się zbliża, dla wielu ludzi jest to związane ze starzeniem się społeczeństwa i związane ze starzeniem zmiany. Interakcja ze śmiercią ma kilka aspektów:

 • Znaczenie śmierci ludzi. Dla niektórych oznacza to koniec wszystkich rzeczy, i dla kogoś – po prostu przejść do następnego poziomu, a nawet pewnym ciekawym i ekscytującym wydarzeniu. Zgadzam się – tak, jak osoba odnosi się do śmierci, w dużej mierze w stanie określić jego stan zdrowia na okres po sześćdziesięciu lat.
 • Znaczenie śmierci dla krewnych i przyjaciół. Było przy tej okazji doświadcza troski o nas: „Co się stanie z moim mężem po mojej śmierci”, „Co się stanie z moimi dziećmi, kiedy ja umrę?”, Etc. … Po tym wszystkim, śmierć jest często postrzegany przez nas nie jest tak źle wydarzeniem dla osoby wychodzącej, ale jako tragedia dla jego rodziny. I to ma homespun prawdę.
 • Praktyczny aspekt. Składa się z dwóch pytań: co można zrobić ze strachu przed śmiercią i jak opóźnić? Ludzie chodzą do terapeutów wydać dużo pieniędzy na lekarzy i zdrowego stylu życia (to, nawiasem mówiąc, pracują cały przemysł przemysłowy) – wszystko na kilka lat, aby opóźnić ten moment. Nawiasem mówiąc, jest bardzo ściśle związane ze śmiercią wartość dla osoby, aby odejść z powodu śmierci będzie tylko jeden, dla których namalowała bardzo negatywnie.

Wszystkie te myśli o śmierci zły wpływ na psychologicznych cech starości – osoba ta ustawić typ „co może przyjść” i „ode mnie zależy nic” (dużo ze względu na myśl o śmierci iść do religii i do przeniesienia odpowiedzialności za swoje życie Bogu ), a także wzmocnione zasady moralne. Osoby w podeszłym wieku człowiek staje się mądry i coraz przestrzega norm moralnych faktu, że zmiana sposobu postrzegania rzeczywistości – pragnienie, aby konkurować z innymi i cieszyć się korzyści materialnych zastąpił pragnienie ciepłych stosunków i stabilności w społeczeństwie.

Ageism: uwaga, niebezpieczeństwo!

Jest to kolejny smutny fakt, o którym nie możemy wspomnieć – to ageism. Termin ten odnosi się do negatywnych stereotypów ludzi w każdym wieku, ale najczęściej odnosi się do stereotypu osób starszych. Zgadzasz się, że każdy z nas przynajmniej raz w życiu doświadczył ostry atak, ospałość zbeształ babcię w mailu lub nudnego dziadka w PKO.

Taki związek jest związany z różnych powodów. Po pierwsze, osoby starsze często nie dbać o siebie: nie wyglądają brudny i wydzielać nieprzyjemny zapach, może zacząć głośno cios nos i kaszel, etc. … Co motywuje ich do tego – nie zawsze jest oczywiste (nie można odpisać wszystkich złych warunków socjalnych w Polsce, bo ktoś nadal udaje się wyglądać i zachowywać się estetycznie!). Wszystko to dzieje się w dzisiejszym społeczeństwie, gdzie od dawna ważną piękno i harmonię. Po drugie, w podeszłym wieku może być trudne do kontaktu i być blisko – jak mówią czasami przepływu malovosprinimaemy chaotycznych myśli bliskich do idiotyzmu. Często są one zaklinowane obsesje, wściekle latania od starczy bezzębne usta.

Rzeczywiście, jako spadkobiercy najlepszych czasach sowieckich, osoby starsze często nie są dostosowane do współczesnych realiów. To wyjaśnia niektóre z ich powolność i niezdolność do uczenia się nowej technologii. W swoim czasie, bo nawet cienia takiego postępu nie było! W obliczu jednego lub dwóch takich podmiotów, zaczynamy myśleć, że wszyscy oni są. I rodzą się stereotypy, które później wpływają się już w naszym stosunku do starości. Po pierwsze widać te osoby starsze są niegrzeczni do nich, a potem myślisz, że będziesz się tak, i będzie również rude, potem zaczniesz szalenie boi się starości. I błędne koło.

Przerwa to tylko możliwe. Czując się dusić falę irytacji i złości na kolejną dziwną starca, zatrzymać i pomyśleć o tym, dlaczego zachowuje. Być może będziesz czuć litość i współczucie zamiast złości, może nawet chce coś zrobić, aby mu pomóc. Dobrze, jeśli jego zachowanie jest całkowicie poza nawiasem i poważnie zranić, starają się chronić przed kontaktem z tą osobą. Na przykład wybrać się do takiego zegarka w mailu, w którym najniższe stężenie w podeszłym wieku. I pamiętaj, że starość, to może być odzwierciedleniem twoich obecnych działań na rzecz osób starszych, ponieważ dzieci będą uczyć się szanować starszych od ciebie.

Praca i emerytura

Ze względu na fakt, że ludzka psychika się zmienia, to samo dzieje się z występu. Nie jest tajemnicą, że istnieje pewna granica, po przekroczeniu której dana osoba może mieć problemy ze znalezieniem i ze znalezieniem pracy. Jest to uzasadnione jego istnienie? Dla wielu zawodów – tak. Na przykład sportowca karierze tancerki, aktorki i kariera wojskowa sugeruje szczyt do trzydziestu lat i emeryturę w wieku czterdziestu lat. Wynika to z wysokich wymagań w formie fizycznej, a także osób pracujących w tych dziedzinach, konieczne jest, aby przyjąć na wcześniejszą emeryturę.

Istnieją jednak zawody, w których szczyt kariery w okresie od trzydziestu do sześćdziesięciu czy siedemdziesięciu lat. Zazwyczaj dotyczy to zawodów, pracujących w branży usługowej i innych zawodów, które nie wymagają ogromny bagaż wiedzy teoretycznej – przychodzi do głosu umiejętności praktycznych. I wreszcie, nie są zawody, w których kompetencje ludzkie z wiekiem zwiększa się. To administratorów, polityków, naukowców, prawników, lekarzy i innych specjalności, w których doświadczenie życiowe i zawodowe mają wielkie znaczenie. Jak gdzieś do sześćdziesięciu lat wzrost jakości działań wykonawczych i doradczych, jakości pracy inspekcji, umiejętność organizowania pracy. Może to zrekompensować fakt, że wraz z wiekiem, spadek wyobraźni, inicjatywy i skuteczności w poprawie poziomu zawodowego.

Dlatego twój „profesjonalny” starość zależy całkowicie od swojej specjalności. Na szczęście, niektóre zawody nie wiążą emeryturę, i można pracować tyle, ile chcą najbardziej. Więc można dokonać wyboru w oparciu o ich charakterystyki i sytuacji na rynku pracy, a żadnego wyboru – zawsze jest wspaniały!

Życia po przejściu na emeryturę

Jesteś prawdopodobnie już sobie sprawę z prostego faktu, że starość może być bardzo różny. Czynniki wpływające na jakość wyżej wymienionych i wyboru zawodu i zdrowie, a nawet stan psychiczny. W ten sposób, poszczególne objawy starzenia się jest bardzo szeroki: starość może być normalny i może być patologicznych. W przypadku normalnego starzenia się ludzi skompensowania tych strat, które są na przykład robić specjalne ćwiczenia. W tym przypadku osoba nie ciężka choroba. Patologicznego starzenia pochodzi z różnych chorób, nieprzyjemne zdarzenia zachodzące w organizmie (wszystkie rodzaje udarów mózgu, zawałów serca, paraliż, stwardnienie rozsiane, etc …).

Niewątpliwie, starość – nie jest to szczyt witalności i tonu (choć zdarza się też ktoś!). Jednak według badań, to jednak nie powinien towarzyszyć poważne choroby – to nie jest normą. W twojej mocy, aby opóźnić ten moment, a nawet do osiągnięcia jego niewystąpienia – za to musimy starannie iz miłością traktować swoje ciało i nie bój stanu kruchości (jak wiemy, czasami nasze lęki zmaterializować). Ponadto, ludzie mogą dostosować się do niemal wszystko, co w szczególności, istnieją przypadki, w których osoby niepełnosprawne nadal być oszczędny, na przykład, napisać powieść, leżąc w łóżku.

Jest jeszcze inny ciekawy typ starzenia się – gdy wiek biologiczny nie odpowiada psychicznego. Oczywiście, może to być opcja bardzo smutny, gdy trzydzieści lat kobieta zachowuje się jak głęboko staruszki: „Och, ja już nie mają szans w życiu – wkrótce umrzeć”. Ale może to być opcja odwrotna. Wszyscy z was musiał widzieć starców wesoły i pozytywny (niestety, zjawisko to jest bardziej charakterystyczne dla zagranicznych emerytów), że coś żarty, iść w krótkich spodenkach i aktywnego podróżowania.

Psychologowie przeprowadzili ciekawe studium: w porównaniu oczekiwania – „Co ja w starości” – rzeczywistość – „co jestem na emeryturze”. Okazało się całkiem zachęcające wyniki, że ludzie się spodziewać dużo więcej problemów zdrowotnych, problemów finansowych, poczucie bezradności i izolacji społecznej. Wielu nawet odnotowano poprawę samopoczucia, poczucia wolności, odsetek do zawodu ulubionych rzeczy. W związku z powyższym, nie istnieją żadne realne statystyki dotyczące podstaw, by oczekiwać smutny i nieszczęśliwy starość.

Znani psycholog domowe Igor Semenovich Kon przedstawiony bardziej szczegółowo problem patologicznych, podczas starzenia. Opisał różne rodzaje starzenia, które mogą być uprzywilejowanych i upośledzonych. Tego rodzaju starości, jego zdaniem, określa stan osoby zdrowia. Con wymienia następujące rodzaje pomyślnego starzenia się:

 • Aktywny twórczy starość. Tacy ludzie są bardzo późno, aby przejść na emeryturę, próbując jak najwięcej, aby opóźnić ten moment. Ale nawet rozstanie się z trudem, osoba nadal aktywnie uczestniczyć w życiu publicznym, kształci młodzież, itd. … Niektórzy psychologowie uważają, że może to być spowodowane biednych stosunkach rodzinnych i nedorealizovannostyu w tej dziedzinie, ale najważniejsze – jest to wysoka satysfakcja, że ​​przynosi tego typu starości.
 • Starość jest wspaniałym fitness społeczne i psychologiczne. W tym przypadku energia starzenia osoby jest skierowany do urządzenia własnego życia: finansowego samopoczucia, relaksu, rozrywki i samodoskonalenia. Taki człowiek w podeszłym wieku z oferty wszystkich tych rzeczy, które nie mają czasu, aby robić w życiu codziennym. I, oczywiście, lubi go.
 • „Kobieta” typ starzenia. W tym przypadku, starszy człowiek nabiera różnych pracach Rodzina: pracach domowych, podnoszenie wnuków, pracujących w kraju, itd. Od obowiązków rodzinnych, co do zasady, są niewyczerpane, tak starszych jest znudzony lub obniżone odpowiednio, ich życie jest generalnie zadowolony. Jednak ta satysfakcja jest niższy niż we wszystkich innych przypadkach, bogaty, ze względu na fakt, że ten dom wysiłki wciąż nie są prawdziwe samorealizacja dla większości ludzi.
 • „Mężczyzna” typ starzenia się, starości lub w opiece zdrowotnej. W tym przypadku, osoba odbiera przyjemność z życia wypełnić różne opcje dla opieki zdrowotnej. Pobudzają aktywność w tym starca: lubi sport, zainteresowanych zdrowym systemów żywnościowych, należy przejść do dowolnego klubu zdrowia. Jednak w tym przypadku obawy o ich ciał jest często nadmierne i towarzyszą różne lęki i niepokoje, które może zmusić osobę płacić zbyt dużo uwagi do ich rzeczywistych i urojonych dolegliwości i sprawiają, że długi spacer do lekarzy. Ale w ogóle, ten starzec jest zazwyczaj dość zadowoleni ze swojego życia.

Niestety, nie wszyscy są stosunkowo bezpiecznie starzenia – Jest bardzo smutne opcje. Rereading ich opisem, można tylko mieć nadzieję, że nasi drodzy czytelnicy, bez spotkania kiedykolwiek. Należą do nich:

 • Wiecznie niezadowolonych malkontentów wszystkie. Są całkowicie niezadowolony ze stanem świata, krytykując wszystko i wszystkich z wyjątkiem siebie. Mają chęć do nauczania wszystkich i terroryzował przez niekończące się roszczeń. Szczególnie często krytykowane „noneshnie młodzieży.” Często przychodzą do opcji takiej ludzi, którzy z natury zawsze były agresywne, aw starszym wieku agresji dowiaduje się właśnie taki przykry sposób. Jest to podobne do własnej wersji samorealizacji.
 • Lonely smutne przegranych. Ci ludzie są rozczarowani w siebie i we własnym życiu. Oni ciągle krytykować i obwiniania siebie za ich rzeczywistych i urojonych straconych szans, żałuje błędów popełnionych w życiu i nie może odpędzić ciemne wspomnienia przykrych doświadczeń z przeszłości. Wszystko to sprawia, że ​​są bardzo nieszczęśliwi.

Jest to bardzo przydatna rzecz, która może znacznie poprawić standard życia na starość. Są to zdolności, umiejętności, działania i obszary zainteresowania, które nabyli w okresie dojrzewania i wczesnej dorosłości, dojrzałości zapomnieć i pamiętać ponownie w starości. Przykładem takich działań może być rysowanie lub pisanie poezji jako nastolatek, jesteś po prostu rozbawiony, ale później, na starość, to hobby może być bardzo użyteczne dla was, i stać się źródłem witalności i inspiracji.

Ciekawostka: wiele młodzi rodzice skarżą się na ich małżonków – a nie pomaga z dzieckiem, i daje mało czasu i nie jest przestrzegane. Ale jeśli zadać im to samo pytanie o zadowolenie z życia rodzinnego po czasie, gdy dorosłe dzieci opuszczają gniazdo rodzicielską, odpowiedź może cię zaskoczyć – większość ludzi są optymistyczne na życiu rodzinnym. Tak więc, wiele osób które przeżyły do ​​starości razem. Docenić ich życia rodzinnego, jak również i jego partnera – zarówno nadaje się do nich.

Ogólna ocena jego dotychczasowego życia – jest to jeden z najważniejszych problemów stojących przed starszego mężczyznę. Ma dwie możliwości: może pozytywnie odnoszą się do sposobu żył jego życie, a więc zaakceptować siebie, albo należących do rozpaczy, myśląc o tym, jak źle żył. Zazwyczaj ta jest wyrażona w obecności lub braku strachu przed śmiercią, i że osoba mówi o swoim życiu. Istotna jest także możliwość uczenia się od dotychczasowego życia.

Starość – radość?

Tak, nasz papier jest bliski jego zakończeniu. Ale pozostawił nierozwiązany jeden bardzo ważny praktyczne pytanie – jak zrobić emerytalny szczęśliwy i dostatni? Nawet jeśli uważasz, że żywotność nigdy nie przyjdzie, warto zrobić coś dobrego dla tego teraz. Nie, nie zamieni się lęk o przyszłość starości młodej dziewczyny – po prostu żyć. Ale przeczytaj nasze porady – na wszelki wypadek.

 1. Spróbuj zobaczyć i dowiedzieć się jak najwięcej wszystko. W pierwszej kolejności, to nie będzie miał poczucie, że żyłeś swoje życie na próżno – zrobić tak wiele rzeczy, aby spróbować! Po drugie, jest rozmawiać z dziećmi i wnukami, a oni będą naprawdę interesujące usłyszeć swoje historie. Po trzecie, jak już wspomniano powyżej, to daje podstawy do hobby i zainteresowania w podeszłym wieku – nie będą musieli nauczyć się czegoś radykalnie nowego, konieczne jest jedynie przypomnieć dobrze zapomniane stare.
 2. Większość ludzi, którzy są blisko was. Relacja – jest to rzecz, która musi być stale coś zainwestować – rodzaj emocjonalnego funduszu emerytalnego. Jeśli nie będzie działać na nich i dać im uwagę, wiele osób będzie stopniowo wychodzić ze swojego życia, a będziesz sam. I jest to jeden z najtrudniejszych i przykrych doświadczeń starszych. Więc starają się pozostać w kontakcie: zadzwonić do przyjaciela, pogratulować im na urodziny, spotkać się z nimi i szukać dawnych Schoolmates. Kto wie, z którejkolwiek z tych osób, które chcą komunikować się za pomocą … TSAT roku?
 3. Dbać o swoje ciało. Najbardziej popularna rada. Nie do pomyślenia, jeśli angażują się w sport i własnego zdrowia, potencjalna emerytura będzie bardziej przyjemne i łatwiejsze do przeprowadzenia. Jednak wielu z nas odkładać na jutro – bo życie jest bardzo długa! Nie chcę cię rozczarować, ale im szybciej zaczniesz dbać o siebie, tym bardziej wpływ przyniesie. Musisz tylko zacząć biegać rano i kilka razy w tygodniu, aby przejść do tańca, aby zastąpić hot doga na straganie z Coca-Cola na pyszne sałatki ze świeżego soku – i to będzie Twój wkład. I wtedy jesteś uzależniony, bo w rzeczywistości, zdrowy styl życia (oczywiście, bez fanatyzmu) przynosi wielką przyjemność!
 4. Kochaj siebie. Pamiętasz o rodzaju ludzi, którzy dopiero późno w życiu i sprawiają, że przeklął się do swoich błędów i straconych szans? To naprawdę głupie! Żyłeś ciekawą i unikalną życie, i wiele razy trzeba było dokonać wyboru. Czasami to było bardzo trudne, a czasami – dość proste, ale wybór – to zawsze daje się czegoś na rzecz czegoś innego. Że wszystkie te wybory uczynić was i swoje życie za to, co ty. Przywołuje pozytywne decyzje w swoim życiu – tych, którzy do was wielką radość. Pomyśl o swojej dobrej strony. Wszystko to może być podstawą do pozytywnej postawy wobec siebie, co jest ważne w każdym wieku.
 5. Nauczyć się nowego sposobu. Procesy psychiczne mogą „rdza” i „zatrzymany”, jeśli nie są wyszkoleni. Jeśli jesteś już zainteresowany transakcji młodzieży ze Skype i zamówienia online, to będzie za dwadzieścia lat? Zdolność do przyswojenia nowych maleje wraz z wiekiem, a jeśli to nie jest przeszkolony, to po prostu umiera. W wielu aspektach nauki i zainteresowanie czymś nie dają negatywny wiek uchwycić serce i umysł człowieka. Mimo wszystko, większość z was chce być tylko takie stare kobiety – Martial i wesoły podróżowanie dama zamiast nudne, nudne i ograniczone ciotki.
 6. Bądź tolerancyjny w podeszłym wieku, aby pomóc im w tym, co można. Po pierwsze, jest karmicznie poprawne: traktować innych tak, jak chcesz, żeby cię traktować. Po drugie, im więcej takich pozytywnych przykładów w społeczeństwie, tym mniej negatywne stereotypy i objawy ageism wystąpić na drodze „twardego”. Twoje dzieci będą obserwować swój stosunek do ludzi w ogóle, a dla starszych w szczególności, i to będzie dla nich dobrym przykładem.
 7. Robić notatki w swoim życiu szczęścia i optymizmu. Negatywne emocje pogorszyć żadnych okresów życia – nawet dojrzewania, dojrzałości i chociaż, oczywiście, starość. Wielką wartość dla czasu trwania i jakości życia jest filozofia optymizmu, która wyraża się w zdolności do zobaczenia w okolicy dobre i piękne rzeczy, która daje podstawy do nadziei i pozwala dobrze się bawić. Należy rozumieć, że źródłem pozytywnego postrzegania świata – w nas samych, to jest możliwość, aby nie być zdenerwowany o małe rzeczy i cieszyć się każdą pozytywną zjawisko. Pamiętaj, że dobry dłużej niż złe, pomyśl o zaletach sprawiedliwości i świat wokół ciebie.
 8. Tak długo, jak to możliwe robienie rzeczy, które kochasz. Jeśli ta praca jest bardzo dobra, ponieważ nie tylko nie przyniesie Wam wiele radości, ale także dochody. Jeśli jest to hobby – zbyt duża, ponieważ najważniejsze – o ładunku dodatnim i energii, które można uzyskać z niego.

Po przeczytaniu napisane powyżej sugeruje bardzo ważną i ciekawą Wniosek – starość w naszych głowach. Oczywiście, wiele zależy od stanu zdrowia i na tkankę społeczeństwa, ale największy ciężar ma nasze nastawienie do starości. Jeśli postrzegamy go jako wyginięciem, do końca życia, a także zwiastun śmierci, to tak będzie. Starość nie przynoszą żadnej radości, i będzie przez cały dzień leżąc na kanapie i smutne uczucie o przeszłości w oczekiwaniu na koniec. Ale zgodzi się Pan, bardzo przykro wyrzucić kilka dekad do kosza. Dlatego musimy zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby o swojej starości można powiedzieć – „złoty czas życia.”

load...