Przytulność w domu z rękami – to łatwiejsze niż myślisz

Zawartość:

W domu, który będzie przytulny i miły, sny, być może każda kobieta. I każda kobieta znana (nawet jeśli nie wie o tym) małe sekrety i sztuczki, które pomogą Ci osiągnąć pożądany efekt. Oczywiście, można korzystać z usług profesjonalnego projektanta, aby wielki remont zaktualizować meble, no iw ogóle … Ale żeby stworzyć komfort własnymi rękami, bez określa ona naprawy globalnego i nie wydając dużo pieniędzy – prawdziwą sztuką.

load...

Jeśli chcesz, aby Twój dom był wygodny dla wszystkich jego mieszkańców, aby czuć się komfortowo w domu do domu przychodzą goście z przyjemnością, spróbuj zastosować się do porad projektantów i psychologów. I musi być tylko coś po prostu dowiedzieć się kilku zasad, sprawiając, że ich zręcznych rąk.

Zapach w domu

Zapach – to najprostszy sposób, aby uczynić dom bardziej komfortowe. I nie chodzi tu o odświeżacza powietrza oraz wszelkiego rodzaju smaków i zapachów chemicznych naturalnym, można utworzyć specjalną przytulną atmosferę. Tutaj na przykład, zapach świeżo parzonej kawy. Uważa się, że zapach jest w stanie zmniejszyć wpływ stresu i ratować ludzi z ich objawów. Nawiasem mówiąc, te wnioski zostały złożone w ramach specjalnych eksperymentów laboratoryjnych. Tak, aromat ziaren kawy wpływa na mózg i układ nerwowy, ale ma również właściwości antyoksydacyjne. To jest zapach kawy jest w stanie zmusić organizm do produkcji substancji, które chronią układ nerwowy. A jeśli w mieszkaniu unosi się aromat kawy, to w domu ludzie będą czuć się komfortowo i przytulnie.

Zapach świeżego pieczywa … Ach ten zapach domowych ciast i bułki! Czy może być bardziej intymne smak? Jednak tylko zapach gotowania i uczynić swój dom przytulny, ale reszta smaki kuchni, na przykład, zapach smażonych ziemniaków i kurczaka, trzeba odjechać, albo Twój dom będzie wyglądał raczej stołówka publicznym niż przytulne gniazdo. Stanowczo zdecydował się na meble, zasłony i tapety, więc zapach wkrótce stracić swój apetyczny odwołania, staje się wątpliwe zapach zjełczałego tłuszczu. Więc kapturem, otwarte okna i wentylacji podstawowej kuchni pomoże Ci uniknąć takiej rozczarowujące perspektywy.

Jednak zachęcamy, aby nie stale piec ciasta i ciastka, dzień i noc zawładnęły Turku z kawą, starając się wypełnić domu przytulne zapachy: wszystko jest dobre z umiarem. Jeśli absolutnie nie lubią piec, a nie jesteś fanem orzeźwiające kawy, można użyć Aromalamps. A kto powiedział, że zapraszając tylko zapachów żywności? Domu, ciepłe i przytulne uważane za zapachy cynamonu lawendy i cytrusów. Olejki eteryczne, istnieje obfita dzisiaj (na każdy gust i na wszelki wypadek), a każda z nich ma specjalne właściwości i pomaga stworzyć szczególną atmosferę.

load...

Ale mówiąc o zapach w domu, nie można powiedzieć o ich braku. Albo raczej, brak nieprzyjemnych zapachów. Na przykład, zapach kurzu, zapach brudnych butów, zapach pościeli czerstwego (a nawet w ogóle nie jest zbyt czyste i świeże) jest w stanie zniweczyć wszystkie swoje wysiłki na tworzeniu domową środowiska. Dlatego taki zapach w domu nie jest to miejsce. I tu są stopniowo przenoszone do innej części przytulnym domu. Czyste!

Czysty dom

Przytulny dom własnymi rękami – czysty dom. W rzeczywistości, aby utrzymać czystość i porządek w mieszkaniu wymagają podstawowych zasad higieny. Ale, jak wiadomo, bałagan i brud mają nie tylko efekt wizualny dyskomfortu, ale także właściwości całkiem węchowe. Pachnie złe pełną śmieci, naczynia niemyte, zakurzone zasłony, meble tapicerowane tłuste długie niezatarte koce. Teraz wyobraź sobie, że twój dom jest wszystko (lub przynajmniej część tego oburzenia) zachodzi. Więc co? Będziesz w tym domu jest przytulny?

Ale w czystym mieszkaniu, a nawet zaburzenia światło będzie w domu, a nawet przytulny. W rzeczywistości – nie w muzeum, żyjemy! Nawiasem mówiąc, psychologowie mówią, że idealny porządek w domu sprawia, że ​​ten dom martwy. W tym domu ludzie podświadomie czują się nieswojo. Ale nie cieszcie uzasadnioną możliwość rzucać, pozostawiając łóżko niepościelone nieutwardzona i letnie i zimowe ubrania: znowu, wszystko jest dobre z umiarem. Przytulny bałagan – bałagan „on-line”, czyli ślady osoby (osób) w domu w tej chwili. Więc w przytulnym czystość dom powinien być bez skazy, i aby utrzymać stałą, ale bez fanatyzmu. To jest w twoich rękach, jako drugiego składnika komfortu HOME – rozwiązanie barw.

Kolor w domu

Ciepłe kolory we wnętrzu i dodać komfort, beżowe i zielone kolory stonowane i ciepłe odcienie czerwieni i żółty i brązowy – ogrzeje. Niekoniecznie zmienić meble lub tapetę, dodać tyle z tych kolorów w wyposażeniu – zasłony, poduszki, świece i wszystkie elementy, które są w domu.

Główna zasada – aby wybrać takie kolory, które uczynią dom jasny, ale nie zniknęły. Więc należy rozcieńczyć ogólną paletę barw światła jasnych nasyconych kolorów: kontrastujące lub kombinacji tonu. Spróbuj użyć psychologiczne właściwości kolorów. Na przykład, uważa się, że ciemny sufit powoduje negatywnych emocji, a różowe i niebieskie ściany uspokoić i musiał odpocząć. Czerwony pobudza, żółty i pomarańczowy podnosi nastrój, zieleń daje poczucie harmonii z otoczeniem. W ogóle, eksperyment z kolorami, które pomogą uczynić swój dom przytulny.

Rośliny w domu

Funkcja i integralnym elementem przytulnym domu – mieszka roślin doniczkowych. Nikt nie kwestionował ich przychylność: czyste powietrze i tlen mają właściwości lecznicze, pomaga radzić sobie ze stresem lub wyjść z depresji i po prostu miłe dla oka! Dokładnie jak zrobić rośliny wolisz – swoją przyczynę. Można rozstrzygać w mieszkaniu dekoracyjny liściastego arcydzieła kwiat kryty lub piękne okazy kwitnące. Można wybrać roślinę-talizmany (pieniędzy drzewa, na przykład, czy kwiat Kobieta szczęścia). Można cieszyć się zbieranie i zacząć hodować kaktusy. Można usunąć konkretne korzyści poprzez sadzenie mini-ogród, lub poprzez umieszczenie pola ziół na parapecie w kuchni. Można wszystko!

Dobrze, jeśli mieszkasz doniczkowych nie przemawia, to niech to będzie sztuczne, takie jak doniczki fiołków wykonanych z filcu lub bukiet róż wykonanych z tworzywa sztucznego lub zimnej porcelany. Niech to będzie tylko symboliczne drzewko szczęścia (topiary), wykonane z ziaren kawy lub kwiatami tkanek. Jednak Topiary – to, jak mówią, to już inna historia.

Piękne rzeczy

Wreszcie dochodzimy do bardzo, bardzo ważne – słodkie małe rzeczy, które uczynią każdy dom komfortowy i niepowtarzalny. Zwłaszcza, jeśli dane te są wykonane własnymi rękami. Oto, na przykład, wnętrze tkaniny. Oczywiście, bardzo zręczne mistrzami są w stanie prawie wyczyn w imię komfortu w domu, ale dlatego, wywijając tak samo narzuty i zasłony okienne. Ale można iść do mniejszych poświęceń (mówimy o kosztach czas) oraz ograniczenie patchworku rozkładanymi poduszki lub halsie kuchni. Ładne, bardzo ładne, a więc w domu będzie wygodny wygląd, te akcesoria. W ogóle, tkanin i dzianin – najwygodniejszym materiałem. Dlatego wszystkie rodzaje dumochki, serwetki, zasłony, skaterochki, nikidochki, cheholchiki i inni podobni do nich zawsze były związane z wygodnego domu. Wiesz, jak szyć lub dzianiny – to wszystko w twoich rękach.

Nie zapomnij o innych słodkie rzeczy. Użyteczny i prosty wystrój do komfortowego domu, można zrobić z rękami: gospodyni i pudełka, ramki i zdjęcia, zdjęcia i obrazy, pudełka i kosze wiklinowe, wazony i figurki. Wszystko, co można zrobić, że każdy z nas, jeśli nasze ręce nie są haki, ale wręcz przeciwnie, ani nie wiemy, co decoupage, papier-mâché, rzeźbę, frędzla, Quilling, witraże … Ale nigdy nie wiadomo techniki robótki można dostosować do własnych celów stworzyć komfort w mieszkaniu! Wierz mi, aby stworzyć komfort w domu z własnymi rękami nie jest trudne. Jak mówią, nie ma woli, nie będzie możliwe. Pragnienie, aby pozorom mamy, więc szukać możliwości! Powodzenia!

load...