Przyjemny sen, czyli jak umyć pióro poduszki

Poduszki – bardzo przytulny i wygodny elementem pościel. I wszystko jest dobrze, ale jak dla niej nie do opieki, będą one nadal brudzą, nasączone kurzu i potu. Wcześniej czy później każdy przed powstaje pytanie gospodyni, jak zmyć poduszki. Można, oczywiście, przekazać je do pralni chemicznej, ale to nie jest w każdy gust. Wiele osób woli, aby umyć swoje rzeczy osobiste. Odnosi się do poduszki. Umyć je można w domu. Co nasze babcie i prababki-stuleci. Umyli poduszkę zimą marznąć na ulicznych piór i puchu. To był długi i żmudny proces, ale po umyciu poduszkę pachniało świeże, pióra stają się miękkie, a na niej słodki sen i silny.

load...

Jest to tylko dygresja, bo dziś takie mycie nie jest możliwe. Ale żeby uporządkować swoje własne poduszki, umyć je, można każdą gospodynię. Pytasz, jak prawidłowo myć poduszki z pierza? Teraz patrzymy na to krok po kroku.

Najpierw trzeba zrobić nową poduszkę przypadku, który, nawiasem mówiąc, jest zmieniający się najlepiej raz w roku. Napernik lepiej uszyć teak. Po tym, konieczne jest, aby tkaniny lekkie, takie jak perkalu lub grubą gazę duży, dwa razy tyle napernika, poszewki, w której będziesz się prasowaniem i suchy puch. Faza przygotowawcza kończy. Nadszedł czas, aby rozpocząć pranie.

I puch i pióra

W tym celu konieczne jest, aby zgrać poduszkę. Najlepiej to zrobić w pomieszczeniu na dół i piór nie latają po całym mieszkaniu. Następnie przygotowuje się kąpiel lub basenu z wodą i mydłem. Puch lub pierze stopniowo obniża się do wody. Jeśli natychmiast zanurzyć cały puch, to będzie trudne do wyschnięcia. Puch moczyć przez kilka godzin w roztworze proszku do poszły z nim wszystkie zapachy oraz brud. Następnie wylać do wody, a następnie nacisnąć puch. Odprowadzać wodę i naciśnięcie kłaczków może być przez cedzidło.

Teraz konieczne jest, aby wypłukać puch bezpośrednio na durszlak pod bieżącą wodą, a następnie można przejść do rzeczywistego prania. Ponownie zmniejszyć kłaczki do wody z mydłem i dokładnie je prostirnite przemyć i wyżymanie. Teraz jest to możliwe, aby go wysuszyć.

load...

Jak osuszyć puch

Umieścić w przygotowanych piór wypranych duża poszewka, szyć, czy związać silny węzeł. Teraz więc przygotowany puch, można przewijać pralki wirówki do niego dobry wycisnąć. Po tym, dobry wstrząsnąć jego „poduszkę”, aby puch puch się trochę i rozprowadzić równomiernie na poduszce. Sprawdź dotyk, jeśli ściągniete grudki puchu lewo. Teraz konieczne jest powiesić poduszkę w suchym, korzystnie oczyszczonej, przewiewnym miejscu. Podczas suszenia poduszka powinna być okresowo wstrząsając, mieszanie i obracanie.

Puchatek ma do całkowitego wyschnięcia. Jeśli nie dosohnet, poduszka szybko gnić, nabywać charakterystyczny zapach wilgoci, i nie masz możliwości może koroduje. Rzuci tylko poduszkę. Suche przelew szarpie na przygotowaną nową poduszkę przypadku i przyszyć. Wszystko gotowe poduszki – czyste i prawie nowy. Cieszyć się spać na miękkim, świeżym poduszce!

Mamy nadzieję, że nie w pełni wyjaśnione, czy jest możliwe, aby zmyć poduszki. Teraz, gdy wiesz, jak to zrobić, nie krępuj się, aby kontynuować sprawy. Twoja poduszka będzie służył przez długi czas jest teraz.

load...