Przyjaźń między mężczyzną i kobietą: mit czy rzeczywistość?

Jeśli przyjmiemy, że ludzie naprawdę z Marsa, a kobiety – z Wenus, to może pomóc wyjaśnić jedną z najbardziej powszechnych przekonań: przyjaźń między mężczyzną i kobietą jest niemożliwe. To jest zawsze winny napięcie seksualne, które niemal nieuchronnie powstaje między dowolnymi zdrowych mężczyzn i kobiet heteroseksualnych. Zgadzam się, wielu całkiem rozsądne i racjonalne myślących ludzi jest poczucie niepokoju i zazdrości, że warto do męża lub żony, aby kupić przyjaciela płci przeciwnej. Nie mogę uwierzyć, że to wszystko jest tylko na przyjaźni. Zgadza się?

load...

Poprawne, ale nie zawsze. Psychologowie uważają – przekonanie, że mężczyźni i kobiety nie mogą być przyjaciółmi, przyszedł do nas z czasów, kiedy kobieta spędza cały swój czas w domu, podczas gdy mężczyźni pracowali. Poznali się w rzadkiej mężczyźni wolnego czasu, a tym razem dano na romantyczny związek. Teraz mężczyźni i kobiety pracują razem, uprawiać sport, odpocząć, wziąć wielkie zainteresowanie sztuką i tak dalej. Ta zmiana kulturowa doprowadziła do tego, że mężczyźni i kobiety istnieje wiele skrzyżowanie interesów i zawodach o punkty, a ich chęć do komunikowania się i wymiany poglądów z siebie dzisiaj, to jest całkiem naturalne. Jeśli mężczyźni i kobiety współistnieć we współczesnym świecie, w pobliżu iw pracy, i podczas świąt, muszą nauczyć się komunikować i rozumieć siebie nawzajem. Może ktoś w to trudno uwierzyć, ale z punktu widzenia niektórych psychologów, kobiet i mężczyzn z powodzeniem może stać się bliskimi przyjaciółmi.

Nie zostaliśmy wychowani – nie nas i zmienić?

Z drugiej strony, społeczeństwo od dawna przeznaczone jako prototyp nowej relacji między mężczyzną i kobietą. Jest to najbardziej naturalny typ relacji, ponieważ separacja płci wynika z konieczności prokreacji i romantyczne relacje pozwalają na kontynuowanie cyklu życia. Każdy z nas ma pewną wiedzę na temat zasad zachowania się w romantycznych związków (flirt – poważny związek – małżeństwo – do rodzenia dzieci) i że przyjaźnie jednopłciowe są znane ludziom przez długi czas – chłopcy są przyjaciółmi z chłopców, dziewcząt – dziewczęta. Ale kiedyś wznosiła się do naszego pola widzenia przyjaźń między mężczyzną i kobietą, wpadamy w błąd i nie można zdecydować, co zrobić z takiego związku. Większość ludzi odnoszą się do tej podejrzanej przyjaźni, a nawet wrogie. Nasze społeczeństwo nie jest jeszcze w pełni gotowy do ludzi, aby zaakceptować przyjaźń różnej płci jako związek, nie mają podtekstów seksualnych. Jest to szczególnie ważne dla osób starszych, świat, który rozwinął się w czasie, gdy mężczyźni i kobiety były nadal zamknięte dla siebie i stał się bliskim przyjacielem tylko w małżeństwie.

Tak, cały sens naszych stereotypów, które tworzą się w ciągu wieków. Jego wkład do zamieszania i zrobić więcej książek i filmów. Telewizja z nich też nie jest daleko w tyle. Prawie za każdym razem widzimy stron lub ekranów przyjaźni, mężczyzn i kobiet, to zawsze kończy się płomienny romans. Czytelnicy i widzowie to trudne do przezwyciężenia wpływu obrazów artystycznych, a to nie jest zaskakujące, że w życiu się spodziewać, że mężczyźni i kobiety są zawsze na drodze do romansu.

Więc co w rzeczywistości – może przyjaźnić się z każdym innym mężczyzną a kobietą, czy jest to niemożliwe? Spróbuj zadać to pytanie w każdej firmie – jest prawdopodobne, aby rozpocząć gorącą debatę, która będzie trwać kilka godzin. Niech nas, a my postaramy się rozwiązać ten problem.

load...

Określenie zależności: przyjaciół lub kochanków?

Jeśli mówimy o przyjaźni – to postawy ludzi do siebie, gdy są zainteresowani spędzać czas razem, są do siebie zaufanie i może polegać na sobie nawzajem. Miłość jest taka sama – to coś więcej. To dążenie do wspólnego życia, atrakcyjności fizycznej, bezgraniczną ufnością … Ale czasami trudno jest narysować linię pomiędzy romantycznymi, seksualnych i przyjaznych uczuć. W rzeczywistości, popęd seksualny może nagle wkroczyć i uzyskać najlepsze przyjaźnie. Tylko przyjazny uścisk może od razu kupić miłości podtekst, jak między mężczyzną a kobietą nagle prowadzonym przez iskry. Natura jest silniejsze argumenty naszego umysłu, a między mężczyzną a kobietą istnieje stałe napięcie seksualne, które nie zawsze uzyskuje ignorowanych.

Nie zapomnij o platonicznej miłości. Nie zawsze, ale dość powszechne jest stanem, w którym jeden z parą przyjaciół czuje miłość, ale jego uczucia nie są jeszcze odwzajemnione. Czy istnieje przyjaźń między mężczyzną a kobietą długo trwające w tej sytuacji? Najprawdopodobniej – nie, ponieważ większość relacji zaczyna się od przyjaźni, która w końcu zamienia się w miłość. Jest to dość logiczne rozwój stosunków. Ogólnie rzecz biorąc, dobry, silny przyjaźń rodzi się na podstawie wspólnych interesów, stanowisk i poglądów na życie. Ale – silna przyjaźń jest podstawą do głębszej relacji; to jest to, co staje się przeszkodą.

Krok kochać

Tak więc, aż doszliśmy do wniosku – istnieje przyjaźń między płciami, ale jest to niemożliwe, aby zignorować napięcie seksualne między chłopakiem i dziewczyną. Podczas gdy pociąg fizyczny istnieje, istnieje niebezpieczeństwo, że przyjaciele mogą iść do nieplanowanego i niechcianego „drift”. Różne sytuacje – na przykład przy alkoholu, albo górze, a drugi próbował go pocieszyć – może w końcu doprowadzić do tego, że dwóch będzie w łóżku. Intymne doświadczenie zdobyte przez nich, może być epizodyczna, ale to będzie, najprawdopodobniej, do końca ich przyjaźni. Jeżeli dwa nadal nie chce stracić przyjaźń, oni podjąć decyzję, aby przezwyciężyć obecną sytuację i będzie nadal być przyjaciółmi; ale ich przyjaźń nigdy nie będą przesiąknięte tym samym duchu partnerstwa, jak poprzednio.

Przeciwnej płci przyjaźń – oczami psychologów

Kwestia istnienia prawdziwej przyjaźni między kobietami i mężczyznami jest coraz bardziej aktualna. Trudno jest określić i zdecydować, czy jest to możliwe między mężczyzną a kobietą jakiejkolwiek innej bliskiej relacji, ale seks? Jedno jest pewne – nowoczesne udogodnienia dokonał w jakości stosunków między płciami poprawek, ale stare tradycje nadal mają silny wpływ na ludzi. Nasze społeczeństwo jest skonstruowany przez heteroseksualnych norm, które prowadzi nas do pewnego rodzaju relacji. Jakie miejsce może zająć przyjaźń heteroseksualnych mężczyzn heteroseksualnych w strukturze społecznej?

Naukowcy, psychologowie postanowili przeprowadzić badania na dużą skalę, aby znaleźć odpowiedzi na te pytania. Więc jakie wnioski zrobili na podstawie licznych wywiadów:

Wnioski №1. Im jesteś starszy, tym mniej przyjazny

Przyjaźń powstaje, co do zasady, w latach szkolnych między chłopców i dziewcząt. Często taka przyjaźń wystąpić podczas studentów. Ale kiedy nadszedł czas na poważne romantycznych związków i małżeństwa, ustanowienia lub utrzymania różnych płci przyjaźń staje się uciążliwe. Nawet przy silnym, niezawodnym małżeństwa jest prawdopodobne, że mąż lub żona nie lubi, jeśli drugi małżonek będzie utrzymywał dobre stosunki z osobą przeciwnej płci, zwłaszcza jeśli jest to bardzo atrakcyjny wygląd. Jeśli spędzasz dużo czasu ze swoim przyjacielem, twój mąż nie radują się z faktu, że jego „terytorium”, a jego status jako właściciel wkracza na terytorium obcego. Sam się zastanawiać, czy można wyciągnąć inny spędzać więcej czasu niż ja i mój mąż – Wierzymy, że lampka już zaczyna migać dla Ciebie!

Później, wraz z wiekiem, liczba par przyjaźnie przeciwnej płci nadal spadać. Nie jest to zaskakujące, ponieważ już mówiliśmy wam o niej – większość osób starszych wzrósł w tym okresie, kiedy do komunikowania się z osobą płci przeciwnej pozamałżeński było tabu. Dlatego starsi ludzie rzadko tworzą nowe znajomości z płcią przeciwną. Badania pokazują, że tylko około dwóch procent starszych kobiet ma przyjaźnie z mężczyznami.

Wnioski №2. Nie zawsze domniemanych seks

W rzeczywistości, napięcie seksualne nie zawsze „na porządku dziennym” jest, gdy chodzi o różnej płci przyjaźni. Powodem tego może być orientacja seksualna, brak przyciągania fizycznego lub częścią jednego lub obu w innych romantycznych związkach. W końcu, nawet przyjaciół, którzy czują jakiś pociąg do siebie, w pełni świadomi, że te cechy, które są atrakcyjne w siebie, niekoniecznie atrakcyjne dla kochanka. Albo inna sytuacja: dwa tak cenią sobie ich przyjaźń, co do zasady, długi i mocny, boją się go stracić i nie chcą myśleć o jakimkolwiek romansie. W każdym razie, po jakimś czasie, więc trudno nawet wyobrazić sobie przyjaciół w jakimś innym charakterze.

Wnioski №3. Jakie są korzyści z przyjaźni ludzie są usuwane

Istnieją wyraźne różnice pomiędzy przyjaźni między mężczyznami i kobietami przyjaźnie. Kobiety spędzają większość swojego wspólnego spędzania wolnego czasu z przyjacielem w dyskusji swoich myśli i uczuć, podczas gdy mężczyźni koncentrują się na komunikacji grupowej. Mężczyźni spotykają się, aby grać w piłkę nożną lub kibicować swojej ulubionej drużyny, wędrówek lub w celu omówienia cen akcji. Samica przyjaźń w dużym stopniu wiąże się z relacji opartej na zaufaniu. Nie jest tajemnicą, że kobiety mają tendencję do otwierania ich bliskich przyjaciół serce i duszę. Lubią dać rady i omówić kilka zdarzeń, podczas gdy przyjaźń między ludźmi opiera się na biznesie. Mężczyźni wolą robić coś, niż o tym mówić.

Prawie nigdy ludzie nie dzielą ze swoimi przyjaciółmi osobistych myśli, uczuć i doświadczeń. Przede wszystkim człowiek raczej nie w jego okręgu, aby uchodzić za słabeusza lub mięczakiem, ale po wszystkim, potrzebuje zrozumienia i współczucia. To może wyjaśniać, dlaczego przyjaźń między mężczyzną a kobietą przynosi satysfakcję człowiekowi nawet więcej niż kobiet. Badania wykazały, że ludzie z porozumienia między nimi a jakość koleżanki oszacowanie jest znacznie wyższa niż jakość porozumienia z innego samca. Według nich, z przyjacielem mogą mówić o tych rzeczach, które nigdy nie będą w stanie rozmawiać z przyjacielem. Że wsparcie emocjonalne żeński przyjaciel człowiek ceni najbardziej.

Wnioski №4. Co szukasz w różnej płci przyjaźni kobiety

Dość często kobiety przyjaźń z inną kobietą może być zbyt uciążliwe. Prawdopodobnie istnieje kilka takich kobiet, które nie muszą spędzić wiele godzin słuchając krzyków znajomego ze złamanym sercem. A ile kobiet musiał czuć nawet najlepszego przyjaciela potajemnie zazdrosny o jej sukcesie lub chytry Gloating, gdy coś pójdzie nie tak? Kobieta kobieta nigdy nie może w pełni zaufać. Co można powiedzieć o człowieku. Człowiek nie będzie rozmawiać o jego dziewczyną, a jej mąż nie zniechęcać. Przyjaźń między mężczyzną a kobietą nie ma presji emocjonalnej na kobietę, łatwiej jest przyjaźnić się z mężczyzną, a nawet więcej zabawy.

Rozwiązywanie jakieś pytania lub problemy, ona docenia możliwość wygrania męski punkt widzenia w tej sprawie. Niektóre kobiety twierdzą także, że lubią czuć otoczone opieką i ochroną, które pochodzą od innych mężczyzn. To daje podstawy sądzić, że taki przyjaciel uznają jako surogat starszego brata.

Wnioski №5. Przeciwnej płci przyjaźń kompensuje niedobór jedności emocjonalnej

Przyjaźnie przeciwnej płci może dać osobie co traci w jego rodzinie. Na przykład, przyjaciel można mówić o tym, co jest po prostu niemożliwe, aby porozmawiać ze współmałżonkiem lub partnerem. Różnorodność tematów „tabu” często odnosi się do naszej wątpliwej postępowania lub jakichkolwiek niewłaściwych działań, naszych najgłębszych uczuć i obaw. Przyjaźń – to rodzaj ucieczki z emocjonalnego nieporozumień w rodzinie. A jeśli czujesz, że trzeba komunikować się ze sobą, staje się nadmierne, powinien to być sygnał, że trzeba coś bardzo brakuje w relacji z kimś innym, a więc starają się szukać gdzie indziej. W tym przypadku należy zacząć walczyć o coś, aby wypełnić lukę w relacji małżeńskiej. Przekonaniu, psychologów – kolejny należy szukać przede wszystkim w żonie!

Wnioski №6. Przeciwnej płci przyjaźń rośnie

W dzisiejszym świecie, mężczyźni i kobiety mają równe prawa, możliwości i zainteresowań, które mogą przyczyniać się do rosnącej popularności różnej płci przyjaźni. Wznosimy nowe pokolenie dzieci, wierząc, że chłopcy mogą bawić się lalkami i dziewczęta mogą ćwiczyć kickboxing. Mężczyźni i kobiety stają się coraz bardziej androgyniczny, ponieważ ich role społeczne stają się coraz bardziej podobne. Mężczyźni są często bardziej narażone na cechy kobiece, ale kobiety są o wiele bardziej niż kiedykolwiek gotowy do zastosowania do tradycyjnych męskich cech. W tym scenariuszu, przyjaźnie przeciwnej płci występuje dwukrotnie częściej niż w dawnych czasach. Zatem, przyjaźń, kobiety i mężczyźni coraz częściej mają nic wspólnego z romantycznych relacji: praca i wspólne interesy są kluczowym czynnikiem.

Prawda jest gdzieś w środku?

Tak, naukowcy uważają, że mężczyźni i kobiety mogą dobrze być przyjaciółmi. Ale czy możemy im wierzyć? Jeden z serwisów randkowych przeprowadziła badanie wśród ponad tysiąca użytkowników na temat: „zdarza się przyjaźń między mężczyzną a kobietą.” Wyniki były dość jednoznaczne. Sędzia dla siebie:

  • Pytanie: Czy uważasz, że mężczyźni i kobiety mogą być platońskie przyjaciółmi?
  • Odpowiedzi: Tak – 83% Nie – 11% nie jestem pewien – 6%
  • Pytanie: Kto lepiej obsługiwać platonicznej związek?
  • Odpowiedzi: Mężczyźni – 13% kobiet – 67% nie jestem pewien – 20%
  • Q: Czy kiedykolwiek zdarzyło się wam, gdy platonicznej przyjaźni przeszedł w romantycznym lub seksualnych relacji?
  • Odpowiedzi: Tak – 62% Nie – 36% nie jestem pewien – 2%
  • P: Kto jest bardziej skłonny do wypaczyła intymność przyjaźni jako pożądania seksualnego?
  • Odpowiedzi: Mężczyźni – 64% kobiet – 25% nie jestem pewien – 11%
  • Pytanie: Czy można zakochać się w człowieku, który przychodzi do swojego życia jako znajomego?
  • Odpowiedzi: Tak – 94% Nie – nie wiem 4% – 2%

Wnioski, jak mówią, zrób to sam. Być może pytanie „Czy istnieje przyjaźń między kobietą i mężczyzną?” brzmi w naszych czasach tak dobrze, jak kiedyś brzmiało pytanie „Czy istnieje życie na Marsie?” A odpowiedź jest taka sama – dokładnie to, czego nie wiem!

Co o tym sądzisz?

load...