Przygotowanie przetargu polędwica młodej wołowiny

Zawartość:

Popularne w nowoczesnej kuchni stek angielskie słowo oznacza dosłownie „kawałek mięsa wycinano z tuszy zwierzęcia.” Chociaż historia stek i jej korzenie wieków, pierwsza wzmianka o nim w książce an_2y pojawiły się dopiero w 15 wieku, a po zaledwie trzech stuleci an_2ury mięsa na otwartym ogniu zyskał popularność na całym kontynencie europejskim. Od tego czasu wszystkie istniejące języki europejskie, w tym polski, podstawowe nazwy pieczone kawałek mięsa nabyć swoje korzenie w języku angielskim: stek, rostbef, etc.

load...

Steki wołowe są dość kosztowne, ponieważ naczynia nadają się do wytwarzania części pochodzą z najlepszych części tuszy, i nie więcej niż 10% całości. Istnieje około 10 rodzajów steków, których nazwy zależy od tego, czy są one pobierane z niektórych częściach tuszy. Filet mignon – krzyż i najbardziej delikatne cięcie centralnej polędwicy wołowej polędwicy. Klasyczne steki są uważane za amerykański danie narodowe, które stworzył kult tego produktu. Do produkcji wołowiny w rządzie USA opłata najwyższych standardów, z powodu, że są one jednym z trzech największych producentów tego.


Powrót do spisu treści

Mięso używane do gotowania filet mignon

Przepis na stek wymaga produkt high-end inwentarza – mięso specjalnie hodowane młode cielęta nie starsze niż dwa lata. Korzystnie stosuje się ziarna tuczonych wołów, a w obrębie ich włókien mięśniowych tworząc cienką warstwę tłuszczu i mięsa otrzymuje się znacznie bardziej soczyste i bardziej procedury niż ich odpowiedniki tuczu trawy. To mięso wołowe zwany „marmur”.

U dołu do gotowania steki wykorzystywać wiele zwłok zwierzęcych, które nie były zaangażowane w pracę mięśni. Mięso oddzielone grubymi, nie mniej niż 3 cm, porcje w poprzek włókien. Z takich elementów tnących lepsze podlega obróbce cieplnej do wytwarzania potraw.

load...

Konieczne jest również, aby wziąć pod uwagę fakt, że przepis na stek to nie obejmuje świeże, świeże mięso.

Mięso powinno być tak, że jest w procesie fermentacji staje się niezbędną czułość.

Chociaż uważa się, że przygotowanie kawałek pieczonego mięsa – proces jest dość prosty, ale gotować prawdziwe stek siła nie jest dla wszystkich, ponieważ potrzeby wystarczającego doświadczenia w celu wybrania odpowiedniego kawałka mięsa i smażyć go. Delikatność jest to, że pierwsza część znajduje się na gorącej powierzchni smażenia, co najmniej 250 °, w którym w czasie 20-30 sekund jest pieczony w celu utworzenia na nim twardą skorupę. Następnie, do wymaganego stopnia gotowości, że doprowadza się do temperatury 180 ° C.

Idealny do gotowania stek jest piec lub piec, który równomiernie pochodzących ze wszystkich stron ciepła stwarza warunki dla prawidłowego przygotowania żywności. Po ugotowaniu trzeba dać kawałek moczyć przez równomierne rozłożenie nad nim sok.


Powrót do spisu treści

Przepis filet mignon

Polędwica umyć, oczyścić z błon, ścięgien i delikatnie osuszyć ręcznikiem. Wtedy powinno być sól, pieprz i zawinięte w jamon (szynka wieprzowa niegotowane szarpnął). W przypadku braku boczkiem szynka może być użyty do tego co położył na stole lub deska do krojenia i owinęła Go w polędwicy wołowej. W ten sposób uzyskuje się rolka jest pocięte na części o grubości 3-5 cm i związany z gwintem lub wykałaczki ubojem.

Gotowe elementy są pieczone na silnie ogrzanego patelni z obu stron na ostre. Smażyć na roślinnego (oliwa z oliwek), między kawałki zostawić luki 1,5-2 cm. Przy bliższej opakowaniu oleju na patelni ostygnie, skórka na mięso nie jest tworzone i ma wygląd i smak gotowanego mięsa. Skórka jest bardzo ważny, ponieważ utrzymuje soczyste mięso.

Po utworzeniu elementów skorupy umieszcza się w piecu nagrzanym 150-180 stopni lub pieca przez 10-15 minut, i przygotowanie do wymaganego stopnia gotowości. W tym czasie, mięso jest usuwany i okresowo podlewane sok napowietrznej powstaje podczas smażenia. Przepis filet mignon jako an_2a na jakiekolwiek mięso z grilla, to oznacza, przygotowując ją tuż przed podaniem. Ma to na celu zapewnienie, że w każdym razie nie w celu zmniejszenia jej walory smakowe.

Jako dodatek do mięsa mogą być podawane z makaronem cukinia, zielona sałata, ziemniaki lub jakiejkolwiek zupy jarzynowej. Zgodnie z zaleceniami sos an_2ury sosem grzybowym, dla których oddzielny pan passeruem cienkie plasterki cebuli półpierścieni z kilku ząbków czosnku. Delikatnie podsmażyć, połączyć je z pieczarki w plasterkach, sól, pieprz do smaku. Tuż przed chęci, aby dodać białe wino i mieszać, poczekać aż odparuje. Na koniec dodać śmietanę, wymieszać dokładnie i pokryte z pokrywką, zdjąć z ognia.

Gdy płat jest gotowa, jest ona usuwana z pieca i usuwanie skóry, daje to warzenia przez 5-10 minut, obejmując go z pokrywą. Następnie rozprowadza się na płytce, połączyć z warzywami, posypać ziołami i sosem podlewania, podawane do stołu.

load...