Przygotowanie dzieci do szkoły

Zawartość:

Przed rozpoczęciem roku szkolnego, nie ma zbyt wiele czasu, a trzeba mieć czas, aby zakupić zeszyty, linijki, długopisy, a drugi do przyborów szkolnych i innych przedmiotów szkolnych dla dzieci. Wielu rodziców uważa, że ​​kiedy wszystko trzeba kupić, to jest przygotowanie dziecka do szkoły jest zakończona. W tym zamieszanie i pośpiech rodzice nawet nie wiedzą, że przygotowanie dzieci do szkoły – jest to również stan emocjonalny dziecka, które jest dla niego bardzo ważne, zwłaszcza jeśli dziecko jest w pierwszej klasie. Ale rola rodziny w przygotowaniu dzieci do szkoły jest po prostu niemożliwe do przecenienia.

load...

Porozmawiajmy ze sobą o tym, co trzeba zrobić, aby dziecko poszło do szkoły, bardzo dobrze przygotowane. Po tym wszystkim, to będzie w dużej mierze zależy od tego, z którym pragną dziecko pójdzie do szkoły, a tym samym jej wydajność. Jakie są zalecenia podane psychologów dziecięcych i nauczycieli?

Tryb dzień dziecka

Jest wysoce zalecane dla wszystkich rodziców bardzo poważnie do reżimu dnia. Jest to niezwykle ważne – wraz z dzieckiem do opracowania niezbędnych warunków, aby mógł później rozprowadzać sobie czas na naukę i sztukę, a także spacery. Postaraj się, aby upewnić się, że dziecko wiedziałem od pierwszego dnia studiów, że ćwiczenia w domu – jest wymagającym zadaniem, które można dojść tylko wtedy, gdy wszystkie lekcje są zrobione.

Ułatwiają wystarczy. Około miesiąca przed rozpoczęciem zajęć w szkole dzieci powinny zostać przeniesione do nowego systemu w ciągu dnia. Jeśli dziecko poszło do przedszkola – nie będzie żadnych problemów. Ale jeśli dziecko jest w domu, czy on nie jest już pierwszej równiarka i dusza spoczęła na wakacje, aby wstać o 7 rano może być bardzo trudne. Dlatego przyzwyczajać go wcześniej.

W godzinach porannych, zaleca się, aby zrobić coś dziecku pożytecznego. Pomoże to rozwinąć swoje poczucie odpowiedzialności. A kiedy przychodzi czas, aby przejść do klasy, to będzie dość bezbolesny dla niego. Ale nie zapomnij o weekend – dziecko jest również osoba pełnoprawnym mający prawo do odpoczynku. Nie chcesz pracować siedem dni w tygodniu?

load...

W drugiej połowie dnia i zaplanować resztę rozrywki dziecięcej. Ale pamiętaj, aby zostawić jedno – dwa zadania krytyczne. Więc smodeliruete sytuacji z konieczności, aby zrobić swoją pracę domową. I, oczywiście, nie zapomnij terminowe odprowadzanie dziecka do snu – inaczej przebudzeniu rano będzie trudny test dla ciebie, rodziców i dla dzieci.

Psychologiczne przygotowanie dzieci do szkoły

Nie zapomnij o tak ważnym aspekcie jak socjalizacji dziecka. Właściwa psychologiczne przygotowanie do szkoły pomogą szybciej i łatwiej zintegrować zespołu szkolnego i przyzwyczaić się do społeczeństwa. Zwłaszcza, jeśli dziecko jest w pierwszej klasie i nie uczęszczać do przedszkola. Dla wszystkich niedociągnięć przedszkolnym przygotowaniu dzieci do szkoły w przedszkolu jest bezcenne. I socjalizacji rozpoczyna się w żłobie.

Dom dzieciaków jest znacznie trudniejsze. Pomyśl o tym – przez bardzo długi czas był to świat jego rdzennych mieszkańców – mama, tata i dziadków. No, w najlepszym razie – przyjaciele z placu zabaw. A potem robi się w dużej i hałaśliwej grupy dzieci. I zwrócić szczególną uwagę – dziecko przestaje być w centrum uwagi, któremu kiedyś w swoim życiu. Co więcej – będzie musiał przestrzegać pewnych zasad. Musiałby poważnie, prawda?

Dlatego wielu z zaleceniami psychologów dziecięcych obaw jest psychologiczne przygotowanie do szkoły. Jeśli spędzić trochę czasu, skorzystają wszyscy – a ty i dziecko. Dzieci będą wiedzieć z wyprzedzeniem, co czeka ich w szkole, nie będą mieli łzy i negatywne reakcje. Z reguły te wyszkolonych dzieci mogą być postrzegane w zespole dziecięcym natychmiast – są one dość pewny siebie i absolutnie spokojny, w przeciwieństwie do rówieśników.

Jeśli dziecko idzie do szkoły nieprzygotowane, jego reakcja może być niewystarczający, na przykład: wspólna sytuacja jest taka, że ​​dziecko po prostu zmęczony siedzi w klasie. I to może zbierać swoje torby i wrócić do domu. I nie jest to jedyny problem – zachowanie dzieci może być czasem dość przewidywalne.

I nie obwiniaj dziecka na jego wybryki, bo winę najczęściej sami rodzice byli zbyt leniwi, aby dokonać niezbędnych przygotowań do szkoły wcześniej. Rodzice muszą przez całe lato delikatnie powiedzieć, co czeka go w szkole, to będzie interesujące, aby nauczyć się czytać i pisać, ile ciekawych rzeczy czeka na niego w klasie, będzie miał nowych przyjaciół, z którymi można chodzić w swoim wolnym czasie.

Jak wygrać dziecka roztargnienie?

Wielu rodziców są zainteresowani na pytanie: w jaki sposób można wygrać rozproszenia? To nie dziwi – po wszystkich rozrywek jest często główną przeszkodą do postępu w szkole. Podobne zjawisko w ostatnich latach u dzieci i pojawia się bardzo często. Z reguły rodzice są bardzo szybko zauważył podobny problem w ich dzieci. Takie dzieci mylić świat rzeczywisty ze światem fantazji, nie wiem nic wokół niego uwagę.

Choć w żadnym wypadku nie powinna być mylona z autyzmem rozproszenia. Rozproszone dziecko jest w pełni pin, tylko czas na reakcję potrzebuje nieco więcej niż w pozostałej części dziecka. Nie może za pierwszym razem do reagowania, gdy nazywają go lub bezpośrednio wypełnić żądania. Te dzieci mogą się różnić w zapomnienie lub nieuwagi.

Eksperci doradzają, aby nie dać mu dużą wagę, nie poddawaj się na dziecko, aw żadnym wypadku nie karcić go za nieostrożność. Tyle, że dziecko jest bardziej rozwinięty mózg inny – prawo. Problem – nie psychologiczny. Zwykle około 10 lat, zjawisko to znika całkowicie bez ingerencji z zewnątrz. Do tego czasu rodzice powinni pomóc dziecku być bardziej zorganizowane. I to osiągnąć kontrolę banalną. I pamiętaj, aby ostrzec z wyprzedzeniem o nauczyciela dziecka.

Należy również do zaangażowania się w rozwoju mózgu jak dzieci. Ta grupa zadaniowa pod uchwytem wszystkich rodziców, to życzyć. Że obie półkule mózgu pracuje na pełnych obrotach, konieczne jest, aby każdy palec podczas wykonywania jakiejkolwiek pracy. Do tego bardzo użytecznego różnych gier palców, sznurowania, formowanie, farby do malowania palcami. Zaledwie 15 minut dziennie takiego szkolenia – a wynik nie potrwa długo.

Właściwa psychologiczne przygotowanie dzieci do szkoły jest również fakt, że dziecko sobie sprawę, że chodzenie do szkoły – nie mniej odpowiedzialny niż pracujących matek i ojców. To pozwoli mu poczuć się jak pełnoprawny członek rodziny, a nie tylko dodatek do ojca i matki. Uwierzcie mi – to świadomość pozwoli dziecku poradzić sobie nie tylko z roztargnienia, ale też z lenistwa. Nawiasem mówiąc, lenistwo – to jest normalne dla każdego człowieka, nie tylko dla dziecka. Więc nie winię go – lepiej, aby pomóc uporać się z lenistwa.

Zdrowie dzieci

Przygotowanie dziecka do szkoły, w każdym przypadku, nie należy zapominać o tak ważnej kwestii jak zdrowie dziecka. Pierwszą rzeczą, którą trzeba zwrócić uwagę – to na układ odpornościowy dziecka. Co do zasady, placówki przedszkolne – ogród – zwracać szczególną uwagę. Hartowanie, wychowanie fizyczne, szczepienie. W tej samej sprawie, jeżeli dziecko jest w domu i nie uczęszcza do przedszkola, wszystkie te obawy całkowicie leżą na ramionach rodziców.

Po pierwsze, obejrzeć sposób życia ich dziecka. Dla dzieci jest znacznie bardziej użyteczne jak najwięcej na świeżym wypoczynek niż siedzenie oglądając telewizję lub grając na komputerze. Oczywiście, nie należy całkowicie pozbawiać dziecka ulubionych rozrywek, ale powinny one być ograniczone. Oraz w celu że nie ma żadnych zastrzeżeń i urazy, rodzice będą musiały być wybrane z dzieckiem na spacer. Wierz mi, to nie tylko korzyści zarówno Tobie i Twojemu dziecku, ale również w znacznym stopniu wzmocni swój związek.

Zwrócić uwagę na dietę dziecka. Często kupują warzywa baby – zawierają ogromne niezbędnych substancji – witamin, minerałów, mikro i makro. I nie zapomnij o bananach – są one uważane za niezbędny pokarm dla mózgu. Ponadto, warto co dziecku jakieś kompleksy multiwitaminowe. Zwrócić się do lekarza, aby pomóc podnieść leki, które najlepiej pasują do Twojego dziecka.

Nie zapomnij o szczepieniach – w 6 – 7 lat na krajowym planem szczepień dzieci odbywa się cały blok. Zazwyczaj, miejscowy lekarz lub pielęgniarka nazywają się rodziców z dzieckiem w przychodni na szczepienia. Jednak nadzieja nadal nie warto – dzieci w okolicy dużo, a lekarze mogą po prostu zapomnieć o tobie. Nie bądź leniwy, idź i przekonaj się, czy jakichkolwiek szczepień dziecko potrzebuje.

Układ nerwowy dziecka

Wszyscy rodzice chcą, aby ich dzieci dorastały spokojną i zrównoważoną osobą. I wiele zależy od rodziców. Więc przyczynia się do tego, a nie ciągnąć go na nic. Oczywiście, pobłażliwość nie powinno być dozwolone w każdym przypadku. Jednak tysiące niepotrzebnych zakazów do niczego dobrego nie doprowadzi. Stopniowo przyzwyczaić dziecko do udziału w wolności i odpowiedzialności. Odpowiedzialność za ich wolność, słowa i czyny. Uczeń jest jakże przydatny. I moc do rodziców, aby pomóc swojemu dziecku w tym – stąd psychicznej dojrzałości ze wzrostem dziecka.

Jest to również dobre dla dziecka orzeźwiający natryskiem. Ponieważ jednak i innych uzdatniania wody. Oni nie tylko hartuje dziecko, ale także wyjątkowo i skutecznie stabilizuje system nerwowy. Jest to niezwykle ważny element przygotowania dzieci do szkoły.

Zajęcia przygotowawcze z dzieckiem

Bardzo często rodzice ostatnie lato przed szkolnym zagadkowej problemu czytania i liczenia. I poprosić o pomoc do różnych opiekunów lub w centrach wczesnego rozwoju. Jednak nauczyciele są właśnie dwa sposoby. Niektórzy nauczyciele opowiadają się za dziecko przyjść do szkoły już wiedząc, jak czytać i pisać, czasami nawet wcześniej podane zadanie. I te miejsca pracy często nie są proste.

I inni poprosić rodziców, aby nie uczyć to dziecko do szkoły. Wierzą, że wszystkie zadania, które używają opiekunów, dziecko zapukał mylić. Więc spróbuj się dowiedzieć z wyprzedzeniem co wymagania szkoły, w której planujesz zapisać dziecko. I pamiętaj, że uczenie dzieci czytania w szkole programów nie został odwołany. Naucz dziecko zapisać do szkoły, czy też nie – to zależy od rodziców. Maksymalna że mogą być wymagane od nauczyciela – ma zwrócić uwagę na ich zalecenia, ale nie więcej.

A jeśli dziecko nie jest już pierwszej równiarka, zadanie przed szkołą obowiązkową częścią szkolenia. I zacząć od czytania – dla wszystkich dzieci, bez wyjątku, w lecie danym zadaniem literatury. Latem monitorować proces czytania i upewnij się, że dziecko ma czytać i rozumieć przed szkołą. Nie zapomnij o innych przedmiotów – dać dziecku małe zadanie na najbardziej podstawowe z nich. Pomoże to dziecku spotkać się i organizowania. Należy jednak pamiętać, że dziecko – nawet najbardziej świadomy – tylko dzieckiem. I bez kontroli rodziców jest często niemożliwe do zrobienia – on potrzebował wsparcia psychologicznego.

W każdym razie, przygotowanie do szkoły – działa bardzo, bardzo poważne. I podejścia rodzice powinni z najwyższą powagą i odpowiedzialnością. W rzeczywistości, jak wspomniano powyżej, psychologiczna rola rodziny w przygotowaniu dzieci do szkoły jest bardzo wysoki. I nikt inny, oprócz moich rodziców, poradzić sobie z tym zadaniem nie może.

load...