Przygotowanie do przyszłego zbioru: Jak rosną sadzonki pomidorów

Pomidory są jednymi z najbardziej lubianych i popularnych warzyw. W naszym regionie można wyhodować sadzonki pomidorowym jedynym sposobem na zbyt długi okres uprawy roślin i stosunkowo krótkie lato dla niego. Dlatego uprawa sadzonek pomidorów rozpoczyna się styczeń-marzec: w styczniu i lutym, pomidory sadzi odmian późno dojrzewających, aw marcu – początku iw połowie sezonu. A jeśli chcesz się dostać na jego daczy dobry plon, konieczne jest, aby wiedzieć, jak rosną sadzonki pomidorów.

load...

Nasiona tej kultury są dostępne w centrach ogrodniczych, szkółek i sklepów specjalistycznych. Rozpocząć sadzenie nasion, należy zdezynfekować parapecie lub miejsce gdzie rosną sadzonki. Bo jeśli stały na parapecie rośliny rosnące w pomieszczeniach, w celu uniknięcia przeniesienia chorób sadzonek, to musi być zrobione.

Pojemniki

Pojemniki na sadzonki są idealnymi taśmy są łatwe w użyciu, przechowywania i transportu. Ale jeśli nie, do rozsady pomidorów w pojemniku odpowiednim do jednorazowego papieru i plastikowych kubków, butelek plastikowych, które należy odciąć górną iw ogóle wszelkie plastikowe pojemniki z żywnością. Oni wszyscy mają zrobić otwory drenażowe, dzięki której będzie przestrzegać podczas podlewania nadmiar wody. Wybierz pojemnika tak, aby nie przewrócić, stoją stabilnie na palecie. Jak palety pasuje tac, konwencjonalne plastikowe tacki, fotokyuvety i tak dalej.

Przygotowanie nasion

Nasiona pomidora przed siewem powinny być sprawdzane pod kątem kiełkowania, podczas sortowania i usuwania ich najmniejsza. Następnie należy przygotować złożoną roślin w okresie wzrostu w małych pojemnikach na okna, zmiany temperatury i różnych chorób. Takie szkolenie przyspiesza kiełkowanie. Preparat zawiera nagrzewa się, dezynfekcji lub odkażania i kiełkowania, kiełkowania i utwardzania.

Ogrzać nasiona mogą w grzejników pod lampą lub w suszarce w ciągu dwóch do trzech dni. Pamiętaj, aby poddać odkażania nasion. Należy zauważyć, że takie zabiegi muszą być wykonywane wyłącznie z nasion zakupionych od innych rolników. Centra ogrodnicze sprzedają już odkazić i ogrzewa nasiona.

load...

W celu zapobiegania chorób przenoszonych przez nasiona, są dezynfekowane przez zanurzenie zmiany torebek tkanki w stężonym roztworem nadmanganianu potasu. Powinna ona być koloru wiśniowego. Roztwór zabarwienie brązowe można spalić nasion. Są one przechowywane w roztworze przez piętnaście minut, a następnie przemyto wodą. Duże i małe nasiona powinny być sadzone oddzielnie.

Podłoże

Rosnąć zdrowe sadzonki pomidorów, potrzebny jest dobry pożywne gleby – porowaty, luźne, oddychająca i wilgoć. Powinien on być traktowany, aby pozbyć się chwastów, szkodników i chorób. Odbywa się to przez ogrzewanie lub na parze.

Parowego do spodzie wiadra umieścić wiele metali mogą otwory wycięte w nim. Banki powinny być takie, że całe dno było pokryte. Wiadro wlać trochę wody do dzbanka i wylano do gleby. Następnie wiadro pokryte pokrywką i postawić na ogniu, proparivaya ziemi czterdzieści minut. Parowanie można wymienić cieśninie mieszaniny gleby w doniczkach lub pojemnikach, przy czym należy tu gorący roztwór nadmanganianu potasu. Po takiej obróbce, gleba jest silnie zagęszczony i powinien być dokładnie wysuszono i spulchniania.

Mieszanina gleby dla sadzonek pomidorów można zrobić samodzielnie. Aby to zrobić, można wziąć 75% torfu, humusu 20% i 5% dziewanny. Inna kompozycja: 45% zbutwiało kompost humusem lub nawozu, 50% humusu 5% dziewanny. To może być wykonane i mieszaniną 75%, 20% torfu z końskiego nawozu i słomy bez 5% dziewanny.

Mullen umieścić w doniczkach dla gęstości. Kiedy rosną sadzonki w pucharach, skrzynek lub doniczek glinianych nie dziewanny wykorzystywany. Aby zmniejszyć kwasowość podłoża, dodaje popiół, kredy lub wapna – gdzie garść wiadrze. Nie zapomnij o nawozach mineralnych. Podczas wzrostu sadzonek w mieszaninie odżywczej dodano 15-20 g azotanu amonowego, 04.06 g chlorku potasu i superfosfat 20-25 gramów na mieszaniny gleby łyżki. Ponadto, możliwe jest, aby rozwijać sadzonki pomidorów w pelet torfowych, które są sprzedawane gotowe w centrach ogrodniczych.

Siew

Dla wielu chałupników delikatnej kwestii, kiedy siać nasiona sadzonki pomidorów. Na pewno nie może odpowiedzieć, bo nie jest do rozważenia wszystko. Odmiana, regionu klimatycznego, okresy mrozu itp W zasadzie, to na ogół można zrobić kilka razy na sezon. Ale na termin przesadzania do gruntu będzie zależeć od okresu wysiewu nasion – później trzeba sadzić sadzonki, później trzeba zasiać ziarno. Jeśli masz szklarnię lub strefy cieplarnianego, to, oczywiście, a posadzone nasiona mogą być wykorzystane, bo wtedy sadzonki będzie rosnąć pod ochroną gleby przed sadzeniem.

Stopniowo zyskasz własne doświadczenia, kiedy lepiej jest siać nasiona, pisząc od kilku lat w nasieniu rząd terminów siewu, czas kiełkowania, a następnie pojawienie się pierwszych liści i wczesnego kwitnienia. Dla przybliżonych obliczeń możemy przytoczyć następujące dane: od chwili, gdy pierwsze pędy, a przed kwitnieniem w pierwszych klasach muszą być 50-60 dni. Przed pojawieniem się sobą zajmie 7-10 dni sadzonki plus około tygodnia, aby dostosować po zbieranie sadzonek. Dlatego też, jeśli planujemy posadzić sadzonki w filmie szklarni lub w szklarni na początku czerwca, a potem siać nasiona sadzonki pomidorów powinny być mniej więcej do połowy pod koniec marca. Chałupników w północnych regionach trzeba wziąć pod uwagę czas trwania godzinach dziennych w kwietniu i maju. Nie sadzonek rośnie i rozwija się szybciej.

Optymalna temperatura do uprawy sadzonek powinny być:

  • 14-18 ° C, – w słoneczny dzień;
  • 12-16 ° C – mętny;
  • 10-14 ° C, – w nocy.

Dwa razy będą musiały obniżyć temperaturę:

  • Po pędach pojawiają się przez 4-7 dni, tak, że nie są one rozciągnięte;
  • Półtora lub dwa tygodnie przed posadzeniem w ziemi, aby utwardzić sadzonki.

W ostatnich dni przed przesadzeniem zawartości sadzonki zazwyczaj obniżają temperaturę do poziomu temperatury otoczenia.

Gotowy idealne do sadzenia sadzonek z początku i połowy sezonu odmian pomidorów ma wysokość 35-40 centymetrów, zatsvetshuyu pierwszy pędzel i rozwinięty system korzeniowy. W celu zapewnienia, że ​​pierwsza przesłanka do uprawy sadzonek, opakowanie nie może być mały. Jego wielkość powinna być 0,8-1,5 litra.

Napełnianie garnki mieszanin gruntu, koniecznie należy uszczelnić wokół ścianek, poza dalszy podlewania zaczyna oddalać się od ścianek naczynia, która jest bardzo szkodliwa dla młodych korzeni. Zaczynają wyschnąć, ponieważ woda paruje w tym przypadku bardzo szybko. Jeśli tak się stało, że w tych doniczkach powinny wylać na ziemię i ubija go. Należy to zrobić w ciągu całego okresu wzrostu siewek.

Szermierka

Korzystne jest, aby pielęgnować sadzonki ze sparingu. Aby to zrobić, najpierw nasiona wysiewa się w skrzynkach małej wysokości 8-10 cm. W pudełku wylewa ziemię i przekazać go stać przez kilka dni z utrwalonym gleby. Następnie w obszarze rowków przewidziane jest co 3-4 cm, głębokość, która powinna być o 2-3 cm. Mniejsze rowki 2 cm nie powinien wykonać jako sadzonki mogą pojawić się z zaleceniami okrywy nasiennej, które jest niepożądane. W tym przypadku będą musieli zwilżyć wodą godzinową do liści liścieni mogli je zresetować. Można usunąć te „kapelusze” z igłą.

Rowki te są ułożone przygotowane nasiona w odległości 0,5 cm od siebie. Nawadniać ziemię w polu albo przed sadzeniem lub po nim. Następnie pojemnik szklany jest zamknięty lub folię polietylenową i dać się przed wzejściem w ciepłym pomieszczeniu, w którym temperatura jest poniżej 20-25 ° C

Można siać nasiona pomidorów i innych środków. W tym celu, przygotowane wydajność przy częściowej wysokości wylano ziemia wyrównane. Następnie nasiona rozłożone i zasnąć na górze nawet o grubości warstwy gleby połowy do dwóch centymetrów od góry wlewa się ją, a następnie umieszcza się w schronie i ciepła.

Po pierwsze jeden lub dwa prawdziwe liście powinny posiadać kilof – siedzenia sadzonki w oddzielnym pojemniku. Kiedy szermierka ganek nie wyciągnąć z ziemi, a do podłączenia pod korzeniami od dołu z niewielką bryłkę ziemi małą łopatką lub łyżką. Żeby było łatwiej ziemię podlewać tak aby gleba namoczone do pełnej głębokości, ale rośliny z wody nie mają czasu, aby skorzystać.

Jeśli łodygi pomidorów zbyt rozciągnięty, a następnie podnosi liścieni liści odcięte, pozostawić do wyschnięcia, a następnie w części spiralnego trzonu znajduje się w półksiężyc do pierwszego prawdziwego liścia.

Około posadzone w doniczce rostochku gleba jest zbita i podlewać ciepłą wodą, a następnie umieścić na dwa lub trzy dni w cieniowania miejscu, zwłaszcza jeśli te dni pogoda jest słoneczna.

Czasami, aby uniknąć nadmiernego wyciągania sadzonek, można zrobić podwójne wybiera. Zarodki po raz pierwszy jest osadzony w małej objętości pojemnika do 200 ml, a po raz drugi – w L. Każdy szermierka czas dolna część łodygi jest umieszczony w studzience spirali, odcinając parę liści w celu skrócenia sadzonki. Rośliny po podwójnym obchodzenia stać masywniejszego, a system korzeniowy oni opracowali wiele lepiej.

Hartowania rozsady

Po wystąpieniu pojemnika kiełkowania siewek wykazywała jasne, ale chłodnym miejscu, w którym temperatura w ciągu dnia powinna wynosić 15 ° C, a w nocy – nie więcej niż 11 ° C Może to być balkon lub miejsce przy drzwiach balkonu. Niektórzy ogrodnicy nawet umieścić je na dolnej półce lodówki.

Taka procedura jest konieczna sadzonki, więc nie mocno rozciągnięty. Ate taka sama temperatura będzie wyższa, sadzonki szybko rozciągnięciu mogą powstać na suchą zgniliznę kapustnych. Aby wzmocnić hipokotylu wystarczająco małe sadzonki cztery lub pięć dni, a obecnie jest możliwe wytwarzanie w kolejnym etapie – aby zmienić w ciepłym miejscu, w którym temperatura w ciągu dnia będzie 20-24 ° C w nocy – 12-15 ° C

Podlewanie

Częste podlewanie pomaga zapewnić, że sadzonki są mocno wyciągnąć. Należy tego unikać, aby wyparowaniu mniejszej ilości wody, lepiej, aby zmniejszyć temperaturę zawartości. Woda do podlewania musi być bronione, ale lepiej jest wziąć rozmrożone lub namagnesowane. Musi najpierw być ogrzewany. Co dwa tygodnie siewki nawadniano słabym roztworem nadmanganianu potasu. Rozwiązanie to nie tylko do odkażania gleby i rośliny, lecz także do odżywiania jego manganu i potasu. Sadzonki spróbować wody rano do porze nocnej nie było wilgoci.

Należy pamiętać, że powietrze w mieszkaniach z centralnym ogrzewaniem jest bardzo suche, co nie jest dobre dla roślin. Dlatego konieczne jest nie tylko do podlewania roślin, ale również do nawilżania powietrza otaczającego, który wystarczy umieścić słoik z wodą w pobliżu sadzonek. Dla tych samych celów, można nawilżać powietrza z nebulizatora lub zawiesić następnym mokro gazy.

Przesadzanie w szklarni

Gdzieś pod koniec kwietnia, w zależności od obszaru sadzonek pobytowych mogą być umieszczone w siedlisko biopaliw lub w szklarni. Jest to dla niej ideałem, a sadzonki w tym wypadku dosłownie przekształcone. Staje się gęstą, krępy ciemnozieloną z zbieżności międzywęźla. W szklarni, w tym samym, aż gleba ogrzewa sadzonki mogą być instalowane na parkietu lub półki.

Posypanie

Podczas uprawy ponad trzech nawożenia sadzonek nie. Do tego raspikirovat 8-10 sadzonki roślin wystarczająco kubka roztworu nawozu starsze sadzonki sama ilość wlano do czterech roślin. Może być odwadniany i mniej stężony roztwór przez rozpuszczenie go w wodzie o połowę. W tym przypadku, liczba karmień podwójne. Jednak opcja ta nie jest gorszy.

Wzrost i rozwój roślin powinno być stale obserwując, obserwując wszystkie zmiany i szybko podejmowania działań. Spowolnienie wzrostu i rozwoju jest często spowodowana brakiem elementu, nadmiaru wilgoci zimnej gleby rozpoczynając choroby lub szkodnika.

  • Jeśli spojrzeć rośliny karłowate, jasnozielone liście, małe i cienkie łodygi, roślina nie wystarcza azot. Z nadmiarem azotu do postaci sadzonek „zhiruyut”: ogonki i łodygi są grube, ciemnozielone liście mają duże rozmiary.
  • Jeśli rośliny nie mają wystarczającej ilości fosforu, a następnie liście pojawiają kolor fioletowo-czerwony, a na dolnych liści – chlorozy.
  • Jeśli rośliny nie mają wystarczająco dużo potasu, krawędzie i wierzchołki dolnych liści żółkną. W sadzonki pomidorów może następnie skręcić w dół liści.

load...