Przydatne warzywa dla dzieci poniżej jednego roku

Pierwsze stałe pokarmy, które są wprowadzane do diety żywności dla niemowląt – to warzywa. I warzywa pozostają również bardzo ważną częścią wszystkich ludzkich diety przez całe życie. Jednak pomimo faktu, że ten rodzaj karmienia jest to pierwsze, rodzice prawie zawsze interesuje – jakie warzywa można dać dziecku do roku?

load...

I to nie jest nieuzasadnione – w rzeczywistości nie wszystkie warzywa nadają się do jedzenia dla dzieci. To, co zostanie omówione poniżej. Więc przynęty – co warzywa nadają się do tego celu, jak dać im, w jakich proporcjach – to jest to, co zostanie omówione poniżej.

Małe sekrety

Więc dziecko wzrosła na tyle, aby mlekiem matki w Ponadto otrzymują dodatkowy wabik. Oczywiście, konieczne jest, aby rozpocząć z warzywami. I uwaga – wszystkie warzywa dziecko powinno być podane wyłącznie w formie odrapany, konsystencji puree.

I bardzo często młodzi rodzice wolą iść drogą najmniejszego oporu i kupić gotowe przecierów owocowych produkcji przemysłowej. Jednak nawet lekarze – pediatrzy zgadzają się, że świeże domowej roboty zupa jarzynowa zawiera więcej witamin i składników odżywczych. Ale zakupione również warzywne mają również prawo do bycia.

Istnieją pewne ogólne zasady podawania w diecie warzyw dziecka:

  • Jeden tydzień – jedno warzywo

W żadnym wypadku nie należy wprowadzać do diety dziecka więcej niż jednego gatunku warzyw do jednego tygodnia. Wymóg ten jest jedynie słuszny i uzasadniony. W takim przypadku, jeśli dziecko zaczyna reakcję alergiczną lub zakłóceń żołądkowo – jelitowego, bez ciebie – czy trudność w określeniu, jakiego rodzaju warzyw doprowadziło do pojawienia się takiej niepożądanej reakcji. Tak, można łatwo usunąć, po prostu – po prostu wykluczone z diety nowo wprowadzonej postaci warzyw.

load...

Nie możemy zapominać, że wprowadzenie menu dziecka warzyw nieuchronnie zwiększy obciążenie układu pokarmowego. A, odpowiednio, każdy nowy roślinny niesie dodatkowe obciążenie przewodu pokarmowego. I tak, poprzez wprowadzenie warzywa, jeden po drugim, trzeba to obciążenie jest rozłożone równomiernie, umożliwiając przez żołądek i jelita dziecko stopniowo przyzwyczaić się do nowych produktów dla nich.

Ponadto, rodzice powinni mieć świadomość, że układ pokarmowy dziecka jest niedojrzały do ​​około jednego roku życia. A to dlatego, że dziecko rozwijają się, nie wszystkie systemy trawienne, a ich liczba nie jest tak wielka. Oznacza to, że żywność, mających w swym składzie kilku składników, dziecko do trawienia nie jest tak prosta, w przeciwieństwie do żywności, który składa się z jednego elementu.

  • Starannie posiekać warzywa

W takim przypadku, jeśli użytkownik zdecyduje się przygotowywać własne warzywne, starannie posiekać warzywa. W żadnym wypadku nie powinny być dopuszczone do pozostawania w warzyw puree dużymi kawałkami warzyw – w pierwszej kolejności, dziecko może zadławić się nimi, a po drugie – do trawienia dużych kawałków jedzenia do przewodu pokarmowego dzieci nadal jest bardzo, bardzo trudne. Nawiasem mówiąc, pod tym względem jest znacznie lepsza niż został zakupiony puree produkcję przemysłową – ich konsystencja jest bez zarzutu.

  • Czystość karmienia roślinnego

Ważne jest również, aby monitorować i zapewnić, że w puree produkcji przemysłowej w każdym przypadku dzieci nie było obce dodatki – brak przyprawy, ryż lub ryż nie skrobia. Jedyną rzeczą, która powinna być w dobrym puree dzieci – to warzywa i wodę. Taka konstrukcja gwarantuje, że ryzyko niestrawności lub dowolny – ewentualne reakcje alergiczne będzie minimalny.

Aw przypadku gotować zupę warzywną sobie, w każdym razie nie powtarzać bardzo powszechny błąd – nie dodawać do przygotowania puree warzyw wszelkich produktów zagranicznych – od oleju i kwaśną śmietaną lub mlekiem. Inaczej niestrawność byłoby niemal nieuniknione.

Jakie warzywa wybrać?

Oczywiście wszystkie produkty są podzielone na kilka grup żywienia – niski stopień aktywności alergenu, średnim i wysokim poziomem aktywności. Nie ma wyjątków od tej reguły i warzyw. I to jest całkiem naturalne, że czynnik ten musi być brany pod uwagę przy wyborze warzyw do pierwszego karmienia dziecka:

  • Produkty z niską aktywnością alergenów

Już pierwsze warzywa przynęty roślinne powinny być te, które mają najmniejszą aktywność alergiczną. Te warzywa zawierają squash i cukinia, dynia, jasny kolor, rzepa, kalafior.

Jest z nimi musi zacząć wprowadzać warzywa w diecie dziecka, tylko jeden – jeden i pół łyżki nie więcej, zwiększając dzienną dawkę o około 10%. Bardzo uważnie obserwować reakcję organizmu dziecka do wprowadzania pokarmów uzupełniających. Przy najmniejszym znaku niestrawność i reakcji alergicznej, należy natychmiast przerwać kontynuację wprowadzania pokarmów uzupełniających i spróbuj jak najszybciej pokazać okruchy lekarzem.

  • Sredneallergenye warzywa

Po wprowadzeniu do diety żywności dla niemowląt najmniej alergizujących warzyw, można przystąpić do wprowadzenia kolejnej grupy warzyw. Należy jednak pamiętać, że to zajmie co najmniej dwa tygodnie między tymi dwoma wydarzeniami. Dla następnej grupy warzyw wykorzystywanych w preparatach dla niemowląt, to: zielony groszek, kukurydza, zielona papryka, ziemniaki.

Zasady wprowadzania pokarmów uzupełniających jest prawie taka sama jak w pierwszej grupie – nie wolno wchodzić więcej niż jeden produkt za tydzień, uważnie obserwując reakcję organizmu dziecka. Jeżeli nie ma reakcji alergicznej lub rozstrój żołądka, uzupełniające środki spożywcze powinny być wykluczone.

  • Vysokoallergennye warzywa

Ta grupa warzyw lekarzy – pediatrzy powinni wchodzić co najmniej pożądane jest, aby mieć po Pipsqueak będzie obchodzić swoje pierwsze urodziny. Ponadto, wprowadzenie tych produktów muszą być traktowane bardzo poważnie – one powodować różne reakcje alergiczne są bardzo, bardzo często.

Można zapytać, dlaczego w takim przypadku, należy wprowadzić je w diecie dzieci. I rzeczywiście – może powinny one zostać opuszczony? Jednak te warzywa zawierają ogromną liczbę najróżniejszych składników odżywczych i witamin, które są niezbędne dla prawidłowego rozwoju organizmu dziecka. Ta grupa warzyw to marchew, seler, buraki i pomidory.

Zwłaszcza niektóre warzywa

Fakt, że zdrowe warzywa dla dzieci poniżej jednego roku są niezbędne – fakt bezsporny. Jednakże, istnieje wiele cech różnych warzyw, o których rodzice w przygotowaniu diety w każdym razie niemożliwe.

Na przykład, warzywa, które są jasne – kolor zielony, bardzo negatywny wpływ na poziom hemoglobiny we krwi ludzkiej. Dzieje się tak ze względu na fakt, że substancje zawarte w tych warzyw hamowania wchłaniania żelaza w organizmie, powiązać go szybko usuwane z ludzkiego ciała.

Chociaż te warzywa jest ogromna ilość żelaza, ale również zawierają polifenole i fiaty. To dlatego, że z nich żelazo wchłania się bardzo źle, w rzeczywistości – nawet żelaza, które dostaje się do organizmu z innych pokarmów, jest również wyświetlany, jeśli dziecko używa zbyt wiele jasnych – zielone warzywa.

Najsilniej podobnych obiektów różnią szpinak, koper i pietruszka. I pomimo tego, że wszędzie jest bardzo szeroko nagłośnione rzekomego wyłącznego użytku dla ciała dziecka, konieczne jest, aby całkowicie wyeliminować z diety dzieci, aby zapobiec rozwojowi dziecka w niedokrwistości z niedoboru żelaza. Jeśli obawiasz się, że dziecko nie otrzymuje wystarczającej ilości witaminy C, lepiej kupić Kompleks multiwitaminowy – aby pozbyć się niedokrwistości z niedoboru żelaza będzie znacznie trudniejsze.

Wybierz swój własny!

Jest również bardzo ważne, aby mówić o takich cech jak przynależności terytorialnej. Co to jest? Warzywa dla dzieci poniżej jednego roku są wybierane na podstawie, gdzie mieszka na okruchy. Na przykład dla dziecka z południowych krajach jako pierwszy roślinnego idealnego pigwy i zielonej papryki.

Ale na okruchy, urodzony w północnych regionach, najlepiej roślinny dla pierwszego posiłku byłoby ziemniaki. Nawiasem mówiąc, to samo odnosi się do następujących owoców – dla afrykańskie dziecko pomarańczowy lub banana będzie idealnym wyborem, ale nasze dzieci po takich owoców jak pierwsze komplementarne produkty spożywcze mogą być traktowane wystarczająco długo i ciężko.

W każdym razie, przed wprowadzeniem warzyw w diecie rodziców dzieci powinny skonsultować się z lekarzem – dziecko pediatra. Po tym wszystkim, lekarz jest nie tylko dobrze zorientowani we wszystkich tajemnic cechy i żywność dla niemowląt dieta, ale również bardzo dobrze świadomy wszystkich indywidualnych cech organizmu dziecka. A on będzie w stanie przewidzieć możliwe komplikacje, i podejmują wszelkie środki, aby ich uniknąć.

I podczas odstawieniu rodzice powinni starać się zachować w kontakcie z lekarzem – pediatrą. W przypadku, gdy coś pójdzie nie tak, lekarz będzie w stanie szybko reagować na sytuację i mieć dzieci potrzebne opieki medycznej.

load...