Przydatne słodycze: przyjemność bez narażania dane

Zawartość:

Czy wszystkie słodycze równie szkodliwe dla rysunku lub są też przydatne? I dlaczego ludzie czują potrzebę cukru? Mogę zrobić bez słodyczy i czekolady ulubionych i czy chcesz sobie odmówić przyjemności święto na słodycze? Odpowiedzi na te i inne kwestie dotyczą płci jest szczególnie silny okres przed nadejściem święta, znajdziesz w tym artykule.

load...

Najpierw spróbujmy zrozumieć, dlaczego czasami jest tak trudne do pokonania nagle pojawiła się chęć do jedzenia cukierki lub czekoladę. Czy zauważyłeś, że to się dzieje w większości po tak zwanej „burzy mózgów” w pracy lub w siłowni i podczas „dni krytyczne” w instytucie, po silnej presji? Ponadto łaknienie na słodycze – „na krawędzi” stałym towarzyszem psychicznie kobiet, których układ nerwowy jest w stanie A najbardziej intensywne pragnienie jeść czekoladę, ciasto lub tort kalorii doświadczane przez tych z nas, którzy siedzą na sztywnej diety. Z tego, co jest podłączone takie chwile?

Co wyjaśnia apetyt na słodycze?

Cała materia w określonej jednostce ludzkiego ciała. Praca naszego centralnego układu nerwowego zależy od glukozy. Pracy umysłowej i stresujące sytuacje sprawiają stale uzupełniać swoje rezerwy. Mięśnie, przeżywa stres fizyczny, również żywią się glukozą. Łaknienie na słodycze w trakcie miesiączki często spowodowane niedoborem chromu i innych składników odżywczych. W zasadzie jesteśmy „zepsute” jego ciało, gryzienie słodki, zamiast stosowania się do zasad regularnego zbilansowanej diety.

Tak więc, nie zważając na śniadanie, my przychodzimy do pracy i od razu zaczynają chwytać głód herbatniki kalorie. Znajoma historia? W ten sposób ułatwiamy organizmowi szansę na glukozę niezbędną do normalnego życia. Po tym wszystkim, aby usunąć go z cukrem, to nie jest konieczne, aby poświęcić dużo wysiłku, więc obietnica mózg „Zjedz coś!” reagujemy, przełykając słodycze. Po tym wszystkim, dlaczego udać się na własnej skórze, rozdzielając „kompleks” węglowodany są płatki owsiane, gdy jest to możliwe, aby szybko uzyskać niezbędne z czekolady lub muffin?

load...

Jeśli doszli do wniosku, że pragnienie słodyczy jest szkodliwa dla kształtu ciała, nadszedł czas, aby zrobić samokształcenie. Należy zwrócić uwagę na to, jak i co jesz. Nie, nie mówimy o prawie do siedzenia na sztywnej diety. Tak będzie tylko potrzebę wzmocnienia organizmu na słodycze, a po dwóch lub trzech dniach, gdy ograniczenia występują załamanie byłoby niemożliwe, aby trzymać cukierki i ciastka. Wystarczy szkolić się rozpocząć produkty śniadaniowe zawierające „kompleks” węglowodanów, takich jak zboża. Maksymalna że chcesz jeść przed obiadem, więc to jakiś owoc.

W południe, zorganizować sobie posiłek składający się z kawałka chudej wołowiny lub indyka i dużą część surówka. Nie przesadzaj z obiadu, nadrabiamy stracony czas w ciągu dnia. Aby powrócić do domu nie jest biec do lodówki na godzinę przed końcem dnia, zjeść małą porcję sera. Potem głód nie będzie w stanie zapanować nad głosem rozsądku, a obiad zamienia się objadania w nocy. „A co, nie słodkie? To nie może być stosowany na wszystkich?” – Przepraszam zadać wiele kobiet i dziewcząt. Nie martw się, ponieważ istnieje tak zwany przydatna słodycz. I chociaż mają się zaangażować w ogromnie też nie powinno, na rysunkach, są one znacznie mniej niebezpieczne.

Najbardziej użyteczne słodycze

Samo słowo – przysmak – zawiera już odpowiedź na pytanie o ile słodkie pokarmy mogą być spożywane bez ryzyka nabyć nadwagi. Jeśli zwracamy się do słownika, w święto – to cieszyć się coś pysznego. Należy pamiętać, że jest to, aby cieszyć się, aby nie przejadać! Oznacza to, że aby cieszyć się mały kawałek ciasta lub kilka plików cookie, nie jeść więcej niż połowę i nie mogła wstać od stołu. Więc co można smakować bez szkody dla figur? A co słodkość przydatne dla naszego organizmu?

Jeśli zapytać kilka osób, niektóre słodycze, ich zdaniem, najbardziej smaczne, w większości przypadków będzie jedna odpowiedź – czekolada. Produkt uważa się za liderem w obecności białka, a gdy zawiera serotoniny -. „hormon szczęścia” substancja o nazwie Dzięki niemu wiele ulubiony uczta ziaren kakaowych jest wszechstronnym antydepresyjne.

Ile czekolady trzeba jeść na stres? To pytanie ma jednej odpowiedzi, bo jak wiadomo, ma swoją własną indywidualną dawkę dla każdej osoby. Jest wiele kobiet, które przed pojawieniem się „krytycznych dniach” codziennie jeść 1-2 i 2-4, a następnie czekolady, która w tłumaczeniu wynosi 200-400 g lub od 1200 do 2500 kalorii. Czy można się dziwić, gdzie podejmowane są dodatkowe cale wokół talii i dlaczego orynnowanie figura?

Ale, jak się okazało, to nie wygląda białko tłuszcz znajdujący się w czekoladzie – winę za masło kakaowe, których udział w tej delikatności wynosi od 35 do 50%, jak również kalorii węglowodanowych z cukrem. Jednak w porównaniu do innych słodyczy, czekolady uczta jest najlepiej jeszcze, ponieważ nie zawierają cholesterolu, długo przyswojone i tak satysfakcjonujące. A wszystko to za sprawą jej podstawie – białka roślinnego kakao.

Ponadto czekolada zawiera liczne odpowiednie i użyteczne elementy potasu, fosforu, żelaza, magnezu, wapnia, lecytyna, witaminy PP i B, które są więc niezbędne do mózgu i pamięci. Jednak pomimo użytecznych właściwości, dzień zaleca się jeść nie więcej niż 20-30 gramów produktu, który odpowiada jednej czwartej lub jednej trzeciej płytki stogrammovoy. I wybrać ciemną czekoladę, ponieważ jest ona mniejsza niż ilość kalorii, co oznacza, że ​​jest to bezpieczniejsze dla figur.

Kolejnym miejscem naszego rodzaju ocena i słodycze suszonych owoców zajmują. Te produkty naturalne zawierające witaminy, celuloza, pektyny, fruktoza, przeciwutleniacze, bioflawonoidy, to drugi narzędziowy po czekolady. Ale w tym samym czasie, suszone owoce zawierają dużo kalorii, więc zbyt ponieść z suszonych jabłek, gruszek, suszonych moreli i śliwek również nie są zalecane. Co jeść dziennie do 30 gramów tego przysmaku, aby zaspokoić dzienne zapotrzebowanie naszego organizmu na słodkie.

Nawiasem mówiąc, naturalne cukry w wysuszonych owoców nie, to z powodzeniem zastąpić fruktozę i glukozę. Chcesz zjeść cukierka? Przygotować go samodzielnie od tych zdrowych i pożywne. Wziąć kilka rzeczy różne suszone owoce te, które najbardziej lubisz, i wypełnić je wodą 10 minut Jeśli zestaw zawiera datę, usuń je z kości. Przechodzą przez maszynkę do mięsa i suszonych rąk zwilżonych wodą, tworząc małe kulki z otrzymanej masy. Można umieścić w każdym cukierki orzechów.

Słodkie produkty roll w proszku kakaowego lub miękiszu niskotłuszczowe ciasteczka i umieścić w lodówce. Jeśli wybrano suszone owoce mają wyraźny smak kwaśny, dodać trochę miodu rafinowanego masę. Jak widać, aby najbardziej użyteczne cukierki na świecie może być łatwo, a wraz z nimi można cieszyć się słodkim bez szkody dla ich własnych figur.

Na trzecim miejscu rankingu po prawej jest najbardziej popularnym produktem pszczelarstwa – miód. W tym rodzaju, i wiele kalorii ulubione przysmaki są takie same jak w cukrze, ale jest o wiele bardziej wartościowe. Honey – to kopalnia przydatne dla organizmu witamin, minerałów i bioflawonoidy, ale to jest alergenem, więc nie przejadać .. Dosyć tego dnia zjeść 1-2 łyżeczki, a dla cukrzyków – a nawet mniej.

Jeśli chcesz zjeść coś smacznego i nieszkodliwe dla rysunku, zjeść kilka kawałków marmolada zamiast zwykłego cukierków. Produkt ten wykonany jest z owoców i jagód: jabłka, śliwki, morele, czarnej porzeczki. Dzięki tej kompozycji marmolada zawiera pektyny, które mają korzystny wpływ na czynność jelit, mają zdolność do usuwania toksyn, a nawet zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka. Staraj się jeść nie więcej niż 20-30 gramów cukierek w jego czasach, i nauczyć się wybierać prawo. Jakościowa marmolada powinna zawierać związki pektynowe, więc zanim kupisz nauczyć się uważnie etykietę. To samo można powiedzieć o lekarski lekarski i kije. W przeciwnym razie zamiast dobry dostaniesz złe kalorie cukru są szkodliwe dla figur.

Przydatne słodycze w domu – to tylko

Oprócz wyżej opisanego sposobu wytwarzania użytecznych słodycze, praktycznie każdy gospodyni, w obecności pożądania, wyobraźni i umiejętności kropelek, będzie w stanie zadowolić siebie i bliskich domowych smakołyków. Szczególnie lubią dzieci, bo kto, jeśli nie oni, to powinien otrzymać najbardziej smaczne i słodkie zarazem użyteczny? A jeśli są one przygotowane Troska matki, co może być lepiej?

Jeśli nie ufasz jakości zakupionego marmolady, po prostu zastąpić go galaretki owocowe. Receptura tego przysmaku jest tak prosty, że może opanować nawet bardzo młode gospodyni. Wystarczy rozpuścić żelatynę i dodać do każdego soku domowego, zgodnie z instrukcjami dawkowania. Nie kupuj gotowych kompozycji galaretki z jasnym torby. Oprócz cukru, zawierają szkodliwych barwników, które mogą powodować uczulenia. Równie przydatne galaretki, którą parzy się z wody i owoców przez dodanie skrobi. Osłodzić ten wspaniały napój może pomóc miód.

Z pomocą i żelatyny galaretki można gotować niskokaloryczne jogurty i desery. Podejmować żadnych owoców lub owoce, umieszczać je w kremanki i wypełnić jogurt mieszany z żelatyny rozpuszczonej w wodzie. Top z kawałkami owoców mrożonych galaretki – przydatne przysmak przygotowany. W pewnym umiejętności na tej samej zasadzie mogą być wykonane i smaczne niskokaloryczne ciasto – słodkie sny o odchudzanie.

Każdy z nas w dzieciństwie miłość lodów. Nieporównywalna kremowy smak jest teraz ogromna rzadkość. I lody to już całkiem inna od tej, która była kiedyś. Spróbuj odtworzyć arcydzieło sowieckiej ery w domu! Jednakże, otrzymał dość wysokokaloryczne, ale jest bardzo odpowiednia jako okazjonalny leczeniu. Ponadto, wielu dorosłych tak naprawdę nie sprzyjają mleka w czystej postaci, ale lody domowej roboty można „nakarmić” organizmowi wapnia.

Jeśli siedzisz na diecie i unikanie nadmiaru kalorii, doskonałą alternatywą byłoby sorbet. Zemleć w mieszalniku wszystkie owoce i jagody, wlać masę do formy i umieścić w zamrażalniku. Kilka dni później, wymieszać i pozostawić do ostatecznego zestalania. Ten deser nie tylko odświeżyć w upalny dzień, ale będzie nasycić organizmowi witamin.

Przyznaj się, to nie tylko, gdy przechodził obok straganów z wyrobów cukierniczych w supermarkecie, twoja ręka jest rozciągnięta na przezroczystym pojemniku z gotowymi kandyzowanych lub jak są one nazywane, suszone owoce. Są one jasne, mają przyjemny smak i wydaje się być jeszcze przydatny. Ale to tylko na pierwszy rzut oka. Jasno wynika z obecności barwników i zapach – dodawanie środków aromatyzujących. Dlatego stosowanie takich produktów – zero.

Pamiętaj, że najsmaczniejsze owoce kandyzowane i użyteczne – te, które są w stanie przygotować nasze babcie. Warzywa i owoce powinny być gotowane w słodkim syropie, chłodnym i suchym. Oczywiście, dużo cukru w ​​nich, ale jest też duża ilość błonnika, który poprawia trawienie. Nie chcesz, aby zyskać dodatkowy ciężar? Jeść 30 g kandyzowanych domu dziennie, a będziesz przyniesie korzyści dla organizmu bez szkody dla figur.

Podsumowując, muszę powiedzieć kilka słów na temat szkodliwych słodyczy. Jest to przede wszystkim cukier. Nie zawiera jedną witaminę, to nie białka i minerałów. Cukier stanowi 100% kalorii węglowodanów i jest czystą glukozę. Popularny napój Cola nie zawiera niczego przydatne, a jego skład szkodliwe dla zębów i żołądka. Bez wyjątku, wszystkie gotowe ciasta, nawet „niskokaloryczne” nie może się obejść bez tłuszczów trans, które są niebezpieczne nie tylko dla figury, ale także dla zdrowia.

Czy jesteś gotów zaryzykować ich dobre samopoczucie dla dobra chwilowej przyjemności? Zamiast jeść części użytecznej i zdrowej żywności zawierającej węglowodany i białka niż pochłaniają dodatkowych kalorii, które w końcu mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Dodatkowo zwiększają one ryzyko zachorowania na cukrzycę. Aby zawsze pasuje i nie boi się figury, trzymać się prostych zasad: słodyczy, w tym owoców, jeść rano, aż do 15-16 godzin; traktuje mogą być spożywane po danie główne, ale w żadnym wypadku nie zamiast nich.

Słodycze na pewno się przyda, i sztuczek, które pomagają zmniejszyć spożycie produktów zawierających cukier. Umieścić swoją ulubioną czekoladę w zamrażarce, a potem jeść, raczej gryźć go na małe kawałki. Wyciąć kawałek cukierka do 8-16 części i powoli cieszyć się każdą chwilą. Dodaj do żywności i napojów cynamonu lub wanilii. Te przyprawy są zwykle zmniejszają apetyt. Jedz świadomie, więc nie cierpią winy. Hojnie traktowane ulubione traktuje kolegów, przyjaciół, krewnych i przyjaciół.

load...