Przydatne niż zielona herbata: naturalny sekret zdrowia

Zawartość:

Powiedz mi, jak o każdym innym produktem słyszeliście tak często, że to jest dobre dla zdrowia, jak to jest słyszeć o zielonej herbaty? Chińczycy wiedzieli o leczniczych właściwościach zielonej herbaty od czasów starożytnych, i używali go do leczenia jakiejkolwiek choroby, począwszy od bólu głowy, a kończąc na depresję. Historycy uważają, że zielona herbata jest stosowany jako lek w Chinach co najmniej czterech tysięcy lat. A sami Chińczycy mówią, że „lepiej jest być pozbawiony żywności na trzy dni niż bez herbaty pobyt na jedną day” (starożytne chińskie przysłowie).

load...

Przydatne niż zielona herbata? Obecnie, zarówno w Azji i na Zachodzie istnieją liczne badania naukowe i ich wyniki dostarczają niezbitych dowodów na korzyści zdrowotne herbaty. Na przykład, w 1994 roku wyniki badań epidemiologicznych, które zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym National Cancer Institute, który zwrócił uwagę, że picie zielonej herbaty zmniejsza ryzyko raka przełyku w chińskich kobiet i mężczyzn przez prawie sześćdziesiąt procent. A naukowcy z uniwersytetu doszedł do wniosku, że firmy te substancje zawarte w zielonej herbacie hamują wzrost komórek rakowych. Były też badania, które wykazały, że picie zielonej herbaty zmniejsza poziom cholesterolu w organizmie człowieka.

Oto niektóre choroby, w których uważa się za bardzo przydatna do picia zielonej herbaty:

 • Chorób onkologicznych;
 • Reumatoidalne zapalenie stawów;
 • Wysoki poziom cholesterolu;
 • Choroby układu sercowo-naczyniowego;
 • Różne infekcje;
 • Osłabienie systemu odpornościowego.

Co sprawia, że ​​zielona herbata jest tak wyjątkowy?

Tajemnica zielonej herbaty polega na tym, że jest bogaty w substancje, które są silnymi przeciwutleniaczami; one nie tylko hamuje wzrost komórek nowotworowych, ale także zabić je bez szkody dla zdrowych tkanek. Herbata jest (jak już wspomniano) obniża poziom cholesterolu i zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi. Ten ostatni jest jeszcze większego znaczenia, gdy weźmiemy pod uwagę, że zakrzepica jest główną przyczyną poważnych ataków serca i udarów mózgu.

load...

A co jest przydatne zielona herbata dla nas kobiet? Najbardziej nieoczekiwane odpowiedź dostaniemy, jeśli przypomnimy sobie „francuski paradoks”, który jest tak zdziwiony naukowców przez wiele lat. Nie mogli zrozumieć, dlaczego francuski, pomimo spożycia żywności bogatej w tłuszcze, mają znacznie mniejszą częstość występowania chorób serca niż inne narody. Odpowiedź została znaleziona w czerwonym winie, która jest tak jak do picia po francusku. Zawiera polifenole, które ograniczają negatywne skutki palenia tytoniu i diety tłuszczowej.

W 1997 roku naukowcy z Kansas State University odkrył, że podobne substancje występujące w zielonej herbacie. W związku z tym, że jest to zwyczaj pić najwyższej jakości zielona herbata może wyjaśnić, dlaczego wskaźnik chorób serca wśród japońskich mężczyzn jest dość niska, choć około siedemdziesięciu pięciu procent z nich to palacze. A dzięki cennym jakości zielonej herbaty – zdolność do neutralizowania skutków spożycia nie jest bardzo zdrowa dieta – ciekawe zielona herbata i wszystkie kobiety. Ale to – trochę później!
Zastanawiam się, czy to dlaczego nie innych chińskich herbat mają podobne właściwości lecznicze? Po tym wszystkim, zielona herbata, i Oolong i czarnych herbat – są one wykonane z liści tej samej rośliny! Jedyną rzeczą, która odróżnia zieloną herbatę od wszystkich innych – jest to specjalny sposób, aby sobie z tym poradzić. Dlatego też, zarówno w postaci suchej i parzonej zielonej herbaty ma właściwy kolor, smak i zapach. Ten przyjemny, tonik, przyszedł ze Wschodu, stał się bardzo popularny wśród współczesnych ludzi prowadzących zdrowy tryb życia.


Przydatne niż zielona herbata?

Mamy wymienione niektóre z cech tego wspaniałego napoju. Ale weźmy się bliżej, jakie korzyści możemy wnieść do swojego ciała, jeśli regularnie pije najwspanialszą herbatę?

 1. Herbata zielona charakteryzuje się dużą zawartość witaminy A. Jest to konieczne dla zdrowia płuc i dróg oddechowych, błon śluzowych nosa, gardła, na dobrej skóry i włosów.
 2. Gruczoł tarczycy, układ nerwowy i wielu innych organów są obsługiwane dzięki witamin z grupy B, zawartym w zielonej herbacie. Ryboflawina chroni przed cukrzycą i zapalenie wątroby, ma pozytywny wpływ na skórę. Kwas pantotenowy jest użyteczny w przewodzie pokarmowym.
 3. Witamina P zapobiega krwawienia oraz pomaga utrzymać normalną naczynia krwionośne.
 4. Zielona herbata pomaga w degradacji blaszek cholesterolu we krwi.
 5. Polifenole wywierają silne działanie przeciwutleniające i chroniące przed działaniem wolnych rodników, spowalniając starzenie i profilaktyce raka. Katechiny obniżyć ciśnienie krwi i zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia zakrzepów.
 6. Na herbatę w ciąży jest przydatna ze względu na wysoką zawartość cynku.

Również, napój ten jest również stosowany w celach kosmetycznych. Tradycja ta pochodzi ze starożytnej Japonii, gdzie miejscowe piękności wykonane z zielonej herbaty specjalnego czyszczenia i wybielania maskę do zachowania świeżego karnację. Przydatne właściwości zielonej herbaty są z powodzeniem wykorzystywane do uzdrawiania i odmłodzenia skóry. Oprócz zapobiegania starzeniu się skóry, wykazuje działanie przeciwzapalne i dezynfekcji. Garbniki wąskich porów. W środku parzenia zielonej herbaty zawiera dużo fluoru – możliwe jest do mycia zębów, która jest, co wielu japońskich.

Inne świadczenia

Czy wiesz, co jest jeszcze użyteczne zielona herbata? To może nawet pomóc schudnąć! To jest udowodnione naukowo. W listopadzie 1999 roku amerykański magazyn „Clinical Nutrition” opublikował wyniki badań na Uniwersytecie w Genewie w Szwajcarii. Naukowcy odkryli, że ludzie, którzy brali udział w eksperymencie, który jest oferowany w użyciu połączenie kofeiny i ekstraktu z zielonej herbaty spalił więcej kalorii niż ci, którzy jedli albo tylko kofeinę lub placebo. Więc dzisiaj często korzystają z zielonej herbaty do utraty wagi. Przyspiesza usuwania tłuszczu z organizmu, poprawia metabolizm, tony i dodaje energii.

Zielona herbata może nawet pomóc w zapobieganiu próchnicy. Podobnie jak jego zdolność do niszczenia bakterii zapobiega zatruciom pokarmowym, to herbata może również zabić bakterie, które powodują płytki nazębnej. Tutaj jest takie wspaniałe herbaty lekarz!


Czy możliwe jest uszkodzenie przed narażeniem na herbatę?

Więc, czy zielona herbata jest przydatny, nie budzi wątpliwości. Ale czy to pić żadnych negatywnych cech? Dziś ujawnił tylko negatywny efekt uboczny, który jest spowodowany przez obecność kofeiny w herbacie – zdolność do wywoływania bezsenności. Jednak, zielona herbata zawiera mniej kofeiny niż kawa. A jeszcze lepiej jest powstrzymać się od korzystania z nieograniczonej zielonej herbaty?

 • Osoby z chorobami układu krążenia trzeba ograniczyć spożycie zielonej herbaty, ze względu na kofeina, teofilina, teobromina, one pobudzać;
 • Duża liczba puryn powoduje tworzenie mocznika w organizmie – w dnie moczanowej, reumatyzmu, zapalenia stawów, nie mogą pić zielonej herbaty;
 • W końcu, proste przedawkowanie zielonej herbaty zapewnia ludziom ze słabym systemem nerwowym drażliwość, bezsenność i zmęczenie.

Jak przygotować zieloną herbatę

Aby właściwie przygotować zieloną herbatę, zwłaszcza potrzebę wypróbowania. Można łatwo zniszczyć właściwości zielonej herbaty, jeśli jest parzona wrzątkiem. Zepsuje smak i witaminy zabije.

Optymalna temperatura – 82-88 ° C; białe i żółte herbat – 60-66 ° C Do spawania tylko kilka minut na najwyższych klas jakości – przez około 30 sekund. To zajmie więcej czasu i wyższą temperaturę wody, czy herbata jest niższej jakości i niedrogie. Jednak po naciśnięciu zielonej herbaty zbyt długo, to smak gorzki i cierpki.

Niewątpliwie Oczywistą zaletą jest to, że zielona herbata może być parzona 2-3 razy i kilka odmian odpornych i do 7-10 razy. Ale nie należy mieszać różnych spawanie, tak aby nie zepsuć niezwykłe odcienie herbaty bukiet.

Użyj tej wspaniały prezent wschodni charakter i być zdrowe i piękne!

load...