Przydatne informacje na temat sposobu, aby skorygować do dymisji

Zawartość:

W życiu zawsze coś zmienić – tak działa świat. Ludzie rodzą się, iść na studia, znaleźć pracę, emeryturę, wyjść za mąż, mieć dzieci, rozwód i przenieść z miejsca na miejsce, robiąc to wszystko na własną rękę. Chęć zmian jest w osobie krwi, a szczególnie silnie może przejawiać się w sferze zawodowej. Jest to o wiele łatwiejsze, jeśli decyzja o swojej dymisji bierze go – wystarczy przesłać go i szukasz nowej pracy. Oczywiście, ciężar negatywnych emocji, ale odpowiedzialność – jest zerem. Oto jak pokazał wszystkim, jeśli zdecydowali się zrezygnować?

load...

An_0a przyczyn

Tak, masz takie myśli. Ale zanim przełożeni ogłuszyć swoją decyzję o rezygnacji, pierwsze spojrzenie na przyczyny, że został wezwany. Po pierwsze, konieczne jest, aby zrozan_1ieć, jakiego rodzaju pracy trzeba szukać dalej. A po drugie, tylko w ten sposób można zrozan_1ieć, co jest najlepszym sposobem do opuszczenia dotychczasowego miejsca pracy. Ponadto, będzie w stanie zrozan_1ieć, że problemem nie jest to, co robisz teraz, a ty, i zmienić pozycję, a firma nie będzie nic zdecydować. Tak, staramy się zrozan_1ieć.

Niskie zarobki

Większość ludzi po prostu nazwać to powodem zwolnienia z własnej woli z poprzedniego miejsca pracy, podczas gdy w rzeczywistości rzeczywisty odsetek niezadowolonych płace są znacznie niższe. Ale nie mówimy o tym. Przed pismo z rezygnacją, myśleć o tym, dlaczego płacą tak mało pieniędzy. Być może, że jest to naprawdę ogólnego poziomu płac w firmie, która była znacznie poniżej średniej rynkowej. Jednak często zdarza się, że nie tylko zapłacić pracownikowi, który nie działa. W tym przypadku, należy najpierw spojrzeć na pyłek we własnym oku – może być tak, jeśli masz do wykonywania swoich obowiązków niedbale? Lub brakuje Ci specjalistycznej wiedzy i an_1iejętności? Konieczne jest ustalenie odpowiedzi na te pytania.

Oferta pracy

Z jednej strony, chęć uciec od poprzedniego miejsca jest jasne – dobra pozycja w naszym (i każdy inny) Czas na drodze nie leży. Z drugiej strony, nie ma ograniczenia co do perfekcji: zawsze znajdzie się jakaś praca będzie lepsza niż to. A jeśli go zmieniać zbyt często, to prędzej czy później (prawdopodobnie wcześniej) to powiadamiani menedżerów HR. Więc przed wyjazdem na własną rękę do nowej lokalizacji, trzeźwa ocena zalet i wad przyszłych stanowisk, a także powody, dla których chcesz to zrobić.

load...

Konflikty z przełożonymi

Niewiele osób relacje z zarządzaniem są dodawane tak, że nos komara nie podważy. Częściej na odwrót: pracownik wydaje się, jeżeli organy wymagają go do wykonywania różnych nieodpowiednich opis pracy i wynagrodzeń obowiązków. W tym przypadku konieczne jest przean_0owanie, czy masz problemy w celu posłuszeństwa i zgodne z rozkazami innych. Jest możliwe, że będzie agresywnie reagować na wymagania siebie, podczas gdy w rzeczywistości są całkowicie uzasadnione.

W związku z tym, istnieje bardzo użyteczne rozmowy z tymi, którzy są po przeciwnej stronie, na przykład człowieka, który zajmuje podobną pozycję lidera. Zapewniamy Cię, będziesz zaskoczony, aby dowiedzieć się do was aspektów relacji. I dobrowolnego odejścia być już kusząca perspektywa i sposób uciec od rzeczywistych problemów.

Klimat w miejscu pracy

Czasami miał niewygodne związek nie tylko z władzami, ale ze wszystkimi kolegami wokół ciebie. Wszyscy kłócą się ze sobą, plotkować i dążyć do zastąpienia swojego sąsiada. Oczywiście, część odpowiedzialności w tym przypadku spoczywa na zarządzaniu organizacją, której polityka definiuje kulturę organizacyjną firmy. Ale komunikacja odbywa się sami pracownicy! A jeśli nie może się dogadać z każdym kolegą, możliwe jest, że w swoim zachowaniu, też, że coś jest nie tak.

Ale jeśli sytuacja zaczęła się nagrzewać nie tak dawno temu, i jest to związane z pewnymi decyzjami administracyjnymi i chwile, których nie można wpłynąć pracy, rezygnacje mogłaby być odpowiednim sposobem na wyjście z tej sytuacji. Chociaż nie może być pułapka ukryte w postaci niskiego stresu i niezdolność do przystosowania się do zmieniających się warunków trudne.

Zawartość pracy

Musisz uświadomić sobie, że to, co robisz, nie przynosi satysfakcji. Coraz nuda i podrażnienie stać się nawykowe towarzyszy w ciągu dnia pracy. Może ten post nigdy nie było interesujące dla ciebie, a ty postrzegają ją jako post pomostowym pomiędzy bezczynnością i pracy swoich marzeń. A następnie pragnienie tylko rezygnację oznacza, że ​​nadszedł czas, aby wyglądać naprawdę ciekawy zrobić.

Ale może to być prawdą, że zainteresowanie pracą zaginął w jakimś konkretnym punkcie. A potem po prostu trzeba dowiedzieć się przyczyny incydentu. Można po prostu „rosnąć” z tej pozycji i chcesz więcej, że ta firma nie jest gotowa dać (ale należy wyjaśnić z władzami). Inną opcją, kiedy po prostu znudzi stabilności: jeśli w danej dziedzinie zawodowej wiatr przestaje Cię nudzi. O może wynosić dwa. Po pierwsze – poszukaj pozycji na której będziesz jak wulkan, ale to tylko w takim przypadku, jeśli mają wysoką tolerancję na stres i elastyczność. A drugi – aby zrozan_1ieć, dlaczego szybko stają się nudne jednolitości i stabilności, które sprawia, że ​​skłaniają do zmiany sytuacji.

Odwołany z an_1ysłu!

Tak, już sobie sprawę, że decyzja o zwolnieniu co będzie trzeba wziąć trzeźwą głowę rozważeniu wszystkich za i przeciw ustawie. Ale jeśli nadal stoją firma i czy wiesz, dlaczego jest to potrzebne, a potem nadszedł czas, aby zadzwonić do szefa. Jak to zrobić poprawnie?

Po pierwsze, należy odczekać do momentu, kiedy będzie sam z szefem. Ważne jest, że rozmowa nie jest udziałem osób postronnych, gdyż może to znacznie wpłynąć na jego atmosferę i reakcję szefa. Staraj się być jak taktowny, nawet jeśli stary związek między wami są dalekie od ideału. Nie musi być rodzajem „Hurra, jestem w końcu stąd tej nory!”.

Starają się przekazać z głównych powodów, które opuszczają firmę. Jeśli są naprawdę mocne i obiektywne, to jest prawdopodobne, że będzie on cię zrozan_1ieć i być może nawet tobą się rozraduje. Jednocześnie, niedawny wzrost przypadków zarządzania raczej nie wydać naprawdę wartościowych pracowników i są skłonni do kompromisu, który neguje przyczyn, które skłaniają Cię do opuszczenia własnej woli.

Podczas rozmowy, czy skupić się na pozytywnych rzeczach, które zostały nabyte dzięki pracy w firmie i konkretnych ludzi. Jeśli szef jest naprawdę zainteresowany w uczciwy zwrotne, to można wytłan_1aczyć mu powody swojego wyjazdu, ale znowu w taktowny sposób. Nie jest konieczne, aby przysięgać i pożegnać się woda przez cały brud: każdy z was na wynik będzie czuć się źle z powodu tego co się stało konfliktu i korzystać z niego nie będzie miał żadnego.

Co robić?

Porozmawiajmy o aspektów organizacyjnych i prawnych zwolnienia z własnej woli. Przede wszystkim trzeba będzie napisać oświadczenie dyrektora firmą z datą wydania i datą ostatniego dnia roboczego. Można przesłać go do działu kadr lub swojego przełożonego.

Jeśli z jakiegoś powodu to są problemy, a następnie wydrukować list z rezygnacją na własną prośbę, w dwóch egzemplarzach, i przechodzą do jednego z nich za pośrednictwem organów przyjmujących i Sekretarza, z obowiązkowym podpisem tego ostatniego w obu dokan_1entach. Albo można po prostu wysłać dokan_1ent listem poleconym z potwierdzeniem odbioru.

Potem przychodzi co dwa tygodnie, trzeba pracować, a podczas którego władze należy znaleźć zastępstwo. Możesz poprosić o pomoc w tej sprawie i będzie poprawna, jeśli nie odmówi. Wreszcie, poszukaj wymiana jest prosta i całkiem przyzwoicie. Ale jeśli pracujesz w niepełnym wymiarze czasu pracy lub w innych warunkach określonych w artykule 292 Kodeksu Pracy, Polskiej Federacji, LOM jest skrócony do trzech dni.

Po dwóch tygodniach, trzeba będzie udać się do działu kadr i uzyskać do nich wszystkie niezbędne dokan_1enty, jak również obliczeń. Jesteś zobowiązany dać dzień zwolnienia. Nawiasem mówiąc, jeśli w procesie pracy pozostawiając coś pójdzie nie tak, to masz pełne prawo do złożenia skargi do Państwowej Inspekcji Pracy, korzyść, że teraz masz się czego obawiać z byłej firmy.

Pracuje off

Czas upadł, a teraz trzeba pracować dwa tygodnie w firmie, wszyscy pracownicy są świadomi swojej decyzji o rezygnacji. Pamiętaj, że znowu i znowu może trzeba zalecenia byłych kolegów w sklepie, tak traktować swoje obowiązki w dobrej wierze. Nie jest konieczne, aby an_1ożliwić opóźnień i błędów w tym okresie.

W tym samym czasie, nie możemy zapominać, że dni są policzone w tym miejscu. W związku z tym praca powinna być pomysł, że trzeba przekazać komuś wszystkie swoje sprawy. Postaraj się, aby nowy pracownik może łatwo zajrzeć do wszystkich projektów, kontaktów i środowiska pracy. Jeżeli zmieniacz jest już tam w czasie swojej pracy, poznać je i wprowadzić go w toku postępowania.

Poszukiwanie nowej pracy

Na pewno nie dojrzał pytanie, kiedy należy zacząć szukać nowej pracy? Oczywiście, jeśli rzucić na własną rękę ze względu na kilka ciekawych propozycji, nie jest konieczne do Ciebie. Ale, jak się zachować, czy opieka jest związana z innymi czynnikami? Powiemy wam o tym.

W ogóle, to byłoby miło mieć coś w głowie, zanim rozmawiać z szefem – jest idealny. W tym przypadku masz wystarczająco silne ubezpieczenie w przypadku, gdy główny zgadza się z tobą, a nie obowiązek, gdyby nagle decyduje się poznać i oferują najlepsze warunki do pracy (tak, to też się dzieje!).

Ale może się zdarzyć, że rozmowa już się odbyła, a jeszcze żadnych pomysłów. Tak, nadszedł czas, aby pomyśleć o ciekawych ofert pracy. Przez dwa tygodnie wypracowanie – to dobry moment, aby to zrobić. Przede wszystkim powiedzieć, że szukasz, znajomych – istnieje pewne prawdopodobieństwo, że niektóre z nich szuka godnego współpracownika lub kolegi.

Pamiętaj, że powyższe proponujemy an_0ować przyczyny jego odwołania? To czas, aby wykorzystać te informacje. Na jego podstawie stworzyć listę życzeń dotyczących nowej pracy: zawartość, perspektywy wzrostu, wielkości firmy, wynagrodzenia, warunków pracy, kultury korporacyjnej, rozpoznawalność marki, premie kompensacyjne – spróbuj przemyśleć wszystkie szczegóły. Nie jest konieczne, aby spojrzeć na miejsce, które spełni wszystkie oczekiwania. Jednak możliwe jest, że w procesie sporządzania wykazu i ranking z przedmiotów, zstąpi na was wgląd na to, gdzie chcesz pracować.

Nie przypadkowo zapłacić tyle uwagi, ponieważ często zdarza się, że po odwołaniu osoby nie wie, co chce robić i gdzie iść. Nie zapomnij ocenić każdą pozycję na liście jego znaczenie, na przykład, w skali. Ale przynajmniej pięć pozycji musi być „żelaza” – to znaczy, że nie weźmie pod uwagę stanowiska, które nie spełniają tych wymagań.

Gdzie szukać oferty pracy? Wszędzie! I to nie jest żart. W rzeczywistości, można znaleźć swoją wymarzoną pracę, niejasno podsłuchała rozmowę w metrze. Lub przechodząc do każdej organizacji, a okaże się, że wszystko jest „konieczne” z uwagi na brak jakiegokolwiek pracownika. Dlatego należy uważać cały czas.

Najczęstszym i skuteczny jest poszukiwanie pracy poprzez reklamy w Internecie. Jeśli chcesz znaleźć pracę w dużej firmie, a następnie poszukaj go na znanych i nagłośnionych miejsc – Publikacja wniosku nie jest wart swojej ceny, i odfiltrowuje małych przedsiębiorstw.

Jeśli jesteś zainteresowany pracą w małej organizacji, a następnie za pomocą lokalnych forach, portalach społecznościowych i skromny. Ci, którzy chcą pracować w służbie publicznej, zalecamy skontaktowanie się z samych organizacji, ze względu na ich reklamy zwykle nie są nigdzie publikowane, ani w urzędzie pracy. Jednak w ostatnim czasie na stronach takich usług stopniowo wysłane komunikaty o naborze. Ogólnie rzecz biorąc, najbardziej niezawodnym sposobem na znalezienie pracy – tylko przez znajomego.

Stwierdziwszy kilka ciekawych miejsc pracy, należy przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Po pierwsze, należy dokładnie przemyśleć odpowiedź na pytanie o powody swojej dymisji. To nie powinien być związany z konfliktami i problemami finansowymi. Jest to bardziej poprawne powiedzieć rekrutację, które zostały udzielone i otrzymane przez wszystkich dotychczasowych prac było możliwe, a teraz szukasz, gdzie można osiągnąć swój pełny potencjał. Albo wyjaśnić, co chcesz zmienić zakres działań, ponieważ były pozycja nie było interesujące dla ciebie. Pamiętaj, aby podać minimalne listwy płac, poniżej której nie będzie „upadek”.

Warto wybrać się tylko do rozmów o pracy, że naprawdę ciekawego. Jeśli proponujemy coś, czego po prostu nie zrobi – lepiej zrezygnować natychmiast, aby nie wydać żadnego z własnej, lub czas innych ludzi. I, oczywiście, w trakcie rozmowy okazuje się absolutnie wszystkie szczegóły przyszłej pracy, aby pozbyć się nieprzyjemnych niespodzianek: lista zadań funkcjonalnych, nazwa menedżera, charakteru raportowania, warunki, itp …

To jest bardzo ważne nie tylko spojrzeć na prawo pracy, ale również do rezygnacji z niego. Jeśli wiesz, jak to zrobić, wtedy są szanse rozwoju zawodowego nie potrwa długo. Oczywiście, nie możemy zapominać, że zwolnienie – to zawsze dużo stresu dla osoby, jak gdyby tak się nie stało. Ale zdolność do zminimalizowania złe konsekwencje swego oszczędza siły.

load...