Przyczyny wypadania włosów i jak sobie z nimi radzić

Silne, piękne, zdrowe włosy – to marzenie każdej kobiety. Włosy, niczym lustro, odzwierciedla stan zdrowia fizycznego i psychicznego każdego człowieka, jego stylu życia i nawyków. Jednak, jak kobiety i mężczyźni podlegają problem jak wypadanie włosów. Przyczyny wypadania włosów może być inna. Następnie będziemy je omawiać.

load...

Według statystyk, problem utraty włosów w obliczu dziewięć osób na dziesięć. Obecnie istnieje około 150 chorób, które powodują wypadanie włosów. Nie można odpisać czynników, takich jak zanieczyszczenie środowiska, złe wody, złej farbowania włosów, szampon nieodpowiednie dla danego typu włosów i wiele innych. Wszystko to jest przyczyną wypadania włosów.

Jest tam mały test, który pomaga określić, czy normalny proces aktualizacji przebiega kudły. Konieczne jest, aby pociągnąć za włosy w różnych punktach na głowie: w koronie, świątyń i szyi. Ważnym warunkiem: przed badaniem, nie myć włosów przez 3 dni. A jeśli w wyniku czego w rękach was pozostanie nie więcej niż pięć włosy, że wszystko jest w porządku.

Oczywiście, nie każdy włos, który jest upadłym stanie. Średnio, osoba jest uważana za normę dla utraty 40 do 100 włosów dziennie. Jest to naturalny proces, a na miejscu stracił włosy rosną nowe. Nie martw się, jeśli po zarysowania na grzebieniu będzie niewielką ilość włosów. Muszę na alarm, gdy włosy są wszędzie: na poduszce, belki na grzebieniu, stale je znaleźć na stole, za którym siedzą.

W pierwszej kolejności, przynajmniej dla zapobiegania, konieczne jest, aby odwiedzić dermatologa – trichologist. Są lekarze, którzy specjalizują się w diagnostyce i leczeniu chorób skóry głowy i włosów. Będą one pomóc zrozumieć, bo z tego, co zaczął i zacząć ustalić przyczynę łysienia.

load...

Głównymi przyczynami problemów z włosami

 1. StressChasto przyczyną wypadania włosów jest stres w domu iw pracy. Powinien on być raz zbyt nerwowy, ponieważ bezpośrednio wpływa na połysk włosów i zdrowia. Oczywiście, jeśli naprężenia występują tylko raz, problem z włosami może dość szybko rozwiązać sama. Ale jeśli stan nerwowy towarzyszy ci stale, naczynia krwionośne testowanego głowa „postu”, co prowadzi do utraty włosów.
 2. Agresywne leczenie volosamiTut rozumie nadużywania przez różne środki do układania włosów, barwienia lub rozjaśniania zamki barwniki o niskiej jakości, chemicznego i biologicznego fali gorącej stylizacji (suszarka do włosów, nie zwijają się żelazo, „prasują” i tak dalej).
 3. Dieta i złe odżywianie pitanieNesbalansirovannoe ścisłe diety mogą również powodować wypadanie włosów. Wynika to z braku żelaza w organizmie, które mogą być określone przez analizy.
 4. Choroba włosy organizmaVypadenie może być konsekwencją bardziej poważnych zakłóceń w organizmie. To może być anemia, zapalenie płuc, różnych chorób przenoszonych drogą płciową, choroby tarczycy i wiele innych dolegliwości. I wypadanie włosów może stać się pierwszym dzwon na badanie przez lekarza.
 5. PerhotEto najczęściej dzisiaj przyczyną wypadania włosów u kobiet. Łupież uszkodzenia powierzchni skóry głowy, osłabia korzenia włosa i zatyka pory, co zapobiega przedostawaniu się powietrza. Jeśli łupież jest spowodowany przez grzyby, może pomóc rozwiązać problem szampony i odżywki, które zawierają przeciwgrzybicze składniki. Jeśli jest to łojotok, tutaj trzeba udać się do lekarza i przy jego pomocy normalizować sebum skóry głowy.
 6. Osłabiony immunitetEto winny utraty włosów, które jest spowodowane przez częste infekcje układu oddechowego i przeziębienia charakter zakaźne.
 7. PreparatyMnogie leki lecznicze mają negatywny wpływ na włosy i nie tylko. Być może najbardziej radykalny sposób łysienia dotyka chemioterapii raka. Jednak negatywny wpływ na włosy i pigułki ciśnienia, antydepresyjne, stosowanie sterydów i nawet aspiryny.
 8. №8. NasledstvennostObychno jeśli łysina jest dziedziczona, pierwsze objawy zaczynają się objawiać w dość młodym wieku 30 lat. W tym przypadku, nie marudzić i natychmiast skonsultować się z lekarzem.
 9. №9. TemperaturyNeobhodimo spada w zimie nosić kapelusz do ochrony włosów przed zimnem, a także chronić przed palących promieni słońca w lecie.
 10. №10. Niewystarczające zaopatrzenie korzeni włosów krovyuEto może być spowodowane chorobami jak osteochondroza i dystonię wegetatywnego-naczyniowych, napojów zawierających kofeinę (kawa, herbata) i spożycie alkoholu.
 11. №11. Wadą w organizmie niezbędnych witamin i mineralovChasche całkowitej utraty włosów następuje w sprężyny, w okresie beri-beri. Tylko niekorzystnie wpływa na spożycie alkoholu i palenie tytoniu, który „zniszczył” w ciele dobroczynnych witamin i minerałów. Problem ten można rozwiązać poprzez witamin i minerałów kompleksów.
 12. №12. EkologiyaZagryaznennost złe powietrze, woda, zwiększone promieniowanie tła w regionie ma również negatywny wpływ na stan włosów.

Jak już wspomniano, wypadanie włosów dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiet. Ale bardziej martwi się o tym i zwrócić większą uwagę na włosach jeszcze kobiety. I to nie jest na próżno. Po tym wszystkim, do powyższych problemów powoduje wypadanie włosów u kobiet może stać się inne „problemy”, które są unikalne dla kobiecego ciała, takie jak:

 • Ciąża;
 • Niedobór żelaza w organizmie w wyniku utraty krwi podczas miesiączki;
 • Restrykcyjne diety;
 • Akceptacja antykoncepcji.

Po ustanowieniu przyczynę wypadania włosów, może i musi przystąpić do ich leczenia. Jeżeli kształt włosa choroby nie jest bardzo ciężka, to można leczyć w domu. Ale co najważniejsze, nie należy zapominać, że rada doświadczonego specjalisty trichologist nigdy nie będzie zbędne, a to pomoże Ci wybrać odpowiednie preparaty oprócz opieki domowej. I skończyć się o wiele lepsze i skutecznych rezultatów.

Łysienie Leczenie

Obecnie istnieje wiele sposobów leczenia utraty włosów. Rozważmy najbardziej podstawowe.

Pierwszy i ważne jest, aby być leczone przez lekarza. Podczas konsultacji zostaniesz poinformowany o istniejących nowoczesnych leków do leczenia skóry głowy, wysłane na przeprowadzenie niezbędnych badań, aby opracować „plan działania”.

Bardzo dobrze sprawdzony masaż głowy. Promuje ona przepływ krwi do głowy, zwiększając tym samym siłę włosów. Masaż należy zrobić przed praniem i udać się bezpośrednio do prania. Masaż jest przeciwwskazany w ciężkiej wypadanie włosów, nadciśnienie tętnicze, uraz głowy i grzybowych chorób skóry.

Oczywiście niezbędne pomocnicy w utrzymywaniu piękno włosów I są różne lecznicze szampony, maseczki, balsamy. Można je kupić w aptece. Ale takie działania nie rozwiążą problemu utraty włosów, jeśli już istnieje.

Można również posiadać procedury przywracania włosów w salonach kosmetycznych, gdzie włosy będą działać profesjonalnie wybranych kosmetyków. To jest wybór każdego.

I, oczywiście, środki ludowej do leczenia włosów. Oto niektóre z nich:

 1. Mielenia korzenia łopianu, napełnić go gorącą wodą w stosunku 1:10. Gotować 15 minut. Niech parzyć przez 2-3 godzin. Szczep. Spłukać włosy po umyciu.
 2. Hot chili domagać się wódki na tydzień. Otrzymaną mieszaninę wcierać w skórę głowy w ciągu 20 minut. Przemyć ciepłych szamponem wody.
 3. Wymieszać 2 łyżki oleju łopianu z 3 kroplami soku z cytryny. Ogrzewanie w łaźni wodnej. Otrzymaną mieszaninę wciera w skórę głowy i utrzymywać maskę w ciągu 2 godzin. Przemyć gorącą wodą, dodając łyżkę soku cytrynowego do 1 litra wody.
 4. Jeśli włosy wypadnięciem, możliwe jest użycie takiej wywar do płukania 3 łyżki kłącze cięcie i zagotować 0,5 litra octu 15 minut.
 5. To naprawdę pomaga wzmocnić włosy bulionu pokrzywy najlepszy młody. Konieczne jest, aby ugotować, ostudzić do 40 stopni i spłukać włosy po umyciu.

Istnieje wiele popularnych receptur, które pomogą Ci w walce o piękną silne włosy.

Konieczne jest, aby stosować się do pewnych zasad opieki dla zniszczonych włosów:

 • Przeczesać włosy grzebieniem z dużymi zębami;
 • W jak najmniejszym stopniu, aby użyć suszarki do włosów i innych urządzeń generujących ciepło do układania włosów;
 • Zmiana szampon nie więcej 3 razy w roku;
 • Spłukać włosy wodą tylko przegotowaną lub wywaru z ziół;
 • Mycia włosów jedynie w ciepłej wody (około 40gradusov);
 • Włosy nie wycierać, a promakivat. Aby to zrobić, należy użyć ręcznik wykonany z naturalnych tkanin takich jak len czy bawełna.

Problem wypadania włosów może być rozwiązany! Najważniejsze, aby zdiagnozować i ustalić przyczynę, dlaczego włosy wypadają i ich terminowe rozpoczęcie leczenia. Zaopatrzyć się w cierpliwości i wiary w wyniku. I wtedy nie trzeba łysina nie jest zagrożone.

load...