Przyczyny rozwodu, dlaczego nie wszystkie małżeństwa są w niebie?

Zawartość:

Co motywuje małżonków, którzy niedawno zrobił wrażenie dość harmonijne pary, i nagle zdecydował się rozwiedli? Od taki los nie ubezpieczone przez jakiekolwiek młodych małżeństw lub związków z przyzwoitą doświadczenie, nawet tych partnerów, którzy wychowują wnuki. Jakie są przyczyny wywołujące takie poważne konsekwencje? Dlaczego instytucja małżeństwa jest dziś traci swoją dawną wartość? Spróbuj zrozumieć i uświadomić sobie, że z punktu widzenia psychologii rodziny, wzywa małżonków w potrzebie rozwiązania związków prawnych i czym są główne przyczyny rozwodu. Warto zauważyć, że niektóre z nich są wspólne dla wielu par, a niektóre występują częściej w pewnym okresie życia.

load...

Zdaniem ekspertów, najbardziej niestabilny w tym zakresie, tak zwanych „młodych małżeństw”, gdy małżeństwo nie trwało więcej niż pięć do dziewięciu lat. W tym okresie dzieci są zwykle rodzi, uwaga partnerów włączane do nowych aspektów życia, gwałtownie rosnąć problemy finansowe i brak własnych domach. Przyczyny rozwodu opiera się na fakcie, że pierwsza żona stracić możliwość poświęcić cały swój czas ze sobą, są one mniej odpoczynek, ale nie nerwowy i pracy, często nie mogą dzielić obowiązki rodzinne poprawnie. Jest na wyżej wymienionym okresie związków stanowiąca niemal 65% przypadków rozwodowych.

Jak dla rodzin z doświadczeń rzędu dziesięć do dziewiętnastu lat, w nich, co dziwne, istnieją również swoje własne, odrębne od innych przyczyn rozwodu. Podczas gdy w poprzednich latach konflikty zniszczone relacje między małżonkami mimo pewnego poziomu dobroan_7u, może również pojawić się nienawiść, wrogość i nietolerancję wobec siebie. W tym okresie stanowiły aż 24% rozbitych małżeństw.

Małżeństwa, w których partnerzy żyli od ponad dwudziestu lat, nie są odporni ze smutnym zakończeniem. W tym czasie głównymi przyczynami psychologów rozwodowych wywołać utratę poprzednich związków i naruszenie rozwiniętych ważnych instalacji, takich jak dorastają dzieci wymagają mniej wspólnej opieki, co pociąga za sobą pojawienie się pewnej swobody. Ale oto, co z nim zrobić, ludzie, którzy są przyzwyczajeni do poświęcać dużo czasu na edukację i adresowania podobnych problemów, po prostu nie wiem.

Często pojawia się uczucie zmęczenia i sytości siebie, często starsze żony osobno spędzają wolny czas, rosnące wyobcowanie. Jest dwadzieścia lat, partnerzy z głównych przyczyn rozwodów nazywa alkoholizm, niewierność lub podejrzenie o nim. Statystyki pokazują, że inicjatywa w celu rozproszenia w tym okresie należy do kobiet, a odsetek rozbitych małżeństw wynosi około 11% całości.

load...

Jest oczywiste, że ani wiek małżonków, lub liczbę lat przeżytych przez nich prawa Unii, ani obecność dzieci i innych związków nie mogą być specyficzne Chwila bezpieczeństwa mogły zapobiec rozwiązaniu nawet w najdłuższych i, o dziwo, całkiem udane małżeństwo. Dlatego ważne jest, aby ustalić, co często kryje się za utartych frazę „nie układa” i służy jako powód do rozwodu.

Zazdrość i zdrada

Niestety, w ostatnich latach na całym świecie, w tym Rosji, wskaźnik rozwodów stale rośnie, podważając wielowiekowej fundamenty moralne społeczeństwa. Naukowcy od dziesięcioleci walczą z tym problemem, próbując dowiedzieć się głównym powodem rozwodu, wywiady tysiące par, rozszarpałeś więzi rodzinnych.

Badania przeprowadzone wśród kilku tysięcy byłych małżonków, naukowcy próbowali znaleźć główne przyczyny konfliktu, co doprowadziło do zerwania związków. W wyniku prac byli w stanie zidentyfikować główne „wrogów” z życia rodzinnego, takich jak zazdrość i zdrada są priorytetem. Zdaniem naukowców, liczba rozwodów z tych powodów, po prostu oszałamiające: co trzecia rozwiedzionych par zrywa z ich powodu.

Nawiasem mówiąc, dane te odnoszą się tylko do tych, którzy są związani więzami małżeństwa, podczas gdy ludzie, którzy nie są oficjalnie zarejestrowani ich związek, problemy z zazdrości, dużo mniej. Tak więc wątpliwości co do wierności zniszczyć nie tylko emocjonalną harmonię między partnerami, ale także wpływa na ich życie seksualne. Wiadomym jest, że mężczyźni i kobiety mają różne postrzeganie niewierności: jeśli przedstawiciele silniejszej płci są bardziej dotknięte z powodu niewierności fizycznego, kobiety, przeciwnie, ze względu na emocjonalnej stronie.

Zdrada – rodzaj antytezy uczucie miłości, która jest jednym z najważniejszych motywacji ludzi do małżeństwa. Bez niej trudno sobie wyobrazić szczęśliwe małżeństwo. Zdrada jest i staje się odbiciem sprzeczności i konfliktów, które naruszają żadnych harmonijny związek. Z tego powodu do rozwodu są najczęstszym problemem rodziny, ale to nie jest tak rzadkie wśród bardzo szczęśliwym małżeństwem. Zdrada nie jest uporczywe ograniczeń wiekowych, więc małżeński doświadczenie nie jest przeszkodą do niego.

Młody mąż i żona przyznać takie w swoich związkach, często po prostu nie myśleć o wartości rodzinnych – są nieodłączną niedojrzałość i nieostrożność, więc nie zatrzymać ewentualne konsekwencje. Bardziej dojrzała żona naruszać wierność, próbując znaleźć ujście w szeregu problemów krajowych. To nie znaczy, że nie cenią ich małżeństwo – często postrzegane jako trywialny nudy i zmęczenia. Pewna liczba mężczyzn w wieku powyżej pięćdziesięciu nieznacznie zmienić swoje żony, próbuje uporać się z kryzysem życia. I to nie wszystkie powody, które skłaniają partnerów do cudzołożył.

Każdy konkretny fakt cudzołóstwa opiera się na pewnym tematem. Dla niektórych jest to braki edukacji, zakorzenione w dzieciństwie (rozwiązłości i przesunięcie wartości moralnych), niektórzy ludzie twierdzą sami w ten sposób pozostałe popycha za zdradę niedojrzałości społecznej lub niestabilnej pozycji życiowej. Bez względu na to, jak rzeczy były w każdym przypadku, ale to jest zazdrość i niewierność jako przyczynę rozwodu, zajmuje pierwsze miejsce wśród większości badanych par.

Brak uwagi i zainteresowania partnera

Często wiele młodych rodzin zerwać, jak dziwne, jak to brzmi, wraz z pojawieniem się ich dzieci. Oczywiście, taka przyczyna rozwodu można przypisać niechęci staje rodziców lub brak par prawdziwego uczucia. Ale zdarza się, że młodzi, którzy początkowo z radością i wysokim stopniem odpowiedzialności wiadomością o nadchodzącej wyglądem potomstwo, jeszcze rozwiązać małżeństwo później.

Dlaczego tak się dzieje? Jest to spowodowane redukcją dbałością o męża. Po tym wszystkim, młoda matka skupia całą władzę w opiece nad dzieckiem. Bezsenne noce, dni wypełnione obaw i emocji – to wszystko nie sprzyja tym samym harmonijny związek. Chociaż ta sytuacja jest tymczasowa, ponieważ dzieci dorastają, ale człowiek jest czasami bardzo trudno zaakceptować fakt, że w centrum małej rodziny świat nie jest teraz. Jakoś rozwiązać dysonans wynikające powinny obejmować małżonka stale w procesie opieki nad synem lub córką. To właśnie te działania będą w stanie utrzymać razem małżeństwa, a nie przyczynę rozwodu.

Jak dla dojrzałej rodziny, wtedy nie idzie gładko. Do codziennego kłopotów często utracone w sprawie wzajemnego zainteresowania, rozprasza uwagę na masę innych momentach. Jest możliwe, że pierwotnie małżonkowie jednoczą wspólne hobby – są przyzwyczajeni do odpoczynku od siebie, a jedynie kwestie związane z wychowywaniem dzieci poruszały bliższą uwagę. Trudno powiedzieć, kiedy to odbył się proces chłodzenia i utrata wzajemnego zainteresowania. Jednak nie wszystkie rodziny, aby uczcić wydanie takiego kryzysu: wiele par jest to brak uwagi na sam nazywany jest częstą przyczyną rozwodu i jednoosobowo doświadczył skutków rozwodu dla późniejszego życia.

Brak romantyzmu

Jak wspomniano powyżej, prawdziwa miłość jest podstawą szczęśliwego życia rodzinnego. Jednak wraz z upływem czasu od ustalonej relacji odbywa się główne źródło swego istnienia – romans. Jeśli z codziennymi problemami para zapomnieć o pięknych chwilach znaczenia osobistych intymnych obchodów terminach i idzie razem, stracą podstawę, co kiedyś były one żyć razem.

Oczywiście, jeśli człowiek zatrzymuje się na pewnym etapie stosunków rodzinnych dać kwiaty do kobiety, nie jest jeszcze powodem do rozwodu. Ale często zapomina się nawet pogratulować żonie na rocznicę ślubu. W tym przypadku, kobieta zaczyna wątpić, że uczucia męża wciąż żyje, a ona nadal interesująca dla niego. Dlatego nie należy zaniedbywać okazji od czasu do czasu po prostu cieszyć się pięknem natury razem, czytać poezję do siebie i mają niewielki, ale bardzo przyjemne grzeczności z romantycznymi akcentami. Więc to jest możliwe, w razie potrzeby, a niektóre wysiłki ze strony obu partnerów do wzmocnienia małżeństwa, a potem nie żałować o jego odwołanie, przeżywa smutne konsekwencje takiego kroku wysypka.

Utrata zaufania

Trudno polemizować z twierdzeniem, że kłamstwo może zniszczyć każdą, nawet najsilniejszy związek. Szczerość jest podstawą udanego małżeństwa. Wszelkiego rodzaju wątpliwości, w końcu rośnie w ogólnej nieufności, który występuje na każdym etapie małżeństwa prowadzi do rozwodu. Nawet jeśli są one związane ze zwykłych codziennych momentach: na przykład, mąż kobiety kryje się prawdziwa wielkość zarobków, żona z kolei milczy na wędrówki z przyjaciółmi w kawiarni lub w klubie nocnym.

W każdym razie, w czasie, wszystkie te drobne fakty ukrywanie prawdy staje się nawykiem leżeć i leżeć rośnie jak na śnieżki. Kiedy w końcu jednego z małżonków przychodzi wgląd, pokazując jak rzeczy naprawdę początek poważnych problemów małżeńskich, których konsekwencje i doprowadzić do upadku rodziny. Dlatego brak zaufania wiele osób nazywa razvedshiesya częstą przyczyną rozwodu.

Trudności seksualne

Nie jest konieczne, aby rozważyć ten problem jako coś frywolnym i łatwo usunięte. Zwłaszcza jeśli chodzi o długoterminową stosunków rodzinnych, gdzie pasja stopniowo zeszły na drugi lub nawet trzeci plan. Rzadkie i nieregularne kochania i pokrewne trudności są często określane jako bardzo częstą przyczyną rozwodu. W sferze intymnej z małżonków w niektórych przypadkach zdarza się, że w pewnych okolicznościach, takich jak te związane z porodem, prowadzić do zmian w potrzebach seksualnych.

Na przykład, mąż jest gotów kochać się codziennie, a jego żona wystarczy tylko kilka razy w tygodniu. Co może być dalszy rozwój, nie przypuszczam zan_7 trudne: jest to całkiem prawdopodobne, zdrada, wzajemne podrażnienia związane z niezadowoleniem, podejrzewał żonę o niewierność, zwłaszcza jeśli jest on stosowany jest inicjatorem seksu. Zdarza się tak, że notorycznie nawyk i brak różnorodności libido wycisza jeden z partnerów, a drugi zaczyna podejrzewać go w kampanii „lewicy”. Konsekwencje problemów seksualnych w relacjach między małżonkami, które mogą doprowadzić do rozwodu.

Niezrozumienie

Przepaść związane z brakiem zrozumienia między mężem a żoną, często tak głęboko, że staje się niemożliwe do pokonania. Zwłaszcza jeśli to zrobić bez pomocy psychologa rodzinnego. Dlatego przyczyną nieporozumień związanych rozwód w rodzinie, nie można lekceważyć. Dlaczego jest to uczucie występuje zazwyczaj między partnerami? Przyczyny nieporozumień jest przede wszystkim znaleźć się w samym początku związku.

Jest to często ludzie, którzy będą się żenić, który był pierwotnie bardzo różne wychowanie, poziom kultury i inteligencji. W związku z tym, że utworzyli różne poglądy na temat życia, dążą do różnych celów i realizować swoje indywidualne interesy. Takie małżeństwa są skazane na niepowodzenie w przypadku, gdy żaden z małżonków nie stara się zrozumieć innych i się z nim zgodzić, coś się poddać, nie chce iść na kompromis. Konsekwencje takiego uporu często wyraził pragnienie, aby znaleźć bratnią duszę w innym partnerem.

Utrata wzajemnego

Podobny problem pojawia się w relacjach rodzinnych, również zasługuje na miano ważnym powodem rozwodu. W pierwszych latach małżeństwa młody mąż i żona nie szczególnie o tym myśleć. I na próżno, ponieważ ludzie mają inny temperament. I nie każdy jest w stanie utrzymać się w ciągu kiedy nastąpił gwałtowny wyjaśnienia stosunków, które czasem ucieczka jest niemożliwa. W takich przypadkach, adres jednego lub obu partnerów skierowane obelgi przepływu, często nawet wulgaryzmów.

Takie zachowanie, mimo prób pojednania, wzajemnego przebaczenia i uroczystych zapewnień nie powtarzać takich błędów w przyszłości doprowadzić do pęknięcia w relacji. Z biegiem czasu, staje się coraz bardziej, aw rezultacie partnerzy po prostu stracić szacunku dla siebie. Niestety, świadkiem takie konflikty są dzieci, które na przykładzie swoich rodziców w przyszłości będzie budować swoją własną rodzinę.

Szacunek i znika między partnerami, którzy pozwalają na ich degradację moralną jako osoba, niezależnie od przyczyny zaniedbane podstawowej opieki dla własnego wyglądu, spadnie i straci normalną postać ludzką. Co dokładnie stało się impulsem do takiego zachowania? Można powiedzieć, tylko rozważając oddzielnie podjęte małżeństwo. Jednak utrata szacunku dla człowieka jest często ciężki powodem rozwodu.

Życie

Problemy domowe – jest wiecznym i nabivshaya znudzenia motyw. Winę za to, co do zasady, zarówno mąż i żona. Mąż nie pasuje leniwa żona w kuchni, sprzątanie, pranie i tak dalej. Opłaty para często są związane z faktem, że cały mój wolny czas spędza jej ograniczenie na sofie, chowając ją w telewizji i nie robi podstawowe rzeczy wokół domu: kranu płynie, gruz spada z wiadra, a sterta śmieci utworzonego na balkonie.

Co się dzieje w końcu? Życie rodzinne jest w stałym niezadowolenia z siebie, skandale i konflikty stały się integralną częścią codziennego życia w mieszkaniu w chaosie. A konsekwencje takiego podejścia do najprostszych zadań są główną przyczyną rozwodów. Dlatego zwykle niedbałość w domu wymaga tłumienia stania. I to dotyczy obojga małżonków.

Różne poglądy na temat rodzicielstwa

Tak, zdarza się, i dość często. Na przykład matka, która jest zawsze z dziećmi, karmi je, prowadzi do spacer, poszedł do łóżka, to znaczy wykonuje wszystkie czynności związane z opieką i edukacją, ustanawia swoje własne zasady. Mogą być bardziej lub mniej surowe, zawierają one kary za pewne przestępstwa i tak dalej. Papież, który jest postrzegany z dziećmi przez kilka godzin po pracy oraz w weekendy, często skłonny wykazują pewną miękkość i ustępstw.

W rezultacie, moja matka w umyśle dziecka nabiera cech „złego policjanta” i jego ojciec z kilkoma wyidealizowany. Ale w ten sposób, że spada autorytet żony i dzieci są bardzo wrażliwe na takie wahania. W rezultacie stają się trochę kontrolowane, mama coraz częściej muszą uciekać się do kary, a papież zaskoczył nerwowość jako małżonków i spadkobierców. Rodzina rośnie napięcie, rodzice zaczynają się kłócić, dzieci doświadczają podświadome poczucie winy za to, co się dzieje, ale zachowują się gorzej. Łatwe do przewidzenia konsekwencje – Rozwód, alimenty i wzajemnych oskarżeń. Więc lepiej jest zgodzić się z góry na metod, dzięki którym będą się kierować w wychowaniu spadkobierców, nie do twarzy w wyniku z wyżej opisanym powodem rozwodu.

Problemy Finanse

Pojęcie raju w namiocie znane wielu z tych, którzy dopiero zaczynają samodzielne życie rodzinne. Czynnik finansowy w tym okresie nie odgrywa decydującą rolę. Młode pary uważają, że jest jeszcze przed nami, budują, aby plany i wierzyć w przyszłość. Bardzo dobrze, jeśli życie idzie dobrze, jeśli wkrótce nie jest odrębnym rachunku mieszkania, samochodu i bankowego.

Jednak dzisiejsza rzeczywistość jest taka, że ​​aby osiągnąć pewną niezależność finansową staje się bardzo trudne. Jeśli problemem jest brak pieniędzy stale towarzyszy małżeństwo, to prędzej czy później żona sprawia, że ​​jej mąż twierdzi, że nie jest w stanie odpowiednio wesprzeć swoje rodziny. Człowiek zaczyna czuć się winny, cierpi na jego samoocenę. Nic dobrego nie można się spodziewać w tym przypadku.

Co robić? Odpowiedź na to pytanie jest trudna, ponieważ uniwersalna recepta na rosnących przychodów nie istnieje. Najwyraźniej jeden – Niestabilność finansowa jest głównym smugi przyczyną. Nie wszystkie kobiety są w stanie czekać cierpliwie, a większość z nich umieścić stan, w sytuacji, w której legalne sposoby zaspokojenia potrzeb rodziny nie wystarczy. Rada może dać tylko jeden. Kobiety nie powinny się zakochać potencjału kobiet, a ta jest konieczna, aby realnie ocenić swoje szanse jako „mamutów getter”.

Postać fizyczna i wygląd

Jak często mamy poślubić przystojnego mężczyzn z mięśni ramion i pewnego dnia nagle sprawę, że żyjemy z obwisłych typów którzy golenia co trzy dni, rzucać brudne skarpetki po mieszkaniu i nie wyobrażam sobie wakacji bez swojego ulubionego butelki piwa? Zna sytuację. Ale to samo można powiedzieć o ludziach, którzy biorą żonę beauties Model wygląda, ale po jakichś dziesięciu latach koncert obok pani tłuszczu z śmiesznej fryzury. I powodem do rozwodu, niektórzy byli małżonkowie często dzielić się z psychologami.

Ale bez względu na to, jak może się to wydawać śmieszne dla tych, którzy dopiero zaczynają życia rodzinnego, zaniedbywać wiedzę o tym nie warto. Wystarczy wziąć je do użytku i uniknąć niedbałości w ubraniach domu, nie leń się po raz kolejny, aby umyć włosy i zrobić przyzwoitą fryzura, manicure i pedicure, nawet w czasie, gdy jesteś na urlopie do opieki nad dzieckiem. Zbędne i nie odwraca się i utrzymując tę ​​samą formę fizyczną. Po tym wszystkim, seksowny wizerunek, ekscytujące twój mąż, jest mało prawdopodobne, aby być atrakcyjne, jeśli silnie odzyskać.

Odwieczny problem matki-in-law

Rodzice obojga małżonków często nieświadomie, stają się przeszkodą o swoich problemach rodzinnych. Ale zdarza się, że matka-córka celowo prowokując skandale w pragnieniu, aby pozbyć się niegodnego syna, w jej własnym zdaniem żony. To samo odnosi się do tescham. Jednak taka sytuacja, na szczęście, są rzadkie. W większości przypadków, nie jest ukryta wrogość.

Ale interwencja rodziców w życiu młodych ludzi, nawet jeśli jest to zrobione z dobrych intencji, negatywny wpływ na stosunki. Wystąpić kłótnie rodzinne, napięcia pojawiły się znikąd, a tylko dlatego, że jeden z małżonków nie jest gotowy, aby wykonywać polecenia matki-in-law. Sytuacja staje się niekontrolowane, jeśli skierowana do rodziców wyrażone roszczenie obraźliwy.

Nawet jeśli teściowa lub matka-teściowa nie są świadkami lub uczestnikami rodzinnych waśni i sporów, coś takiego w każdym razie pozostawia jej negatywne małżonków. Żona często nie może wybaczyć mężowi powiedział w adresie przekleństw matki. To samo stosuje się do małżonka, ponieważ synowska miłość nie jest słabszy od jednostki zależnej. Że nie stać się przyczyną rozwodu, a nie masz do siebie, aby doświadczyć ich skutków, nie powinny tracić panowanie nad sobą i nie wspomnieć rodzicom w żadnej kłótni.

Problemy opisane powyżej nie są pełna lista, co dokładnie jest winny w rozpadzie związków małżeńskich. Często nie można odróżnić jedno, bo wiele punktów mają ścisły związek. I słowami „różnice nie do pogodzenia” ukrywa całą galaktykę problemów, których nie da się odróżnić to, co było głównym powodem rozwodu. Według badań prowadzonych regularnie, nie tylko jednym z czynników powodujących rozpad małżeństw, to trwa tak zwany „krytyczny pięć”. To wskazuje, że przyczyną najpoważniejszy rozpalać konflikty:

  • Nawyków żywieniowych;
  • Wyraźne filmy erotyczne;
  • Kryteria porządku i czystości;
  • Smakuje z muzyki, kina, literatury i tym podobne;
  • Stosunek do zwierząt.

Takie przyczyny rozwodu, że ludzie, którzy nie mają do czynienia z podobnymi problemami, aby czuć się wesoły, z zakłopotania; Jednak według psychologów, jeśli małżonkowie mają przeciwstawne poglądy na co najmniej dwa z pięciu wyżej wymienionych pozycji, a następnie, najprawdopodobniej, ich małżeństwo jest skazane. W takiej pary praktycznie nie ma szans, aby zapisać na długi czas dobrej rodziny.

load...