Przyczyny rodzeństwem

Kobiety po porodzie trudny do czynienia z dwójką dzieci, a ona próbuje wysłać starsze dziecko do babci. W wyniku tego, że dziecko cierpi z zazdrości, bo moja mama jest teraz nie tylko to!

load...

Kiedy rodzina przychodzi drugie dziecko, babcia zaczynają lamentować, że starsze dziecko skończyło. Jeżeli różnica między dziećmi 2 lub 3 lata, dziecko nadal nie rozumie znaczenie tych słów. Ale jeśli między dzieci jak to często bywa, różnica 6 lat, można sobie wyobrazić, co dzieje się w najstarszej duszy. A teraz zależy tylko od rodziców, jak będzie dalej rozwijać stosunki między starszego i młodszego dziecka.

Jak pokazano zazdrości

Gdy kobieta spodziewa się drugiego dziecka, większość ciąży spędza ze swoim pierworodnym. Zwracał uwagę, kupiono radiowe, miękkie zabawki lub tańczyć. Mama mają czasu lub na plac zabaw, aby przejść i przeczytać historię. Kiedy przychodzi do porodu, kobieta staje się trudniejsze i przyjść, aby pomóc babci.

Teraz jest starszy ponad babcią, a po porodzie w ogóle podczas pobytu z nią. Czy jest to prawidłowe? Z perspektywy dziecka uspokoić i zwolnić matkę – niewątpliwie poprawnie. Ale z punktu widzenia dzieci z tego brakuje mu jego matkę, w swoim pokoju, na łóżku, zabawki sytuacja ta nie jest całkowicie kororektno. Wszakże dla harmonijnego rozwoju dziecka jest ważne dla codziennej uwagi od swoich rodziców. On nie może i nie chce zapomnieć o tym, że wraz z pojawieniem się młodszego brata lub siostry musi dzielić swoją matkę, że nie należy do niego całkowicie.

A następnie najstarszy dziecko może łatwo trafić grudnichka, schować butelkę, stale działających w górę, dodatkowo komplikując życie zmęczonej mamy. A babcia będzie zachowywać się spokojnie, dając do zrozumienia, że ​​wszystko byłoby dobrze, gdyby nie było tam mały człowiek.

load...

Wyjście ze stanowiska

Początkowo, gdy chipy po prostu przyniósł do domu ze szpitala, jej najstarszej córki lub syna, trzeba spróbować wyjaśnić, że trochę będzie musiał zostać z babcią, ale że rodzice będą musieli się z nim na co dzień. Jeszcze lepiej, jeśli babcia dwa tygodnie będą mieszkać w domu i pomóc uporać się z moja matka noworodka i ze starszym dzieckiem. Przygotować posiłek, trzymając starszy w przedszkolu lub szkole, spotkać. Po tym wszystkim, tato, pewnie, pracuje i wraca do domu dopiero wieczorem, a zatem nie mają czasu, aby zrobić to sam.

Nawet jeśli dziecko przychodzi na raz, aby wysłać do dziadków, musi wyjaśnić przyczynę jego dłuższy pobyt na odległość, stopniowo zwiększając współgospodarzem czasu. I przy pierwszej okazji, kiedy kobieta czuje się bardziej wolny, dziecko powinno wrócić do domu.

Do starszych nie odczuwa poczucie zazdrości, kobieta musi wykonywać takt i umiar, stopniowo przyzwyczajony do dziecka starszego dziecka. Zapytać złożyć smoczka, przynieść butelkę kuchni, opracowany pieluchę. Ale nigdy nie wiadomo, co inna mała firma może być powierzone do starszego dziecka. Niech czują, że moja matka bez niego w stanie poradzić sobie, a młodszy brat lub siostra znudzony jeśli go tam nie ma. A potem przyjdzie moment, gdy nie będzie żadnego śladu rodzeństwem, a nawet niech braciszek młodszy brat lub siostra dotknąć palcem ulubionego misia.

load...