Przyczyny przedwczesnej owulacji

Zawartość:

Wiele procesów dzieje się w cyklu życia, w tym w organizmie kobiety. Po tym wszystkim, zdolność kobiety do opracowania jest bezpośrednio związany z jej cyklu miesiączkowego. W tym samym okresie owulacyjnego to najbardziej znaczące. Wiele kobiet w obliczu faktu, że owulacja występuje wcześnie. Czym jest wczesne owulacji? A co jest przyczyną przedwczesnego dojrzewania komórki jajowej?
Powrót do spisu treści

load...

Jak dojrzewanie jaj

Zanim odpowiemy na te pytania, należy nauczyć się owulacja. Jest to proces, w którym dojrzałe komórki jajowej z jajnika przechodzi bezpośrednio do jamy otrzewnowej, skąd jest wysyłana do jajowodu. Po że jest zapłodnienie komórki jajowej, a ciąża wystąpi. Jeśli tak się nie stanie, o dziennie umiera.

Oocyt okres dojrzewania każda kobieta jest inna. W niektórych z nich zaobserwowano po menstruacji, natomiast inne – prawie pod koniec cyklu. Jednak większość kobiet komórka jajowa dojrzewa około midcycle. Na przykład, jeżeli cykl menstruacyjny kobiet wynosi 28 dni (średnia długość cyklu) owulacji występuje w około 14 dnia.

Cykl menstruacyjny jest podzielony na 2 etapy – pęcherzykowych i lutealnej. W pierwszym etapie, jajo dojrzewa. W drugiej fazie rozwoju ciałka żółtego. Owulacja dzieli tych faz. Ważne jest, aby zauważyć, że w fazie lutealnej w dość stabilna i utrzymuje się przez około 14 dni, bez względu na długość cyklu miesiączkowego.

Na podstawie tych danych możemy znać dzień, kiedy występuje owulacja. Do tego ma 14 dni od dnia cyklu miesiączkowego (koniec). Na przykład, jeżeli cykl wynosi 35 dni, należy odjąć 35 od 14, w wyniku będzie wynosić około 21 do 21 dnia cyklu, w naszym przykładzie owulacji u kobiety. Jeśli kobieta krótki cykl (25 dni), obliczenia należy wykonywać za pomocą podobnej metody. Od 25 ma 14 uzyskując 10. Oznaczałoby to, że jajko jest uwalniany do pęcherzyka w 10. Dniu cyklu. Metoda ta nazywana jest kalendarz.

load...


Powrót do spisu treści

Dlaczego kobieta nie wie, kiedy jest owulacja

Jeśli kobieta jest przy użyciu metody kalendarza antykoncepcji lub planuje ciążę, powinna dokładnie wiedzieć, kiedy jej owulacji. Warto zauważyć, że ta metoda antykoncepcji nie jest wystarczająco wiarygodne, jak każda kobieta, okres ten zmienia się bardzo często, czasem z miesiąca na miesiąc.

Ponadto, dojrzałe jaja żyje około jednego dnia, a spermy mogą przetrwać przez 7 dni.

Dlatego kobieta może zajść w ciążę, jeśli stosunek nastąpił w ciągu 6 dni przed owulacją i 1 dzień po.

Dlatego przedwczesna owulacja może być poważnym problemem dla tych kobiet, które chcą zajść w ciążę. Mimo wszystko, większość z nich po prostu nie znam takiej funkcji organizmu. Przy planowaniu ciąży, konieczne jest, aby dowiedzieć się, aby określić dzień owulacji.

Przedwczesna owulacja jest uważany za naturalny proces, który występuje w organizmie kobiety. Po owulacji komórka jajowa dojrzewa wcześnie i pozostawia mieszek 10/08 już na dzień po rozpoczęciu menstruacji. Co do zasady, to wywołało ofensywę następujących przyczyn: zmęczenie, stres, nasilać choroby przewlekłej, inną dietę, złe nawyki (alkohol, palących), zbyt aktywny tryb życia.

Czynniki wpływające na wczesne dojrzewanie oocytów, są bardzo różne. Najmniejsza zmiana wpływem kobiety na jej cyklu miesiączkowego. Dojrzewanie komórki jajowej i jej wyjście z pęcherzyka tuż po menstruacji może być ze względu na zmęczenie, przeziębienie, stres, zmiany klimatu, dieta i sen. Każdy nawyk (palenie, alkohol) i niektóre leki mogą zakłócić cykl menstruacyjny. Dieta i dramatyczna utrata wagi może być powodem, że koncepcja nie występuje. Przedwczesną owulację często jest związana z zaburzeniami hormonalnymi.


Powrót do spisu treści

Jak określić owulację

Owulacja nie ma objawów wyraźny. Ale jeśli kobieta będzie uważnie monitorować swoje ciało przez kilka miesięcy, to będzie w stanie przewidzieć wystąpienie owulacji, w tym przedwczesne. Tak więc, to będzie w stanie planować ciążę. Skąd wiecie, że ciało wasze jest gotów pojąć? Objawy mogą obejmować:

  1. Nieco pociągnięcie ból w jamie brzusznej, powodując dyskomfort. Najczęściej kobieta czuje się za brzuch z jednej strony (lewa lub prawa);
  2. Złe samopoczucie, wahania nastroju;
  3. Zwiększony popęd seksualny;
  4. Upławy staje się ciężki i slimy.

Ponadto, kobieta może samodzielnie określić gotowość do poczęcia. W ten sposób przyczyni się metod wymienionych poniżej. W szczególności, będą przydatne dla kobiet, które planują ciążę.

Pierwsza metoda – pomiar podstawowej (doodbytniczo) temperatury. Jest to niezbędne do ustalenia, przylegającą ściśle określonych warunków. Pomiary należy wykonać w ciągu kilku cykli menstruacyjnych. Wyniki powinny być rejestrowane na wykresie temperatury. Metoda ta umożliwia dokładne określenie dzień owulacji.

Fakt, iż podstawowa temperatura zależy żeńskich hormonów płciowych. W pierwszej fazie cyklu temperatura jest utrzymywana w 36,7-36,8 ° C. W drugiej fazie podstawowej temperatury wzrasta o 0,5-0,7 ° C. Podczas owulacji, jest zmniejszenie o 0,3 ° C.

Ponadto, można określić owulacji za pomocą ultradźwięków (follikulometriya). Metoda ta pozwala nam zobaczyć dojrzałego pęcherzyka. Jego główne wady to wysokie koszty, a koszt wolnym czasie.

Oprócz tych sposobów zidentyfikować przedwczesną owulację i specjalnych testów opartych na zmianie ilości hormonów płciowych w okresie gdy jajo jest uwalniany z pęcherzyka. Podobne testy odpowiedzi na wysokie stężenie hormonu luteinizującego w moczu. Jego wysokość jest zwiększone około 24-36 godzin przed owulacją.

Jest jeszcze inna opcja, która pozwala kobiecie zrozumieć, co nastąpiło przedwczesne owulacji. Aby to zrobić, trzeba uważać na wydzielinie szyjki macicy.  Każda kobieta powinna pamiętać, że na początku owulacji – nie jest chorobą, więc z pewnością będzie w stanie zajść w ciążę i urodzić zdrowe dziecko.  Najważniejsze – nie przegap okazji.

load...