Przyczyny, objawy, diagnoza i leczenie hemoroidów u kobiet

Objawy hemoroidów u kobiet nie różnią się od choroby u mężczyzn objawy. Pojawienie się tej choroby może przyczynić się do różnych czynników: predyspozycje genetyczne, siedzący tryb życia, i wiele innych. Jak leczyć hemoroidy u kobiet powiedzieć proctologist, do którego chcesz zastosować przy pierwszych oznakach choroby.

load...

Hemoroidy teraz, według statystyk i cierpi co 8 mieszkaniec kraju. Tłumaczenie z języka greckiego. „hemoroidy” – krew. W organizmie płynie w żyłach i tętnicach, które podobnie jak potężne węże mogą wytrzymać ogromne ciśnienie. Wiedeń, z drugiej strony, są już wydane krew, tak że ciśnienie w nich są znacznie niższe niż w tętnicach. Żyły te obejmują wszystkie narządy wewnętrzne, w tym jelita.

Jest odbytnicy, która zawiera pewien rodzaj zaworów w końcu ściany i jelit – hemoroidy mięśni. Wiedeń w jelitach może być odkształcone, powodując żylaki, które zapobiegają odprowadzania kału.

Jakie są objawy, przyczyny hemoroidów u kobiet, i jak leczyć chorobę?

Objawy

Objawy hemoroidów u kobiet:

 • Krwawienie z odbytu po wypróżnieniu;
 • Wypadnięcie hemoroidy.

load...

Krew po stolcu często szkarłat, w którym można zobaczyć od wewnątrz papieru toaletowego lub stolca. Krwawienie występuje w wyniku uszkodzenia naczyń krwionośnych stojących ludzkich odchodów. We wnęce hemoroidalnych guzków rozerwanie odbytnicy, czemu towarzyszy pojawienie się we krwi w małych ilościach.

Drugą cechą charakterystyczną hemoroidy – utrata węzłów. Kobiety mogą wystąpić takie spacery, podczas gdy w pozycji siedzącej, przy czym węzeł wytrącony zaczyna znacznie przeszkadzać. Dzieje się tak, gdy ostry przebieg hemoroidów, kiedy węzły znajdują się w stanie znacznego zapalenia.

W przewlekłym stadium choroby można wytrącić hemoroidów nie objawiają się, że przyczynia się do osoby disparage choroby, opóźnianie wizytę u lekarza. Rozwiązanie to może nie w każdym przypadku, ponieważ choroba ma tendencję do progresji, a następnie leczenie będzie tylko jeden – chirurgia.

Pierwsze objawy hemoroidów u kobiet objawia się w postaci:

 • świąd i pieczenie w kanale odbytu;
 • Uczucie ciała obcego w odbytnicy;
 • Silny ból w okolicy odbytu;
 • Ciężar w żołądku;
 • Obrzęk;
 • Obrzęk i zapalenie odbytu;
 • Mrowienie odbytu;
 • Wydzielin śluzowych.

Podczas zaostrzenia zapalenia hemoroidów występuje węzły – stają niebieskawy odcień ból, powodując pogorszenia stanu ogólnego i wzrost temperatury ciała.

Przyczyny hemoroidów u kobiet i dziewcząt

Większość ludzi błędnie uważa, że ​​hemoroidy – wyłącznym przywilejem ludzi w średnim wieku. Niemniej jednak młody człowiek jest często do czynienia z chorobą, wstydzi się pójść do lekarza z powodu nieprzyjemnego badania. Z tego, co ma hemoroidy? Każdy ma swój własny powód do rozwoju choroby, w tym samym czasie nie wolno nam zapomnieć o głównych przyczyn hemoroidów.

Przyczyny hemoroidów u kobiet:

 • Złe odżywianie, dieta eksperymenty mogą prowadzić do zaburzeń metabolicznych, zaparcia, które ostatecznie wywołują choroby;
 • Cykl menstruacyjny, a mianowicie zwiększenie przepływu krwi do narządów miednicy, podczas menstruacji, można spowodować hemoroidów;
 • Przewlekłe choroby narządów moczowo powodować zakłócenia przepływu krwi w naczyniach krwionośnych, które może powodować rozwój choroby;
 • Siedzący tryb życia;
 • Oczyszczający charakter lewatywa, praktyka, wiele dziewcząt do detoksykacji i utrata masy ciała, co prowadzi do osłabienia tonu mięśni odbytnicy, powodując hemoroidy mogą spaść;
 • Seks analny, w którym wzięło udział kilka dziewcząt w celu antykoncepcji, przyjemności lub zapisać wyimaginowanej dziewictwo, też mogą powodować choroby.

Przyczyny hemoroidów u kobiet może być również związane z dietami i chorób zapalnych narządów wewnętrznych. Ponadto mogą wystąpić hemoroidy u kobiet (częściej) w czasie ciąży i porodu, w wyniku pracy zawodowej, która obejmuje długoterminową obecność na nogach lub siedzący tryb pracy (przy komputerze, prowadzenie, etc.). Przyczyną Hemoroidy są samice i otyłość, obecność guzów, polipy nienaturalne zaspokojenie potrzeb fizycznych (wstępne seksu analnego).

Przyczyny ostrej choroby mogą być związane ze złym traktowaniu, z naruszeniem zasad higieny osobistej. Sport, zwłaszcza obciążenie mocy mogą prowadzić do stron zapalnych i jej utraty z kanału odbytu. Czynniki psychologiczne również silnie wpływają na nasilenie objawów choroby (stres, długotrwałe doświadczenia, stres psycho-emocjonalne).

Na zaostrzenie choroby u kobiet zaczynają silnie manifestować nieprzyjemne objawy, które sprawiają, że łatwo zobaczyć się z lekarzem. Te objawy mogą obejmować bolesne stolce, obecność silnego bólu w okolicy odbytu, o wypadnięcie hemoroidy, których nie można wyprostować z powrotem na własną rękę, słabe krążenie z powodu zastoju krwi. Następnie pogorszenie choroby może prowadzić do infekcji bakteryjnej, które wywołują zapalenie i poprawę wyglądu wydzieliny ropne.

Rozpoznanie choroby

Hemoroidy – choroba nieprzyjemne i krępujące dla wielu kobiet. W tej sprawie, aby nie rozmawiać z przyjaciółmi, bliskimi, tym bardziej kłopotliwe, aby doprowadzić go do lekarza. Ale przed rozpoczęciem leczenia hemoroidów u kobiet, konieczne jest przeprowadzenie dogłębnej analizy regionu odbytu.

Rozpoznanie choroby jest przeprowadzane w proktologa lekarza, który może zalecić jedną z poniższych procedur:

 • Zewnętrzne badanie odbytu;
 • Palpatsionnoe badanie;
 • Badanie instrumentalne.

Hemoroidy zewnętrzne objawy są widoczne patrząc od zewnętrznej, a oględziny nie wystarczy dla wewnętrznego rozwoju choroby. Do wglądu w takim przypadku jest przypisany do studia lub prowadzenia anoscopy sigmoidoskopię. Badanie anoscope pomaga określić stan błony śluzowej odbytnicy przez około 10 cm głębokości od wejścia.

Jak dla sigmoidoskopii, metoda ta pozwala zidentyfikować hemoroidy u kobiet, które znajduje się w głębi wrzodowej. Proktoskop – unikalny urządzenie rurowy, który jest wyposażony w optykę i światło. Rura proktoskop jest cienki i giętki, dzięki czemu, aby lekarz jakościowe badanie odbytnicy, wprowadzając narzędzie do głębokości 25 cm i więcej. Wszystkie testy zostaną wyświetlone u lekarza na ekranie, który pomaga łatwo zidentyfikować specjalista zmienić okrężnicy, jej śluzu.

Podczas wlewu baru jest podawany do mieszaniny baru okrężnicy, które w przeciwieństwie do badań wykorzystujących promieniowanie rentgenowskie.

Przeprowadzenia i pobieranie próbek do analizy krwi, w celu wykrycia ewentualnego zakażenia i objawów niedokrwistości, która może być wynikiem przedłużonego krwawienia.

Wygląda na to, hemoroidy u kobiet? W początkowej fazie choroby mogą pojawić się na zewnątrz w małej zapalenia odbytu, dalszy nieznaczny obrzęk może nastąpić – guzek wytrąconego z kanału odbytu. Jeśli nie zacznie leczyć choroby na tym etapie, a następnie węzły zaczynają pęcznieć, dochodzi do stanu zapalnego i upadku.

Przed przeprowadzeniem procedur diagnostycznych niezbędnych zrobić dzień przed oczyszczającej lewatywy przy użyciu kubka Esmarch lub środków przeczyszczających. Musimy zrezygnować z alkoholu i żywności, które powodują wzdęcia.

Hemoroidy Leczenie u kobiet

Jeśli zdiagnozowano hemoroidy u kobiet, leczenie możliwe jest na kilka sposobów: lokalne konserwatywnych leków terapii, medycyny tradycyjnej (najlepiej w połączeniu z tradycyjnej medycyny) i chirurgii.

Metody leczenia hemoroidów u kobiet:

 • Czopki, tabletki;
 • Dieta;
 • ćwiczenia terapeutyczne;
 • środki zaradcze ludowe;
 • Operacja.

Dieta i ćwiczenia leczenie

Aby ustanowić krzesło, należy starannie przestrzegać diety. W diecie zawierać więcej warzyw i owoców, a jedzenie lepsze podzielonych na 5-6 razy. Picie dużej ilości płynów – dobry sposób, aby uniknąć zaparć, które mogą spowodować zranienie, ściany odbytnicy. Wody pitnej w ciągu dnia nie musi być mniejsza niż 2,5 litra, o ile nie ma przeciwwskazań (obrzęk, podwyższone ciśnienie krwi).

Zabrania się podnieść żadnej grawitacji kobiet podczas leczenia tej choroby, więc obciążenie mocy jest lepiej zrezygnować, tak aby nie pogorszyć hemoroidy. Lepiej jest przeprowadzenie ćwiczeń fizjoterapeutycznych ukierunkowanych na wzmocnienie mięśni odbytnicy i normalizują krążenie krwi w miednicy.

Najprostsze ćwiczenie – jest zaostrzenie i luzowania zwieracza odbytu, pośladki. Wykonaj to może być wszędzie, nawet w miejscach publicznych, zgodnie z kilkoma podejściami dziennie.

Leżąc, trzeba wykonać proste i znane wszystkim z dzieciństwa ćwiczeń, które pomagają w leczeniu hemoroidów „Scissors”, „most”, „Brzoza”.

Farmakoterapia

Farmakoterapia hemoroidów szybko radzi sobie z takimi objawami jak świąd i ból, stan zapalny, obrzęk, krwawienie. Są sprawdzone leki Asklezan, Detraleks. Zapobiegają one powstawaniu skrzepów krwi, poprawiają koloryt żylne, zmniejszają stan zapalny.

Środki przeczyszczające są powoływani przez dłuższy problemów z krzesłem, jeśli nie pomoże korektę zasilania. Przeczyszczające wstępu podczas leczenia hemoroidów towarzyszy krwawienie, jest zabronione.

Hemoroidy leczyć u kobiet mogą używać czopków doodbytniczych, z których wiele zawiera składników pochodzenia roślinnego i są upoważnione do odbioru kobiet w ciąży i matek karmiących.

Ulga ta świeca, kruszyna, Anestezol, Natalsid. Przed stosowanie czopków jest niezbędne do higieny narządów płciowych i odbytu, a potem czyste ręce łagodnie wprowadzają świecę, smarować odbyt jakiegokolwiek kremu lub oleju. Przeprowadzenia procedura jest lepiej w nocy, nie zapomnij, aby chronić bieliznę podpasek. Pozostałe świece są najlepiej przechowywać w chłodnym miejscu, więc nie topi się ani deformować.

Kremy i żele na hemoroidy są także pomaga szybko wyeliminować główne objawy hemoroidów u kobiet. Mogą one być podawane za pomocą specjalnych dysz lub tampony mogą być stosowane do leczenia szczeliny odbytu.

Interwencja chirurgiczna

Gdy jest to niemożliwe do leczenia leki medyczne, interwencja chirurgiczna jest używany, co nie jest konieczne, aby się bać. Dzięki mocy współczesnej medycyny, operacja jest wykonywana w krótkim czasie i przy skutecznym leczeniu pacjenta może być kilka godzin po jej iść do domu lub do pracy. Po zabiegu na hemoroidy objawy u kobiet może zniknąć na zawsze. Jak chirurgicznego leczenia hemoroidów zastosowaniem lateksowej pierścień podwiązki wiązkę laserową, igłowania naczyń tętniczych.

Green pharmacy

W środków ludowej jako tamponów pomocą surowych ziemniaków, aloes, olej z rokitnika, lewatywa soku buraczanego, wywary leczniczych ziół (rumianek, nagietek, babki i wsp.).

Objawy hemoroidów u kobiet silnie zakłócają i zakłócać prowadzenie normalnego życia, dlatego najlepiej, aby przejść na wczesne rozpoczęcie leczenia, choroba nie jest uruchomiony do stanu krytycznego.

load...