Przyczyny niepowodzenia cyklu miesiączkowego

Zawartość:

Taki złożony mechanizm, takich jak cykl menstruacyjny, najlepiej, powinien działać jak zegar, ale awarie – dość powszechne zjawisko. Dlatego obecnie cykl menstruacyjny awarii jest jednym z najbardziej powszechnych zaburzeń ginekologicznych. Aby móc wykonać reprodukcję, kobieta powinna być zgodna regularność cyklu miesiączkowego i zwracać uwagę na wszelkie odchylenia od normy. Jeśli w pewnym momencie dochodzi do awarii w funkcjonowaniu organizmu, zawsze jest jakiś powód.

load...

W sercu cyklu miesiączkowego jest systemem złożonych reakcji biochemicznych, wiąże się z ośrodkowego układu nerwowego (kora mózgowa, ośrodki podkorowe), narządów wydzielania wewnętrznego (nadnerczy, tarczycy), genitalia. Wszystkie z nich są w ten czy inny sposób odpowiedzialne za regulację cyklu.

Awaria cyklu miesiączkowego nie jest uważana za oddzielną chorobą, jest to znak, że doszło narządów wewnętrznych naruszenia.

Powrót do spisu treści

Norma i odchylenie

Czas cyklu liczy się od pierwszego dnia miesiączki do następnej. Normalna długość cyklu miesiączkowego – od 21 (niektórzy mówią 26) do 36 dni. Miesiączka trwa 3 do 7 dni. „Standard” uważa się 28-dniowego cyklu. Nie wpadaj w panikę z powodu opóźnienia lub sytuacyjnej zmniejszenie cyklu miesiączkowego: w tym przypadku 5-7 dni (według niektórych źródeł do 10 dni) są normą dla tego produktu.

load...

Naruszenie cyklu miesiączkowego można rozmawiać, gdy miesięczna ciągle opóźniony o więcej niż 10 dni, lub cykl została zredukowana do 5-7 dni.  Po awarii stać charakter systemowy, to jest wskazanie do działania. Wyjątkiem jest grupa kobiet, które mają bardzo długie cykle miesiączkowe są an_1lne. Takie cechy fizjologiczne są uwarunkowane genetycznie. Z reguły, wydaje się, że takie przypadki miały charakter tych kobiet zaobserwowano.

Nieprawidłowości miesiączkowania również nie są plamienia małą objętość podczas owulacji (14 dni przed miesiączką). Najbardziej wyraźną formą zaburzeń miesiączkowania jest brak miesiączki – całkowity brak miesiączki przez okres sześciu miesięcy lub dłużej.

W pierwszych trzech miesiącach przyjmowania antykoncepcji hormonalnej lub po zażyciu antykoncepcji awaryjnej mogą pojawić się plamienia międzymiesiączkowe. Jeśli wybór ponownie pojawi się, to udać się do lekarza, może być objawem poważnej choroby (np mięśniaków macicy).


Powrót do spisu treści

Przyczyny zaburzenia związane z różnymi chorobami

Mając zdrowe dzieci jest bardzo ważne dla każdej kobiety. Rzadkie, rzadkie lub, wręcz przeciwnie, często ciężkie, nieregularne miesiączki może powodować trudności w poczęciu i prowadzenie ciąży, więc jest to bardzo ważny czas, aby zwrócić uwagę na problemy w organizmie. Co do regulacji cyklu miesiączkowego spełniać określone narządy, przyczyną niepowodzenia należy szukać z naruszeniem ich interakcji.

Naruszenie kory mózgowej i ośrodki podkorowe (przysadka, podwzgórze)

 • Przewlekły stres psycho-emocjonalne, częste skandaliczne stres i stres, brak snu;
 • Zmiana czasu i stref klimatycznych;
 • Regularne przebudzenia we wczesnych godzinach porannych (w tym czasie istnieje aktywny uwolnienie miesięcznego cyklu regulatorów hormonów);
 • Powstawanie nowotworu;
 • Neuroinfekcji wirusowe.

Cykl niewydolność hormonalna może wystąpić zaburzenia czynności organów dokrewnych i tkanek docelowych, hormony powinna wyróżniać się i być widoczne w an_1lnej ilości.

Choroby układu hormonalnego:

 • Zaburzenia genetyczne, hormonalne zakłóceń i patologia jajników (zespół policystycznych niedorozwój);
 • Funkcja (nagromadzenie estrogenów i niedobór progesteronu);
 • Choroby zapalne macicy i przydatków.

Inne wyzwalacze:

 • Powodować zaburzenia miesiączkowania może być choroba tarczycy, kory nadnerczy, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, otyłość, itp.;
 • Zakaźne i niezakaźne choroby narządów i układów wewnętrznych;
 • Jedną z najczęstszych przyczyn awarii – zakażenia w obrębie miednicy (muszą być badane oraz zidentyfikowanie czynnika sprawczego, trzymać leczenie przeciwzapalne);
 • Dla an_1lnego cyklu zdrowych mężczyzn powinny być obsługiwane przez niezbędny wagowych w stosunku do wzrostu i wieku, ponieważ jest on bardzo niewielki ciężar i szybkie jego strat (15-20% początkowej), może przyczyniać się do rozwoju zaburzenia cyklu miesiączkowego, oraz u pacjentów z łaknienia kobiet miesiączki jest nieobecny;
 • Osłabienie odporności negatywny wpływ na ogólny stan organizmu może mieć również wpływ na cykl miesięczny, więc trzeba jeść prawidłowo iw sposób wyważony, aby użyć odpowiednią ilość witamin, mikro- i makroelementów, ćwiczeń i zminimalizować spożycie szkodliwych substancji;
 • Niekontrolowane stosowanie określonych rodzajów leków (zwłaszcza środki przeciwdepresyjne, hormony, środki przeciw otyłości) może mieć negatywny wpływ na cykl miesięczny;
 • Szkód i przewlekłe zatrucie organizmu, w tym palenie papierosów, zażywanie narkotyków, nadużywanie alkoholu;
 • Prowokują zakłócenia cyklu miesiączkowego mogą trafiać do organizmu różnych substancji toksycznych, w tym promieniowaniem.

Powrót do spisu treści

Wiek nieprawidłowości miesiączkowania

Nieregularny cykl może dziewczęta ciągu 1-1,5 roku po pierwszej miesiączki u kobiet po porodzie. Może to również oznaczać początek menopauzy. Pierwszą miesiączką występuje, zazwyczaj 12-14 lat. Zwykły cykl miesięczny powinien być zdefiniowany w zakresie wytwarzania, czyli w ciągu 1-1,5 roku po pierwszym miesiącu.

Okresy nieregularne nie są uważane za odchylenie w wieku 45-55 lat. W tym okresie rozpoczyna się spadek aktywności jajników i produkcji estrogenów (główny „żeński” hormonu) zaczyna się zmniejszać. Miesiączka stopniowo stają się nieregularne i rzadkie, a następnie zniknąć całkowicie, co wskazuje, że w okresie menopauzy (przekwitania). Średni wiek menopauzy u kobiet mieszkających w krajach o klimacie umiarkowanym, wynosi 50 lat.

W 35-40 lat nie może przyjść „wczesna menopauza” (wyczerpywanie jajników). Przyczyny tego stanu są różne, ale wpływ na jego rozwój może być chorobą autoimmunologiczną, w przeszłości choroby, leki, czynniki środowiskowe. Większość ekspertów są skłonni myśleć, że jest dziedziczona. Obecnie mamy opracowane różne metody leczenia tej choroby.

Powrót do spisu treści

Wskazania do obowiązkowych wizyt u lekarza

Awaria cyklu miesiączkowego, wiele z nich wydaje się drobiazgiem, ale może prowadzić do poważnych i trwałych problemów jeśli nie wykrytych w czasie i nie przywraca regularny cykl. Dla kobiet, które są aktywne seksualnie, badanie ginekologiczne zaleca się co sześć miesięcy, nawet jeśli zarzuty zdrowia i objawów jakiejkolwiek choroby lub zaburzenia nie jest obecny. Istnieje wiele infekcji, które nie manifestują się, nie powoduje dolegliwości i nie jest naruszone, ale są obarczona poważnymi konsekwencjami. W innych przypadkach, skonsultować się ze specjalistą jest wtedy, gdy:

 1. Dziewczyna 15 lat nie zdarzyło pierwsze miesiączki;
 2. 1-1,5 roku po pierwszej miesiączki nie jest ustanowiony regularny cykl miesięczny;
 3. W wieku 45-55 lat, o zwiększonych odstępach czasu między okresami pojawiają się obfite krwawienie;
 4. Istnieją systematyczne naruszanie cyklu miesiączkowego, staje się krótszy lub dłuższy niż 5-7 dni;
 5. Obserwowany krwawienie lub ciężkie okresy (oznaką zaburzeń hormonalnych, które wymagają kontroli lekarskiej), na jednej miesiączki kobieta powinna stracić maksymalnie 150 ml krwi;
 6. Miesiączki krótkie i skąpe absolutorium;
 7. Podczas owulacji pojawiają się bolesne odczucia (w tym przypadku, nie ma ryzyka pęknięcia jajników);
 8. Przed i po miesiączce pojawi się plamienie, że „rozmazany” przez długi czas (może to być objawem endometriozy).

Pierwszy lekarz zwykle powołuje badania hormonalne, USG narządów wewnętrznych, krwi, ogrodzenia materiał ginekolog aby sprawdzić zakażenia. Leczenie ma na celu wyeliminowanie naruszeń nie cykl i powody ich prowokował. W zależności od diagnozy mogą potrzebować leków, fizykoterapię, terapię hormonalną, a nawet operacji.

load...