Przyczyny nalotu na wargach sromowych u kobiet i dziewcząt

Zawartość:

Białe plamy na wargach płciowych – dość powszechne u kobiet.

load...

Ale co to jest – normą lub oznak choroby?

W trakcie cyklu kobieta zmienia emisji struktury, tekstury i zapachu. A jeśli zdrowie kobiety jest wszystko w porządku, nalot na wargach sromowych nie ma żadnego szczególnego zapachu. Norma jest również uważany lekko kwaśny zapach odchodów. Wiele zależy od mikroflory pochwy.

Jeśli, oprócz nalotu, były objawy, takie jak gorączka, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej, pieczenie, świąd, obrzęk, zaczerwienienie, faul odprowadzania zapachów, skurcze podczas oddawania moczu, suchość skóry, należy zawsze skonsultować się z ginekologiem w celu ustalenia przyczyn tych objawy.


Powrót do spisu treści

Przyczyny białej tablicy na wargach sromowych

Przyczyny blaszki mogą być:

 • Pleśniawki;
 • Zmiany w mikroflory pochwy (może być reakcją na obce flory partnera);
 • Zmiany hormonalne dziewcząt w wieku 11-13 lat przed rozpoczęciem cyklu miesiączkowego;
 • Zapalenie sromu i pochwy;
 • Pochwy;
 • Opryszczka narządów płciowych;
 • Beri-beri;
 • Niedożywienie;
 • Bielizna syntetyczna;
 • Stosowanie nieodpowiednich środków higieny osobistej;
 • Brak higieny osobistej.

Jeśli białe plamy na wargach sromowych nie jest związane z żadną chorobę, to nie jest konieczne, aby szybko pozbyć się go, ponieważ nie tylko tworzy zdrową mikroflorę pochwy, a także zapobiega przedostawaniu się bakterii, to znaczy, że pełni funkcję ochronną. Pojawił się biały powłoka (smegma) pomiędzy wargi sromowe jest wynikiem gruczołów łojowych. Zaleca się, aby usunąć zanurzone w oleju roślinnym lub wodą wacikiem. Nie stosować żelu i mydła, ponieważ mogą one powodować podrażnienie. Ale można użyć przeznaczonych do higieny osobistej różnych środków, które zawierają rumianek lub nagietek, które mają właściwości przeciwzapalne.

load...

Jeżeli białe plamy na wargach płciowych, towarzyszy silny świąd, pieczenie, zaczerwienienie i ból w okolicy narządów płciowych, powinno być powiadamiani. W takim przypadku należy niezwłocznie skonsultować się z ginekologiem, ponieważ te objawy mogą wskazywać na infekcje moczowo-płciowego, chorób przenoszonych drogą płciową lub grzybowe. Nie należy traktować lekceważąco pojawił się na błonie śluzowej narządów płciowych z białymi kulkami i trądzik, które mogą wskazywać na zakażenie kiłą.

Wiele infekcje i choroby mają podobne objawy, tak aby zdefiniować coś bardzo trudne bez przechodzenia wymagane testy i badania przez lekarza. Lekarz może skierować do USG miednicy, weź wacik PCR pod kątem chorób przenoszonych drogą płciową, rozmaz na florę, w kolposkopii, kultury bakteriologicznego z szyjki macicy, wysłać do zmiany moczu i krwi testów. I dopiero na podstawie badań lekarz zdiagnozować i przepisać odpowiednie leczenie.

Gdy objawy lękowe nie potrzebują leczenia i brać leki na własną rękę, bez konsultacji i zaleceń lekarza, ponieważ jest to nie tylko nieskuteczne, ale również bardzo niebezpieczne!


Powrót do spisu treści

Kryzys seksualnej noworodka dziewczynki

Zaraz po urodzeniu dziewczynki zaczynają kryzysu seksualnego – proces oczyszczania organizmu dziecka i adaptacji do środowiska. Jednym z jej przejawów jest pojawienie się biały, brązowy lub różowy wyładowczych płciowych warg, jak również obrzęk. Rodzice nie powinni martwić się o niego. Ciało noworodka dziewczynka w ten sposób pozbywa się nadmiaru estrogenu. W pierwszych dniach po dostarczeniu błony śluzowej narządów płciowych jest bardzo delikatna i wrażliwa, a wybór jest jego ochrona przed czynnikami drażniącymi, takich jak mocz i kał.

Taka alokacja zazwyczaj ustępują w ciągu 2 tygodni i wyprane siebie. W żadnym wypadku nie próbuj czyścić płytki nazębnej różne waciki. Konieczne jest jedynie, aby zmyć dziecka kilka razy dziennie w kierunku, z genitaliami do papieża i używać przegotowanej wody. Nie należy używać mydła ani innych detergentów, gdy podmyvanii. Ponadto konieczne jest, aby jakiś czas zostawić dziecko bez pieluchy i pieluszki, skóry dziecka do wypoczynku.

Kryzys seksualna może trwać około 8 tygodni, kobiety dzieciobójstwa, a to jest absolutnie normalne.

Zasięgnąć porady lekarza jest konieczna tylko wtedy, gdy alokacja dostarczania dziecka dyskomfort.

load...