Przyczyny i leczenie żylaków przełyku

Żylaki przełyku, których leczenie powinno przebiegać terminowo, dokładna diagnoza wymaga. Jeśli to konieczne, operacja może być konieczna, aby śledzić długą rehabilitację.

load...

Choroba w terminologii nazywa flebektaziya, który w tłumaczeniu z greckiego oznacza „odcinek żyły”. Przełyk dostarczany z krwią przez wiele jednostek. W górnej części narządu, statki te są duże, oprócz nich, umieszczone są gałęzie oskrzeli aorty piersiowej.

Splot żylny przełyku jest skomplikowany system. Odpływ krwi żylnej krąży przez rosnącą i malejącą ścieżek. W miejscu, gdzie żyły są związane, zwany portocaval zespoleń. W większości przypadków, żylaki przełyku występuje w tej dziedzinie.

Co to jest patologia

Współczesna medycyna klasyfikuje choroby na dwa sposoby:

 1. Żylaki przełyku bez krwawienia.
 2. Krwawienie żylaków przełyku.

W zależności od postaci choroby żylaków przełyku odróżnić wrodzone i nabyte poglądy.

load...
 1. Forma wrodzona. Jest to niezwykle rzadkie gatunki. On pojawia się w niemowlęctwie i towarzyszy wielu innych patologii.
 2. Postać nabyta. Bardziej powszechne u osób starszych niż 50 lat, większość ludzi.

Przyczyny

W przypadku żylaków w dolnej części przełyku mogą stanowić przyczynę stagnacji w obszarze szyi żyły wątrobowej. Taki stan występuje w marskość wątroby lub zakrzepicy.

Krwawienie może wystąpić nagle, na przykład gdy suche falujący lub podnoszenia ciężkich ładunków. W niektórych przypadkach, krwawienie przyczynia się do wysokiego ciśnienia krwi, dolegliwości żołądkowe, gorączka.

Nawet niektóre z przyczyn, które mogą wywołać chorobę:

 1. Niewydolność krążenia, co prowadzi do całkowitych układowych zaburzeń przepływu krwi.
 2. Kiedy guzy mogą występować kompresji żyły wrotnej.
 3. Różne choroby wątroby.
 4. Tworzenie skrzepliny.

Wszystkie z powyższych względów należy terminowe skierowana przez właściwego leczenia.

Objawy, które mogą być podejrzane chorobę

Na wczesnym etapie choroby jest prawie niemożliwe do wykrycia, jest to długi czas może sam generalnie nie wykazuje ani udawać innych zmian patologicznych.

Na wczesnym etapie, osoba może wystąpić następujące objawy:

 1. Częsta zgaga, odbijanie.
 2. Duszność podczas długiego spaceru, podczas podnoszenia. Następnie, duszność występuje niezależnie od tych działań.
 3. Trudno wziąć łyk.
 4. Pojawienie ciężkości lub ból za mostkiem.

Ale te objawy nie pojawiają się wcale. Charakterystyczną cechą żylaków przełyku jest wyraźny wzór naczyń na klatce piersiowej, która została wywołana w medycynie „Głowa Meduzy”. Należy jednak zauważyć, że oznaką choroby występuje również w późniejszych etapach niej.

Najczęściej osoba dowiaduje się, że ma żylaki przełyku, nawet wtedy, gdy rozpoczyna się krwawienie.

Obecność krwawienia powiedzieć następujące funkcje:

 1. Gdy pojawi odkrztuszanie krwi w żyłach.
 2. Wymioty z krwią lub kolor jest podobny do fusy.
 3. Serce bije szybciej.
 4. Krzesło staje się ciekła, ma kolor czarny.

Jeśli pojawi się silne krwawienie zagrożenie dla życia pacjenta. Na skąpe krwawienia u pacjentów szybki rozwój anemii, co objawia się słabością blada skóra, utratę wagi, kołatanie serca, zadyszka i obniżenia ciśnienia krwi.

Żylaki przełyku odznaczają stadium choroby. Istnieją 4 stopnie uszkodzenia:

 1. 1 stopień: choroba nie ma żadnych objawów, diagnozowania choroby może być tylko endoskopii.
 2. Klasa 2: żyły odkształcenia można wyrazić doprowadza wraz z endoskopii i X-ray.
 3. Stopień 3: Objawy czyt normalnie przypisać operacji żył wybrzuszenia znajdują się węzły, przełyku rozcieńczonej powłoki wydaje się refluks żołądkowo-przełykowy.
 4. Klasa 4: uruchomiony etap, ciężkie krwawienia botryoidal węzły wyjściowe przełyku.

Metody badań

Jeśli istnieje podejrzenie żylaków przełyku, powołanych testów laboratoryjnych i preparatywnej diagnozy. Metody te pozwalają odróżnić tę patologię w oddzielnym choroby i wykluczyć inne choroby o podobnych objawach.

Oto co badania musi przejść pacjenta z podejrzeniem żylaków przełyku:

 1. Pozwalając morfologię krwi. To pozwoli Ci wiedzieć o obecności płytek krwi i białych krwinek oraz określenia ich zainteresowania.
 2. Biochemia krwi. Analiza ta daje jasny obraz poziomu cholesterolu, bilirubiny, enzymów wątrobowych i białek we krwi. Również pre-lekarz stwierdzi, grupę krwi pacjenta i jego czynnik Rh.
 3. Badania endoskopowe. Najbardziej wiarygodne rozpoznanie żylaków jest fibroezofagoskopiya. Jest ona przeprowadzana na podstawie badania za pomocą endoskopu wewnętrznej ściany przełyku. Procedura ta jest w stanie określić następujące naruszenia: stan błony śluzowej, żyłach, powodować krwawienie, ewentualnie innych chorób, takich jak rak lub owrzodzenie.
 4. Radiografii. Jednocześnie może być łatwo widoczne uszkodzonych naczyń.
 5. Duplex scan naczyniowy. Takie skanowanie w kolorze, aby określić stan naczyń i żył, aby wiedzieć, jak było ich ekspansja, odkryć węzłami i ectasia.

Pomoc lekarza

Treat żylaków przełyku w odpowiednim czasie ma zasadnicze znaczenie. Początkowo trzeba wyeliminować chorobę, która doprowadziła do rozwoju chorób, takich jak schorzenia układu krążenia, choroby wątroby, i tak dalej. D.

Gdy choroba żylaków przełyku leczenie w zasadzie ma na celu zapobieganie krwawieniu. Podstawowe wymagania dla pacjenta w tym przypadku – lepiej zdać sobie sprawę, że wystąpienie krwawienia może zagrażać jego życiu. Dlatego musi ona przylegać do pewnego oszczędnym diety, unikać stresu i przestrzegać reżimu dnia.

Leczenie jest ukierunkowane na chorobę adresowania bazowego i objawy żylaków przełyku.

W tym przypadku, lekarz może przepisać terapię witaminy i środki wiążące.

Jeśli krwawienie jest niewielkie, obróbkę prowadzi się w następujący sposób:

 1. Transfuzji krwi i koloidalnych roztworów.
 2. Podawanie leków zatamować krwawienie i zwężenie naczyń.
 3. Elektrokoagulacja że statek został uszkodzony.
 4. Sonda jest wprowadzana do przełyku, który skierowany jest do kompresji naczyń krwawienia.

Mimo to, metoda chirurgiczna jest najbardziej skuteczne w tym przypadku. Jeśli spojrzeć na statystyki, to nie ma dowodów, że śmiertelność wśród osób po operacji żylaków przełyku jest znacznie mniejsza niż po leczeniu zachowawczym. Pacjenci powinni być świadomi, że patologia jest nieuleczalna, tak aby uniknąć krwawienia, które są wyraźne zagrożenie dla ich życia, muszą ściśle stosować się do wszystkich zaleceń lekarza.

Powikłań i profilaktyki chorób

Żylaki przełyku może prowadzić do przewlekłego zapalenia przełyku. Ponadto, może okazać się, przełyku krwawienie. Śmiertelność z powodu tej choroby wynosi 50%.

Pamiętaj, aby obejrzeć swoją dietę. Powinno być zdrowy i zrównoważony, jak w większości przypadków zapalenia przełyku występuje z powodu błędów w diecie człowieka. Stąd problemy z wątrobą, sercem systemu, który następnie prowokowane żylaków przełyku.

load...