Przyczyny i leczenie zapalenia błony śluzowej żołądka


Zawartość:

Krwotoczne zapalenie żołądka jest choroba przewodu pokarmowego. Choroba ta stała się znana jako erozyjne zapalenie błony śluzowej żołądka i jest uszkodzenie błony śluzowej żołądka. Wczesne rozpoznanie i leczenie może wyeliminować wady bez blizn.
Powrót do spisu treści

load...

 Pojęcie krwotocznego zapalenia żołądka

Wrzodziejącego zapalenia żołądka jest podzielona na dwie formy: ostrych i przewlekłych. Ostra postać zwykle rozwija się, gdy stan organizmu z prądem, z rozległymi oparzeniami, traumatyczne, utrata dużej ilości krwi w przypadku niewydolności wątroby lub nerek. Dość poważny stan pacjenta utrudnia stwierdzenie diagnozy, ponieważ objawy są prawie nie wyraził. Główne objawy ostrego zapalenia żołądka – z wymiotuje krwią i smolisty stolcu.

Erozyjne i przewlekłe uszkodzenie żołądka pojawia nadużywania alkoholu, leków niesteroidowych działanie przeciwzapalne, infekcja wirusowa. Ta postać choroby zwane idiopatyczne zapalenie żołądka. Należy zauważyć, że w tym przypadku, prawie żadnych objawów. Jedyną oznaką może być słaby nudności. Pojawienie się krwawienia – to dość poważny stopień, gdzie trzeba natychmiastowej hospitalizacji i skuteczne leczenie.


Powrót do spisu treści

Wykrywanie i leczenie zapalenia żołądka erozyjne

Oczywiście, trzeba poddać się regularnemu badaniu ciała, co pozwala czas, aby zidentyfikować erozyjne zmieniający narządów trawiennych. Wynika to z faktu, że objawy mogą się manifestować się w dowolny sposób, tak że stan chorego jest coraz gorsza. Ryzyko krwawienia z żołądka poważnych powikłań, w tym zgonu, jeśli czas nie zapewnia opieki medycznej.

load...

Dokładna diagnoza zostanie ustalona po przeanalizowaniu badań, analizy objawów klinicznych. Konieczne jest, aby wykluczyć obecność innych chorób przewodu pokarmowego (choroba wrzodowa żołądka, powstawania nowotworów, awaria silnika i funkcje wydzielnicze). Wynika to z tego, że choroby te są bardzo podobne objawy. Co do zasady, w badaniu głównym jest endoskopia, RTG, odsłaniając kwaśności soku żołądkowego, badania histologicznego.

Żołądka Leczenie jest zalecane w warunkach ambulatoryjnych, do ścisłego przestrzegania przyjmowania wybrane leki. Duże znaczenie ma właściwe diety, która zależy od postaci choroby i osobnika. Dodatkowo, krwotoczne zapalenie żołądka można leczyć za pomocą środków ludowej, wskazane jest, aby przed użyciem skonsultować się z lekarzem. Jeśli krwotoczne zapalenie żołądka przejawia się w ostrych ciężkich zaostrzeń, powinien być natychmiast hospitalizowany.

Podczas tego okresu pozwala na ścisłej diecie, który jest podzielony posiłki w małych porcjach. Jest to konieczne do normalizacji procesów metabolicznych i przywrócenie czynności żołądka i przewodu pokarmowego. Dopiero po tłumienie staje się ostra dieta nie jest tak rygorystyczne ograniczenia tylko w zastosowaniu soli i wysokiej węglowodanów spożywczych. Aby zapobiec ponownemu pogorszeniu diecie powinno być następnie konsekwentnie i stać się częścią stylu życia. W tym przypadku, zapalenie i przewlekłe formy uszkodzenia żołądka rzadko objawia się i nie koliduje z aktywną ludzkiego.


Powrót do spisu treści

Leczenie środków ludowej

Erozyjne lub krwotoczne zapalenie żołądka traktowane dość prostych środków ludowej. Leczenie lub odzyskanie środków Funkcja ludowych lek nie tylko pomaga usunąć nieprzyjemne objawy i ból w żołądku, ale również do normalizacji procesów metabolicznych w organizmie. Niektóre narzędzia są zaprojektowane w celu zwiększenia kwasowości soku żołądkowego, a inne – na downgrade. Taka sama receptura jest odpowiednia dla dwóch osób z różnych form choroby.

Erozyjne żołądka leczone skutecznie ziołami. Najbardziej znanym sałaty sadzenie lub sałata, które są stosowane w leczeniu liści. Aby przygotować trzeba szlifować łyżkę sałatki, a następnie zalać szklanką wrzącej wody i przecedzić przez dwie godziny. Weź pół szklanki dwa razy dziennie. Tak więc, trzeba codziennie gotować świeży napar.

Napar z tymianku. Gotować trzeba 100 gramów trawy i litra białego wytrawnego wina. Wino wlać trawę i nalegać 7 dni, a następnie doprowadzić do wrzenia i pozostawić na 5-6 godziny w ciepłym miejscu. Pobrać 50 ml wlewu przed posiłkami trzy razy dziennie.

Rosół, aby poprawić trawienie. Take w równych proporcjach krwawnika, centaury, Shamrock i mięty pieprzowej. W filiżanką wrzącej wody wymagana jest łyżkę mieszanki. Rosół umieścić na małym ogniu przez 10-15 minut, następnie odcedzić i wziąć na trzeciej szklanki 3 razy dziennie przed posiłkami.

Aloe. Umyć liście i rośliny lecznicze przebierał. Otrzymany sok gotuje. Po ochłodzeniu łykać 2,1 łyżeczki na pół godziny przed posiłkiem dwa razy dziennie. Regularne stosowanie pomaga wyeliminować nadżerek błony śluzowej żołądka i choroby wrzodowej układu trawiennego. Aby zwiększyć wydajność vksovyh można dodać niewielką ilość miodu.

Propolis. Przewlekłe zapalenie żołądka erozyjne skutecznie leczone z propolisem. Każdego dnia, na czczo należy żuć kawałek propolis w ciągu ostatniego miesiąca. Ale jest przeciwwskazane w obecności uczulenia na produkty pszczele.

Tak więc, lek, odpowiednio dobrane diety, zdrowego stylu życia, pozwala leczyć nadżerek błony śluzowej żołądka w krótkim okresie czasu.

load...