Przyczyny i leczenie niepłodności męskiej

Prawie każda para małżeńska prędzej czy później dojść do decyzji, że nadszedł czas, aby mieć dziecko. Ale, niestety, czasami jest to pożądane ciąża nie występuje – miesiąc, drugi, trzeci. Oczywiście, para zaczyna alarm i wezwać pomoc do lekarzy.

load...

Najczęściej, oczywiście, para uważa, że ​​nie jest to problem ze zdrowiem kobiet, a zatem udać się do lekarza – ginekologa. Jednak nie zawsze może pomóc parom wyobrazić. A powód jest bardzo prosty – około 40% przypadków niepłodności są etapy jego sprawcy jest tylko człowiekiem, a nie kobieta, jak się powszechnie uważa. Mężczyzna czynnik niepłodności jest bardzo powszechne. Przyczyny niepłodności męskiej może być zmieniana.

Chodzi o niepłodności męskiej i zostaną omówione w tym artykule. Jednak zanim zaczniesz rozmowę, trzeba mieć jasne wyobrażenie o tym, co jest prawdą, bezpłodność. W takim przypadku, jeśli para ma seks bez użycia żadnych środków ochrony przed ciążą i ciąży nie występuje w ciągu jednego roku, możemy mówić o niepłodności. Proszę pamiętać – jeśli ciąża nie nastąpi w ciągu kilku miesięcy lub nawet pół roku, to nadal nie jest prawdziwym niepłodność.

Niepłodność męska jest chorobą układu rozrodczego, charakteryzuje się upośledzeniem funkcji jąder generatywnej. Lekarze nazywają to zjawisko również stan bezpłodne. Krótko mówiąc, w przypadku, jeśli dorosły, dojrzały człowiek nie może wyobrazić sobie dziecko przez rok, lekarze mówią o niepłodności, choć, oczywiście, istnieją inne objawy pośrednie niepłodności męskiej. Ale pamiętaj, że tylko lekarze niezawodnie wiedzieć jak rozpoznać niepłodności męskiej.

Niepłodność męska, a także kobiety, nazywany jest wiele powodów. To zależy od powodów, dla niej, jak leczyć niepłodności męskiej. Poniżej wymienione są najczęściej spotykane są:

load...
 • Obecność człowieka, takich chorób jak żylaków, w których człowiek ma znacznie rozszerzony żyły powrózka nasiennego.
 • Człowiek cierpi na przewlekłą zakaźnych – zapalne choroby narządów moczowych.
 • Człowiek zdiagnozowano patozoospermiya, których pochodzenie nie jest jasne.
 • U mężczyzn nie jest naruszeniem płynu nasiennego.
 • Człowiek cierpi na niepłodność immunologiczną.
 • Człowiek są dostępne wrodzonej patologii narządów płciowych – wierzchniactwo, spodziectwo, wnętrostwo, monorchism.
 • Choroby związane z pracą ważnych systemów organizmu – marskość wątroby, gruźlica, niewydolność nerek i inne zapalenia ślinianek przyusznych zakaźne.
 • Dostępne w ostatniej interwencji chirurgicznej dla wodniak, przepuklina pachwinowa, innych zaburzeń obszaru moczowo-płciowego.
 • Prowadzenie człowieka pewnych metod leczenia chorób innych narządów wewnętrznych, takich jak chemioterapia lub leczenie hormonalne, leków i leków przeciwnadciśnieniowych.
 • Różne zaburzenia płciowego: impotencja, zaburzenia ejakulacji.
 • Azoospermia sobie szkodliwe w naturze.
 • Zakłócenie normalnego funkcjonowania układu hormonalnego.
 • Różne nieprawidłowości chromosomalnych.
 • Różne urazy moszny.
 • Przewlekłe zatrucie alkoholem lub lek męski korpus.
 • Szkodliwe warunki pracy – promieniowanie jonizujące, narażenia na działanie substancji toksycznych.
 • Niepotrzebnie długi pobyt w mosznie zbyt ciepłym otoczeniu – albo działa w bardzo gorących warunkach lub nadużywanie sauny i łaźni, lub przewlekłej choroby, która towarzyszyła wysoka gorączka.

Oprócz wszystkich wyżej wymienionych powodów, istnieje wiele innych czynników, które mogą prowadzić do niepłodności męskiej, jednak, aby wymienić wszystkich z nich nie ma sensu, ponieważ większość z nich zostanie zrozumiane tylko przez lekarzy. Diagnozowanie patologia ma również lekarzem, jak również przepisać leki. W żadnym wypadku nie jest nie do przyjęcia w użyciu środków ludowej męskiej niepłodności – samoleczenia może prowadzić do nieprzewidywalnych skutków. Lekarze często mają do czynienia z przypadkami, gdzie leczenie niepłodności męskiej spowodowanej środków ludowej do tej sterylności stają się nieodwracalne.

Jednak, jak zauważył, lekarzy, w większości przypadków, przyczyną niepłodności męskiej jest dokładnie nieprawidłowe zmiany hormonalne mężczyzn z powodu wad wrodzonych (pierwotne niepłodności), albo uzyskane w wyniku – mężczyzny cierpiącego choroby (wtórne niepłodności).

Jeśli niepłodność jest wydzielniczą przyrodzie, w tym przypadku, to na pewno przedstawi konkretny negatywny wpływ na męskich jąder. Z tej formy zaburzeń niepłodności występuje produkujących pełni żywotne plemniki. Najczęściej, to patologia jest spowodowane przez żylaki jąder. Choroba przejawia się w obecności zbyt zaawansowanym jąder żyły, co nie może zapewnić prawidłowy przepływ krwi z jąder. Z tego powodu proces patologiczny zastój krwi występuje jajnika oporu tkanki całkowicie zasilane z krwi, a w konsekwencji jego praca uciskanych.

Najczęściej są rozszerzone żyły jąder po lewej stronie. Jednakże, jeśli nie od razu rozpocząć niezbędnego leczenia, żylaki powrózka nasiennego zaczyna się rozwijać i rozprzestrzeniać się po drugiej stronie. Zatem w procesie patologicznym zaangażowany i drugie jajko. Jeśli w tym etapie nie jest konieczne rozpoczynanie leczenia zaczynają dołączyć dodatkowe procesy patologiczne, które znacznie zmniejszają poziom pełnowartościowy nasienia wytwarzanego powodując wydzielanych postaci niepłodności.

W tym samym zasada porażka funkcji rozrodczych obserwowanego podczas wodniaka. W takim przypadku, jeśli człowiek w mosznie zbiera trochę płynu, lekarze mówią o obrzęk. Jeśli wodogłowie nie jest leczona, długie jaja znajdując w wciskane państwa również prowadzi do zakłócenia normalnego przepływu krwi i odżywianie tkanek. To powikłanie z bardzo dużym prawdopodobieństwem mogą prowadzić do wtórnej niepłodności męskiej. Nawiasem mówiąc, patologicznego procesu, który występuje, gdy przepuklina pachwinowa, zbudowany jest na podobnym schemacie z obrzęk.

Znacznie mniej, ale nadal powszechne niepłodność męska spowodowane wnętrostwo. Lekarze zwane wnętrostwo, undescended jądra w jamie moszny. Dziesięć lat temu, tego rodzaju naruszenia, w żaden sposób traktowane. Nowoczesna medycyna oferuje unikalne metody leczenia, w którym choroba jest w pełni uleczalna przez około siedem lat chłopiec. W tej samej sprawie, jeśli z jakiegoś powodu – każdy rodzice nie zauważyli ten problem w czasie, bardzo wysokie prawdopodobieństwo niepłodności u chłopców w przyszłości.

Inną chorobą dzieci, które często daje powikłania w przyszłości, takich jak niepłodność – jest świnka, lub jak nazywa się potocznie „świnia”. Wirus, który jest czynnikiem sprawczym choroby ma tendencję do strajku różne gruczoły organizmu. Przede wszystkim chorym człowiekiem opuchniętych gruczołów ślinowych, dzięki którym dana osoba nabywa okrągły kształt. To wszystko na swoich zaokrąglonych form choroby i otrzymał znany jako „świnia”.

Ponieważ choroba rozwija się proces zapalny dotyczy i innych gruczołów, w tym płeć. Szczególnie mocno narażone na klęski jąder u chłopców. A potem najważniejszym zależy od lekarzy. Im wcześniej wykryty jąder (jąder, zapalenia) i rozpocząć niezbędne terapii przeciwzapalnej, tym niższe ryzyko przyszłego niepłodności.

Czynniki ryzyka

Najtrudniej określić przyczynę problemów zakłócenie spermatogenezy nabłonek. Jego uszkodzenie może być spowodowane przez wiele czynników zewnętrznych. Na przykład, ekspozycja na promieniowanie jonizujące przez dłuższy czas powoduje nie tylko uszkodzenia różnych narządów ciała i promieniowania choroby, ale również w znacznym stopniu wpływa na integralność nabłonka kanalików nasiennych samych jądrach. Oczywiście, że te zmiany w sposób nieunikniony prowadzi do pogorszenia jakości nasienia i żywotność plemników.

Nawiasem mówiąc, mężczyźni powinni mieć świadomość, że podobny wynik – bezpłodność – może powodować inny czynnik. Drgania elektromagnetyczne, przez długi czas i regularnie wpływającym ciało mężczyzny, a może znacznie uszkodzić spermatogenezy nabłonek i obniżenie jakości spermy.

Wpływ na czynność jąder, w wysokich temperaturach i bardzo ujemny i może prowadzić do zakłóceń w prawidłowym funkcjonowaniu układu rozrodczego. I nie sądzę, że kwestia ta ma znaczenie tylko dla strażaków i spawaczy. Ci ludzie, którzy lubią się kąpać w wannie i sauny, a także muszą być świadomi szkodliwym działaniem wysokiej temperatury i zapobiec przegrzaniu, zwłaszcza jeśli planują mieć dziecko w ciągu najbliższych kilku lat. Jeśli absolutnie nie może zrezygnować z wannę lub wannę z hydromasażem, przynajmniej przestrzegać dwóch prostych zasad, które znacznie zmniejszają negatywne skutki wysokich temperatur:

 • Po kąpieli, sauny lub jacuzzi wziąć chłodny prysznic. Ale nie popadać w skrajności i stają się zimny prysznic – uruchomić ryzyko przeziębienia.
 • Nie ubierać natychmiast po wyjściu z duszy – niech ciało ostygnie przez co najmniej kilka minut. W przeciwnym razie gorące ciało pod ubraniem ostygnie znacznie dłużej i negatywny wpływ wysokich temperatur będzie silniejsza w czasie.

Nawiasem mówiąc, w niektórych przypadkach, przegrzanie jąder może spowodować zbyt blisko bieliznę, jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do obecnie popularnej bielizny termicznej.

Innym niekorzystnym czynnikiem wpływającym niezwykle męskiego układu rozrodczego, jest jazda na rowerze, szczególnie podczas jazdy na rowerze są szkolenia zawodowego lub amator regularny charakter. Bardzo wysokie ryzyko zaburzeń funkcji jajników z powodu ciągłego ściskania i wstrząsy krocza. W takim przypadku, jeśli jesteś mężczyzną przygotowuje się do stania się ojcem, powinien przynajmniej wziąć wolne od rowerowej.

Istnieje również pewne, aczkolwiek nie prowadzi do bezpłodności, ale znacząco obniża jakość spermy i ilość plemników. Poniżej przedstawiono najważniejsze z nich:

 • Stan chronicznego zmęczenia i chronicznego stresu.
 • Nieprawidłowo skompilowane diety. Brak witamin, pierwiastków śladowych i, co najważniejsze, białko jest niezwykle negatywny wpływ na pracę męskiego układu rozrodczego.
 • Nieodpowiednie czas snu. Pamiętaj, że dorosły człowiek powinien spać co najmniej osiem godzin dziennie.
 • Zbyt dużo alkoholu i nikotyny.

Badanie mężczyzny

Jak wspomniano powyżej, jeżeli w ciągu jednego roku regularnego współżycia bez stosowania jakichkolwiek środków ochrony nie była ciąża, para powinna poddać się badaniom lekarskim w celu ustalenia przyczyn niepłodności.

Doświadczeni doradcy rodzinne w takim przypadku zaleca się wizytę u lekarza – ginekologa czekać, a zacząć być zbadane jest człowiek. Badanie niepłodności męskiej jest znacznie tańsze i szybsze niż zaburzenia układu rozrodczego kobiety szukają. Zgodnie z ogólną zasadą, aby wykryć patologie prostu zdać się na badaniu analizie nasienia, zwany analiza nasienia.

W swej istocie, analiza nasienia jest tylko kompletne i wdrożone nasienia analizy. W toku dochodzenia ustalono komórkową i skład chemiczny jego właściwości fizycznych i podobnych wskaźników. I na podstawie wyników nasienia lekarz oceni zdolność męskim układzie rozrodczym wyobrazić.

Niestety, bardzo duża liczba mężczyzn odmówić podjęcia test. Oni błędnie uważa, że ​​jeśli mają erekcja jest normalna, to niezaprzeczalny dowód na ich zdolność do zapłodnienia. Jednak w rzeczywistości sytuacja jest zupełnie inna. Zdolność człowieka do zapłodnienia komórki jajowej nie zależy tylko od faktu obecności spermy, ale także na jego jakość. W wysokości 1 mililitrze nasienia powinna zawierać około 20 milionów plemników. A im mniej, tym mniejsze szanse na zapłodnienie.

Dla czytelników bardziej jasne, co zostanie omówione trochę niższy, przypominamy im dokładnie jak działają męskiego układu rozrodczego. Męskich gamet, co jest niezbędne do zapłodnienia komórki jajowej nazywa plemników. Składająca się z główki plemnika i ogona połączonego szyi. Znajduje się on w głowie tej informacji genetycznej, która będzie przekazywana z ojca na jego dziecka. Dobrze, ogon plemników jest po prostu niezbędne, aby zapewnić, że plemnik porusza i potrafi samodzielnie dostać się do komórki jajowej, która jest nieruchoma.

Preparat spermy zachodzi w jądrach, w ich krętych kanałów, które przesłały spermatogenezy nabłonek, który, ściśle mówiąc, jest odpowiedzialny za produkcję plemników. Przeformułować spermę, aby w końcu dojrzał i nabył zdolność do zapłodnienia komórki jajowej, muszą przejść przez krętych kanałów jądrach.

Po tym dojrzałego plemnika dostać się najądrza, a potem – w nasieniowodów. Kanały ejakulacji prowadzony przez pachwinowego, jamy brzusznej, a następnie wchodzą do pęcherza umieszczone za pęcherzyki nasienne. Pęcherzyki nasienne gromadzić dojrzałe plemniki, są mieszane ze specjalnym tajemnicy produkowanego przez ich ściany. Ta tajemnica jest po prostu konieczne, aby upewnić się, że plemniki skutecznie przezwyciężyć wszystkie trudne drogi do komórki jajowej.

Od pęcherzyki nasienne przedłużyć specjalny przewód wytryskowy przechodzą przez prostaty. Sperma mieszać także z jego tajemnicy. W rezultacie, przechodząc całą swoją drogę, wyjście sperma jest unikalna substancja zawierająca w swoim składzie bezpośrednio sperma szczyt, różne składniki odżywcze i substancje, które tworzą plemniki ważną dla nich środowisku zasadowym. Że substancja ta nazywa się sperma. Podczas stosunku płciowego przewód wytryskowy otworzyć do cewki moczowej, gdzie z kolei i odlewa w momencie wytrysku.

Różnorodność niepłodności męskiej

Lekarze są dwa rodzaje niepłodności męskiej – obturacyjna i wydzielnicze. Na ogół, te postacie choroby można scharakteryzować w następujący sposób: wydzielniczą postać choroby charakteryzuje się upośledzeniem produkcji spermy w kanałach jąder, w postaci w pełni obturacyjnej plemniki nie mogą swobodnie wejść do cewki moczowej.

Każda z form niepłodności ma swoje własne cechy i aktualnych przejawach:

 • Wydzielniczą forma niepłodności.

Jak już wspomniano, w tej formie jąder niepłodności lub wytwarza zbyt mało do zapłodnienia plemników komórki jajowej lub plemnika mają bardzo niską mobilność, a zatem nie może dotrzeć do komórki jajowej, albo w końcu, sperma mieć dowolny – żadnej patologii budowę ,

Aby wiarygodnie zdiagnozować wydzielniczą formę niepłodności męskiej badanie nasienia powinno być zrobione. W szczególnie trudnych przypadkach, może również konieczność przeprowadzenia takiego sposobu diagnozowania, biopsję jąder. Podobne badania w większości przypadków, nie tylko odpowiednio ocenić stan tkanki jąder, ale nawet do ustalenia prawdziwego głównej przyczyny, które spowodowały chorobę.

Ważne jest również, aby pamiętać, że w procesie spermatogenezy jest organem odpowiedzialnym hormony człowieka, więc przeprowadzając badanie dotyczące niepłodności męskiej, kompetentny i doświadczony lekarz często wyśle ​​człowieka do oddawania krwi w celu określenia poziomu jego zawartości olejków hormonów. A jeśli będzie miał żadnych hormonów – wszelkie odchylenia od normy, człowiek potrzebne w jego przypadku, hormonalna terapia zostanie powołany natychmiast. Jest to często z pomocą terapii hormonalnej lekarzom udało się powrócić na zdrowie i płodność mężczyzn.

Ponadto, ponieważ w leczeniu niepłodności męskiej, użytkowniczka postać wydzielnicze, konieczne jest, aby zidentyfikować i wyeliminować obecność takich chorób jak świnki, wodniak, żylaków, jeśli jest to konieczne. Im szybciej to nastąpi, tym większe szanse na udane eliminacji niepłodności męskiej. Jest to również bardzo ważne, aby stwierdzić, czy odsłonięta męskiej narażone negatywnych czynników, takich jak wysoka temperatura, fal elektromagnetycznych lub promieniowania radioaktywnego. W przypadku, gdy takie efekty mają miejsce, muszą być usunięte jak najszybciej.

W takim przypadku, jeżeli człowiek wykonuje CO – lub silne leki, takie jak leki lub chemioterapii poczęcia dziecka, lekarze powinni przełożyć na bardziej dogodny moment, kiedy człowiek podejmie niezbędne przebieg leczenia i okresu rekonwalescencji. Lekarze muszą informować człowieka, który potrafi zaplanować poczęcie dziecka. Niektórzy ludzie w takich przypadkach lekceważyć porady lekarza na potrzeby czekać na jakiś czas. Jednakże, nie biorą pod uwagę fakt, że w najlepszym wypadku, plemniki nie będzie w stanie zapłodnić jajo, aw najgorszym zapłodnienia przez plemniki, że jest nienormalny. W takich przypadkach, wystarczająco wysokie ryzyko urodzenia dziecka z wadami wrodzonymi.

W leczeniu niepłodności wydzielniczej po usunięciu z głównych powodów, dla jego powołania, aby być oczywiście w zakresie medycyny ogólnej. Celem prowadzonej przez wspólną trakcie terapii – poprawa spermatogenezy – funkcja jąder. W takim oczywiście zawierać zmiany stylu życia, prawidłowej diety, spożycie witaminy – kompleksów mineralnych. Jeśli to konieczne, lekarz może zalecić terapię hormonalną, dzięki którym praca stymulowane jajników.

Człowiek, który cierpi wydzielniczą formę niepłodności, powinien być przygotowany do długiego i skomplikowanego leczenia, który może mieć więcej niż jeden lub dwa miesiące. Czasami w celu osiągnięcia pożądanego rezultatu człowiek musi być traktowany przez kilka lat. Tak wiele par ma moje wątpliwości co do tego, czy niepłodność męska jest traktowany podobny kształt. Jednak, na szczęście, w większości przypadków, leczenie niepłodności wydzielniczej całkiem obiecująco i daje dobre rezultaty. Oczywiście, pod warunkiem, że człowiek będzie uważnie śledzić wszystkie zalecenia lekarza.

Obturacyjna forma niepłodności

W takim przypadku, jeśli człowiek cierpi z powodu niepłodności, mający formę obturacyjnej choroby mechanizm działa zupełnie inaczej. Plemniki są produkowane w wymaganej ilości. Co więcej. Jakość nasienia u mężczyzn i jest to normalne – plemniki nie są uszkodzone i są niezbędne do zapłodnienia komórki jajowej aktywności. Problem polega na tym, że promocja kanałów sperma vas dla niektórych – z jakiegokolwiek powodu jest trudne lub nawet niemożliwe. Patologia ta może być jednokierunkowe lub dwukierunkowe.

Jego dość łatwe do ustalenia na podstawie nasienia. W sprawie. Jeśli człowiek ma jednostronne naruszenie drożności kanałów nasiennych, liczba plemników znacznie zmniejszona, ale nadal są tam i wszystkie są pełne i opłacalne. I jeśli poprzecznego kanału ejakulacji złamane po obu stronach plemniki w nasieniu mogą nie zostać wykryte u wszystkich.

Niedrożność nasieniowodów lub, jak nazywają tą patologią lekarze – unicestwienie, jest możliwe z powodu różnych przyczyn. Jednak najczęściej przyczyną choroby jest coraz choroby, takie jak zapalenie najądrzy, lub prościej, zapalenie najądrza – zarówno jednostronne i dwustronne. Po ekstynkcji ostrego zapalenia wiązanie występuje pierwszy, a następnie całkowicie splice ściany nasieniowodów. Jest to proces podobny do powstawania zrostów u kobiet w jajowodach. I dlatego nikt nie może wejść sperma pęcherzyków nasiennych.

Mniej więcej w tym samym efekcie końcowym w innym kontuzji pachwiny, zwłaszcza jąder, zwłaszcza w tych przypadkach, dla niektórych – każdy powód człowiek nie poprosił o kontuzji do lekarza, nie przeszedł niezbędnych badań i nie otrzymują właściwego leczenia. Ponadto, bardzo często przeszkoda wytrysku moczowego jest wynikiem przypadkowego uszkodzenia ich integralności lekarz – chirurg podczas operacji chirurgicznych na narządy miednicy – odbytnicy, moczowodów i pęcherza moczowego. Ponadto, w niektórych przypadkach, niedrożność ejakulacji oddechowych spowodowane zagięty nasieniowodów lub torbieli lub nowotwór jajnika.

Znacznie rzadziej wrodzonych nieprawidłowości, takie jak brak lub nasieniowodów lub najądrza, albo takie same, a ich obu. Z reguły doświadczeni lekarze są zawsze pamiętać o tej możliwości i wyznaczyć badanie USG człowiek. Celem USG jest precyzyjne określenie właściwej struktury anatomicznej męskiego układu rozrodczego. W takim przypadku, jeżeli ejakulacji kanały są na miejscu, mężczyzna odbyło się specjalne badanie, które będzie identyfikować obecność obliteracji, jego położenie i wielkość.

Przed lekarze próbowali wykonywać operacje chirurgiczne mające na celu wyeliminowanie zrostów i przywrócenia normalnego drożności nasieniowodów. Jednak lekarze są niemal powszechnie całkowicie opuszczone niedawno tą metodą leczenia, ponieważ jest całkowicie nieskuteczne i tylko spędzać czas i siłę człowieka.

Współczesna medycyna dla tych par, w których niepłodność jest winowajcą jest człowiek, który cierpi na obturacyjny postaci niepłodności oferuje poddać się zabiegowi sztucznego zapłodnienia. Jego istotą jest to – człowiek za pomocą biopsji wykonano ogrodzenie pełne spermy, która w szczególnych warunkach tak lekarze impregnacji dojrzałe jajo. Co do zasady, udanej ciąży, lekarze mówią, około 95% wszystkich przypadków, co jest bardzo wysoki wskaźnik.

Inne formy męskiej niepłodności

Powyżej można przeczytać o tych form niepłodności, które występują najczęściej u mężczyzn. Jednakże, istnieją inne typy, które są znane do bardzo wąskiego kręgu ludzi. I to nie do końca prawda – bo tylko o niezbędne informacje, możliwe jest, aby zauważyć problem i podjąć niezbędne środki. Ale, niestety, jakby smutny jak to może brzmieć, nie wszyscy nasi lekarze mają dość wysoki poziom kompetencji. A jeśli para jest świadomy wszystkich problemów, które może napotkać, może zwrócić się do lekarza w celu dalszej analizy, jeśli nie oferują własne. Zatem rodzaje niepłodności męskiej:

 • Immunologiczne forma niepłodności.

Immunologiczne formą męskiej niepłodności jest niezwykle rzadkie. Jednak przypadkowe spotkanie z nim, choć niewielki, ale nadal istnieje człowiek, więc niemożliwe jest, aby nie mówić o nim. W przypadku niepłodności u mężczyzn jest spowodowane faktem, że w jego organizmie istnieje podwyższone stężenie ciał plemników, lekarze mówią o niepłodności immunologicznej. Do leczenia, lekarze stosować specjalne preparaty z niepłodności męskiej spowodowanej awarią on z układu odpornościowego.

 • Niepłodność spowodowana spodziectwa.

Spodziectwo – odchylenie od normalnej struktury penisa. W tej patologii zewnętrzny otwór cewki moczowej, nie znajduje się, jak zwykle – w górę żołędzi prącia, nieco mniejsza. W wyniku tej struktury anatomicznej plemników podczas wytrysku nie spadnie na szyjce macicy, przewidziane przez naturę, a na ścianie pochwy.

Sama ta cecha struktury penisa nie jest przyczyną niepłodności. I tylko nieznacznie zmniejsza szanse na poczęcie. Jednakże, jeśli człowiek jest zmniejszona jakość spermy lub jako kobieta, istnieją pewne – lub zapalnych lub zrosty, które utrudniają normalne penetrację plemników lub obserwowaną wyginaniu macicy z odchyleniem szyi Warstwy tych czynników na siebie może prowadzić do trwałego niepłodność.

 • Formularz erekcji niepłodności.

W tej samej sprawie, jeśli człowiek z jakiegoś powodu – nie ma jakiegokolwiek problemu z zaburzeniami erekcji, dlatego proces stosunek seksualny staje się niezwykle trudne, lub, w ciężkich przypadkach nawet niemożliwe. Podobny stan często prowadzi różnych chorób zapalnych, takich jak przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego i cewki moczowej. Nawet jeżeli zdolność do prowadzenia akt seksualny nie traci całkowicie, ale tylko częściowo, na przykład, 1 – 2 miesięcznie, szanse poczęcia są znikome.

 • Analfabetyzm seksualną.

Mówiąc o niepłodnych małżeństw, jest to niemożliwe, aby skupić szczególną uwagę na tę kwestię, jako rażące analfabetyzmu seksualnej. Są szanse, że uśmiech, po przeczytaniu poniżej informacje. Jednak, jak wynika z licznych obserwacji lekarzy – ginekologów, nawet dzisiaj, kiedy wiemy wszystko o seksie, nawet nastolatków, istnieją przypadki, gdy dorosły pary nie potrafią wyobrazić sobie dziecko prawidłowo.

Setki ludzi szczerze wierzę, że można zajść w ciążę podczas ustnych, anal form intymności seksualnej, a nawet pieszczoty. Jest rzeczą oczywistą, że ciąża w takich form kontaktów seksualnych ciąża niemożliwe. Praktykuje je w pary klasycznych pochwy akty seksualne zdarzają się tak rzadko, że ciąża nie występuje, gdyż nie chciał się w parę.
Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że wszyscy nasi czytelnicy – piśmiennych i wykształconych ludzi. Ale jeśli nagle, ta informacja jest przydatna, aby co najmniej jedna kobieta, a ze względu na to, wyszło na jaw co najmniej jednym dzieckiem, już rozmawialiśmy o analfabetyzm seksualnej nie jest sprawiedliwy.

Psychologiczne problemy z niepłodnością

To naturalne, że dla mężczyzn wieść, że cierpi na niepłodność, będzie grom z jasnego nieba. I choć to nie ma znaczenia, czy człowiek był świadomy swojej choroby i powikłań, do których mogą one prowadzić, albo też wszystkie choroby występuje w formie utajonej, a człowiek z nich nawet nie wiem – spokojnie przyjąć ta wiadomość może być tylko bardzo niewielu ludzi.

Oczywiście, o to samo dzieje się z kobietą, kiedy dowiaduje się wiadomość, że ona jest bezpłodna i nie może mieć dzieci – wstrząs, dezorientację, poczucie winy i bezwartościowości. Jednak doświadczenia kobiet nie iść do dowolnego porównaniu z potężnego wstrząsu psychicznego, który jest poddawany męskiej psychiki.

Specyfika psychologii człowieka jest taka, że ​​dla mężczyzn zdolność do zapłodnienia jest bezpośrednio związana z jego wartości jako człowieka. I wiadomości z niepłodnością jest w stanie znacznie uszkodzić męską psychikę. I zaczną robić absolutnie niewytłumaczalne z punktu widzenia logiki rzeczy.

Psychologowie rodzinne są często do czynienia z przypadkami, gdzie człowiek zostawia żonę dla żadnego innego powodu, że aby uzyskać informacje o swojej niepłodności. I poszli, nawet jeśli kobieta nie wykazywała najmniejszego niezadowolenia, i był gotów zaakceptować sytuację. Ponadto, wielu mężczyzn, czując wielkie poczucie winy i starał się uciec od problemów przez nadużywanie alkoholu lub narkotyków. I nawet jeśli człowiek nadal pozostał w rodzinie, relacje między małżonkami zepsute z szybką prędkością.

Bardzo często lekarze – urolodzy mają do czynienia z sytuacją, w której z powodu strachu, aby usłyszeć wiadomość o swojej bezpłodności, kategorycznie odmawiają iść – wszelkie kontrole. Nawet proste wizyta urologa jest praktycznie niemożliwe, mimo wszystkich wysiłków wielu kobiet.

Innym problemem, nawet jeśli człowiek nadal postanowiliśmy zbadać, z odwagą, że dowiedziałem się o własnej bezpłodności i zgody na leczenie, jest spełnienie wszystkich zaleceń lekarza dotyczących prowadzenia życia seksualnego. Często pary postrzegają rekomendacje zbyt dosłownie, a od ich związek przechodzi cały Romance – pieszczoty, gra wstępna. To również nie może mieć wpływu na osobiste relacje.

Tak naprawdę to jest jak para jest skazana na nieuchronny rozpad? Wcale nie. Ale, aby poradzić sobie z tymi problemami na własną rękę, w większości przypadków, kobieta nie może. A najbardziej rozsądnym rozwiązaniem w tym przypadku będzie odwoływać się do psychologa rodzinnego, aby pomóc para zrozumieć problemy psychologiczne i dostroić się do liczby dodatniej. Po tym wszystkim, wiara we własne siły jest kluczem do pół sukcesu.

Bardzo korzystna rodzinna atmosfera zależy właśnie od kobiecej reakcji na wieść o męskiej niepłodności i jej późniejsze nastawienie do problemu. Jeśli kobieta jest z mężczyzny, ale cała jego wygląd daje mu do zrozumienia, co sprawia mu przysługę, nic dobrego z tego nie wyniknie. Jest o wiele mądrzejszy, aby nie wyrwać z problemami męża, i brać czynny udział i szczery, że człowiek nie czuje się samotny.

A co najważniejsze – nie zwlekaj leczenia z lekarzem. Niepłodność, jak każda inna choroba, jest o wiele łatwiejsze do wyleczenia we wczesnych stadiach niż w zaawansowanej formie. Im wcześniej para poszukują wykwalifikowanej opieki medycznej i będzie diagnozę niepłodności męskiej, tym bardziej skuteczne leczenie będzie i tym większe prawdopodobieństwo, że będzie to udany i przyniesie pożądanego rezultatu. Nie trać czasu na wycieczki do wszelkiego rodzaju „fałszywych uzdrowicieli” i mediów, którzy twierdzą, że rzekomo wiedzą jak leczyć niepłodności męskiej. Nie dostaniesz nic oprócz kłopotów dla pieniędzy.

Jeśli podejrzewasz, że masz rodzinę istnieją – wszelkie problemy z poczęciem, proszę przeczytać tę kwestię ze wszystkich jego stron, a nie tylko pod względem ewentualnego niepłodności męskiej. Znajdź w naszych czasach informacja jest łatwe. Jednak znacznie bardziej wygodne, gdy to wszystko jest zebrane w jednym miejscu, na przykład tutaj.

I pamiętać o najważniejszym – jest bardzo dużo zależy od chęci. A jeśli naprawdę chcesz się dziecka, będzie próbować wszelkich starań, aby wszystko działało. Nasz zespół szczerze pragnie Ciebie jak najszybciej udać się do sklepu dla pięknych wstążek – różowe lub niebieskie.

load...