Przyczyny i leczenie astmy oskrzelowej

Zawartość:

Dziś niekorzystna sytuacja ekologiczna jest powodem, że bardziej powszechnych chorób układu oddechowego. Najczęstszym astmę, które mogą manifestować swoje negatywne skutki w każdym wieku. Po wykryciu pierwszych objawów muszą być zbadane w celu ustalenia przyczyny choroby, rozpocząć odpowiednie leczenie.
Powrót do spisu treści

load...

Przyczyny i objawy

Przyczyny astmy może być bardzo różny, najczęściej:

 • Niezakaźnych alergeny, czyli pyłki, kurz, leki, żywność;
 • Zakaźne – alergeny są wirusy, drobnoustroje, bakterie, grzyby, katar sienny;
 • Efekty mechaniczne i chemiczne – Para kwasów, pyłów nieorganicznych, zasad;
 • Niektóre postacie astmy są spowodowane zbyt silny wysiłek fizyczny, stres, zmiany wilgotności, temperatury, warunków pogodowych;
 • Rodzaje astmy może być taki, aby nie wykazały żadnych bodźców zewnętrznych, to znaczy, że przyczyny choroby nie jest określony;
 • Predyspozycje do choroby może być dziedziczne.

W celu identyfikacji istotnych powodów, dla których ważne jest, aby sporządzić plan kontroli, to pomoże wskazać zakres i nasilenie ataków, metod ich leczenia. Powołany analiza przypadku zaobserwowania takich objawów:

 • Głównym objawem – ciężka kaszel na tle dławienia, duszność, kołatanie serca, duszność;
 • Skurcze mięśni szyi, poważnego zmęczenia, sinica warg i twarzy;
 • świsty przy oddychaniu;
 • Głównymi prekursorami ataku – przyspieszony puls, intensywne potoobrazovanie.

Jeśli masz jakiekolwiek oznaki i objawy, należy ściśle stosować się do zaleceń lekarskich dotyczących przyjmowania leków. Jeśli atak obserwuje się po raz pierwszy, to zaleca się testowane.

Samoleczenie nie powinien być zaangażowany, objawy mogą być również spowodowane innymi chorobami.

Powrót do spisu treści

Astma w ciąży

Formy astmy może być bardzo różna od tej choroby nikt nie jest odporny, ale można zapobiec jego wystąpieniu. Najczęściej występuje u kobiet w ciąży. Ponadto, bogactwo, wiek, żywienia i higieny osobistej, nie ma znaczenia, drgawki mogą wystąpić z niczego. Przyczyny astmy u kobiet w ciąży są różne, są wywołane przez specjalny stanu kobiet w czasie tego okresu.

load...

Taka reakcja organizmu następuje w odpowiedzi na alergen, który nie przeszkadza, ze względu na to, że nie jest utrudniony dróg oddechowych, połknięcia. Te alergeny w czasie ciąży może być nie tylko kurz lub sierść, ale również żywność, chemia gospodarcza, nawet mikroorganizmy takie jak zapalenie gardła.

Typowo, astma, który jest aktywny w czasie ciąży u kobiet zaczyna się na długo przed wykonaniem dziecka, ale nie przejawiają się. Podczas restrukturyzacji ciała (zwykle w 3. Trymestrze) czynna choroba zaczyna się objawiać, wymaga leczenia. Statystyka i wskazania lekarze mówią, że astma nie jest przeciwwskazaniem do ciąży, to jest wielkie niebezpieczeństwo dla przyszłości dziecka nie jest jednak leczenie cast jest niemożliwe, ponieważ stan matki oczekującej musi być doskonałe. Przewidywanie przebieg choroby może dlatego nie wymagają stałego nadzoru, zwłaszcza jeśli objawy zaczęły się pogarszać.

Pierwszym zespołem, który wskazuje na zbliżający się atak – silny kaszel, flegma, ale nie są jeszcze rozdzielone. Następnie rozpoczyna się duszność, oddech trudne do zrobienia, jest ból w klatce piersiowej, uczucie zatkanego nosa. Ułatwia stanie Ta liczba pozycji: pacjent siedzi spuścił nogi i ręce na kolanach. Oddychanie staje się syczący, głośny, świszczący oddech, osoba nabywa niebieskawy odcień. Koniec ataku plwociny.

Jeśli nic nie zostanie zrobione, nie może być duże problemy, zaleca się od razu udzielić pomocy w nagłych wypadkach. Po badaniu lekarz prowadzący przepisze specjalnych preparatów, które ułatwią takiego ataku. Ale musimy zwracać uwagę na swoje ciało, ponieważ leki mogą być przeciwwskazaniem do podjęcia w czasie ciąży.

Środki trwałe, które są wydawane w tym czasie, są grupy agonistów. Mają ułatwianiu, działanie przeciwzapalne. Jeśli istnieje w nagłych przypadkach, konieczne leczenie i obserwację w szpitalu. Dostawy są zwykle wyznaczony przez naturalne, ale jeśli są komplikacje, trzeba porodu przedwczesnego w okresie około 37-38 tygodni.


Powrót do spisu treści

Astma u dzieci i jej negatywnymi konsekwencjami

U dzieci z astmą oskrzelową patogenezy jest spowodowany reakcjami alergicznymi pokładowych mikroskopijnych cząstek włosów, pyłem, pleśnią, lub może być reakcją na żywność. Częstą przyczyną – stosowanie niskiej jakości, taniego jedzenia dla dzieci, zdrowa żywność na alergie występuje rzadko.

Dziecko jest ważne, aby prawidłowo zdiagnozować ponieważ niedbałe traktowanie może jedynie prowadzić do negatywnych konsekwencji w przyszłości, silnego pogorszenia, pojawienie się różnorodnych niekorzystnych warunkach. Brak leczenia i niekorzystnie wpływają na stan płuc dziecka.

Astma dziecko nie może pojawić się znikąd, najczęściej jest to reakcja alergiczna na konkretnych substancji, z którą dziecko jest w stałym kontakcie. Jest to konieczne, w celu przeprowadzenia badania, gdy etiologia astmy należy natychmiast zidentyfikowane.

Drgawki mogą wystąpić nie tylko w ciągu dnia, najpotężniejszy – noc. Częstotliwość dziecka zależy od pory roku, temperaturę, aktywność fizyczna, klimatu, nastroju. U niewielkiego odsetka pacjentów objawy kliniczne pojawiają się tylko w złym nastroju, gdy dziecko jest zdenerwowany. Po emocjonalnym stanie poprawić wraca do normy. W tym przypadku dodatkowe badanie przez lekarza psychiatrę dzieci, a przyczyną choroby może być zupełnie inna.

Jeśli atak jest widziana po raz pierwszy, nie ma powodu do paniki, konieczne jest, aby ustalić, co było przyczyną tego stanu. Konieczne jest, aby pozostawić dziecko w łóżku na chwilę, aby obserwować ciepła i wilgotności wewnętrznej. Jeżeli warunek ten nie ulegnie poprawie, a ataki powtarzają się, to znaczy, że dziecko ma trudności z oddychaniem, należy skontaktować się z lekarzem w celu przeprowadzenia badań i ustalenia przyczyn tego stanu.


Powrót do spisu treści

Diagnoza chorób

Aby ustalić patogenezy astmy konieczne jest przeprowadzenie badania. To pomoże Ci wybrać odpowiednie leczenie i środki zapobiegawcze.

W otoczeniu szpitalnym są przypisane do takich badań:

 • To przeprowadziła rentgenowskie klatki piersiowej;
 • Brane pełnej analizy krwi, w celu określenia alergii. Często jako patogenezie astmy są różne alergeny, więc badając tę ​​szczególną uwagę. W celu zbadania niewielką liczbę rzekomego alergenu jest wstrzykiwany pod skórę. Jeśli na miejscu Procedura zaczerwienienie, świąd, obrzęk ciężką, to nie jest alergia na działanie substancji;
 • W trakcie badania przeprowadzono analizy wydajności światła, sprawdzone przez ich wielkości, siły;
 • Mianowanych pełną diagnostykę w celu ustalenia, czy istnieje jednoczesne choroby. Astma może towarzyszyć różne negatywne przejawy zaburzeń. Jednym z negatywnych przejawach – Wole.

Pacjent powinien zachować szczególną dziennik choroby. Zapisuje dane na temat częstości występowania ataków, ich wytrzymałość, ogólne samopoczucie po nich, częstotliwość używania inhalatora i rzeczy. Może być dalej opisane, jak przedstawiono w każdym przypadku, atak.


Powrót do spisu treści

Leczenie astmy: co używać?

Obraz astmy oskrzelowej zależy od tego jak jest on traktowany jako szanowanych wszystkich zaleceń lekarza prowadzącego. Dzięki tej choroby zaleca się rutynowo ręka posiada lek rozszerzający oskrzela, który sprawia, że ​​łatwiej zaatakować. Zawsze należy stosować te leki nie są zalecane, ponieważ ich odbiór niepotrzebnie lub zbyt silne uzależnienie od leków może być niebezpieczne.

Astma jest działaniu różnych leków, są one wybierane w zależności od choroby, natężenie i częstotliwość napadów, wieku, obecności współistniejących chorób. Najczęściej stosowane specjalne inhalatory z kortykosteroidami, to znaczy leki przeciwzapalne, które jest bardzo pomocne do kontroli siły ataku. Dla wielu pacjentów jest to tylko narzędzie, które jest stosowane wyłącznie w czasie ataku lub jego podejścia.

Gdy ataki są często niezbędne jest, aby rozpocząć doustne leki rozszerzające oskrzela, takie jak teofilina. Charakteryzuje się przedłużonym działaniu. Wdychanie może być przepisywany i zmniejszenie częstości napadów, nie tylko ułatwienie warunek. Istnieją specjalne inhalatory, które są wyposażone w tulejkę. Gwarantuje to, że lek staje się w płucach nie jest i nie natryskuje się na tylnej części gardła. W leczeniu domowym zaleca się stosowanie specjalnego miernika przepływu powietrza, który pozwala niezależnie kontrolować chorobę. Pozwala zidentyfikować pierwsze oznaki zbliżającego się ataku, do podjęcia kroków w celu neutralizacji żadnej ulgi. Z pomocą tego niewielkiego priborchiki, że łatwo mieści się w dłoni, można dowiedzieć się o ofensywnego ataku przez 1-2 dni.

Co należy wziąć ze silnymi atakami?

W ciężkich ataków powoływanych kortykosteroidów pigułki, które mogą być podejmowane tylko w razie konieczności. Są one w wielu przypadkach doskonale usuwa ataki, pozwalają nam nie odwiedzić lekarza za każdym razem. Astma, który obecnie etiologia wystarczająco badane mogą wystąpić pod wpływem różnych alergenów. Jeśli dokładnie zidentyfikować, a następnie lekarze przepisują leki, które mają konkretne działania. W niektórych przypadkach po prostu wykonane odczulania zastrzyku.

Jeśli objawy astmy oskrzela stają się częste i silne, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem na zmiany w przebiegu leczenia. Zazwyczaj te alarmy zaczynają przyjeżdżać kiedy chcesz używać inhalatora częściej niż 6 razy dziennie. Ale jeśli nadal pojawia silną duszność, to jest trudne, istnieje duże zmęczenie, ospałość, konieczne jest, by nie odkładali wizytę, i niezwłocznie skontaktować się ze specjalistą opieki zdrowotnej, astma może być niebezpieczne.

Często w trakcie leczenia wyznaczony przez oczyszczenie narządy wewnętrzne w postaci ostrej można to zrobić o jeden raz w tygodniu. Poprawia funkcje wątroby, przyspieszyć zawarcie toksyn, oczyszcza krew. Ilość toksyn i trucizn, które powodują napady, czyli powstawanie śluzu w oskrzelach, zmniejsza się, sama choroba staje się dużo łatwiejsze.

Oczyszczenie można przeprowadzić w domu, specjalne herbaty ziołowej są wykorzystywane do tego celu. Najprostszy przepis wymaga takie składniki:

 • Rdest – 1 łyżeczka;
 • Liść brzozy -1 łyżeczka;
 • Kukurydza jedwabiu – 1 łyżeczka

Wszystkie składniki wymieszać, zalać 1 szklanka wrzącej wody. Otrzymany płyn powinien nacisnąć na około jedną godzinę. Napar jest zrobione w postaci ciepła, przed posiłkiem wypij szklankę. Oczywiście leczenie jest 1 tydzień. Biorąc to napar, możemy zapewnić, że objawy choroby stają się rzadkie i niezbyt silny. Ponadto polepsza ogólny stan weźmie ciężkie, zmęczenie. Wątroba Poprawa zapomną o skargi, takie jak wola.

Powrót do spisu treści

Zapobieganie astmie oskrzelowej

Zgodnie z podstawowym leczeniu astmy oskrzelowej może zmniejszyć liczbę i siłę ataków, konieczne jest jedynie, aby przestrzegać pewnych środków zapobiegawczych. Działania te nie są bardzo skomplikowane, ale będzie to znacznie ułatwić oddychanie i pomaga zmniejszyć częstotliwość i intensywność ataków. Dla zapobiegania jest zobowiązany do podjęcia takiego działania:

 • Musimy rzucić palenie, unikać dymu z drugiej ręki, tak jak dym tytoniowy jest silnym drażniące;
 • Sprzątanie domu powinny być przeprowadzane regularnie, nie możemy pozwolić na gromadzenie się kurzu. To powinno być regularne odkurzanie, przeprowadzić ogólny mokro, do czyszczenia dywanów, upewnij się, że dom nie jest opanowany przez roztocza kurzu domowego;
 • Usuwanie częste ataki astmy można uniknąć, gdy żywność już powodować reakcje alergiczne. Najczęściej jest to ryby, czekolada, mleko i orzechy. Przyczyny powstania lub umocnienia napadów mogą być leki, nawet tak proste i znajome jak aspiryna, ibuprofen;
 • Zaleca się pić dużo płynów, co najmniej 8 szklanek wody dziennie do wydzielania śluzu był bardziej płynny, lepsze gospodarowanie odpadami;
 • Aby uniknąć obciążających, konieczne jest, aby angażować się w specjalnych ćwiczeniach oddechowych. Pozwoli to śluz łatwo wychodzić ataki stają się rzadkie, nie są one tak trudne do przekazania;
 • Musi stale brać te leki, które zostały przepisane do podawania profilaktycznej;
 • Powinniśmy również powiedzieć o ćwiczeniach fizycznych. Jeżeli lekarz przepisał lek, aby ich uniknąć, to najlepiej z nich zrezygnować. W wielu przypadkach specjalnych ćwiczeń terapeutycznych tylko polepsza ogólny stan powoduje szybki powrót do zdrowia.

W celu zmniejszenia stanu, ważne jest określenie prawidłowej diagnozy wyjaśnienia nasilenia choroby. Biorąc pod uwagę tu takie czynniki jak wiek pacjenta, jego płci, odrębnie wskazane do leczenia ciąży. W każdym razie, zachęcamy do kontaktu lekarza prowadzącego, lek należy przyjmować tylko zgodnie z zaleceniami, nie zapominamy o profilaktyce, która jest w stanie zmniejszyć ataki do minimum.

load...