Przyczyny hemoroidów w czasie ciąży i leczenie w domu

Sporo kobiet w obliczu faktu, że Rozwijają hemoroidy w ciąży, leczenie w domu nie jest wielka sprawa. W rzeczywistości, to jest nawet łatwiej zapobiegać, ale zrobić powinno być od początku okresu, kiedy okazało się, że była w ciąży. Z jakiegoś powodu, nie jest chorobą ciąży i jakie są środki uznane za skuteczne? będziemy rozumieli to wszystko w porządku.

load...

Przyczyny hemoroidów u kobiet w ciąży

Tak więc, na podstawie terminologii medycznej, pali – jest to nic innego jak zapalenie lub nieprawidłowym wzrostem węzłów żylnych (korpusy jamiste), które są zlokalizowane w odbytnicy. Rozszerzone i modyfikowane żyły zwane hemoroidy, które jego właściciel przynieść wiele dyskomfortu i ciągłego dyskomfortu w okolicy odbytu. Główne przyczyny hemoroidów:

  • Często zatwardzenie;
  • Mikroskopowe uszkodzenie okrężnicy (pęknięcia);
  • Niezastosowanie się do zdrowej diety;
  • Problemy układu sercowo-naczyniowego;
  • Siedzący tryb życia;
  • Praca osiadły;
  • Wrodzone żyły niedoboru.

Ciąży same hemoroidy wystąpić z powodu nacisku na splotu żylnego w dolnej części korpusu. Z tej ilości krwi, która wzrasta w stagnacji w żyłach. W miarę upływu czasu, wpływa jamistej cielęcia, które ulegają deformacji pod nadmiernym ciśnieniem krwi, zmieniać ich kształt. Wszystko to – konsekwencje powstawania płodu w brzuchu i przygotowanie kobiety do porodu (przejście dziecka przez kanał rodny). Wraz z tym Sytuację pogarsza niewydolności hormonalnej że niekoniecznie towarzyszy ciąży. Tarczyca produkuje wystarczających ilości hormonów, które obsługują dźwięk jelita. To z kolei prowadzi do częstych zaparć (który, nawiasem mówiąc, kobiety w ciąży są dotknięte 4 razy bardziej prawdopodobne). Z prawie 100 procent szans na hemoroidy będzie na dziewczynę, która przed ciążą często pić napojów alkoholowych lub palenie – wszystko to zmniejsza ton układu krążenia, aw rezultacie, przekrwienie wystąpić przy niższym ciśnieniu.

Czy muszę iść do lekarza?

Hemoroidy w okresie prenatalnym – jest nienormalne zjawisko, według samych lekarzy. Dlatego też, mimo że nie ma ustalonej opinii szyszki hemoroidalnej nie ma ciąży, trzeba szukać pomocy. A w każdym razie jest to niemożliwe, aby sądzić, że hemoroidy nieszkodliwe! Wręcz przeciwnie – to zajmie dużo dyskomfort, uczyni negatywnych zmian do układu naczyniowego. Wszystkie takie zmiany w pewien sposób i mieć wpływ na dziecko. Ponadto nie należy zapominać, że, podczas gdy jeszcze w łonie matki, dziecko może odczuwać ból. I, co do zasady, jest skierowane do niej przez matki oczekującej. W związku z powyższym, hemoroidy podczas ciąży należy traktować niekoniecznie. Ale, mając wszystkie niezbędne informacje, z tym brzydkie dolegliwości może poradzić sobie na własną rękę w domu. Korzyść z medycyny alternatywnej, w tym przypadku oferuje wiele skutecznych sposobów, aby złagodzić ból. A niektóre z nich będzie pasował do Ciebie.

load...

Nie należy zapominać, że hemoroidy mogą powodować rozwój raka w przejściu do stadium przewlekłym. Rak jelita grubego – częstym powikłaniem, które można wyeliminować jedyną metodą chirurgiczną. Ponadto, po takie traktowanie musiałyby stosować się do życia specjalizującej diety, wykonywania ćwiczeń gimnastycznych, porzucić fizycznie ciężkiej pracy.

Czy istnieją przypadki, gdy hemoroidy, powstały na tle ciąży rozwija się nowotwór złośliwy? Onkolodzy mówią, że w 17% przypadków raka jelita grubego powstaje dokładnie jako powikłanie ciąży, gdy młoda matka po prostu nie przywiązywać odpowiednią wagę do leczenia hemoroidów.

Ćwiczenia na hemoroidy

Czy to możliwe, aby usunąć hemoroidy w czasie ciąży, wykonując kompleks prostych ćwiczeń fizycznych? Jest to zaskakujące, ale to prawda. Poprzez szkolenie przyspieszone transport krwi w żyłach, poprawia napięcie naczyniowe, zapobiegając powstawaniu hemoroidów. Oto kilka sposobów, aby zapobiec hemoroidy:

  1. Umieszczanie stóp szerokości barków, nie stawać na głowie, próbując dostać się do tego punktu, dłoń do pięty. To nie wszystkie prace, jednak mięśnie w okolicy odbytnicy są wystarczająco szybkie ćwiczenia. Najważniejsze – nie biorą swoją stopę z podłogi, to znaczy, aby nie dostać się na palcach.
  2. Siedzi na podłodze – pozycji wyjściowej. Stopy należy umieścić jak najwięcej. Teraz robimy stoki do każdego z nich z otwartymi ramionami i starają się objąć stopę. Kolana korzystnie nie są wygięte. Zatem ćwiczenia rozciągające i ulepszone napięcie naczyniowe w kończynach dolnych. Nawiasem mówiąc, jest to dobra metoda zapobiegania żylaki u kobiet ciężarnych.
  3. Leżącej na jednym boku (na twardej powierzchni), umieszczone pod ramieniem głowy, wygięte w łokciu. Teraz robimy załamań wolną nogę, starając się kolanem w brzuch. 7-10 zmiana podejścia do przeciwległej pozycji.

Ale trening siłowy dla zapobiegania hemoroidy nie zmieści. W związku z powyższym, korzystanie z różnych urządzeń, amunicja nie powinno być. Podobnie zrezygnować z jazdy na rowerze.

Należy zauważyć, że powyższe ćwiczenia pomogą jedynie we wczesnych stadiach rozwoju hemoroidów. Jeśli jesteś już zauważalne stłuczki, jeśli nie żył skrzyżowanie w okolicy odbytu, każdy wysiłek fizyczny jest przeciwwskazany. W tym przypadku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Im wcześniej kobieta robi, tym lepiej. Nie zapominaj, że w przewlekłej fazie można leczyć hemoroidy tylko chirurgicznie. I okres rehabilitacji będzie bardzo długa, skomplikowana.

Medycyna alternatywna

Jeśli mam hemoroidy w ciąży, leczenie w domu może być przeprowadzona przy użyciu pary „kąpiele” wywar z liści krwawnika i orzech. Przygotowuje łatwo – wiadro wody pobieranej 100 g suchej mieszanki (w równych ilościach). Tu można dodać kilka chmielu. Wszystko to musi być w stanie wrzenia przez 15 minut, a następnie po pewnym czasie, wlać do wiadra i siedzieć na niej do ostygnięcia bulionu. Utrudniona, ale nawet przewlekłe hemoroidy z tym podejściem zaczyna leczyć się po 2-3 dniach. Jak często trzeba powtarzać ten zabieg? Każdego dnia, przerwę 5 dni w tygodniu. I tak dalej, aż do całkowitego wyzdrowienia.

Jednak aby wyeliminować problemy z układem krążenia, aby pomóc najczęściej dziewanny, który jest znany wielu jako „królewskiego berła”. To musi być przyjmowany doustnie jako bulionie kwiat (zamiast herbaty). Przygotowanie bardzo prosty parzonej szybkością 0,5 l godz .. Szklanki wody. Zaleca się jeść je świeże, w postaci nieco ostygnie. Lekarze mówią, że zwolnienie z wykorzystaniem dziewanny przychodzi już po tygodniu.

W celu przyspieszenia procesu dokręcania stożki hemoroidów można użyć pokrzywy wody. W celu uzyskania nowego roślina jest używany, co jest konieczne, aby wypełnić bardzo wrzenia wody, po czym pokrywa i tak wcisnąć do ostygnięcia (około 1000 g łodyg i liści w 10 litrach wody). Następnie powstałą mieszaninę powinno być wielokrotnie przenikać przez gazę. Uzyskaj wody z zielonym kolorze. Jest to konieczne do picia 2 razy dziennie na szkle (korzystnie przed lub w trakcie posiłku). Czy mogę używać suchej pokrzywy? W zasadzie, to również przyczynić się do leczenia hemoroidy, ale zajmie więcej czasu. Nawiasem mówiąc, korzystanie z mikro-lewatywy z ziela pokrzywy będzie zwalnia Cię od swędzenie. Mogą to zrobić zarówno wspólny gruszka, i dużą strzykawkę (około 20 ml). Aby uprościć proces wprowadzania pokrzywy wodę, można użyć wydrążoną rurkę z kroplomierzem.

Jak leczyć hemoroidy w czasie ciąży w domu za pomocą ziemniaka? Zarzuca się, że był najbardziej skuteczny w zwalczaniu bólu i dyskomfortu. Należy stosować w następujący sposób: wyciąć małe świece i wprowadzić je do odbytnicy. Najzwyklejszy gliceryna może być stosowany w celu uproszczenia tego procesu (dostępne w każdej drogerii lub sklepach kosmetycznych). Dzięki temu, że z kolei sprzyja gojeniu mikropęknięć i zapobiega zaparciom. Nie na darmo w każdej aptece sprzedają specjalne czopki gliceryny na zaparcia. Jednak takie opakowanie będzie kosztować około 600-800 rubli.

Idealnie, dziewczyna w ciąży powinny zawsze korzystać z ziemniaków świece, ale czy one muszą być bardzo cienkie, z obecnością ciała obcego w odbycie nie powoduje stan zapalny. Uzdrowiciele zalecają w stosowaniu ziemniaki do leczenia hemoroidów czasowo wyeliminować użycie papieru toaletowego. Lepiej zastąpić je w praniu z bidetem, czy to hydraulika jest zainstalowany w domu.

Nie zapomnij o cudownej maści Wiszniewskiego. Leczenie hemoroidów i maść ta może być wykonywana w czasie ciąży w domu. Ale powinna być stosowana tylko do węzłów zewnętrznych. Jeśli ich nie ma, to po prostu zrobić bawełny lub gazę, umieścić na niej maść i stosując do odbytu na kilka godzin.

Ale w dawnych czasach na hemoroidy, na każdym etapie zaleca się pozbyć używając masła. Najważniejsze – to przepis nadaje się do domu. Oleju w tym przypadku są małe rozmiary świec (3-4 odpowiada) jest obficie posypać soli (zwłaszcza zmielonej soli, które są sprzedawane w postaci proszku). Powstały świeca ukryć je w zamrażarce i użyć przed snem (po przejściu do toalety). Tylko 5 takich byłaby wystarczająca do pełnego wyzdrowienia. Ponadto, jest to bardzo dobry sposób na pozbycie się uciążliwych zaparć.

Prawidłowe odżywianie – klucz do ciąży bez hemoroidy

Jak zapobiec hemoroidy w czasie ciąży? Z zastrzeżeniem prawidłowego żywienia z 95 procent szans na to, że nie będzie musiał. Właściwa dieta zawiera prawie wszystko, że kobieta używany mieć.

Ale trzeba dać z smażone, tłuste, ostre, pikle fabryce, świeżego białego chleba, ciasta z kremem, pieczenia, czekolada, kakao, napojach alkoholowych.

Są warzywa, które nie są zalecane do stosowania w żywności dla podejrzanych hemoroidy. Wśród tych – kapusta, rzodkiew, rzodkiewka, fasola, groch, ziemniaki. Oczywiście, nie mówimy o całkowitym zakazie powyższych produktów. Po prostu staram się być minimum z nich korzystać. Jeśli to naprawdę się stało, że zjadł trochę w ciąży „zakazane”, wystarczy przemyć to wszystko w dół z dużą ilością wody, w której rozpuścić tabletkę enzymatyczną (Mezim, Creon Pankreatyna).

Jakie produkty mogą pomóc hemoroidy leczyć? Są różne kasze (szczególnie, gryka, jęczmień), pełnoziarnisty chleb, pomidory, ryby, niskotłuszczowe odmiany, oleje roślinne (zwłaszcza z oliwek). Ale lepiej jest wcześniej skonsultować się z dietetykiem, jako ważnej roli odgrywanej przez masę kobiety w ciąży, a także w okresie, na który jest aktualnie znajduje. Na przykład, kobiety w ciąży nie zaleca się picia napojów owocowych, podczas gdy reszta pomagają wyeliminować ból hemoroidy. Oznacza to, że trzeba wziąć pod uwagę czynnik, że nie wszystkie kobiety w ciąży są dopuszczone do spożycia.

load...