Przyczyny erozji i metody leczenia

Zawartość:

Zdiagnozowano nadżerek jest prawie każda kobieta. Choroba ta wymaga szczególnej uwagi. Nieleczona nadżerka może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Może to ostatecznie przekształca się w onkologii.

load...

Pamiętaj, nadżerek w nieródkami spotyka się tak często, jak w pierwiastek kobiet.

Powrót do spisu treści

Proces erozji edukacji

Choroba ta wiąże się z wadami szyjki. Szyjka jest pokryta z zewnątrz przez kilka warstw naskórka (trzy). Trzecia warstwa pełni funkcję ochronną. Defekty w postaci ran, owrzodzeń, pęknięcia w błonie śluzowej prowadzi do powstawania nadżerek. Początkowo proces gojenia przebiega. W związku z tym trzeci ochronne komórek warstwy nie regeneracji i są zastąpione przez komórki wyściełające wnętrza szyjki macicy. W rezultacie, rana leczy zupełnie inną tkankę, która nie przenosi się funkcję ochronną. Komórki te zaczynają rosnąć, ze względu na fakt, że nie są one w mikroflorze i poddano intensywnej środowisku kwaśnym. W wyniku nadżerek zwiększenie rozmiarów.

Objawy tej choroby nie pozwala osobie, aby go zdiagnozować. Wynika to z faktu, że choroba występuje w większości przypadków bez widocznych objawów. Oznacza to, że bez bólu, gorączka, nudności kobiety pozostaje na tym samym poziomie. W rzadkich przypadkach może pojawić się plamienie i ból brzucha po stosunku. Występuje choroby są takie same, jak w porodzie i pierwiastek kobiet.

load...

Co ma wpływ na powstawanie nadżerek:

 • Zakażenia (rzęsistkowica, brodawczaka, chlamydia, mykoplazmozy, opryszczka narządów płciowych i cukrzycy typu 2, rzeżączka). Przekazywane przez kontakt seksualny bez odpowiedniej ochrony.
 • Zapalenie narządów płciowych. To drożdżyca i bakteryjne zapalenie pochwy.
 • Uszkodzenia mechaniczne szyjki macicy. Wydaje się po aborcji, ostry seks i porodu.
 • Wczesna aktywność seksualna.
 • Wielu partnerów seksualnych.
 • Obniżenie poziomu odporności.
 • Awarie cyklu miesiączkowego i hormonalna postaci choroby.

Powrót do spisu treści

Diagnoza erozją

W celu wykrycia nadżerek może ginekologa. Poprzez badania, może dodatkowo zastosować metodę kolposkopii. To jest stosowanie sprzętu, który jest w stanie powiększyć obraz. Po ukończeniu procedury kontrolnej, lekarz wyśle ​​do badań, aby wiedzieć, dlaczego nie było erozji:

 1.  Analiza wymazów pobranych z szyjki macicy i pochwy. To badanie wykazało liczbę szkodliwych bakterii i dobrych bakterii, które znajdują się na szyjce macicy. Tak ustalona czystości pochwy. Posiada 4 stopnia. Te dwa ostatnie stopnie (3, 4) wskazuje, że jest to proces zapalny.
 2. Analizy, które wykrywają chorób, które pojawiają się po stosunku bez zabezpieczenia () pod wpływem infekcji.
 3. Badanie mikroflory w kulturze. W tym badaniu, występuje siew zeskrobin pobrane z powierzchni pochwy. Został umieszczony w specjalnym środowiska. Tak więc jest możliwe, aby określić jak szybko rosną kolonie bakterii.

Gdy diagnoza zostanie potwierdzona, pożądane jest, aby wykonywać szereg dodatkowych analiz. Oni pomogą Ci zrozumieć, jakiego rodzaju charakteru guzów (łagodne i złośliwe). W tym celu przeprowadza się badanie cytologiczne (komórka identyfikuje niskiej jakości) oraz biopsję (odciąć niewielką część szyjki macicy do badania pod mikroskopem). Ta informacja pomoże lekarzowi wybrać kierunek, w którym zabieg będzie utrudniony.


Powrót do spisu treści

Wybierz sposób traktować erozji

W leczeniu erozji stosowane są różne metody. Najbardziej powszechną techniką diathermocoagulation. Opiera się ona na części szyjnej przyżegania prądem elektrycznym. W rezultacie, blizny pozostają. Dlatego niedopuszczalne jest w leczeniu nadżerek w nieródkami i dla tych, którzy chcą stać się matką wkrótce.

Alternatywą dla poprzedniego sposobu jest spalanie erozji azotu. Obszar dotknięty jest zamarznięta. Istnieje zniszczenie struktury komórkowej erozji. Wynikiem tej procedury jest brak blizny. Po zabiegu najlepiej postrzegane przez lekarza, gdyż mogą wystąpić komplikacje.

Nieródkami obróbce żłobienia powinny być przeprowadzone sposobami, które są w stanie nie pozostawia żadnych śladów (blizn). Należą do nich:

 • Chemikalia krzepnięcia – interwencja chirurgiczna nie stosuje się do powstawania łagodnego charakteru erozji. W posiadaniu szyjki macicy leczenie lekami, które mogą pałaszować na niewłaściwych komórek. Ta metoda nie pozostawia blizny. Wadą tego rozwiązania jest możliwość ponownego. Proces gojenia trwa od 1-2 miesięcy.
 • Laserowe usuwanie. Leczenie nadżerek ta metoda najbardziej efektywnie. Laser umożliwia cięcia z dużą precyzją. Co oszczędza zdrowe tkanki. Następnie, rana goi się bez pozostawienia blizn. Całkowite wyleczenie występuje u około 1 miesiąca.
 • Leczenie erozji za pomocą fal radiowych. W sposobie tym, fale radiowe działania w komórkach tkanki, tak, że zacznie wytwarzać ciepło. Ze względu na to tkanki nie jest cięte, a stopiony. W tym punkcie, zamknięcie naczyń krwionośnych. To z kolei zmniejsza utratę krwi i zmniejszenie ryzyka zakażenia. Następnie, nie ma blizn. Gojenie następuje w ciągu 1 miesiąca.

Działania te są użyteczne w leczeniu nadżerek. Przy wyborze odpowiedniej metody leczenia pomogą lekarzowi. On będzie rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”, i wybrać najlepszą opcję dla Ciebie.

Dzięki odpowiedzialnej postawy wobec zdrowia. Regularne wizyty u lekarza w celu zapobiegania negatywnym skutkom w przypadku erozji edukacji. Ważną rzeczą jest to, że podmiot ten w każdej chwili może zamienić się w onkologii.  Tak więc należy uważać nie tylko dla innych, ale także dla siebie.

load...