Przyczyny chrapania dzieci i jak z nimi walczyć

Zawartość:

Tradycyjnie uważa się osoby dorosłej problem chrapania. Dlatego też, gdy takie rolady zaczął publikować moms dziecka zaczynają wykazywać silną obawę. Panika po prostu nie warto, chrapanie jest często dziecko jest tylko wynikiem przeziębienia. Przed uruchomieniem programu do lekarza, uważaj na niego, być może sam dowiedzieć się przyczyny jej występowania.

load...

Jeśli chrapanie staje się stałym towarzyszem malucha, to zaburza sen, powodując opóźnienie w oddychaniu, należy skonsultować się ze specjalistą.

Chrapanie występuje w fazie głębokiego snu z osłabieniem mięśni tonu gardła. Dolna szczęka jest luz, gdy tylna część języczka osiada i zamyka przepływ powietrza z jamy nosowej. Istnieje zapotrzebowanie na oddychanie przez usta, chrapanie jest wzmacniany w postawie spać na plecach. W tym jesteśmy bardziej skłonni do osób otyłych, które nie odnoszą się do dzieci.


Powrót do spisu treści

Dlaczego jest chrapanie dla dzieci

  1. Najczęstszym czynnikiem – przekrwienie błony śluzowej nosa spowodowane przez wirusa nieżytu nosa. Martwić w tym przypadku nie jest konieczne: dziecko przestaje chrapać raz uzdrowiony.
  2. Sytuacja jest gorsza, jeśli wzrost jest konsekwencją migdałki chrapania. Zwężenie przewodów nosowych prowadzących do przeciążenia, dziecko jest zmuszony do oddychania przez usta.
  3. Wrodzone nieprawidłowości przegrody krzywizny w strukturze miękkiego podniebienia lub prowadzić do takiego samego rezultatu.
  4. Obecność bezdech senny powoduje drażliwość, senność i naruszenie rozwoju dziecka.

Powrót do spisu treści

load...

Jakie są możliwe konsekwencje

Jeśli chrapanie dziecka jest spowodowana przez obecność niebezpiecznych konsekwencjach jego czynników, należy go usunąć. Chroniczne zmęczenie i brak snu regularnie – to jest minimum, które może zagrozić pulchną chłopczyka. Znacznie gorzej niedotlenienie, w tym przypadku, że mózg nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu. Takie dzieci zaległości w rozwoju swoich rówieśników, wciąż czują się słabi. Oni nie mają czasu na ćwiczenia prawidłowego zainteresowanie okolicznych imprez, ponieważ wszystkie siły spędził w walce o łyk powietrza.

Lekarze głosem twierdząc, że niemożliwe jest, aby uruchomić zimno, ponieważ może rozwinąć się przewlekłe. W rezultacie, dziecko będzie trwale chrapać. Terminowo nieusuniętych migdałki nie tylko sprawiają, że trudno oddychać, ale może również spowodować utratę słuchu. Nie wspominając nietrzymanie moczu i inne nieprzyjemne rzeczy, które mogą zniszczyć przyszłe życie dziecka.

Jest to również rozwój chorób serca, zaburzeń hormonalnych, pojawienie się pierwszych ataków serca. Dzieciak może dostać astmy lub pogłębić już nabytych dla diagnozy. Dodajmy do tego wysokie ciśnienie krwi, nadwagę, duszność i innych przykrych chwil.


Powrót do spisu treści

Co należy zrobić

Oddychanie przez usta, w obecności nosa jakoś nienaturalnie, więc trzeba jeszcze wyjaśnić naturę nieprawidłowego oddychania w czasie snu. Bezbolesny dla malucha endoskopii nosa może pomóc zidentyfikować przyczyny chrapania i znalezienie odpowiedniego leczenia.

W przypadku braku jakichkolwiek nieprawidłowości, spróbuj znaleźć przyczynę we własnym mieszkaniu. Regularnie wietrzyć pomieszczenie, w którym dziecko śpi, często mokro. Jest prawdopodobne, że suche powietrze sprzyja tworzeniu się skorupy w nosowych. To sprawia, że ​​oddychanie i powoduje chrapanie. Problem ten może być rozwiązany przez ustawienie w nawilżaczu pokojowej i oczyszczania powietrza. Przegięcie szyi podczas snu może również przyczyniać się do występowania chrapania, poduszki, zmienić na niższy.

Jeżeli jednak badania wykazały odchyleń od normy, należy jak najszybciej rozpocząć leczenie. Zaniedbane choroby muszą być traktowane z większą radykalny sposób, może być wymagana operacja. Aby tego uniknąć, rodzice powinni uważnie monitorować stan dziecka w odpowiednim czasie w odpowiedzi na pojawiające się problemy.

load...