Przyczyny brązowego wyładowania

Zawartość:

W większości przypadków, kobieta, znaleziona w swoim brązowym wyładowania, natychmiast zaczyna się martwić o jego zdrowie, i zastanawiam się, dlaczego go brązowe upławy? Zobaczmy, skąd pochodzą iw jakich przypadkach nie martw się. Absolutorium pochwy startu mają być przydzielone gdzieś w okresie dojrzewania i towarzyszyć kobietom w całym swoim życiu. W różnych okresach cyklu będą różne.

load...

Na przykład, w okresie, który poprzedza owulację wydzieliny pochwowej będzie kilka razy większy niż czas postovulyatsionny. Zazwyczaj izolację lub przezroczyste lub posiadać jasne białe. Jednakże, w niektórych przypadkach stają się brązowe. To nie ma znaczenia, ciemne lub jasnobrązowy.

Brązowy daje krwi, która występuje w wydzielinie i różnicy koloru zależy wyłącznie od ilości krwi.

Konwencjonalnie, wszystkie przydział może być podzielona na te, które są uzależnione od cyklu menstruacyjnego, a te, które nie są zależne od niego.


Powrót do spisu treści

load...

Miesięcznego cyklu i jego wpływ

Często przyczyną brązowego wyładowania staje starzenie endometrium – wewnętrzna błona śluzowa macicy ciała. Z jakiegoś powodu (z powodu różnych zmian w organizmie) jest opóźnione miesiączki, komórki błony śluzowej macicy mają czasu się zestarzeć i na zewnątrz ciała w postaci brązowego rozładowania. Tak, tuż za rogiem, a ona miesiączki. W niektórych przypadkach, jeśli istnieje silne zmiany hormonalne, (na przykład na początku hormonalnych środkach antykoncepcyjnych), takie oddzielenie może całkowicie zastąpić menstruacji.

Jeśli są one kilka cykli w rzędzie, należy odwiedzić ginekologa, ponieważ lub antykoncepcji cię nie odpowiadał, a proces zapalny rozpoczął w organizmie. Jeśli wydzielin pochwowych z niewielką domieszką krwi jest uwalniany, a nie miesiączki u kobiet w wieku 40-45 lat, to może to wskazywać na rozpoczęcie się menopauzy. Brązowy alokacji zamiast miesiączki u kobiet w wieku rozrodczym, nie zażyciem hormonalnych środków antykoncepcyjnych, wskazują na obecność niektórych chorób (torbiele jajnika, macicy, adenomyosis, endometrioza, choroby przenoszone drogą płciową).

Często brązowy przydział może być przez kilka dni po zakończeniu miesiączki. Jest to całkowicie normalne: tak łono kończy się proces oczyszczania. Oni zazwyczaj nie trwa dłużej niż 3 dni. Jeśli zauważysz, że wybór idzie dłuższy czas, należy udać się do lekarza, ponieważ Może to wskazywać na obecność choroby (mięśniaki macicy, gruczolistość, endometrioza).

W niektórych przypadkach wyładowania połowy cyklu może wystąpić podczas owulacji (w dniu 12-14). Ponadto, wraz z nimi, i ból może przyjść w jajnikach. Absolutorium rozpoczęła 4-7 dni później? To może być początek ciąży: mocowanie zapłodnionego jaja się wyróżniać trochę krwi może endometrium.

Zwykle wybór jest w środku (i każdej innej fazie cyklu) w ciągu 3 miesięcy od rozpoczęcia stosowania antykoncepcji hormonalnej (hormonalny plaster, pierścień hormonalny, pigułek antykoncepcyjnych), a W tym czasie jest wciągająca.

Inną przyczyną brązowego rozładowania może być banalna awaria cyklu miesiączkowego. Może on wystąpić z powodu stresu, nadmiernego wysiłku fizycznego.


Powrót do spisu treści

Przyczyn niezależnych od cyklu miesiączkowego

  1. Na początku aktywności seksualnej po niszczenie integralności błoną dziewiczą i kilku następnych czynności seksualnych.
  2. Z powodu małych uszkodzeń błony śluzowej pochwy po zgrubnej płci. Jeżeli alokacja pojawiać po każdym stosunku, może to oznaczać, ektopia, erozja, dysplazja szyjki macicy lub raka i raka pochwy.
  3. Inną przyczyną występowania jasnobrązowego rozładowania może być trywialne zaniedbywanie higieny osobistej. Brak oczyszczania wody sanitarnej może prowadzić do zmiany w składzie kwasu bazowej pochwy oraz powstawania nieprzyjemnego zapachu i brązowy rozładowania. Aby wyeliminować zrzut powinien po prostu zwrócić większą uwagę na procedury wody, a wszystkie objawy przejdą same.
  4. Choroby winowajców wygląd brązowy wyładowania mogą być przenoszone drogą płciową (STD). Dodatkowe objawy na to, ponieważ wydzielina może być ból przy oddawaniu moczu, świąd, pieczenie i suchość pochwy. Jeśli znajdziesz się w tych objawów, należy odwiedzić ginekologa.
  5. Przyczyną ciemnobrązowego wyładowania o nieprzyjemnym zapachu, a obecność ostrego bólu można ciąży pozamacicznej. Diagnoza ta jest wykonana po zbadaniu ginekologa, czasem USG wyników.
  6. Obfite krwią sygnalizują nam o rozwoju choroby wymagającej natychmiastowego leczenia. Najbardziej powszechne jest zapalenie szyjki macicy lub macicy lub endometriozie (), lecz może być i gruczolistość (endometrioza, narządów), erozja, rak szyjki macicy, torbiele jajnika, raka pochwy, guza.

Ponieważ brązowa wydzielina często sygnalizują obecność różnych chorób, które wymagają leczenia w nagłych wypadkach, to lepiej nie zastanawiać się, dlaczego go izolację i skontaktować się z wykwalifikowanym technikiem. Zwłaszcza jeśli towarzyszą wyładowania o nieprzyjemnym zapachu, ból podczas seksu, podczas oddawania moczu, lub po prostu ból w dolnej części brzucha, suchość pochwy, pieczenie, świąd, wysypka lub gorączka.

Podczas ciąży

Czasem kobiety w ciąży w pierwszym trymestrze ciąży, w tych dniach, kiedy były miesiączkujących zwykle przez 2-3 miesięcy pojawiają się małe brązowe absolutorium, które nie ponoszą żadnej szkody dla zdrowia matki oczekującej lub dziecka. Jednak nie zawsze można ustalić, czy jest to bezpieczne, że alokacja, zwłaszcza w okresie oczekiwania dziecka.

Przyczyną brązowego rozładowania może być również badanie ginekologiczne kobiety w ciąży. W czasie ciąży, śluzówka pochwy staje się bardzo wrażliwe, a także biorąc smugi lub wprowadzanie lustra mogą się zdarzyć drobne uszkodzenia błony śluzowej, które spowodują niewielki brązowy absolutorium.

Gdy endometrium brakowało aborcji i błon płodowych są odrzucane, a zaczynają brązowy absolutorium. W niektórych przypadkach, poronienia (zagrożona poronieniem) może się rozpocząć. Jeśli od razu zwrócić się do ekspertów, to jest wielka szansa ciąży zbawienia.

W drugim trymestrze ciąży może oznaczać separacji przedwczesne odklejenie łożyska, co może spowodować nadmierne krwawienie i stać się zagrożeniem dla życia kobiety.

Przed urodzeniem wyjście Wtyczka śluzu często towarzyszą wyładowania brązowego. Ale nie martw się, to normalne.

A jeśli menopauzy?

Podczas menopauzy występują zmiany hormonalne w organizmie, ale jak zostało napisane powyżej, kiedy zmiany hormonalne brązowa wydzielina może być uważane za normalne i nie jest niebezpieczne. Jednakże, jeśli masz okres menopauzy i daty zakończenia ostatniej miesiączki od ponad roku, przydział może wskazywać na pewne choroby lub zaburzeń.

Hormonów menopauzy już produkowane, co prowadzi do przerzedzania błony śluzowej pochwy, powodując krwawienie podczas mikrourazy pochwy. Przyczyną może być stosunek seksualny, masturbacja, aktywny sport.

Procesy zapalne mogą rozwijać się w drogach rodnych w każdym wieku. Dlatego też, nawet w okresie menopauzy, nie są odporne na STD (jeśli aktywne płciowo), drożdże, które mogą powodować zapalenie szyjki macicy lub pochwy i objawów, które podkreślają. Zwłaszcza wtedy, gdy towarzyszy nieprzyjemny zapach, uczucie suchości, świąd, uczucie dyskomfortu.

Polipy szyjki macicy i polipy macicy – nadmierny wzrost lokalnego błony śluzowej, które można łatwo uszkodzić, co powoduje krwawienie.

Mięśniaki macicy – łagodny nowotwór, które powstały w (warstwy mięśniowej macicy) myometrium przy pomocy hormonów płciowych. Rozwija się z reguły przed początkiem menopauzy. Ponieważ menopauzie poziom hormonów płciowych jest bardzo niska, a mięśniaki po menopauzie znacznie zmniejszone. Menopauza powoduje krwawienia z macicy podczas stosowania estrogenów pochodzenia roślinnego (z ziołolecznictwa) lub terapii hormonalnej.

Powoduje również brązowa wydzielina może być rak szyjki macicy, rak macicy i rak pochwy. Rak, tak jak wszystkie choroby, jest łatwiejsza do leczenia we wczesnych etapach. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do ich zdrowia powinien udać się do lekarza.  Aby wykryć wiele chorób i terminowego leczenia konieczne jest 1 raz w ciągu pół roku, aby odwiedzić ginekologa i 1 roczne badania cytologiczne cytologia (cytologia) . Bądź zdrowa!

load...