Przyczyny bólu pleców przed miesiączką


Zawartość:

Więc natura ustanowił, że w każdym miesiącu w ciele dziewcząt i kobiet, istnieją pewne procesy biologiczne, czyli miesiączki. Jest to często problem. Zły nastrój, pogarszający się stan zdrowia. W większości przypadków, około 9 na 10, to towarzyszy wielu bolesnych doznań w siłę: Niewielkie bólu brzucha i klatki piersiowej lub ostrych podmuchów, czasem nieprzyjemne doznania w dolnej części pleców.

load...

Ostatnia opcja przyjrzymy się bliżej w tym artykule, a odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez kobiety. Ponadto materiał znajdziesz praktyczne wskazówki, które pomogą ci, którzy już wcześniej znosić ten ból.
Powrót do spisu treści

Co trzeba wiedzieć o bólu pleców?

Warto pamiętać, że jeżeli ból dolnej części pleców przed miesiączką jest normalne i akceptowalne, ale sytuacja może być czyszczone i zneutralizowane. Odcinku lędźwiowym lub dolnej części pleców – część korpusu znajduje się między ogonowej i żebra. W obszarze sacrum zawiera zakończeń nerwowych. Kręgosłup dzieli talię do dwóch identycznych połówek. Prawie każdy z nas raz w życiu poczuł ból. Uważa się, że większość większość ludzi, którzy cierpią z powodu tego, – ludzi w podeszłym wieku. Jest to jednak błędne.

Ból w dolnej części pleców, z wyjątkiem dziadków, rozpowszechnione wśród młodszego pokolenia – kobiet od 25 do 34 lat i mężczyzn w wieku 35-44 lat. Zazwyczaj zdarza się, że ból w dolnej części pleców, wiele osób uważa, że ​​to jest rwa kulszowa. Czasami, oczywiście, i tak dalej. Jednakże, istnieje wiele powodów, z medycznego punktu widzenia, może wyjaśniać bóle w okolicy lędźwiowej.

Nieprzyjemne odczucia różnią się siłą charakteru: bóle, ostre strzelanie. Ataki bólu mogą trwać przez kilka minut, a 3-4 dni. Ból krzyża może objawiać się raz i przepaść, i może stać się stałym problemem.

load...

Lędźwie mogą nawet boli z powodu podnoszenia ciężkich. Jest to bardzo duże obciążenie na tej części ciała, a jeśli zdarza się okresowo, muszą być przygotowane do podjęcia trafienie.

Reakcja na dyskomfort i zdolność organizmu do reagowania na nich zależy od wielu czynników: indywidualne fizjologii wieku, objawów towarzyszących, cech psychicznych. W każdym razie nie może odpowiedzieć do korpusu sygnału.

Lepiej jest, aby upewnić się, że zaczynasz, a potem jeszcze dłużej ponosić konsekwencje nie ma nic poważnego na początku.

Ale mówimy o to, że pas może zachorować, a przed miesiączką. Czasami może to być uczucie, które ciągnie dolnej części pleców. Aktywne procesy, które występują u kobiet przed miesiączką, wydają się mieć wpływ na zdrowie. Najczęstsze objawy zbliżającego się rozpoczęcia cyklu – ból brzucha i dolnej części pleców, obrzęk piersi i podrażnienie, dyskomfort w mięśniach. Całkowicie zdrowe kobiety mogą nie zauważy te objawy mogą pozostać niezauważone.


Powrót do spisu treści

Lędźwie boli po raz pierwszy?

Jeżeli jesteś po raz pierwszy do czynienia z bólem w pasie przed miesiączką, nie panikuj. Jest to normalne u 75% dorosłych kobiet i młodych dziewcząt, które jeszcze nie rodziły. Taki ból jest naturalny. Często pojawienie się dyskomfortu zależy od dziedziczności. Jeśli stara kobieta cierpiała ten ból przed cyklu miesiączkowego, ich krewni w linii żeńskiej przeżyją to samo. Najważniejsze z niespodziewanym bólem – nie panikuj. Zjawisko to można wyeliminować.

Lepiej nie nadużywać znanych przeciwskurczowe, takie jak analgin, solpadein i innych. Oni tylko zaglushat odczucia, które mogą być powtarzane. Ostry ból nie będzie trwał długo, więc trzeba poczekać trochę położyć i nie ruszać w każdej chwili.

Po raz pierwszy określenie bólu powinni pomyśleć o wizycie ginekologa. Nie bój się. Lekarz może przepisać leki wysokiej jakości anty-lękowe. Nawet jeśli okaże się chorobę zakaźną, aby wyjaśnić jakie procedury trzeba iść i wyjaśnić, co tabletka może i powinien podjąć. Jeżeli jesteś młodą dziewczyną, zapytać matkę, czy przeżyła coś podobnego w czasie miesiączki.

Każdy z przedstawicieli targów połowa ludzkości ma własną fizjologią, aw większości przypadków zwalczenia bólu z ciała nadal nie działa. Ból w dolnej części pleców – pewny znak wczesnym wystąpieniem miesiączki. Mogą być powtarzające się i przeplatają się z dyskomfort w jamie brzusznej lub klatki piersiowej lub stała, ale nie ma decydującego znaczenia. Karetka nazywa się w tym przypadku nie jest to konieczne. Konieczne jest, aby wiedzieć, młode dziewczyny, które dopiero niedawno stały się dziewczęta.


Powrót do spisu treści

Przyczyny bólu pleców

Więc dlaczego czujemy ból? może to być wywołane przez różne fizjologiczne właściwości ciała kobiety. W szczególności, siła może występować w miednicy, co jest związane ze skurczami mięśni macicy. Albo anatomicznie macicy może być przechylony do tyłu. Przed miesiączką, to zwiększa się, gdy ich umowy i naciska na receptory nerwowe ściśle układów i narządów rozstawione. Więc ból dolnej części pleców, brzucha i miednicy.

Innym powodem może być zwiększona wrażliwość kobiecego ciała. Reaguje on silnie z skurczów macicy w przypadku niskiego progu bólu wielu dziewczynek.

Ważnym powodem mogą być zmiany hormonalne. Skurcze macicy stymulować prostaglandyn. Im większa liczba, tym bardziej intensywny ból i procesy macicy. Gdy miesięczne początek w korpusie zmniejsza się poziom estrogenu i progesteronu. Matowa odczucie bólu nie jest możliwe. Powodem jest to, że hormon estrogen jest euforia i szczęście i progesteronu ma właściwości uspokajające.

Hormonalne zmiany w organizmie może prowadzić do zatrzymania płynów w organizmie. To po prostu nie pojawia się w wymaganych ilościach. W związku z tym wewnętrzna tkanka opuchlizna zaczyna, a zatem istnieje nacisk na zakończeniach nerwowych. Stamtąd, i poczułem ból przed miesiączką.

Wiele kobiet umieścić wkładki, ale niewiele osób wie, że może być również powodem, że to boli kręgosłup. Siły spiralne często skurczy macicy. Stąd ból.
Powrót do spisu treści

Ostre przyczyny bólu pleców

  • Infekcje układu moczowo-płciowego. Gdy żeńskie narządy płciowe są zaognione, zrosty powstają w łonie i wokół. Powoduje to, że odpowiedni odpływ krwi. Macica jest jak próbuje ją popchnąć, ale zapobieganie zrostom. W związku z tym zmniejsza się do kilku razy bardziej intensywny. W rezultacie – znane i opisane bólu.
  • Choroby układu moczowo-płciowego, takich jak torbiele i mięśniaków. Edukacja łagodne zmiany naturalnej wielkości układu rozrodczego. Wynik jest taki sam.
  • Zaburzenia tarczycy. Ta równowaga hormonalna jest zaburzona. I to właśnie ten proces wywołuje bóle przed miesiączką. Potwierdzić rozpoznanie takich objawów jak szybką utratą masy ciała, nawet z dobrym apetytem; obrzęki nóg, nudności, zaburzenia snu.
  • Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Następnie należy niezwłocznie udać się do lekarza na badania. W tej sytuacji, aby obniżyć ból pleców dołącza nudności, ból głowy namacalny ból brzucha, wymioty i inne objawy prawdziwego ciąży. Tak, a cykl menstruacyjny niestabilność wpływa to również. Jeśli lekarze nie znaleźliśmy niczego, po prostu dołączyć do chorego miejsca elementu grzejnego lub ciepły szalik, owinąć talię.

Powrót do spisu treści

Jak zapobiec ból pleców?

Można wykonać zestaw ćwiczeń na tydzień przed rozpoczęciem miesiączki. Pomagają zapobiegać ból przed pętlą.

  • Zapoznaj się z pozycji wyjściowej: leżeć, nogi razem, połączyć, ściskać dłonie i odpocząć przed nimi w żołądku. Jak można podnieść nogi powyżej. Około 30 sekund, oddychaj głęboko żołądek. Spróbuj to zrobić. Po powrocie powoli do pozycji wyjściowej i po prostu leżeć bez ruchu przez kilka minut. To absolutnie nie zaszkodzi. Najważniejsze – robić ćwiczenia przed rozpoczęciem miesiączki.
  • Połóż się na plecach, ugnij kolana, dłonie umieścić pod sacrum. Z zamkniętymi oczami, kolana zaczynają wstrząsać przez dwie minuty. Po dłoni umieścić pod pośladkami. Oddychaj głęboko, uspokój się na chwilę. Następnie wyciągnij kolana do brzucha i rękach – znów pod sacrum. Powtórz kilka razy. Pomoże to w walce z powstałej ból.
  • Wybierz wygodną pozycję i postępuj w ten sposób: mierzy się od pępka w dół cztery palce szerokość w każdej stronie – dwa. Teraz naciśnij na punkty dwie minuty. Jednocześnie utrzymać gładką i głębokie oddychanie. Koniecznie zrób to przed cyklem.
  • Ponadto, w celu radzenia sobie z bólem pleców, użyj łydki masażu.

Aby uniknąć bólu pleców, konieczne jest wzmocnienie mięśni brzucha i pleców. Można uprawiać sport, ale tylko pod nadzorem instruktora, który będzie odebrać niezbędne ćwiczenia nie są w stanie zrobić wiele szkód. Młode dziewczyny są zaangażowane w fitness. Jest to doskonały środek zapobiegania, nie tylko pleców, ale również z wielu innych narządów.

Powrót do spisu treści

Co należy zrobić w przypadku wystąpienia bólu?

Jeśli cierpisz z dolnej części pleców i boli, kiedy owulacja nie jest samoleczenia i skonsultować się z lekarzem i przekazać kompleksowe badanie, które może wykryć wczesne stadia przyczyny bólu. Po ich zidentyfikowaniu umówić się z lekarzem-osteopatii. Powie ci, jak się pozbyć kobiety z bólem.

Skutecznym środkiem przeciw bólu są różne rodzaje masażu lędźwi. Należy masować bolesny obszar w kierunku ruchu wskazówek zegara.

Jeden z najbardziej popularnych wśród kobiet jest ciepły. Konieczne jest, aby rozgrzać obszar, który jest nawiedzony. Można położyć i ukryć miejsce ciepły koc, zawiązał szalik lub po prostu do masażu rąk.

W tym artykule przyjrzeliśmy najczęstszych przyczyn ból w dole pleców. W ciągu ostatniego miesiąca, aby nie traktowano mnie z taką uwagą i badania, jak jest teraz. Dziś medycyna zaleca stosowanie skutecznych leków, ale nie znikają tradycyjne metody. Aby rozpocząć, należy ustawić powodować bóle pleców i działać, opierając się na opinii lekarzy i ginekologów.  Nie są one złe rady!

load...