Przewlekłe zapalenie żołądka ogniskowej

Zawartość:

Ostry i przewlekły nieżyt żołądka – choroba 21 wieku. Termin ten odnosi się do zapalenia błony śluzowej żołądka.

load...

Szczególnie niebezpieczne ogniskowej zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka, to często prowadzi do nowotworów lub wrzodów.

Przewlekłe zapalenie żołądka rozwija się powoli, czasem szybko, i początkowo nie ma wyraźnych objawów. U pacjentów z tą chorobą oczywistych zapalnych i zwyrodnieniowych zmian w błonie śluzowej żołądka. Restrukturyzacja wydzielanie śluzu naruszenie – nieprawidłowego podziału kwasu solnego, enzymy, śluz (ochronnej), a także naruszenie funkcji motorycznych żołądka. Po raz pierwszy termin „zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka” oferowane przez chirurga niemieckim w 1948 r. A termin został powszechnie akceptowane i stosowane w Klasyfikacja przewlekłego zapalenia błony śluzowej żołądka.
Powrót do spisu treści

Przyczyny chorób

Przyczyny powodujące przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka tyle, że jest to naruszenie spożycia alkoholu dieta, długoterminowy, paląc długą, długą przyjmowanie leków, które promują wygląd błony śluzowej żołądka (rezerpina, chlorek potasu, sulfonamidy). Długotrwały nerwowy, szczep psychicznego. Zaburzenia układu hormonalnego. Choroby alergiczne. Przewlekłe zakażenia. Przyczyniają się również do rozwoju bakterii patogennych (Helicobacter pylori).


Powrót do spisu treści

load...

Objawy przewlekłe zanikowe zapalenie żołądka

Objawy przewlekłym zapaleniem żołądka są często nieobecne. Istnieją formy bezobjawowe. Efekt destrukcyjne został wykryty podczas badania innych chorób. Na przykład, w gastroskopia pacjentów cierpiących na zapalenie trzustki, zapalenie dwunastnicy, zapalenia pęcherzyka żółciowego, anemii (który odnosi się do niedoboru witaminy B12, kwas foliowy, żelazo).

Do typowych objawów klinicznych: ból tępy, zbolały, co gorsza po jedzeniu. Zespół dyspersji (odbijanie, nudności, zgaga, wzdęcia). Zmniejszenie apetytu. Nieregularne stolce. Pacjenci często mają zanikowe „języka polskiego”, który jest pokryte grubą białą powłoką.

Ogniskowa zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka. Jest to rodzaj przewlekły. W niektórych przypadkach towarzyszy zanikowe typu jelita cienkiego i okrężnicy, zapalenie trzustki lub zapalenie pęcherzyka żółciowego. Kierując się rozwija zmian zanikowych w błonie śluzowej i zmniejszają ilość żelaza. Postępująca funkcjonalny niedobór żelaza.

Gruczoły nie tylko naruszone, gdy przestają działać, umrzeć i zajmuje miejsce tkanki włóknistej, który nie wywołuje soku żołądkowego. Pasuje silne zmniejszenie grubości tkanki śluzówki, staje się szara. Wymiary fałdy żołądkowe zmniejszać. Zanik niektórych obszarów błony śluzowej w przyszłości doprowadzić do poważnych zaburzeń. Wymowa atrofia towarzyszył gwałtowny przerzedzenie i opróżniania. Pokrowiec łatwo staje się podatny, a to może prowadzić do dalszego rozwoju choroby wrzodowej.


Powrót do spisu treści

Leczenie zanikowe zapalenie żołądka

W leczeniu jest to konieczne. W pierwszej kolejności, rozpoczynając leczenie, konieczne jest zidentyfikowanie przyczyny, która spowodowała przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka i naprawić. Sprawdź H. Pylori i autoimmunologicznym przewlekłym zapaleniem żołądka. Zrobić test. Preparaty enzymatyczne nie pomoże tutaj. Po potwierdzeniu Helicobacter lekarz przepisze specjalne antybiotyki.

Leczenie odbywa się w kilku etapach. Wraz z antybiotyków przepisywanych leków, zmniejszenie alokacji kwasu solnego. Później dodaj pepsynę i kwas solny (naruszenie poprzedniego leczenia). Leczenie nie jest skuteczne, jeśli nie są zgodne z przypisaną dietę. Powinno być możliwe, aby chronić się przed stresem, spróbuj pozbyć się złych nawyków.

load...