Przewlekłe obturacyjne zapalenie oskrzeli: leczenie

Zawartość:

Wśród wielu chorób choroby płuc nie jest ostatnie miejsce. W szczególności, przewlekłe obturacyjne zapalenie oskrzeli. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że choroba nie jest tak niebezpieczne. Jednak tak nie jest! Po tym wszystkim, co jest przewlekłą obturacyjną oskrzeli? Jest to proces zapalny, który obejmuje nie tylko oskrzela, ale samą tkankę płuc. W takim przypadku, jeśli dana osoba ma przewlekłe obturacyjne zapalenie oskrzeli, leczenie należy rozpocząć jak najwcześniej.

load...

W przeciwnym razie, proces będzie postępował płuc zapalny obszar uszkodzeń – zwiększona. Dzieje się tak powoli, ale nieleczona, wynik jest przewidywalny – rozwój niewydolności oddechowej. Oraz z niewydolnością oddechową, pojawia się niedotlenienie i wszystkie choroby towarzyszące. W tej sytuacji, konsekwencje mogą być bardzo nieprzewidywalne. Tutaj masz nieszkodliwe oskrzeli …

Przyczyny przewlekłego zapalenia oskrzeli

W większości przypadków przewlekłego zapalenia oskrzeli jest wywołany przez osobę samego. Istnieją dwa rodzaje czynników wyzwalających: wewnętrzne i zewnętrzne. Do czynników zewnętrznych należą:

 • Dym tytoniowy

Dymu tytoniowego, mogą być użyte inne produkty spalania wytwarzane w wyniku tlenia papierosa, ma silne działanie drażniące na śluzówce oskrzeli i płuc. W konsekwencji, ryzyko zachorowania na zapalenie oskrzeli i obturacyjnej zapalną. I chciałbym zwrócić uwagę palaczy – to wszystko prawda biernego palenia. Dlatego w żadnym wypadku nie palić w pomieszczeniach oraz szereg niepalącymi. Jesteś wolny, aby zrobić ze swoim zdrowiem, jak widać pasuje. Ale nie trucizna – w dosłownym tego słowa znaczeniu – w życiu ludzi wokół ciebie. Oni przewlekłe zapalenie oskrzeli, astma i inne nieszczęścia do niczego, wierz mi.

 • Zanieczyszczone powietrze

W przypadku, gdy osoba jest zmuszony do oddychania powietrzem, które zawierają cząstki o każdej substancji, ryzyko rozwoju zapalenia oskrzeli, zwiększa się czas. Na przykład, mieszkańcy dużych miast zmuszeni wdychać codziennie duże ilości oparów benzyny i kurzem. Ponadto, nie możemy tracić z oczu na szkodliwe warunki pracy – od domowych środków czyszczących, materiałów malarskich, dużej ilości perfum i kosmetyków, leków. Człowiek zmuszony stale wdychać te substancje, które najbardziej negatywnie wpływa na stan błon śluzowych dróg oddechowych. Zapalenie oskrzeli u ludzi podobnych zawodach – to nawykowe.

load...

Notować wewnętrznych czynników, które zachęcają do rozwoju przewlekłej obturacyjnej oskrzeli, a nawet bardziej rozległe. Czynniki te obejmują:

 • Choroby układu oddechowego

Ostrej niewydolności oddechowej, SARS, grypa – choroby te wszyscy ludzie są tak przyzwyczajeni, że prawie ich nie zauważy. Cóż, uczucie zatkanego nosa, bóle gardła dobrze – myśleć o tym, kłopoty! Pop – pytanie jest praktycznie rozstrzygnięta. Jednak niewiele osób Podejrzewam, że każdy przeziębienia to dodatkowy krok w kierunku rozwoju przewlekłej obturacyjnej oskrzeli. Dlatego lekarze zalecają, aby prawidłowo leczeniu przeziębienia i nie pozostawiać bez nadzoru je, a czas startu do wyleczenia. Oczywiście, jeśli zapalenie oskrzeli nie jest celem Twojego życia.

 • Anatomiczne cechy struktury nosogardzieli

Jeśli zdiagnozowano przewlekłą obturacyjną oskrzeli, nie leń się i iść do lekarza audiologa. W niektórych wypadkach, przyczyną przewlekłego zapalenia oskrzeli są różnych patologii struktura nosa. W wyniku tych procesów patologicznych układu oddechowego jest zakłócony, naturalne oczyszczanie powietrza nie zdarzyć – i tu jest to, przewlekłe obturacyjne zapalenie oskrzeli. Co do zasady, współczesna medycyna ma skutecznie koryguje nawet najbardziej złożonych zaburzeń struktury nosogardzieli.

 • Predyspozycje genetyczne

Bardzo często, ale nadal istnieją przypadki, w których predyspozycja do rozwoju przewlekłej obturacyjne zapalenie oskrzeli dana osoba otrzymuje w chwili narodzin. W takim przypadku, jeśli twoi rodzice obturacyjne zapalenie oskrzeli jest stałym towarzyszem, istnieje pewne prawdopodobieństwo, że ten sam los spotka cię.

 • Zaburzenia metaboliczne

Przyczyną tego zjawiska trudno wytłumaczyć nawet lekarzy. Jednak pozostaje faktem – osoby cierpiące na otyłość, wiele razy częściej cierpią na przewlekłe obturacyjne zapalenie oskrzeli. Chociaż, w uczciwości, należy zauważyć, że otyłość w ogóle z korzyścią dla każdego, kto nie – Stan zdrowia pogarsza się drastycznie i szybko.

Oczywiście, wszystkie te czynniki są tylko jednorazowe. Nawet kombinacja kilku z nich nie jest gwarancją, że choroba będzie odczuwalne. Ale nadal warto ubezpieczyć, jeśli wiesz, że są zagrożone.


Objawy przewlekłej obturacyjnej oskrzeli

Przewlekłe obturacyjne zapalenie oskrzeli jest to bardzo długi czas bezobjawowo. Ale prędzej czy później wszystkie objawy choroby będzie również świadomy siebie. Najczęstsze objawy zapalenia oskrzeli należą:

 • Kaszel

Kaszel dość umiarkowany, przeważnie rano, po przebudzeniu chorego. Podczas zaostrzenia przewlekłego zapalenia oskrzeli kaszel znacznie zwiększona – to przeszkadza pacjentowi przez cały dzień. Kaszel, w każdym przypadku, wilgotne, śluz oddzielone wysiłku.

 • Ciężkie zmęczenie i osłabienie

Jeśli łagodny kaszel ludzie – zwłaszcza palaczy – może nie płacić dużo uwagi, osłabienie i zmęczenie może prawie niezauważone. Ten człowiek jest bardzo zmęczony z najmniejszych obciążeniach. Obsługa serwisowa prawie stracił – zapalenie oskrzeli po prostu powala mężczyznę z koleiny.

 • Duszność, poty i podwyższona temperatura ciała

Zapewne wszyscy znają grypopodobne stanie, gdy wszystkie mięśnie organizmu są ból, spocone dłonie, duszność i nie ma dosłownie żadnego powodu, nie ma powodu w ogóle. Ta sama sytuacja występuje w przewlekłe obturacyjne zapalenie oskrzeli. Ale oprócz okresami zaostrzenia objawów chorobowych może być wyższa niż temperatura ciała, – do 38 – 39 ° C.


Leczenie obturacyjne zapalenie oskrzeli

Farmakoterapia wyłącznie wybiera lekarza, z uwzględnieniem indywidualnych i choroby w każdym przypadku. Dlatego też, z własnym wybór leków jest zapewnienie, aby nie pogorszyć chorobę.

Oprócz leków i terapii fizycznej w leczeniu obturacyjnego zapalenia oskrzeli mogą być z powodzeniem stosowane receptury tradycyjnej medycyny. Należy jednak pamiętać, że tradycyjna medycyna może być tylko dodatek do podstawowego leczenia, ale nie niezależną alternatywą. Ponadto, ściśle zgodne ze strukturą tego czy to znaczy – jest niedopuszczalne użyć składników, które są u człowieka wcześniej obserwowane reakcje alergiczne.

 • Pąki sosny Infusion

Igły doskonale zmniejsza zapalenie w organizmie, w tym w przewlekłej obturacyjnej oskrzeli. Do tego infuzyjnych celem pączków sosny, które wytwarza się w sposób następujący. Mielenia pięć łyżki łyżki nerkowych, umieścić je w termosach i wylać na litr wrzącej wody. Termos pokrycia i pozostawić na jeden dzień.

Następnie szczep infuzji pi pomocy gazy, a następnie wlać do pojemnika szklanego. Trzymać ten pojemnik w lodówce jest tylko konieczne – w przeciwnym razie szybko traci swoje właściwości lecznicze. Przyjął infuzji jednej trzeciej filiżanki codziennie, rano na czczo. Aby nadać bardziej przyjemny smak, można dodać jedną łyżeczkę każdego z miodem. Czas trwania leczenia – co najmniej dwa tygodnie. Zasadą jest, że grzechotki w płuca zniknąć na trzeci dzień po rozpoczęciu infuzji, a pod koniec kursu jest prawie całkowicie odrestaurowany przepuszczalności płuc.

 • Matka bulion i macocha, i babki

W przypadku, gdy słabość irytujące szczególnie silny, można spróbować skorzystać z pomocy takich ziół jak babki i matki-i-macocha. Umieścić w emaliowanym garnku dwie łyżki tych ziół, wlać 1,5 litra zimnej wody i zostawić na około godzinę. Następnie, w wysokiej temperaturze, cały czas mieszając, doprowadzić do wrzenia bulionu. Tuck patelnię szczelnie ręcznikiem i pozostawić do zaparzenia przez dwie godziny. Szczep stosując gazy tkaniny i wlać do pojemnika szklanego.

Musisz wziąć wywaru trzy razy dziennie, tuż przed użyciem żywności na pół kubka. Chory zaledwie kilka dni będą czuć się znacznie lepiej. Pełna kuracja powinna trwać co najmniej jeden miesiąc. Nawiasem mówiąc, w tym narzędziu, jest jeden bardzo przyjemny efekt uboczny – to jest wielki do normalizacji ciśnienia krwi.

 • Nalewka z korzenia lukrecji

Do leczenia obturacyjnego zapalenia oskrzeli może być z powodzeniem stosowany alkoholu nalewki z lukrecji. W celu przygotowania 100 g korzenia lukrecji rusztu, włożyć w naczyniu, a następnie 0,5 litra wódki wypełnienia. Domagaj konieczne jest nie mniej niż tydzień w chłodnym i suchym miejscu – pasuje do dolnej półce lodówki. Codziennie wstrząsnąć nalewki kilkakrotnie. Tydzień później można rozpocząć leczenie.

Codziennie rano, zaraz po śniadaniu, pacjent powinien wziąć korzenia lukrecji nalewki, rozcieńczonego w mleku lub wodzie. Dawka jest obliczana w oparciu o wiek chorego – jednej kropli na każdy rok życia. Czas trwania leczenia – 21 dni. Jeśli to konieczne, po tygodniowej przerwie, leczenie można powtórzyć.

 • Zbiór piersiowy

Z silnym kaszlu może złagodzić stan chorego z następującym kolekcji piersiowej. Będziesz potrzebował matki i macochy, korzeń lukrecji, rumianku. Wymieszać zioła w równych częściach, zagotować litr wody i posypać w pięciu łyżek gromadzenia piersi. Zmniejszenie ciepła gotować przez godzinę.

Roztwór w wywarze trzy łyżki miodu pokrywy garnka i owinąć ręcznik. Strome przez dwie godziny, po czym za pomocą szczepu z gazy tkanina i wlać do pojemnika szklanego. Przechowywać bulion musi być wyłącznie w lodówce, a nie więcej niż pięć dni.

Wywar należy wziąć trzy razy dziennie, nie wcześniej niż godzinę po spożyciu. Czas trwania leczenia powinien być dokładnie trzech tygodni. Zauważa bardzo pozytywny efekt – fading osłabienie, zmniejszenie duszności i kaszlu. W razie potrzeby, po upływie 10 dni przerwa leczenie można powtórzyć po raz kolejny. Wszystko można zrobić w ciągu roku nie więcej niż 3 z tych zabiegów.

 • Kolekcja wykrztuśny

Bardzo często, ale czasami nadal istnieją przypadki, gdy obturacyjne zapalenie oskrzeli suchy kaszel, plwocina prawie oddzielone. Zazwyczaj w takich przypadkach bardzo poważnie wpływa na ogólny stan zdrowia człowieka chorego. Aby pomóc w tej sytuacji może być następny zbiór wykrztuśny. Gotować trzeba skrzyp – 20 g liści babki – 10 gramów, matki i macochy – 10 gramów. Wszystkie zioła posiekać i wymieszać.

Umieścić je w termosie, zalać jednego litra wrzącej wody, pozostawić na jeden dzień. Po tym, wlać wlewów do rondla szkliwa, dodać trzy łyżki nasion lnu. Doprowadzić do wrzenia, zmniejszyć ogień i gotować na wolnym ogniu przez około 15 minut. Po miski przykryć pokrywą owinąć ręcznik i opuszczenia przez kolejne dwie godziny.

Następnie szczep brzeczki za pomocą tkaniny z gazy, dodać kilka łyżek miodu i wlać do pojemnika szklanego. Nie jest konieczne, aby gotować rosół zbyt dużo jak jego korzystne właściwości zostają utracone po zaledwie dwóch dni. Musisz wziąć wywar codziennie rano, pół godziny przed śniadaniem. Czas trwania leczenia – nie mniej niż 21 dni. Jeśli to konieczne, leczenie może być przedłużony do 40 dni.

 • Zbieranie wyeliminować duszności

W takim przypadku, jeśli chory jest bardzo irytujące, nie tylko kaszel, duszność, ale mogą być przygotowane zgodnie z wywaru ziołowego. Prawie wszystkie składniki jesteś już zaznajomiony z powyższego przepisu: matka-i-macocha, liści babki, fioletowy tricolor. Mieszać zioła w równych proporcjach, umieścić trzy łyżki mieszaniny w misce szkliwa wypełnić litr mleka.

W niskiej temperaturze, doprowadzić bulionu do wrzenia, a następnie wyłączono ogrzewanie, pokrywę garnka i owinąć ręcznik. Nalegaj bulionu przez dwie godziny, a następnie dodać trzy łyżki każdy miodu i dokładnie wymieszać. Szczep bulionu przy użyciu ściereczki gazy. Cała objętość chorego leku należy pić w ciągu dnia, małe równe porcje. Leczenie nie powinno trwać dłużej niż dwa dni.

I zwracać uwagę – ten przepis w żadnym wypadku nie mogą być stosowane dla ludzi, którzy cierpią na przewlekłe choroby nerek i pęcherza moczowego. Bulion ma bardzo duże obciążenia w układzie moczowym, a mogą spowodować pogorszenie choroby.

 • Gromadzenie w celu wyeliminowania procesu zapalnego oskrzeli

Następny bulion bardzo dobre eliminuje stan zapalny błony śluzowej oskrzeli. Aby to zrobić, należy zmieszać równe części następujących ziół: oman korzeń, anyż zwykły, tymianek. Mieszać mieszaninę dwóch łyżek podobny ziołowych w litrze wrzącej wody, gotować około 15 minut. Następnie, pokrywa szalkę pokrywką owinąć ręcznik i pozostawić do zaparzenia w ciągu 4 godzin.

Szczep brzeczki za pomocą tkaniny z gazy, dodać kilka łyżek każdy miodu, dokładnie szczep. Chory powinien wypić szklankę wywaru tym codziennie rano na czczo. Eating powiedzieć nie wcześniej niż godzinę. Czas trwania leczenia – 10 dni. Narzędzie to nie jest odpowiednie dla osób cierpiących na nadciśnienie, ponieważ może to powodować wzrost ciśnienia tętniczego.

 • Napar z owoców anyżu

Z silnym kaszlem pomoże napar z owoców anyżu wyłącznie, bez jakichkolwiek innych ziół. Aby to zrobić, należy umieścić w termosu dwie łyżki anyżu, wlać litr wrzącej wody. Zamknij pokrywę termos, pozostawić do zaparzenia na jeden dzień. Następnie dodać dwie łyżki miodu, dobrze wymieszać i przecedzić szmatą gazą. Wlej napar anyżowy w szklanym pojemniku i przechowywać w lodówce tylko, że nie tracą swoje dobroczynne właściwości.

Chory powinien wypić trzecią filiżankę naparu przed każdym posiłkiem. Czas trwania leczenia – 14 dni. Jeśli to konieczne, po tygodniowej przerwie, leczenie można powtórzyć. Nie zaleca się ten przepis dla osób, które cierpią na zapalenie błony śluzowej żołądka o wysokiej kwasowości soku żołądkowego i choroby wrzodowej.

 • Wywar z tymianku

W takim przypadku, jeśli nie było zaostrzenie przewlekłej obturacyjnej oskrzeli, wraz z pojawieniem się silnego kaszlu z plwociny biednych, pochodzi z tymianku ratunkowej. Tymianek sprzyja oddzielenie działania plwociny, przeciwzapalne i działanie bakteriobójcze. Do leczenia ciężkiej kaszlu może używać bulion, który otrzymuje się w następujący sposób. Umieścić w szkliwie przesuwać pięć łyżki suchego tymianku, wlać pół litra wody i doprowadzić do wrzenia.

Po upływie 10 minut wyłączyć rosołu, Osłona obrotu i zawijania ręcznik. Nalegaj bulionu przez dwie godziny, po czym szczep ściereczką gazy. Dodać kilka łyżeczek miodu i dowolnego szczepu. Cała objętość wywar jest podzielony na dwie części – rano i wieczorem. Przed użyciem lekko podgrzać. Nie jest konieczne, aby przygotować wywar na przyszłość – na więcej niż jeden dzień. W przeciwnym razie, jego właściwości lecznicze są znacznie słabsze. Czas trwania leczenia – 21 dni. Ale pierwsze uczucie ulgi chorym doświadczy kilka dni po rozpoczęciu leczenia.

 • Nalewka z tymianku

Jeśli nie masz czasu codziennie majstrować przy przygotowywaniu naparów, można przygotować nalewkę alkoholową tymianku. Przygotowanie go jest bardzo proste – umieścić go w szklanej misce trzy łyżki posiekanych ziół, wlać szklankę wódki. Zamknąć pojemnik i umieścić go w lodówce do trzech dni.

Alkohol Nalewka z chorym powinny brać codziennie rano na czczo, po rozpuszczeniu w wodzie – jedną łyżeczkę. Czas trwania kursu leczenia – 21 dni. Oczywiście, to leczenie nie może być stosowane do osób, które są przeciwwskazane alkohol, niezależnie od tego, co może być przyczyną.

Leczenie przewlekłej obturacyjnej oskrzeli jest niezwykle ważne – zwrócić się do lekarza, on pomoże Ci wybrać optymalny schemat. Ale także o ogólnym wzmocnienia ciała i umysłu nie jest konieczne. Zwrócić się do lekarza, aby pomóc Ci wybrać produkty, które zawierają witaminy z grupy B, kwas askorbinowy – stymulują układ odpornościowy. A nawet jeśli leczenie będzie łatwe, a choroba nie powróci więcej niż kiedykolwiek!

load...