Przesądy ślubne i wróżby

Zawartość:

Być może żaden kraj na świecie nie może pochwalić się taką miłością do wróżb i przesądów, takich jak Polska. Czarny kot przebiegł drogę, nagle złamał kielich, złamane nożyczki, złamane lustro. … Po prostu nie liczą. I tak wielu z nas, cicho śmiejąc się z dawnych przesądów, nadal plucie przez lewe ramię i oszczędność Whisper „PAH PAH, odpukać”. Tak, na wszelki wypadek. I nawet najbardziej uporczywe, dziewczęta i kobiety zaczynają ślepo podążać za znakami, jeśli chodzi o najważniejsze wydarzenie w ich życiu – ślubu.

load...

Rzeczywiście, to lepiej, aby uniknąć problemów i sytuacji trudnych, uzbrojony w wiedzę o tym, jak zachować się w danej sytuacji. Wszystkie te objawy, istnieje wiele lat i pokoleń naszych matek i babć zaufać im. Załóżmy teraz, w dobie technologii, większość objawów wydawać absurdalne i śmieszne, ale to kobiety chęć zrobić wszystko dla dobra małżeństwa był silny i szczęśliwy, że pozostały niezmienione. Dlatego wróżby i przesądy ślubne mają tyle władzy nad naszymi sercami i umysłami.

Przesądy: niewiedza lub mądrość ludowa?

Wydawałoby się, że wszystko jest proste: czarnego kota – to nie jest żaden demon w skórze zwierzęcia, przynosząc nieszczęście ludziom, a zwykle cute zwierząt. Rozbite lustro dobrze, nie może wpływać na wydarzenia przyjść w swoim życiu (Mirror – w łazience, problemy – w pracy … Jaki jest związek.?). Ale nie pójdziesz, ludzie nadal wierzą w wróżby – w dobrych czasach i nie tak dobre. Oraz prawo do dziadków ochrzczonych ale jęknął, ale mimo wszystko, młodzi ludzie tam też: wierzyć i postępować! A kto wymyślił tylko te znaki?

Szczerze mówiąc, powiedzieć dokładnie, kiedy pojawiły się oznaki i przesądy, to jest prawie niemożliwe. Być może stało się to, kiedy cywilizacja ludzka urodziła. Ludzie często boją się i naprawdę nie rozumiem, co się dzieje wokół tajemniczych ciał niebieskich spadającymi na ziemię, co obecnie nazywamy komety zostały uznane zwiastunów wojny i nieszczęścia. Niemowlęta z znamion i moli na twarzy – Ludzie, wyróżnionych przez złego ducha. A co dopiero mówić o podróżnych, marynarzy, żołnierzy – tych niemal każde zdarzenie widzieli znaki, są w stanie zniszczyć lub zapisać swoje życie.

load...

Oczywiście, wiele z tego co oni wierzyli w naszych przodków, i to przesąd. Ale jeśli są śmieszne i absurdalne, dlaczego są zachowane do dziś, dlaczego mówimy o nich? Prawdopodobnie dlatego, że wiele z tych objawów nie ziściło, i to doświadczenie jest przekazywane z pokolenia na pokolenie, aż dotarł do nas. Jest mało prawdopodobne, że nasze prababcie, upewniając się, że znak nie działa, to byłoby przeniesiono je do swoich córek i wnuczek. Podobnie jak to, czy nie, ziarno prawdy w wielu tak zwanych przesądów istnieje.

Od dawnych czasów ludzie zauważyli, że pewne działania lub zdarzenia przed ślubem, podkreśliło, jak to małżeństwo będzie w przyszłości. Więc może to nie jest przesąd, ale wieki doświadczeń, które mogą pomóc nam uniknąć pewnych błędów? Nie zachęcamy cię wierzyć we wszystkich świętych wróżb i przesądów ślubnych, wiele z nich jest naprawdę po wielu wieków wydawać bezsensowne i absurdalne. Ponadto, jeżeli wszystkie z nich bezkrytycznie podążać, zamiast radosnego świętowania będzie przeżyć prawdziwą posiłek. Ale są i będą podejmować takie przekonania, co jest z pewnością warta rozważenia.

Znaki weselne i przesądy

Ślub – to nie tylko podróż do urzędu stanu cywilnego, a cała ceremonia. Ten wybór sukni, a wiano, a ceremonia małżeństwa, a zachowanie przy stole bankietowym. A jeśli zdecydujesz się ożenić, a następnie podjąć stare przesądy i spotkać się jeszcze bardziej. Tak, my prezentujemy najciekawsze oznaki ślubnych:

Przed ślubem

Pan młody nie powinien widzieć panny młodej suknię ślubną przed obchodami

Wydawałoby się, dlaczego? To jest nasz czas, kiedy zanim pójdziemy do urzędu stanu cywilnego, facet z dziewczyną na kilka lat, składają się one w intymnej relacji. I zna go na wylot, a to spojrzenie sukienka widzisz błąd! Oczywiście, wielu doświadczonych pań powie, że zgodnie ze zwyczajem, nadal rozstał się z mężami, lub odwrotnie, kupując strój razem z człowiekiem i żyć szczęśliwie żonaty od wielu lat. Wystarczy pomyśleć o czymś innym: nie chcesz trafić oczyszczenie z ich piękna, koncert w pięknej białej sukni podczas samego ślubu? Niech to będzie w siódmym niebie i będzie długo pamiętam w tej pięknej sukni.

Do szczęśliwego małżeństwa, oblubienica trzeba płakać przed ceremonią

Horror, prawda? Zamiast radości w szczęśliwych chwilach, biedne dziewczyny są zaproszeni do łez przed ślubem! Ale czy wiesz, że tradycja ta sięga wiele wieków? Do tej pory w wielu wsiach i miasteczkach narzeczonych rzekomo opłakiwać przed ślubem beztroski żywot niezamężna i opieka matki domu rodzinnego. W niektórych miejscowościach nadal zatrudniać specjalnych żałobników, którzy pomagają oblubienicę do radzenia sobie z zadaniem.

Czasem to tylko dziecko długu do matki i ojca, który dał siłę i duszę do podnoszenia dziewcząt, a czasami – pragnieniem uczynienia małżeństwo naprawdę szczęśliwy. W jaki sposób? Tak, wszyscy wiemy, że życie – to seria czarno-białe paski, smutki i radości. Łzy przed ślubem jest przeznaczona tylko ostatni czarny pas, po którym życie rodzinne powinno przynieść jedynie szczęśliwych chwil. Płacze lub nie – Ty decydujesz, ale jeśli zdecydujesz się uronić łzy, niech to będzie lekki smutek, gorycz nie późno upadłego kłopoty.

Jeśli rano przed ślubem, jeden z krewnych kicha, małżeństwo byłoby najlepsze

Wydaje się, że może być bardziej głupi? Po sneezer, które wyglądają, nawet panna młoda będzie zarażać ARI tuż przed ślubem – to będzie „szczęście” .. A czy kiedykolwiek myślał o tym, gdzie ekspresja była „I kichania wszystko podoba!”? Czy dlatego, że przyjął „kichać” w sprawach, które się dźwiękowe, ucieczki z jej gardła, straszyć małe kłopoty i „wyślij” je z powrotem do domu? Bo narzeczona i raduje się, gdy tuż przed ślubem, ktoś kichnął głośno i chronić je przed niepotrzebnymi problemami. Jeśli korzystają ten znak, nie zapomnij podziękować mu kichać i powiedzieć: „Na zdrowie!”.

Podczas ślubu

Jeśli obrączka nie jest gładka i pretensjonalny – z kamieni i wycięciami, życiu małżeńskim będzie trudno

Oczywiście, moda dla zwykłych gładkich pierścieni od dłuższego czasu minęło, a teraz większość młodych par, spróbuj wybrać oryginalny i niezwykły pierścień. I rzeczywiście, nie ma nic nagannego – niesamowite, ekskluzywny wystrój daje wrażenie, że – jedyny w swoim rodzaju. Że nikt nie lubi siebie i nie będzie szczęśliwy w małżeństwie, ty i twój partner. Ale pamiętajmy: wszystko w przyrodzie dąży do harmonii i dobrej kondycji. I gładkie, okrągłe kulki – jest ucieleśnieniem ideału doskonałości. Może to nic dziwnego, że nasi przodkowie wybrali cię jako symbol miłości i nierozłączności dwóch serc to jest gładki, okrągły pierścień? Więc zastanów się dwa razy zanim bulić za ozdobną dekoracji – i nagle szczęścia w prostocie?

W dniu ślubu panna młoda nie powinna mieć inną kobietę, aby dostać się przed lustrem, inaczej będzie wycofać się z rodziną męża

Co dziwne, ale to zajmie około, że bardzo niewiele osób wie, ale mityczny wpływ lusterka słyszało wiele osób. Przez wieki, używając lusterko do przewidzenia przyszłości osób leczonych, chronionych przed złymi siłami, a nawet spowodować duszę zmarłych! Nie na darmo większość magów i mediów powinni zachować mniejszą lustro w domu mówiąc, że mają one negatywny wpływ na ludzkiej aury. Kto wie, może swoją dziewczynę, patrząc w lustro przed sobą, trochę zazdrości szczęścia i nasyca złego magicznego szkła energii. Nonsens? A może to nie jest konieczne, by sprawdzić na własne oczy?

Godziny oddawane do szybkich obietnicy ślubu, bolesny rozwód

W ogóle, zegar nie powinien dać któregokolwiek wakacje, a nawet ślub – szczególnie. Uważa się, że zegar tyka ostatnie godziny życia osoby, której zostały one przyznane. A jeśli chodzi o prezenty ślubne, to skrócić czas kochankowie spędzają razem. Można wierzyć w ten znak, a nie może, ale to jest dobrze znane w wielu krajach na całym świecie. I w Chinach, iw Anglii, iw Norwegii dać zegarowej Celebration – niewybaczalny błąd. A jeśli nie mieli tyle szczęścia i ktoś postanowił zrobić lubisz prezent – nie martw się: to wystarczy, aby dać osobie małą monetę jako znak, że kupiła ten zegarek. Nie darem – nie ma problemu, prawda?

Po wiano, pomiędzy nią a młodzi nie powinno nastąpić, dopóki żaden próg w rejestrze, więc ich ubrania pin do pin

Cóż, tutaj wszystko jest logiczne: ten, który odbędzie się między narzeczeni mogą podobno oddzielić je w przyszłości. To dziwny omen, ponieważ większość nowożeńcy chcą podjechać do ponad małżeństwa na różnych maszynach, więc do muru i psuć drogie ubrania, które nie rękami. Ale to jest teraz, w dawnych czasach, przyszły mąż i żona były uważane za nierozdzielne, pojedyncza jednostka po wiano, i poszli przywiązany do siebie w ciągu kilku godzin, jak baranek. Więc sam zdecydować – w to uwierzyć lub nie przyjąć. Choć prawie bez poślizgu stary, otwieracz między wami po wykluczenia, być poważną przyczyną niezgody.

Po ślubie

Jeśli obrus, udekorować stół weselny, leżał w domu Młoda para w ciągu trzech kolejnych lat, małżeństwo nigdy nie zostanie zniszczony

Bardzo ładne omen, prawda? Tylko plusy: kuchnia jest zawsze elegancki, pokryte pięknym obrusem, aby wydawać pieniądze na nowe pieluszki nie jest również konieczne (no, z wyjątkiem wybielacze i detergenty). A poza tym, uwaga: trzy lata! Jest to okres od każdej młodej rodziny uważana jest za krytyczną, aby przezwyciężyć ta granica jest ważna dla każdej pary. A ponieważ starałem tak trudno zadowolić żonę wifey pięknie zdobione tabeli tak długo, że w innych aspektach życia rodzinnego, jak sądzę, nie powiedzie się. Okazuje się, że po to potrwać może pomóc młodym ludziom żyć w małżeństwie długo i szczęśliwie.

Nie musi być przechowywany po ślubie, bukiet panny młodej z kwiatami w postaci wysuszonej, w przeciwnym razie będzie nieszczęśliwe małżeństwo

Uważa się, że suszone kwiaty są martwe energii, które mogą niekorzystnie wpływać na osobę. Nie jest konieczne, aby przechowywać żadnych kwiatów, które dał ci moją miłość, jak zła energia może „wysycha” i relacji. Jeśli chodzi o bukiet ślubny, punkt tutaj jest to: podziwiając martwe kwiaty, pamiętaj szczęśliwe oczy męża i najbardziej przyjemnych chwil ślubu, wskazując w ten sposób negatywną energię do obiektów swoimi myślami. I dlaczego zachować zwiędłych kwiatów, czy można dostać od kochający mąż żyje i pachnące niemal codziennie?

Mąż i żona nie powinna być wytarta z tego samego ręcznika – zapowiada nieszczęście w rodzinie

Bardzo przydatny znak czystości, kobiety biznesu, ściśle przestrzegać zasad higieny osobistej. Rzeczywiście, jak inaczej nauczyć męża, aby nie dotykać miękki różowy ręcznik po prysznic? Nawet jeśli nie jesteś przesądny, należy poinformować o tym narzeczonego zabrać ze sobą: może on rozpocząć się w końcu korzystać z własnych kosmetyków i zostawić swoje rzeczy. Można by sobie dodać kilka innych do podjęcia brudnych skarpetek rozsianych po całym domu i na zwyczaju picia piwa z przyjaciółmi. Kto wie, może on wtedy „ustatkować” i przestaną drażnić cię z ich braków?

Buty ślubne powinny być usuwane, powinny one zużywają się dosłownie „do otworów”. W tym przypadku, małżeństwo będzie szczęśliwe i trwałe

W ramach przygotowań do ślubu, na pewno „złamać” dużo sklepów, patrząc na „tych” butów. Po uroczystości nasuwa się pytanie: co w istocie z nimi zrobić teraz? Jeśli zastosujemy ten znak, a następnie można bezpiecznie nosić eleganckie buty na imprezy, święta i po prostu chodzić. Jak wiecie, aby wyglądać stylowo i modnie, trzeba spełniać dwa warunki: nosić piękne buty i zbudować elegancką fryzurę. Tak więc pierwszy SUV już wykonane, pozostaje sprawa do stylizacji włosów, a ty – the Queen!

Ślub odbędzie się tak dużo, że nie wszystkie wymienione. A co najciekawsze, są praktycznie takie same dla ludzi z różnych krajów. Nie okaże się, że wróżby i przesądy mają coś wspólnego, sprawdzone przez pokolenia różnych ludzi? Nie martw się, jeśli jakiś znak lub przekonania będą zapominać ciebie, ponieważ najważniejszą rzeczą na weselu – to jest Twój szczęśliwy uśmiech i pieczenie oczu z rozkoszy oczyszczenie. Oraz do szczęśliwego życia małżeńskiego, po prostu trzeba się ożenić z wielką miłością. I to nie jest znak, lecz bezsporny fakt!

load...