Przerwanie ciąży we wczesnym stadium

Zawartość:

Niestety nie zawsze dwa paski na teście spowodować bezgraniczną radość. Życie czasami prezentuje różnorodne niespodzianki i nie zawsze przyjemne. A sytuacja jest taka, że ​​kobieta zdecyduje się przerwać ciążę. Szanujemy prawo wyboru kobiety, więc nie da żadnej oceny moralnej i etycznej stronie wydania. Ale ponieważ wiele sytuacji jak ta, zobaczmy, który z wszelkiego zła będzie najmniejsza.

load...

Oczywiście, najbezpieczniej dla zdrowia kobiety aborcji we wczesnym stadium. Powód jest bardzo prosty. Co dzieje się z ciałem kobiety po zapłodnieniu? Zaczyna się odbudować szybko dostosowując się do jego nowego stanu. I te zmiany dzieją się codziennie, coraz bardziej aktywne. Następnie owoce są usuwane z organizmu. Ciało jest w bardzo prawdziwy szok. Jak wiecie, powikłania mogą być nieprzewidywalne.

A im dłużej ciąża, tym bardziej te same zmiany w organizmie. A to oznacza, że ​​„szok” organizm będzie silniejszy, im dłuższy czas trwania ciąży. I ignorują ten fakt w żadnym wypadku nie może, bo powikłania mogą być bardzo poważne – od zaburzeń hormonalnych w rozwoju wtórnej daremności. Dlatego lekarze nie polecam grać na zwłokę, ponieważ podjęły taką decyzję. Oczywiście, wypowiedzenie wczesnej ciąży, też, bez cukru. Ale jest o wiele bezpieczniejsze aborcje przeprowadzane w późniejszym terminie.

A trzeba pamiętać, że w przypadku aborcji po 12 tygodniach ciąży są bardzo dobre warunki potrzebne. I uzyskać zgodę na taką aborcji jest niezmiernie trudne. Ale nic z tego szkody, którą stosuje się do ciała i nie może mówić. Nie tylko ryzykować ich zdrowia. Spójrzmy na sposoby przerwania ciąży we wczesnym stadium.


Leki aborcji

W ostatnich latach coraz bardziej popularne rozwiązanie medyczny ciąży we wczesnym stadium. Istota tego sposobu polega na prostym – przyjmujących niektóre leki, które blokują działanie hormonu odpowiedzialnego za utrzymanie ciąży – progesteron. Z oczywistych względów nie podamy nazwy tych leków – aborcja medyczna powinny być wykonywane pod ścisłym nadzorem lekarza.

load...

Aborcja sama odbywa się w trzech etapach:

 • Konsultacje i badania ginekolog

Bezpośrednio przed aborcji, kobieta musi być zbadana przez ginekologa. Lekarz przeprowadzi kontroli manualnej na fotelu ginekologicznym, badanie USG macicy – jest to konieczne do określenia dokładnego wieku ciążowego i indywidualne cechy kobiecego organizmu. Następnie lekarz powinien upewnić się, że żadna kobieta przeciwwskazania do stosowania leku, który jest stosowany w celu wywołania poronienia.

W takim przypadku, jeśli bariery medycznej aborcji lekarz nie odkryć kobietę zostaną szczegółowo wyjaśnione na temat przygotowania medycznego i zasady jego funkcjonowania. Po, że kobieta jest obowiązkowo będzie podpisać umowę na świadczenie usług medycznych.

 • Leki

Po kobieta bierze tabletki, podczas gdy powinien on pozostać w szpitalu, pod ścisłym nadzorem lekarza-ginekologa. Typowo trwa kilka godzin. Po tym wszystkim we wczesnych godzinach po korpus dozujący może negatywnie zareagować na niego. Dlatego lekarze i ubezpieczone.

Po, że kobieta jest wysyłany do domu. W ciągu dwóch dni do rozpoczęcia krwawienia, czas trwania, który może być dość długi – do dwóch tygodni. To było w tym czasie i nie jest kompletnym wydalenie komórki jajowej z macicy. Typowo, proces ten jest bardzo gładka. Ale w niektórych przypadkach można zaobserwować zjawiska, takie jak bóle głowy, nudności i ból ciągnięcie w podbrzuszu. W takich przypadkach, najbardziej rozsądne jest, aby poinformować lekarza i poroniła.

 • Kobiety Kontrola końcowa

Dwa tygodnie później, kobieta musi koniecznie wydawać ginekologa. Lekarz zbada kobieta posiadają USG, aby upewnić się, że ożywienie organizmu jest normalne.

W zasadzie ta metoda aborcji we wczesnym stadium ma wielu swoich zalet:

 1. Nie ma ryzyka mechanicznego uszkodzenia macicy.
 2. Nie ma szans na zakażenia.
 3. Nie ma potrzeby stosowania leków znieczulających.
 4. Bardzo krótki okres eksploatacji.
 5. Minimalne ryzyko wtórnej niepłodności, co jest szczególnie ważne dla kobiet więcej pierwiastek.

Ale nie za nic, że wyrazem o mucha w maści. Istnieją również pewne wady – aby być bardziej precyzyjnym, dwa. Po pierwsze, preparat do zakończenia ciąży, na wczesnym etapie – hormony. A dawka tego hormonu jest wystarczająco wysoka. Tak więc, nie ma ryzyka zakłócenia normalnych poziomów hormonalnych.

Po drugie, dość często zdarzają się przypadki, kiedy zapłodniona komórka jajowa nie jest całkowicie na zewnątrz. W tym przypadku trzeba jeszcze odwołać się do skrobania jamy macicy. A ryzyko ostrego zapalenia błony śluzowej macicy zwiększa się znacząco. Nawiasem mówiąc, jeśli masz aborcję medyczną po gorączce i miał silny ból w brzuchu, natychmiast wezwać straż „pierwsza pomoc”! Najprawdopodobniej masz zapalenie błony śluzowej macicy.

Istnieje szereg przeciwwskazań do aborcji medycznej:

 • Indywidualna nietolerancja składnika leku.
 • Zakłócenie normalnego procesu krzepnięcia krwi.
 • Ostre choroby lub przewlekłe choroby pogorszył się.
 • Ciąża, który przyszedł po awarii urządzenia wewnątrzmacicznego.
 • Obecność nowotworów u kobiet.
 • Mięśniaki macicy, endometrioza.
 • Aktywny palenia (więcej niż 10 papierosów dziennie).

Oczywiście, zależy od ciebie. Ale o tym sposobie rozwiązania ciąży powinny skonsultować się z kilkoma lekarzami.

Vacuum – aspiracja

W takim przypadku, jeżeli wiek ciążowy jest mniej niż pięć tygodni, lekarz może zalecić aborcji za pomocą podciśnienia odsysania, czy jak to jest powszechnie nazywany mini-aborcji. Aspiracja próżniowa dotyczy metod chirurgicznych aborcji. Nawiasem mówiąc, jest to mini-aborcja jest najczęstszą dzisiaj.

W celu przeprowadzenia aborcji wprowadzone do pochwy próżniowego aspiratora mającą ogromny widok strzykawkę z dyszą, przez które będzie usuwane z jamy macicy zapłodnionego jaja. Lekarz w próżni strumieniowej pompki tworzy podciśnienie w jamie macicy, co powoduje chwilowe oddzielenie zarazków z błony śluzowej macicy.

Średni czas trwania tej aborcji – 5 minut. W większości przypadków jest ona wykonywana w znieczuleniu ogólnym, jeśli kobieta nie ma przeciwwskazań. Ale nawet w tym przypadku nie jest wart bardzo przestraszony. Oczywiście, uczucia nie są najbardziej przyjemny, ale mogą być również cierpieć. Co do zasady, natychmiast po aspiracja próżniowa wykonano USG – lekarz będzie całkowicie wygląd czy usunąć zapłodnionej komórki jajowej. Bardzo często, ale są chwile, kiedy wymagana jest dodatkowa łyżeczkowanie.

Mini aborcja jest dość łagodny sposób przerywania ciąży, ale może prowadzić do powikłań:

 • Intensywny ból w podbrzuszu, cyklu miesiączkowego.
 • Zaburzenia hormonalne.
 • Stany zapalne układu moczowo-płciowego.

Chociaż, w uczciwości, należy zauważyć, że takie powikłania są bardzo rzadko – w 5-7% wszystkich przypadków.


Tradycyjny aborcja chirurgiczna

Tradycyjny aborcja chirurgiczna wykonywane przed 12 tygodniem ciąży. Ta metoda ciąży została wykorzystana przez bardzo długi czas – od dziesięcioleci. Aby rozpocząć kobieta musi poddać się badaniom lekarskim: pełna morfologia krwi i badania dotyczące różnych infekcji, ginekolog kontroli, badanie USG w celu wyjaśnienia ciąży.

Wcześniej taka aborcja jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym, do tej pory, w prawie wszystkich przypadkach taka interwencja jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Podczas kobiecej pochwy są specjalne narzędzia – przedłużacze, który otwiera szyjki macicy. Po tym, lekarz zeskrobuje owoc specjalnym ostrym narzędziem – łyżeczką.

W niektórych klinikach ogóle cała ta procedura jest wykonywana pod kontrolą USG – jest czasami zmniejsza ryzyko ewentualnych powikłań. Komplikacje, niestety, są bardzo, bardzo często:

 • Perforacja (naruszenie integralności) macicy, zmian chorobowych szyjki macicy.
 • Silne krwawienie przełomowe.
 • Zakłócenie normalnego procesu krzepnięcia krwi.
 • Zakażenie macicy.
 • Zapalenie otrzewnej, zapalenie błony śluzowej macicy.
 • Rozwój wtórnej niepłodności.

Jak widać, perspektywy nie są bardzo jasne, więc jeśli zdecydowali się zakończyć ciążę, staramy się dokonać aborcji tak wcześnie, jak to możliwe. Po aspiracji próżniowej przynieść znacznie mniejsze szkody dla organizmu kobiety. I należy skonsultować się z lekarzem na temat przyszłości antykoncepcji. Aborcja w żadnym wypadku nie powinna być sposobem planowania rodziny. Zadbaj o swoje zdrowie!

load...