Przerost szyjki macicy i zabiegi

Zawartość:

Przerost szyjki macicy – wzrost masy ciała, która rozwija się stopniowo, na rolce lub zaniechaniem samego macicy.

load...

Przerost i wydłużenie szyjki macicy osiągnie często większe rozmiary.  Jeżeli przerost występuje, gdy pominięcie lub utraty narządów płciowych, nie ma niezależnej wartości.

Czasami zdarzają się przypadki, gdy pacjenci skarżyli się na straty, ale gdy patrzy się z faktami nie obsługują. Tymczasem część przerostu szyjki macicy wciąż wystają z narządów szczeliny. Jeżeli przerost jest wydłużony, z przodu wargi pochwy powyżej tyłu, nieco pokrywając je.

Jeśli przerost części pochwy powoduje u pacjenta poczucie straty, ale dolna macicy nie zostanie pominięta, to jest bezpośrednim wskazaniem do usuwania przerostu szyjki macicy.

Dość często istnieje poczucie, że macica jest pominięty. Wygląda na to, odosobnionym zjawiskiem, któremu towarzyszy odczucie, a później jego rzeczywistej straty. W takim przypadku wymaga to już skomplikowaną operację.

load...


Powrót do spisu treści

Przewlekłe zapalenie

Przerost lub pogrubienie szyjki macicy – jest wynikiem przewlekłego zapalenia. W większości przypadków, szyjka jest wraz z korpusu jednocześnie wrażenie zapalnym. Zgrubienie, które jest spowodowane przez proces zapalny, mogą być postrzegane jako pęcherzyków przerostu szyjki macicy. W miejscu zapalnym błony śluzowej macicy) (kanał gruczołowe są fragmenty, które zamieniają się w pęcherzyki retencyjnych zawierających śluz i zatkane.

Rozszerzone i stan zapalny zrąb prowokuje otshnurovanie gruczołów mieszków. Następnie mają rosnąć torbiel wielkości ziarna prosa. W niektórych przypadkach mogą one dotrzeć do wielkości ziarna grochu, a następnie – Nabothian jądra.

Nabothian jądra zwłaszcza wnikają w głąb tkanki w miejscu erozji. Mogą one prowadzić do pogrubienie szyjki i duży wzrost w ogóle.

Wskazaniami do leczenia operacyjnego przerostu, które wystąpiły z powodu przewlekłego zapalenia, jest formą pęcherzykowym przerostu, jeśli jest poprzedzony hiper- i polimenoreya, białych, ból sakralnej. Czasami regularne wertykulacja szyjki macicy może dać zadowalający wynik.

Przeciwwskazania do skaryfikacji:

  • Ostre i podostre zapalenie miednicy,
  • Przewlekłe zapalenie otrzewnej miednicy, wystające z włókien.

Powrót do spisu treści

Technika wertykulacja

Części pochwy, a sama pochwa musi najpierw zostać wyleczony z jodyną i alkoholu w lustrach. Kleszcze Bullet przyczepność i naprawić pochwy część macicy. Nie degraduje wiele części pochwy, tak aby nie powodować ból. Cheick nie może chwycić szczypcami, ale tylko wystawiać lusterka. Po ponownym smarowania pochwy części jodyna widocznych Nabothian jąder przebite z zaostrzonym skalpela i zrobić małe nacięcia wokół ujścia macicy i kątowych cięć do tego, które wnikają w tkaninę 0,5-1 cm.

Wykonana Nabothian opróżnianie jąder i upuszczanie krwi. Jeżeli krwawienie po skaryfikacji nie jest bardzo silny, nie można osiągnąć całkowite ustanie. Później, zatrzyma się. Jeżeli krwawienie nie ustaje, a następnie pochwy tamponiruyut sterylną gazą, która jest posypane proszku streptotsita. Ten tampon pozostaje w pochwie przez 12-24 godzin. Zaleca się w tym przypadku do wykonania leżenia w łóżku przez 1-2 dni. Ponieważ przyczyny choroby – zapalenia, po skaryfikacji, po 1-2 tygodniach, należy kontynuować leczenie z wymazów jodu-gliceryny.

load...