Przepuklina pępowinowa i inne rodzaje przepuklin u dzieci

Pachwinowa, przepuklina pępkowa u dzieci, leczenie – terminy te są bardzo znane wielu rodziców. Dość często rodzice z małymi dziećmi i nie usłyszeć od chirurga dziecięcego, które mają swoją przepukliny dziecko. Oczywiście, rodzice boją i zdenerwowany, że dowiedział się o tym. Oni wyczarować najstraszniejsze obrazy. To tylko warto więc w panikę? Oczywiście, w tej chorobie, jak również każdy inny, nie ma nic dobrego. Jednak obecność przepukliny dziecka nie jest powodem do paniki i rozpaczy. Współczesna medycyna szybko i skutecznie poradzić sobie z najcięższych form przepukliny, a wkrótce dziecko będzie zapomnieć, że jest coś niepokojącego. Przepuklina u dzieci poniżej jednego roku wyeliminował niemal bez śladu.

load...

Najpierw musimy wiedzieć, co to jest przepuklina. Na rdzeniu przepuklina – występ przez ścianę otrzewnej podskórnym różnych organach wewnętrznych, często jelita. Główne objawy obecności przepukliny dziecka jest obrzęk w miejscu wybrzuszenia i dyskomfortu po dotknięciu tego miejsca. Chłopcy często przepuklina pachwinowa, a dziewczęta – pępowinowej. Jednakże, czasami odwrotnie.

Przepukliny są różnych typów, ale wszystkie mają podobne objawy. Poniżej dokładniejszy podstawowych typów przepuklin:

przepuklin brzusznych

Wszyscy są powołani brzucha przepuklina brzuszna, która występuje, gdy występ z narządów wewnętrznych jest przez ścianę brzucha. Ten rodzaj przepukliny występuje najczęściej – według statystyk, co 10 dziecko w Polsce cierpi z powodu tej choroby. W tym artykule będziemy mówić o najczęstszych przepukliny u dzieci:

 • Przepukliny pępowinowej

Wokół przepukliny pępowinowej u dzieci idzie dużo różnych plotek i spekulacji, co prawdziwe i głęboko błędne. Ktoś naprawdę wierzy, że przepukliny pępowinowej mogą być wyeliminowane przez ubiegających monety, amulety, a ktoś – zwolennik radykalnych metod, takich jak chirurgia. Celem tego materiału – aby pomóc rodzicom zrozumieć chorobę i podjąć właściwą decyzję.

load...

Najczęściej przepuklina pępkowa występuje u noworodków w pierwszych kilku miesiącach. Rodzice powinni uważnie monitorować stan okruchy brzucha natychmiast po przerwaniu kabla – to było w tym czasie i nie ma występ w pępku, który jest dość łatwy do zmniejszenia INTO bez operacji, jeśli to właśnie widziałem.

To jest jak duża przepuklina zależy wyłącznie od wielkości pierścienia pępowinowej dziecka. Lekarze nazywają mięśnie, które owija się wokół okruchy pierścienia pępek pępek. Po urodzeniu dziecka pępowina jest cięte i pierścień jest skompresowany, ponieważ dziecko ma potrzebę pępowiny. Oznacza to, że jeśli w uścisku sudecka spada – lub narządu wewnętrznego, to można mówić o przepukliny pępowinowej.

Nasilenie choroby 100%, w zależności od wielkości przepukliny. Jeśli przepuklina jest niewielkich rozmiarów, może przejawiać się tylko wtedy, gdy maluch płacze lub wykazujących inne obawy – chrząkanie, napinając mięśnie brzucha. Doświadczony lekarz – pediatra może również ustawić rozmiar pierścienia pępowinowej i jej granic. Do tego, że sondy brzuch w pępka, co umożliwia również, oprócz wielkości pierścienia pępowinowej ustawić położenie krawędzi przepuklinowego pierścienia. Obszar otaczający występ przepukliny, zwany granicę przepuklinowego pierścienia.

W takim przypadku, jeśli wielkość okruchów pierścienia pępowinowej są wystarczająco i odpowiednio duży, wielkości przepukliny jest także znaczne, jej przejawy są nieco inne. Obrzęk jest widoczny cały czas, dziecko wykazuje niepokój. A kiedy dziecko otrzymuje wystarczająco napięcia przepukliny straszny widok, wybrzuszenia i rosło znacznie.

Zazwyczaj lekarz – pediatra zauważy obecność przepukliny okruchy w pierwszych tygodniach podczas rutynowej kontroli. Jednak rodzice powinni być bardziej uwaga, jakby przepuklina o niewielkich rozmiarach, a dziecko podczas badania nie wykazują najmniejszych oznak kłopotów, lekarz może nie zauważyć problem. Rodzice tego samego zegara oglądania ich okruchy, więcej możliwości, aby zauważyć problem.

Przepuklina pępowinowa u dzieci ma dość specyficzne objawy i trudno go pomylić z czymkolwiek – innym. Objawy przepukliny pępowinowej u dzieci bez wysiłku będzie odróżnić nawet ludzie, którzy nie mają wykształcenia medycznego.

Terminowe diagnoza jest niezbędna, jako przepukliny pępowinowej jest paskudny tendencja – wzrost w czasie. Dlatego, im wcześniej zostanie wykryta choroba, tym bardziej skuteczne leczenie będzie i tym szybciej będą mogli pozbyć się przepukliny, powodując utrudnienia dziecko tak mało, jak to możliwe.

Rodzice, których dzieci cierpią z powodu przepukliny pępowinowej, zawsze martwi się o coś, to jakie są przyczyny przepukliny pępowinowej. Następujące pytanie jest takie:

 • Dziedziczność

Najczęściej przyczyną przepukliny pępowinowej okruchów jest predyspozycja genetyczna do słabych mięśniach przedniej ścianie otrzewnej. W takim przypadku, jeśli mama lub tata dzieciństwa była przepuklina pępkowa, a ich dzieci są bardziej narażone na rozwój tego powikłania w około 70% przypadków. Czasem jednak ta zasada może nie działać.

 • Anatomiczny osłabienie mięśni

Często powszechne wśród rodziców jest to błędne przekonanie, że przyczyną przepukliny pępowinowej u dzieci może być odpowiednio wyciąć pępowinę. Ale w rzeczywistości, rozmiar pierścienia pępowinowej nie zależy od tego, jak to zostało wycięte zostały nałożone Pępowina i pępowinowej jak wsporniku. Pojawienie się przepuklinę pępkową występuje wtedy, gdy dziecko jest obecne osłabienie mięśni anatomiczny pobliżu pierścienia pępowinowej.

Co do zasady, przepuklina pępkowa występuje najczęściej naruszenie pętli jelitowych. Występ przepukliny jest bardzo łatwo schować przy najmniejszym nacisku na niego. A jeśli pierścień pępowinowej jest bardzo duża, możliwe jest gołym okiem, aby obserwować pracę jelit – jest widoczna dla wszystkich jego ruchliwości: skurcz mięśni i promocja żywności na nim. Oczywiście, wielu rodziców, widząc cały obraz, bardzo przestraszony. Oczywiście, nie jest to widok dla ludzi o słabych nerwach, ale wierzcie mi – to dziecko nie dostarcza żadnej obawy lub niedogodności.

Jak wspomniano powyżej, najczęściej diagnoza dziecko „przepukliny pępowinowej” kładzie raz pierwszy został pediatrą. Ale dziecko jest absolutnie konieczne, aby również uzyskać konsultacje pediatryczne chirurg, który zadecyduje, jaka będzie dalsze leczenie – konserwatywny czy nadal potrzebują operacji. Ponadto, jest to chirurg musi udzielać porad rodzicom na dbanie o dzieci z przepukliną pępkową.

Z reguły bardzo rzadko chirurg podejmie decyzję o konieczności interwencji chirurgicznej w organizmie dziecka. Osobliwością ciała dziecka jest taka, że ​​przepuklina pępkowa u dzieci są bardziej skłonni do samoleczenia. Lekarze często obserwować leczenia przepukliny pępowinowej w większych rozmiarach, gdy pierścień pępkowej i występu przepukliny.

Wielu rodziców, słysząc różne historie horror, strach panika naruszenia przepuklinę pępkową. Jednak, jak pokazuje praktyka, a lekarze mówią, naruszenia przepuklinę pępkową występuje tak rzadko, że ta groźba nie mogą być brane pod uwagę. Ale, mimo wszystko, te same pediatrzy uznać fakt, że dzieci cierpi na przepuklinę pępkową, głównie niespokojny niż ich zdrowych rówieśników. A poza tym, te dzieci są bardzo meteodependent – są one bardzo wrażliwe na zmiany pogody.

Rodzice powinni mieć świadomość, że obecność przepukliny pępowinowej w żaden sposób nie czyni okruchy bez bólu. Ale jednak pewien dyskomfort pipsqueak nadal występują. Jest to spowodowane faktem, że obecność przepukliny pępowinowej często prowadzi do częstych wzdęć okruchy. To, co powoduje niepokój dziecka.

Leczenie przepukliny pępowinowej

Wspominaliśmy już o tym. Że przepukliny pępowinowej u małych dzieci często odzyskać całkowicie na własną rękę, bez – wszelkie zakłócenia zewnętrzne. Jednak lekarze zalecają szereg działań w celu wzmocnienia procesu gojenia przepuklinę pępkową. Prawidłowe leczenie może całkowicie wyeliminować nawet dużą przepuklinę pępkową w ciągu 6 miesięcy.

Dla dzieci, które cierpią z powodu przepukliny pępowinowej, jest niezwykle przydatna do plucia na jego brzuchu. Taki środek jest bardziej istotne niż w leczeniu przepukliny pępowinowej istniejącej i zapobiegania jego wystąpieniu. Ten prosty środek jest w stanie w znacznym stopniu złagodzić szczątki warunek.

Lekarze – chirurdzy zalecają rodzice umieścić okruchy na brzuchu przez około 15 – 20 minut przed karmieniem, co najmniej 3 – 4 razy dziennie. Nie jest konieczne, aby szerzyć okruchy na brzuchu na łóżku lub kanapie. Optymalnie nadają się do tego celu wszystkie gładka, a przede wszystkim, do powierzchni stałej – jak w tabeli. Pokryte Przewijaki stole lub innym.

Dzięki tej procedurze, w każdym przypadku, nie należy zapominać o bezpieczeństwie podstawowej – nie przez minutę nie zostawiaj okruchy sam, nawet w wypadku. Jeśli wciąż jest dość mała i nie jest w stanie przewrócić na własną rękę. Lekarze dziecięcy – uraz może powiedzieć więcej niż kilkanaście opowieści o ich młodych pacjentów. Nie wiedząc, jak inaczej się obrócić, jak – że tajemniczy sposób pojawił się na podłodze, ich matka była warta chwilę odwrócić wzrok.

W momencie, gdy dziecko leży na brzuchu, nie zaszkodzi będą trzyma światła pokrętła masaż, nogi i plecy. Nie jest konieczne, aby dołożyć szczególnych starań, tylko lekko głaszcząc okruchy na dłoniach i stopach, lekko kliknięcie na nich. Czas trwania masażu powinny pokrywać się z okresem oddanie jakieś dziecko na brzuszku. Zazwyczaj taka procedura jest bardzo podobnie jak niemal wszyscy, bez wyjątku, dla dzieciaków.

Kolejna metoda leczenia popularności i skuteczności, jak również zapobiegania przepukliny pępowinowej u dzieci jest masować brzuszek okruchy. Pomimo faktu, że masaż klinika dla dzieci, prowadzone przez chirurga mianowania lub pediatry, jest prowadzone wyłącznie po którym dziecko kończy dwa miesiące w domu, rodzice mogą zacząć masować znacznie wcześniej. W zasadzie jest to możliwe, aby rozpocząć zrobić natychmiast po dziecko jest całkowicie wyleczyć rany pępowinowej.

Robi masaż najmniejszych okruchów, rodzice powinni zachować szczególną ostrożność i dokładność – jest niedopuszczalne i wysiłek naciskać okruchy na jego brzuchu. Więc okruchy wystarczająco lekkie głaskanie brzucha ruchu wskazówek zegara, zaczynając od lewej dolnej części brzucha, w kierunku prawo. Pobudza mięśnie w określony sposób, więc bardzo ważne jest, aby dokładnie śledzić tę kolejność i kierunek. Uderzeń nie powinno się odbyć tylko palcami – znacznie lepiej wykorzystać w tym celu całej wewnętrznej powierzchni dłoni.

Starsze dzieci są bardzo przydatne do masażu, które wpłynęło do medycznego komiksu tytuł „I love U”. To odbywa się w następujący sposób: – Po włożeniu jakieś okruchy na brzuszku psychicznie wyobrazić rysowane na brzuchu dużej litery U. To był tak naprawdę wygląda jelit okruchy. Obficie nasmarować skórę brzucha i palce dla lepszego przesuwnych krem ​​dla niemowląt lub oleju. Następnie przy ciśnieniu, ale bardzo ostrożnie rozpocząć masować brzucha. Po pierwsze, wyciągnąć lewą stronę brzucha dziecko literę „I” z góry na dół, dwa – trzy razy. Ruch ten pozwala przejść gazy obecne w jelicie okruchów w dół poza jelitem.

Następnie, nadal narysować literę „L” w celu promowania samochodów GAZ wzdłuż przekroju jelita obręczy. Powtarzaj tę czynność co najmniej trzy razy. Po tym, kilka razy wyciągnąć tum okruchy literę „U” dla wycofania gazu z jelita.

Wtedy zaczynają narysować okrąg wokół różnych okruchów pępowinowej ring. Działanie to powinno mieć wystarczającą ilość wysiłku i uwagi. Rzeczywiście, jak już wspomniano, ze względu na osłabienie rozwoju mięśni i niewystarczające przedniej ściany jamy brzusznej i tworzenia występuje zbyt duży pierścień pępowiny i w rezultacie tworzenie się przepukliny pępkowej.

Najważniejszą wzmocnić okruchy rectus abdominis. Prosto mowa tych mięśni, które znajdują się po obu stronach pierścienia pępowinowej i pokrywą praktycznie cała ściana brzucha dziecka.

Aby wzmocnić te mięśnie terapeutów masażu polecam następujący sposób. Duże i środkowe palce powinny być umieszczone w odległości jednego centymetra do prawej i lewej stronie pierścienia pępowinowej dziecka. Palce bardzo delikatnie, nie powodując dyskomfortu do dziecka, trzeba zrobić dziesięć uderzeń, a potem po prostu pat brzuszek dziecka i powtórzyć naciskając ponownie. Tylko jeden raz, trzeba wykonać około pięciu takich cykli. Jeśli masaż nie jest zapobiegać i leczyć już istniejących w okruszków z przepukliną w końcu masażu trzeba wielokrotnie naciskać występ przepukliny pępowinowej w brzuszku dziecka.

Jak wspomniano powyżej, konieczne jest, aby masować za każdym razem po włożeniu jakieś dziecko na brzuszku, ale można to zrobić, a nieco częściej, jeśli masaż jest jak dziecko. Podczas masażu, starają się przestrzegać kilku prostych i proste zasady:

 • Wymagane przed masażu ogolony krótkimi paznokciami i zdjąć biżuterię, aby uniknąć obrażeń okruchy skóry.
 • Upewnij się, że twoje ręce są czyste przed masażem, suche i ciepłe.
 • Podczas oddanie kilka okruchów na masaż brzucha i pielęgnacji powinny być brane do temperatury pokojowej nie była niższa niż 22 stopni, w przeciwnym razie dziecko może być kapryśna, a nawet złapać przeziębienie.
 • Cały czas robisz dziecku masaż, uważnie obserwować reakcję dziecka – w pierwszym znakiem okruchów niezadowolenie próbować zmienić rytm ruchów masażu, intensywność wysiłku. Jeśli ten środek nie przyniesie właściwego rezultatu, a dziecko nadal będzie kapryśna, masaż należy przerwać aż do następnego razu.
 • W żadnym wypadku nie masować niemowlę w przypadku gdy istnieje nawet najmniejsze oznaki ubocznymi jakiejkolwiek choroby.

Inną skuteczną metodą leczenia zachowawczego przepuklinę pępkową dzieci – do bandażowania tynku. Jednak rodzice powinni mieć świadomość, że takie leczenie jest możliwe tylko za zgodą lekarza prowadzącego. Że musi pokazać, jak zastosować tę bandaż. Jednak większość lekarzy wolą self-nałożyć bandaż lekarza. I, ogólnie rzecz biorąc, jest to bardzo rozsądna decyzja – po zastosowaniu patcha nieprawidłowo może tylko pogorszyć stan dziecka.

W leczeniu przepukliny pępowinowej, różne specjalnie przeznaczonych do tego celu klejów, które można kupić w aptece albo w sklepie lub dla dzieci. Przed zakupem tych plastrów samoprzylepnych, wstępnie skontaktować się z lekarzem, jaki rodzaj taśmy klejącej korzystne jest zastosowanie w konkretnym przypadku.

Lekarz ma odpowiedni występ przepukliny środka i rectus ściany brzusznej łączy się bezpośrednio powyżej pierścienia pępowinowej, w postaci dwóch fałd, które są ustalone z plastrem. Bandaż pozostaje okruchy dziesięciu dni, po czym usuwa się lekarza. Lekarz ocenia stan przepuklinę pępkową – jeśli pierścień pępowinowej zamknięte. W takim przypadku, jeśli nie jest ona zamknięta, bandaż jest stosowana przez kolejne dziesięć dni. Z reguły po trzech szybkości stosowania plastra w ciągu 10 dni.

Niektórzy chirurdzy wolą stosować nie chodzi o tynki okruchy brzuchu, ale bezpośrednio do okolic pępowiny na dwa – trzy tygodnie, bez tworzenia fałd. Plaster należy zmieniać co kilka dni, bez konieczności zdejmowania opatrunek podczas kąpieli. Dzięki tej metodzie nakładania tynku rodziców może sam, bez pomocy chirurga. W takim przypadku, jeśli użytkownik zdecyduje się uciekać do tej metody leczenia, trzeba kupić hipoalergiczny taśmy klejącej. Zastosowanie zwykłego tynku często powoduje podrażnienia skóry u surowe okruchy.

W tej samej sprawie, jeśli wszystkie powyższe zabiegi zachowawcze były nieskuteczne i przepuklina pępowinowa jest przechowywana w dziecko, a po roku, pediatra i chirurg decyduje o wykonalności operacji usunięcia przepuklinę pępkową. W przypadku, gdy taka decyzja przychodzi do dziecka, i nie bój się zrezygnować z tego – operację usunięcia przepukliny pępowinowej to jest bardzo proste i bardzo dobrze rozwinięte. Podczas operacji chirurdzy nie narusza żadnych narządów wewnętrznych okruchy tylko warstwę mięśni i skóry. Jeśli wskazania do interwencji – przepukliny pępowinowej u dzieci, operacja nie stanowi zagrożenia dla zdrowia dziecka.

Mówiąc o sposobach leczenia przepukliny pępowinowej, nie wspominając o tak zwanych zabiegów ludowej. Wielu rodziców dowiedzieć się, że ich dziecko ma przepuklinę pępkową, pęd do różnych babcia i tradycyjnych uzdrowicieli, słuchać rad przyjaciół, umieścić na miedzianych monet przepukliny i kąpać okruchy w różnych herbat ziołowych. Niektóre z tych zabiegów nie mają wpływu, a niektóre – szczerze szkodliwe dla zdrowia okruchy. Conspiracy przepukliny u dzieci – to strata czasu i pieniędzy. Przepuklina u niemowlęcia powinien być traktowany jedynie przez lekarzy.

Znacznie rozsądniej nie ryzykować zdrowie dziecka i umieścić go na różnych doświadczeniach, i jak tylko zostanie wykryty problem, szukać pomocy u wykwalifikowanego lekarza. Lekarz, aby odpowiednio ocenić stan dziecka i pomagać, bez narażania jego zdrowia – przepukliny pępowinowej dzieci jest łatwo zdiagnozowana i leczyć.

Zapobieganie chorobom

Wiadomym jest, że każda choroba jest łatwiej zapobiegać niż leczyć. Przepuklina pępowinowa nie jest wyjątkiem od tej reguły. Właściwa konserwacja zapobiegawcza znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia przepukliny pępowinowej okruchy.

Poniżej przedstawiono podstawowe środki zapobiegania przepukliny pępowinowej:

 • Ostrzeżenie wysiłku dziecko

Jednym z głównych działań profilaktycznych będzie uniknięcie sytuacji, w których dziecko jest zmuszone do wysiłku. Takie sytuacje powstają wskutek wypukłości brzucha dziecka, które zazwyczaj występuje z powodu zwiększonego gazowania lub zaparcia.

Aby uniknąć zaparć, najbardziej optymalny karmić dziecko piersią, zamiast mieszaniny, zdrowie matki pozwala. Jednak matka musi pamiętać, że konieczne jest również, aby ściśle przestrzegać diety ze skreśleniem absolutnie wszystkich produktów, które mogą być w ogóle – jakikolwiek sposób sprowokować wzdęcia.

Pielęgniarstwo matka, tak aby nie wywołać zjawisko przepukliny pępowinowej u dzieci nie powinny być spożywane:

 • Mleko krowie. Wyjątkiem jest sytuacja, produkty mleczne.
 • Wszystkie rodzaje orzechów.
 • Wszystkie rodzaje roślin strączkowych.
 • Kiełbaski. Wędzone.

Jeśli sama matka ma skłonność do zaparć, lekarze poradził jej, aby jeść trochę suszonych moreli lub śliwek. Jednak znacznie nadużywane, ponieważ nie jest to konieczne, w celu uniknięcia objawów reakcji alergicznych na okruchy.

Przepuklina pachwinowa

Następna w częstości występowania po pępowinowej – przepukliny pachwinowej. Jednak w przeciwieństwie do przepukliny pępkowej, pachwinowej częściej prowadzi do wystąpienia zakleszczenia. Każdy pachwinowa u dziecka jest tylko wrodzonej wady, które pojawia się w związku z tym, że dziecko ma słabą ścianę brzucha lub pochwy proces otrzewnej jest słabo rozwinięty.

Przepuklina pachwinowa moszny u dzieci jest formą przepukliny. Występuje tylko u mężczyzn, ponieważ forma choroba dzieli się na mosznie jamy przepukliny. Przebieg choroby i leczenie są takie same, jak w konwencjonalnym przepukliny.

Jednak pomimo faktu, że choroba jest wrodzona przepuklina pachwinowa objawy często nie występują bezpośrednio po urodzeniu, a po kilku miesiącach, a nawet latach. Powodem jest to jedna z głównych przyczyn konieczności regularnych wizyt u chirurga dziecięcego w ciągu pierwszych kilku lat życia. Rodzice w żadnym wypadku nie powinny ignorować ich.

Przepuklina pachwinowa u dzieci ma następujące objawy:

 • Jest to najwyraźniej przejawia się przepukliny pachwinowe podczas wysiłku dziecka – kaszel, płacz.
 • W okolicy pachwiny, zwykle po prawej stronie, wizualizowane obrzęk, której wielkość można zmieniać wielkości orzechów laskowych do wartości mandarynki.
 • Po kliknięciu na ten nowotwór to bez wysiłku idzie w środku, a akcja towarzyszy dźwięk bulgotanie.

Przepuklina pachwinowa u dzieci jest najczęściej skośne i prawostronnej. Mimo obustronnej przepukliny, niestety pojawia się zbyt często. Jako pediatrzy zauważył częstość przypadków przepukliny pachwinowej u chłopców jest znacznie wyższa niż w przypadku dziewcząt. Najczęściej ujawniają obecność przepukliny, z zastrzeżeniem regularnych i terminowych wizyt u chirurga, jest możliwe, dopóki dziecko jest dwóch – trzech lat. Rodzice nie powinni oczekiwać, że w każdym przypadku będą one w stanie samodzielnie wykryć chorobę. Przepuklina pachwinowa jest diagnozowana w większości przypadków znacznie trudniejsze niż pępka. Zarówno rodzice zauważyć problemu tylko wtedy, gdy przepuklina staje się dość imponujące rozmiary. I jako przepukliny pachwinowej u dzieci, leczenie nie bierze, konieczne jest, aby działać jak najszybciej. O usunięcie przepukliny pachwinowej u dzieci jest mało i bez komplikacji dla zdrowia szybko, jeśli operacja została wykonana na czas.

Trzeba też mówić o zawartości przepukliny pachwinowej. Co do zasady, chłopcy zawartość przepukliny jelita grubego jest najczęściej, natomiast u dziewcząt przepuklina jest jajnik. Chociaż czasami dziewczynek tylko jelito jest powściągliwy. Przepuklina pachwinowa u dzieci ma wiele przyczyn i ich dokładna tylko lekarz może określić.

Jeśli z jakiegoś powodu – każdy operacja nie może być wykonana (zazwyczaj choroba dziecka), rodzice powinni bardzo uważnie monitorować stan zdrowia dziecka i wiedzieć, jak rozpoznać przepukliny u dziecka, gdy jest naruszenie. W tym przypadku, jeśli występ przepukliny dotknąć nagle ciężko stało, do jamy brzusznej nie zmniejszyć i powoduje okruchy silny ból, rodzice powinni być jak odebrać poród jak najszybciej na pogotowie do najbliższego szpitala lub wezwać straż „pierwszej pomocy”. Dzieci przepuklina pachwinowa jest wskazaniem do pilnej hospitalizacji jako guzki przepuklina pachwinowa u dzieci może stanowić realne zagrożenie dla życia.

Oprócz tych objawów, większość dzieci zaczyna dość częste i ciężkie wymioty, silne osłabienie, a nawet utrata przytomności. W każdym przypadku, rodzice nie powinni próbować karmić dziecko, a nawet wody – w przeciwnym razie nie będzie więcej problemów ze znieczuleniem podczas zbliżającej się operacji.

Leczenie przepukliny pachwinowej

Jeśli w przypadku przepukliny pępowinowej jest nadal można mówić o konserwatywnym, leczenie niechirurgiczne, dziecko zdiagnozowano przepukliny pachwinowej, pokazując natychmiastowej operacji. Jeśli przepukliny pachwinowej u dzieci, operacja jest koniecznością. Nie ma innego sposobu, aby pozbyć się konserwatywnym przepukliny pachwinowej z wyjątkiem operacji, po prostu nie istnieje. Wszelkie opóźnienia w operacji może spowodować bardzo poważne komplikacje dla zdrowia dziecka – jak wspomniano wcześniej, przepukliny pachwinowe mają tendencję do naruszenia.

Guzki przepuklina obsługa znacznie trudniejsze, trwa dłużej i wymaga dłuższego odzysku niż planowano. Ponadto, konsekwencje mogą być bardzo smutny, nawet do niepłodności w przyszłości. No, tak, że naruszenie przepukliny pachwinowej jest wystarczająco poważne zagrożenie dla życia dziecka i nie może mówić. Jest o wiele mądrzejszy terminowego odwołania do chirurga dziecięcego i udać się do szpitala w celu dalszej operacji. Jedyny przypadek, który mógłby być wyjątkiem – przepuklina pachwinowa u niemowląt. Ale ich działanie powinno być wykonane jak najszybciej dotrą do 6 miesięcy.

Rodzice nie powinni bać się przyszłej operacji i paniki. Przepuklina pachwinowa występuje bardzo często, a wszyscy chirurdzy, bez wyjątku, do najmniejszych niuansów wypracowane techniki tego typu operacji. Anestezjolog musi wybrać najbardziej optymalny i delikatny rodzaj znieczulenia w oparciu o indywidualne potrzeby swoich okruchów i cech organizmu.

Przepuklina przeponowa forma

Jest też przepuklina przeponowa u dzieci. Ten rodzaj przepukliny jest jednym z najcięższych wad wrodzonych, często są niezgodne z życia. Jednak w ostatnich latach, wraz z rozwojem nowoczesnej medycyny, te dzieci są coraz częściej nie tylko przetrwać, ale także mieć możliwość korzystania z pełnego życia.

Przyczyną przepuklina przeponowa membranę plevroperitonalnaya ulega fuzji z końcem. W rezultacie, przemieszczenie wewnętrznych narządów jamy brzusznej (śledziony, żołądka, jelita cienkiego i grubego) wewnątrz skrzyni.

Co do zasady, zwykłe powikłania u dzieci z przepukliną przeponową jest niedorozwój płuc i nadciśnienie płucne. W tej samej sprawie, jeśli wszystkie te kwestie dołączył niedobór masy serca, prognozy i znacznie gwałtownie pogarszać.

W każdym przypadku, bez względu na to, jaką formę choroby u rodziców dziecka nie mają do czynienia, muszą jak najszybciej szukać profesjonalnej pomocy medycznej dla szpitala dziecięcego.

load...