Przeponowy oddech – to jest modne i pomocne?

Zawartość:

„Dopóki oddychamy – żyjemy” – oświadczenie, które dosłownie nie można się kłócić. Jednak wszyscy oddychać zupełnie różne sposoby, i to jest fakt. Niektórzy ludzie mają tendencję do szybkiego i przyspieszony oddech, niezależnie od ogólnego tła, co się dzieje, a ktoś lubić ciche i mierzoną oddychanie. W uzupełnieniu do powyższego, istnieje również przepony do oddychania. Nie słyszałeś o tym? Nie ma problemu, postaramy się wypełnić tę lukę i rzucić światło na te informacje.

load...

Jaki jest wiatr „brzucha”?

Jest to ten rodzaj oddychania jest bezpośrednio związana z pojęciem „otwór”. Z pewnością każdy z was nie tylko usłyszeć, ale także ma ogólną wiedzę na temat pojęcia „otwór”. Przemawiając w przystępnym językiem, otwór – to nic innego jak wystarczająco duży mięśniowej przegrody, która z kolei oddziela jamę klatki piersiowej od jamy brzusznej.

Najbardziej regularny i naturalny oddech dla większości z nas jest to przeponowy oddech. W normalnym oddychania powietrze dostaje się do płuc, tworząc obszar o obniżonym ciśnieniu, lecz w świetle tego rodzaju wejścia powietrza do oddychania i bardziej nasycenia tlenem jest znacząco wyższa.

Według lekarzy, osoba od momentu jego narodzin zacznie prawidłowo oddychać, ale potem, jak jego starszy, nabywa pewne kompleksy, lęki, zaciski mięśni i zapomina o nim. Jest podobno naturalną zacisk przepony, co prowadzi do znanego nam wszystkim piersiowej oddychania, co w znacznym stopniu upośledza nasze zdrowie.

load...

Plusy i minusy oddychania przeponą

Użyj oddychania przeponowego, jak mówią „na twarz”, ponieważ membrana jest często nan_3wany drugim sercem, a drugie serce z pewnością nie byłoby zapobiec każdego z nas. Na tej podstawie możliwe jest, by opisać wszystkie zalety i korzyści z tego rodzaju oddechu.

Korzyści wynikające z oddychania przeponowego

W tego typu oddechu jest bardzo wiele zalet:

 • Aktywny natlenienie krwi;
 • Poprawa układu krążenia i układu sercowo-naczyniowego;
 • Naturalne płuca masażu i narządy jamy brzusznej (dobrym sposobem, aby zapobiec powikłaniom u pacjentów z chorobami oskrzelowo);
 • Proces ten pomaga oczyścić płuca dla palaczy;
 • Skutecznym sposobem, aby pozbyć się irytujących duszność;
 • Poprawa w przewodzie żołądkowo-jelitowym (aby pozbyć się zaparcia, pęcherze ustrojowych, nadmierna ruchliwość);
 • Poprawa funkcjonowania trzustki, pęcherzyka żółciowego oraz nerek.
 • Skuteczna walka z nadwagą (jest to specjalny zestaw codziennych ćwiczeń).

Niestety, przeponowy oddech ma również swoje wady, ale nie jest to zaskakujące, ponieważ nawet pozornie banalne witaminy mają wiele przeciwwskazań.

Cechy oddychania przeponowego

 • Daylight oddycha powinno być zrobione tylko po konsultacji z lekarzem i wykluczyć wszelkie przeciwwskazania;
 • Osoby z nadciśnieniem tętniczym jest przeciwwskazane do przeprowadzenia tej oddech. Jak wspomniano wcześniej, jeśli jest przeponowy ciśnienia oddechu na płuca i serca, co odpowiednio zwiększa ciśnienie wewnątrz klatki piersiowej oraz równolegle do płuc.

Warunki korzystania z tego typu oddychania

Może ktoś pomyśli, że do opanowania tego typu po prostu oddycha, a więc nie trzeba mieć absolutnie żadnej wiedzy, ale tak nie jest. W wymagane umiejętności, szkolenia i poprawę wskaźników dla zwiększonej wydajności.

Podstawy rozwoju oddychania przeponowego

Zacznijmy od tego, wnioski dotyczące realizacji oddychania najlepiej jest wykonywać rano i wieczorem. Wybór miejsca dla tego rodzaju ćwiczeń również zwrócić szczególną uwagę – musi być izolowane, ponieważ przez 15-30 minut, nie powinny kolidować z nikim. Dla pierwszych wyników, trzeba co najmniej sześć sesji. Ćwiczenia można wykonywać siedząc lub leżąc.

Ćwiczenia oddychania przeponowego

 • Połóż się na plecach i zrelaksować się w jak największym stopniu.
 • Połóż prawą dłoń na dolnej części brzucha, a po lewej – w klatkę piersiową. Ułatwi to realizację kontroli oddechu.
 • Zaczynamy oddychać, tak aby czuli się unosząc lewą rękę, ale zasady powinny pozostać na swoim miejscu. To jest początek oddechu przeponowego.
 • Potem trzeba będzie oddechem nadmuchać brzuchu i zrobić to tak, że wstał i spadł bezpośrednio w pracach inspiracji i wyjścia, ale klatka piersiowa powinna pozostać nieruchomo jak to możliwe. Około samo należy zrobić z rękami w górę iw dół do prawej strony, a lewa ręka zostanie ustalona. Obniżenie prawą rękę będzie świadczyć, że produkowane pełny wydech.

Nie bój się ich początkowych uczucia zawrotów głowy i strachu światła – i wszystko będzie lepiej z czasem. Pojawienie się zawrotami głowy sugeruje ostry nasycenia organizmu w tlen i strach – to normalna reakcja na coś nowego niesprawdzone wcześniej.

Oto przykład innego wykonania przepony oddychania.

 • Wybierz najbardziej wygodną pozycję siedzącą i zacząć oddychać membranę, kontrolując jego ruch w naszym organizmie. Dla wygody, można całkowicie zamknąć oko.
 • Przejdź do ćwiczenia pod symbolicznym tytułem „oddech psa”. Aby to zrobić, trzeba dostać się na czworakach, na relaks żołądka, aby otworzyć usta i rozpocząć aktywną i przyspieszony oddech. Taka pozycja zapewnia realną szansę poczuć się jak sama przepony i monitorowania przebiegu oddechu. Należy zauważyć, że operacja ta musi wziąć minimum czasu, ponieważ może to spowodować poważne zawroty głowy.
 • Teraz możemy przejść od pozycji siedzącej do pozycji leżącej, a jednocześnie położony na brzuchu, że coś nie jest bardzo trudne – może to być powszechne książka. Zaczynamy oddychania membranę, podczas oglądania wschodu i nasz ładunek jest obniżona.

Możliwe jest, że pierwsza próba nie będzie miał wszystkie nienagannie przygotowany, ale systematyczne zajęcie musi dać rezultaty.

 

Najważniejszą rzeczą w trakcie wykonywania tych ćwiczeń – nie spiesz się, aby wykonać wszystkie dokładnie zmierzyć, kontrolując każdy ruch, oddech i wydech. Jeśli robisz to, co trzeba, przeponowy oddech skorzystają swoje ciało!

load...