Przepisy zupy dla dzieci poniżej jednego roku

Karmienie dziecka – jest podstawowym zadaniem każdej matki. Szczególnie trudne do uwzględnienia najmniejszych okruszków z mamami, które nie są jeszcze roczek. Po tym wszystkim, wymagają one specjalnych posiłków, które mogą obsługiwać bardziej niedojrzały układ trawienny. Dziś mówimy o receptury zupy dla dzieci poniżej jednego roku.

load...

Nawiasem mówiąc, należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że dzieci poniżej trzech lat, dietetycy zdecydowanie zaleca się gotować zupy na mięsie lub bulionu rybnego. A mięso musi być przygotowany nieco inna niż dla dorosłych, mody.

Zupa jarzynowa

W celu gotować pyszne zupy jarzynowej, potrzebne są następujące składniki:

  • 1 mała bulwa ziemniaka.
  • 100 g pomidorów.
  • Pół małe marchwi.
  • 2 łyżek ryżu.
  • Sól – do smaku.

W celu utrzymania wszystkich przydatnych witamin i składników odżywczych trzeba zachować pewną gotowanie algorytmu. Gotować jeden litr wody, umieścić w to oczyszczono wstępnie i kostkę ziemniaków i ryżu. Aż ziemniaki gotowane z ryżem, obrać i zetrzeć marchewkę pół, usunąć skórkę z pomidorów i posiekać je też. Około 10 minut, aż gotowane Stir ryżu w marchwi i pomidorów.

Oglądaj uważnie nie trawią warzyw. Jak pokazuje praktyka, że ​​dzieci nie lubią rozgotowane warzywa. Sól smak, można dodać trochę posiekanej zieleniny. Nie jest konieczne, aby wypełnić zupa z kwaśną śmietaną – jest przeciwwskazane u dzieci w wieku poniżej jednego roku.

load...

Zupa jarzynowa

Dla bardzo małych dzieci w wieku 8 – 10 miesięcy można gotować zupę warzywną. Dla niego będzie potrzebne następujące składniki:

  • 1 mały pomidor.
  • 1 marchew.
  • 1 bulwy ziemniaka.
  • 50 g dyni.

Wszystkie warzywa powinny być umyte i gotuje do miękkości. Po tym, oczyścić je ze skóry, napełnić czystą wodą i gotować aż do stanu pełnej gotowości. Powstałe bulion warzywny wlać do czystego naczynia. Warzywa z pomocą blendera należy dokładnie zmielić na puree stanu.

W przypadku, gdy nie jest mikser, można spróbować posiekać warzywa alternatywny sposób. Zacieru ich talerza tak dokładnie, jak to możliwe, a następnie przejść otrzymanej masy przez sito. Otrzymany konieczne puree z warzyw dodać niewielką ilość wstępnie solone bulionu. Podobna zupa jest bardzo dobre dla wrażliwego układu pokarmowego dziecka.

W zasadzie receptury zup dla dzieci poniżej 1 roku nie są tak zróżnicowane. Jednak wiele z małym dzieckiem nie jest więc konieczne. Najważniejszym wymogiem dla zup dzieci – jest dobre, a nie obciążenie przewodu pokarmowego. Dlatego kucharz zupa jarzynowa i światło nie eksperymentować ze zdrowiem okruchy!

load...