Przepisy baranina w doniczkach

Zawartość:

Lamb w garnku, gotowane w piecu, jest bardzo smaczne dania mięsne. Dlatego zaleca się, aby zrobić dla swojej rodziny. Ona z pewnością docenią go w jego prawdziwej wartości.

load...

Zatem przygotowania baranka w puli dla różnych receptur.

Oferujemy Państwu 3 najlepsze.
Powrót do spisu treści

Klasyczny przepis

Zacznijmy od klasycznej receptury. Aby przygotować danie na nią w puli, potrzebne są następujące składniki:

 • Chudego jagnięcina – 800 g,
 • Cebula – 2 szt.
 • Ziemniaki – 12 szt.
 • Czosnek – 5 ząbków,
 • Marchew – 2 szt.
 • Wody – 700 ml
 • Masło – 4 łyżeczki,
 • Olej roślinny – 100 ml
 • Sery – 100 g,
 • Przyprawy i sól do smaku.

Aby rozpocząć przygotowania potraw trzeba przygotować jagnięcinę. Pierwsza odwilż, a potem dokładnie opłukać pod bieżącą wodą i osuszyć papierowymi ręcznikami. Następnie wziąć deska do krojenia, nóż i pokroić mięso na małe kostki.

load...

Teraz umieścić patelnię na palniku, wlać 50 ml oleju roślinnego i pozostawić na średnim ogniu. Minutę później położyć pokrojony jagnięcinę. Smażyć aż do połowy jego potrzeby. Można trochę sól i pieprz mięso. Jeśli zdecydujesz się umieścić w doniczkach świeżego mięsa, podczas gotowania, to nie będzie miał czasu, w piekarniku, jak się przygotować, a także zegarek i slipnetsya. Dlatego ważne jest, aby wstępnie smażyć na patelni.

Kod jagnięciny zostanie zwiększona o połowę, rozpocząć przygotowania warzyw. Pokroić cebulę i marchewkę. Muszą posiekać na małe kawałki. Następnie wszystkie składniki rozmieszczone na innej patelni i trochę par smażone – chrupiące. Upewnij się, że podczas tego procesu wymieszać je drewnianą łopatką, tak aby równomiernie rumiane.

Następnie trzeba czyścić ząbki czosnku, a następnie drobno posiekać je. Nie można zgniatać je z zapasów metalu lub traci smak składników. Następnie obrać i pokroić ziemniaki. Wcześniej należy koniecznie umyć. Może być sproszkowane w pucharach, okręgi lub paski. Ale nie wolno nam go wyciąć zbyt cienki, w przeciwnym razie będzie to zamieni się w puree, a potrawa okaże się zupełnie inna.

Teraz można przystąpić do składników układu. Zanim to zrobisz, należy dokładnie umyć i oczyścić garnki. Potem je smarować olejem. Również w dnie każdej doniczki układ mięsa. Druga warstwa powinna iść Pieczone warzywa – marchew i cebulę. Są one następnie wylewa czosnek, a zewnętrzna warstwa jest umieścić ziemniaki. Wszystko to powinno być na górze z solą i dodać przyprawy. Na ziemniaki leżały łyżeczką masła, a następnie wlać do garnka o szklance wody, ale wstępnie podgrzać. Po tym, należy zamknąć wszystkie pokrywy i umieścić w rozgrzanym do 180 ° C piekarniku przez 35-40 minut.

Kiedy garnki są gotowe, trzeba przygotować ser, który będzie dodać skórkę do naczynia. Wybierz dowolną stałą ocenę. Pocierać ją w wymaganej ilości. Podczas przygotowywania posiłków pozostać przez 10 minut, zdjąć garnki, otworzyć pokrywę i posypać trochę sera w nich. Następnie umieścić je w piekarniku.

Podawać jagnięcinę w puli musi być gorąca. Dlatego też, gdy potrawa będzie całkowicie gotowa podjąć małe talerze i ustawić je na stole. Potem na przemian wyciągnąć garnki. Można wtedy zaprosić członków gospodarstwa domowego przy stole. Bon appetit!


Powrót do spisu treści

Irlandzki przepis

Doskonały smak i smak jagnięciny jest w puli, gotowane na irlandzkiej receptury. Dlatego należy zwrócić uwagę na to. Aby to danie na nim przygotować następujące składniki:

 • Mięso jagnięce – 800 g,
 • Pomidory – 4 szt.
 • Ziemniaki – 700 g,
 • Marchew – 2 szt.
 • Czosnek – 4 ząbki,
 • Olej roślinny – 100 ml
 • Wytrawnego białego wina 200ml
 • Bulion (wołowina lub baranina) – 200 ml
 • Masło – 100 g,
 • Sól, czerwony i czarny do smaku
 • Cebula w proszku. – 1 łyżeczka,.
 • Suszone mięso mielone pietruszki. – 4 łyżeczki,.
 • Suszona bazylia w proszku – 2 łyżeczki ..

Najpierw trzeba oczyścić marchewki i ziemniaki obrane. Następnie spłukać oczyszczone warzywa pod bieżącą wodą. Następnie podejmuje pomidory i pokroić łodygi. Następnie przemyć je i pokroić w pół pierścienie i 7 mm grubości. Teraz umieść marchewki na pokładzie cięcia. Pokroić w kostkę lub pierścieni, grubość nie powinna przekraczać 1 cm. Następnie podejmuje ziemniaki. To musi być kruszone w drobną kostkę. Gdy to nastąpi, trochę czosnku, czyste obrać i drobno posiekać.

Teraz przygotować polędwiczki z jagnięciny. Po pierwsze, opłukać go pod wodą. Koniecznie następnie osuszyć je ręcznikiem papierowym, a następnie położyć na desce do krojenia. Przy pomocy noża pokroić mięso na małe kawałki (średnica 6 cm). Następnie wziąć młotek kuchenny i odpychają im trochę baranka. Po tym, umieścić garnek i gotować przez 5 minut na średnim mięsa ciepła. Następnie należy go wyłączyć i przejść do następnego etapu przygotowań.

Następnie należy rozgrzać piekarnik do 190 °. Następnie podejmuje 4 garnki, umyć je dokładnie i suche. Na dole każdej umieścić łyżkę masła. Następnie podejmuje smażonego mięsa i podzielić ją na 4 części, a następnie umieścić w garnku. Teraz musimy podjąć suszone bazylia, cebula w proszku, suszona pietruszka, sól, mielony czarny i czerwony pieprz. Wszyscy byli trochę rozłożone w doniczkach. Następnie można przystąpić do dystrybucji warzyw. Pierwszy rozmieszczone w równych częściach, a następnie ziemniaki marchew, następnie pomidorów. Posypać czosnkiem. W ten sposób, trzeba wziąć trochę bulionu i ogrzewać go, a następnie w każdym pojemniku go dodać do 50 ml. Następnie rozłożono równomiernie przygotowany wina.

Następnym krokiem jest upewnienie się, że piekarnik jest już rozgrzany, a następnie pokryte doniczkach, można je przygotować. Piec naczynia musi być przez godzinę. Następnie trzeba je i zabrać je do pokrywy, a następnie ponownie wstawić do piekarnika i pozostawić do pokutować przez 10 minut. Następnie wyłącz go i niech danie mięsne gotowy na 15 minut. Następnie można wyciągnąć garnki i służyć jagnięcina po irlandzku do stołu. Można udekorować je ze świeżymi ziołami – pietruszki i koperku. Bon appetit!


Powrót do spisu treści

Bułgarski przepis

Lamb w puli, gotowane w języku bułgarskim, ma niezwykły smak, więc jest on bardzo kochał. Aby to zrobić, potrzebne są następujące składniki:

 • Lamb – 700 g,
 • Ziemniaki – 6 szt.
 • Cebula – 1 szt.
 • Marchew – 1 szt.
 • Masło – 100 g,
 • Pieczarki – 600 g,
 • Brokuły – 1 główka (mały)
 • Papryka salatnyy- 1 szt.
 • świeżych pomidorów – 3 szt.
 • Wody – 800 ml
 • Sól, pieprz i wieńcem laurowym do smaku.

Przede wszystkim, musi postawić czajnik 800 ml wody na dużym ogniu. Pamiętaj, aby doprowadzić ją do wrzenia. Następnie należy pozostawić na uboczu i zacząć przygotowania żywności. Zapoznaj się z jagnięciny i wypłukać pod bieżącą wodą. Koniecznie odcedzić go ręcznikiem papierowym, a następnie położyć mięso na pokładzie rozbioru. Z jagnięciny należy wyciąć wszystkie chrząstki i filmu, jeśli w ogóle, a następnie posiekać w drobną kostkę aż do 2,5 cm. Przetworzone mięso umieścić w misce, posypać pieprzem i solą, i pokruszony liść laurowy. Po tym, umieścić garnek i gotować przez 5 minut na średnim mięsa ciepła.

Teraz można rozpocząć przygotowania warzyw. Zdejmij skórkę z marchwi, ziemniaków i cebuli. Będziemy cięcia owoców łodygi pieprz i oczyścić z nasion. Brokuły trzeba przeanalizować go na różyczki. Następnie należy umyć wszystkie składniki pod bieżącą wodą z pomidorów. Następnie pokroić ziemniaki i pomidory w drobną kostkę 2 cm, krążki marchewki o długości do 5 mm grubości, papryki na cienką słomkę. Cebula trzeba strzępić na drobnej tarce. W odniesieniu do brokułów kwiatostanu Następnie każda może być podzielone na trzy części, przy czym mniejsze może pozostać nienaruszone. Wszystkie te składniki są koniecznie przenieść do głębokiej miski, doprawić je solą i przyprawami. Pamiętaj, aby dokładnie wymieszać je za pomocą odpowiedniego sprzętu.

W następnym kroku grzyby przygotowane. Są one najpierw płukano w wodzie, a następnie suszy ręcznikiem papierowym. Następnie muszą przejść na pokładzie cięcia i pokroić w kostkę 2,5 cm. Po że grzyby należy wlać niektórych zdolności, i sól do smaku.

Następnie trzeba myć garnki i osuszyć. Następnie rozpuścić masło na małym ogniu, tak że nie jest spalony, i nasmarować je za każdym pulę. Gdy to nastąpi, należy przejść do dystrybucji baraniny. Powinien on być równomiernie rozłożone na garnku, a następnie napełnić go wodą z czajnika. Teraz musimy wziąć trochę soli i rozpuścić go w cieczy. To musi być zrobione, aby zapewnić, że mięso było pyszne, bo to nie jest, jak to jest przyprawione podczas smażenia. Następnie można przystąpić do podziału posiekanych warzyw oraz grzybów. Każdy garnek dodać je w tej samej ilości.

Następnym krokiem jest ogrzewanie piekarnik do 200 ° C, a następnie zainstalowaniu go w doniczkach. Przygotowanie tego dania w ciągu 50-60 minut. Po upływie tego czasu, należy wyłączyć piekarnik i pozostawić w doniczkach przez 10 minut. Podawać pudding jest możliwe bezpośrednio w nich lub umieścić na talerzu. Jako uzupełnienie do niego, można zaoferować krojenie chleba i ogórki. Lamb, gotowane w recepturze, znamienny tym, że ma bardzo bogaty i przyjemny smak, który z pewnością Cię zaskoczy. Bon appetit!

Powrót do spisu treści

Pomocnych wskazówek

Decydując się gotować jagnię na jednym z tych receptur bez użytecznych zaleceń po prostu nie może zrobić. Są one następujące:

Przed użyciem glinianych garnków, należy moczyć je przez 10-15 minut w zimnej wodzie. To musi być zrobione, aby zapewnić, że danie okazało bardziej soczyste.

Opcjonalnie można użyć parmezan do posypania, które muszą być dodane w ciągu 10 minut do miękkości.

Zestaw przypraw do naczynia, można uzupełniać różnorodne przyprawy, będą one jeszcze bardziej smaczne.

Zamiast pomidorów w zimie można użyć koncentrat pomidorowy.

Podczas korzystania z wody lepiej jest wziąć destylowanej, a następnie smak danie nie jest bardziej zatłoczone.

Do zapiekanek jagnięciny, gotowane w piecu, okazało się jeszcze bardziej smaczne, należy umieścić w nim trochę kwaśnej śmietany lub majonezu;

Danie można zastąpić innymi warzywami według własnego uznania, na przykład, zamiast marchewki, można umieścić dyni, cukinii i papryki w zamian.

load...