Przepis zupa z klopsikami

Zawartość:

Zima – czas zup. Po tym wszystkim, to danie nie tylko spełniać, ale także ciepło. W niskich temperaturach, to jest konieczne, to na drodze. Oczywistym liderem wśród zup należą barszcz i kapuśniak. Jednak istnieje inny przepis, który nie mniej popularne, a nie używa na marne.

load...

Zapewne wszyscy znają zupa z klopsikami i makaronem. To o niej dzisiaj i będzie omawiany. Następny dowiesz się, jak przygotować to danie, a także jakie są sekrety jej przygotowania. Jest to szczególnie pomóc młodym gospodyń domowych, którzy nadal są zaznajomieni z kuchni.


Powrót do spisu treści

Zupa z klopsikami: rozpocząć gotowanie

Ta zupa, a wiele osób lubią gotować i jeść.

To nie jest trudne do wykonania, ale w końcu okazuje się bardzo obfite danie, które jest po prostu niemożliwe, aby zerwać.

Bez większego wysiłku daje bardzo pożywne i pachnące. Jestem szczególnie zadowolony, że nie trzeba wydawać dużo czasu, a wymagane składniki są dość proste i nieskomplikowane. Tak, potrzebne są następujące składniki:

load...
  • Farsz
  • Bulion
  • łuk
  • Czosnek
  • Marchew
  • Cienki makaron
  • Ziemniaki
  • Zioła (koperek, pietruszka, kolendra)
  • Sól i pieprz

Chociaż klopsiki i składają się z mięsa, ale nadal mają Rosół przygotowane oddzielnie. To może być dość wszystkiego: kurczak, warzywa, ryby, grzyby czy cokolwiek innego. Fundamentalne znaczenie nie jest dozwolone. Najważniejsze, że zwrócił się bulion pachnące i aromatyczne. Aby to zrobić, w trakcie gotowania należy dodać kilka groch czarnego pieprzu i kilka liści laurowych. Na tym etapie, sól i pieprz bulion nie jest to konieczne.

Teraz musimy zrobić farsz. Farsz powinien być solą i pieprzem, a następnie dobrze wyrobić rękami. Wstępnym moczeniu jakieś świeże ciastka. Są one dodawane do mielonego mięsa w małej ilości (nie przerywać smaku mięsa), zapewniając większą czułość i miękkość kulki.

Również klopsiki trzeba dodać trochę cebuli. Należy wyciąć bardzo dokładnie. Tak, że jej obecność jest odczuwalne na podniebieniu zamiast całkowitej tekstury. Cebuli i wymieszać wołowiny.

Niektóre gospodynie skarżą się, że ich klopsiki rozpadnie się podczas gotowania. Dlatego należy stwierdzić, o niektórych z tajemnic ich wytwarzania. W żadnym razie nie muszą być dodawane do mielonego jaja.  W większości przypadków, z powodu załamania się kulkami mięsnymi.

Kolejna tajemnica tkwi w tym, że klopsiki wołowe przed uformowaniem konieczne jest trochę „rzut”. Kilka razy kula mięsa mielonego musi być rzucony na stół i podnieść ręce. Więc to będzie bardziej równa i gładka. Po manipulacji na danych, które jest konieczne, aby ochłodzić nadzienia. Przynajmniej na 15-30 minut.

I teraz można rozpocząć, aby się klopsiki. Nie powinny one być zbyt małe, ale również wielkie bale nie patrzeć, i nie tak smaczne. Niech ich wielkość będzie zbliżona do wielkości agrestu (lub nieco więcej). Po uformowaniu klopsiki są również chłodzone.


Powrót do spisu treści

Nadszedł czas, aby podjąć warzywa

Większość gospodyń domowych w przygotowaniu tej zupy wolą robić tzw „zazharku”. Ale okazuje się, że zupa jest zbyt tłuste i całkowicie unuseful. Gdzie lepiej zrobić inaczej.

Na przykład, nie wszyscy kochają, gdy prawo do zupy pływających łuk lub cokolwiek zdalnie przypominające go. Dlatego w dzisiejszym przepisie jest wystawiona bezpośrednio umieścić całą cebulę w zupie, po dokonaniu w nim dziurę widelcem (aby mieli możliwość wydostania się z sokiem). Pod koniec gotowania cebulę usunięte z patelni i po prostu wyrzucić. Zatem, danie cebulę dało pożądany smak, ale większość go nie ma. Podobnie, możemy przystąpić do czosnku. Jego smak będzie też nic złego w zupa z klopsikami.

Teraz trzeba wyciąć plasterki marchwi lub półkole (wszystko zależy od jego wielkości). Ziemniaki też kostkę małe.

Pokrojone warzywa i makaron, można położyć się już ogrzewane w bulionie chwili. Klopsiki złapać ostatni zakręt, jak gotują dość szybko.

Prawdopodobnie jest to sprawiedliwe, by powiedzieć wam przepis na „zazharki”. Aby to zrobić na gorącej patelni w oleju na złoty kolor smażone rozdrobnione cebuli. Po tym, tam też są wysyłane i marchewki startej na tarce o średnich. Jakiś czas smażone warzywa, a następnie lekko duszone. „Zazharki” gotowy. Na życzenie można dodać trochę koncentrat pomidorowy i słodkiej papryki.

Na koniec gotowania w zieleni zupy dodany. Dodaj to musi być pięć minut, do miękkości. Jest to konieczne z dwóch głównych powodów. Po pierwsze, do zielonych nie tracą witamin użyteczne właściwości. Po drugie, aby utrzymać go atrakcyjnym i smaczne zielony.

Pyszne zupa z klopsikami i makaronem gotowych. Służyć może i kwaśną śmietaną, a bez niego. Można również dodać do awarii zasilania. Ale to wszystko jest kwestią gustu, a więc niech każdy robi jak mu się podoba. Sól i pieprz do smaku dodaje też. Bon appetit i udane eksperymenty kulinarne!

load...