Przepis Spaghetti Carbonara

Zawartość:

„Małe liny” – tak nazywa się najbardziej popularny rodzaj makaronu rodem z Neapolu. Do gotowania spaghetti istnieją tysiące rodzajów receptur, ale jednym z najbardziej popularnych i, zdaniem wielu, jeden z najbardziej pyszne dania włoskie spaghetti carbonara lub jak wymawia Makaron Alla Carbonara.

load...

Spaghetti carbonara – to gotowane spaghetti z plastrami bekonu i wyjątkowym sosem. Carbonara. Właściwie, to nazywa się unikalną sos, który jest oskarżony o naczynia.

Spaghetti carbonara przepis jest genialnie proste, będzie odwoływać się nie tylko do miłośników kuchni włoskiej.

Powrót do spisu treści

Przepis na spaghetti carbonara w perspektywie historycznej

Sarbonara – „Górnik”. To jest jak sama nazwa przekłada sos, jest podstawą spaghetti carbonara. Historia jego pochodzenia jest związana z działalnością włoskich spółdzielni węgla, które dawno temu transportowanych węgiel do Włoch, a podczas postojów przygotowany nieskomplikowane i szybkie w przygotowaniu danie z makaronu, mięsa wieprzowego w ramię i fety. Zaskakująco kuszące zapachy od garnki górników przyczynił się do tego, że przepis rozprzestrzenił się szybko we Włoszech i stał się jednym z najbardziej podziwianych w kraju.

load...

Biorąc pod uwagę przepis Makaron Alla Carbonara w perspektywie historycznej, niektóre z zagrożeń założymy, że proszek węgla z Artel ubrania, dostając do garnka podczas gotowania, „o smaku” czarnej pasty pyłu. Dzisiaj danie jest posypane obficie pieprzem, przypominający pyłu węglowego, niejako hołdem dla „węgiel” past spaghetti carbonara.

Wszystko kucharskie Przepis na spaghetti carbonara jest opisana w podobny sposób. Urządzenia do gotowania posiłków jest prosta: gotować spaghetti, ogrzewane z tłuszczu boczek, gotować sos z surowych jaj i sera, dodać sos do makaronu ciepłej i dobrze wymieszać. W ciągu długiej historii opcji receptę zakupione preparaty różniące stosunek ilościowy składników, rodzaje składników, mięsa i serów, a także o dodatkowe składniki w kompozycji. Jednak jego fundamentem pozostaje ten sam – jest to specjalny gotowania sos, który, zdaje się, jest źródłem sukcesu żywności.


Powrót do spisu treści

Skład i sekwencja spaghetti Carbonara gotowania

Dość standardowe pakiety 400-gramowe spaghetti i następny zestaw produktów do gotowania posiłków dla 2-3 osób:

  • Surowe jaja kurze – 4 szt.;
  • Parmezan – 50 g;
  • Szynka – 100 g;
  • Olej roślinny (zwłaszcza olej z oliwek) – 1 łyżka;
  • Czosnek – 2 ząbki;
  • Cebula – 1 części;
  • Sól i pieprz.

Przepis na makaron Alla Carbonara obejmuje pewną cechę, że jest to możliwe tylko obserwować podczas gotowania spaghetti i sos. Przede wszystkim, ogień musi być wystarczający, aby umieścić dużą patelnię pół wypełnione wodą silne i doprowadzić wodę w garnku do wrzenia.

Podczas gdy woda się nagrzewa, to można ciąć szynkę na małe plasterki, posiekaną cebulę i czosnek, ser zetrzeć na drobnej tarce.

We wrzącej słonej wody należy dodać dużo do smaku wody stał się nieco bardziej słony niż zwykłe jedzenie. Obniżyć spaghetti na patelni nie trzeba się spieszyć, więc, że przynajmniej do zmiękczania one całkowicie zanurzone w wodzie. Gdy woda zacznie się gotować równomiernie, aby zapobiec spaghetti i gotować łagodnie aż do stanu pół-lub, jak nazywa się we Włoszech, „al dente”. Tradycyjnej receptury oparte na zastosowaniu makaron z pszenicy twardej durum, które generalnie wskazane na instrukcję opakowań, gotowano przez 10-12 minut. W związku z tym, warunkiem koniecznym „al dente” makaronu gotowane przez 1-2 minuty, mniej niż zalecane na opakowaniu.

Choć spaghetti gotowane na patelni z rozgrzanym oleju roślinnego smażyć boczek jest konieczne przed utworzeniem ostry. Następnie dodać cebulę i dalej aż do smażenia cebuli i miękkich charakterystyczny zapach smażonego bekonu. Pod koniec procesu, aby surowość naczynia chcesz dodać czosnek.

W chwili, aż gotowane spaghetti i smażony boczek i cebulę w dużej misce widelcem, aby ubić jajka i wymieszać je z tartym parmezanem. Tylko żółtka mogą być wykorzystane do przygotowania mieszanki zgodnie z zaleceniami tradycyjnej włoskiej receptury, ale smak większości naczynia okazuje suchawy. Niektórzy kucharze rozwiązać problem w następujący sposób: – stosować żółtka 2 jajka i 2 jajka całkowicie. Mieszanina jajkiem i serem trzeba dodać sól i pieprz.

W czasie, gdy makaron jest gotowy, wszystkie składniki sosu powinien być gotowy, too. Ponadto, z formy odprowadzanej wody, dodaje się do gorącego makaronu smażonej cebuli i czosnku, bekon, nie wylewa się mieszaninę jaj, serów i wszystko miesza się dokładnie. Jak wspomniano wcześniej, przepis ma charakterystyczną cechę – sos carbonara z surowych jaj i sera przychodzi do pełnej gotowości przez kontakt z gorącym, świeżo ugotowane spaghetti.

Spaghetti carbonara po ugotowaniu należy natychmiast doprowadzić do stołu, tak by sos nie miał czasu, aby zamrozić, posypać, jeśli chcesz, ser i pieprz.


Powrót do spisu treści

Sekrety gotowania spaghetti carbonara

Podstawą sosem soczyste i zrobić jajka, więc bardzo ważne jest, aby nie mylić z ich ilością. Proponowany przepis zaleca się przyjmować 4 jajka kurczaka na standardowych opakowaniach 400 gramowych spaghetti. W przypadku korzystania z większej liczby jaj, sos carbonara jest zbyt płynny, mniejsze – grube i nierówne.

Sos Carbonara kucharz może, na przykład, ze śmietaną. Zatem, 100 g śmietany z powodzeniem zastąpić proponowane Przepis 2 białka jaj lub wszystkie jaja. Jednak takie połączenie nie może być tradycyjna receptura, jak we Włoszech, jest nie do przyjęcia, aby dodać śmietanę. Ale takie modyfikacje są szeroko stosowane w Anglii i Ameryce. Jest bardzo często w sos dodawany do produktów mlecznych. Jak widać, polscy miłośnicy kuchni włoskiej mają wiele wspólnego z ich smaków w Anglo-American „kolegów” i dodatek ten jest popularny w Polsce, wraz z kwaśną śmietaną i masłem.

Receptura Carbonara spaghetti można uprościć. Tak, bita w misce jajka mogą być bezpośrednio mieszane z posiekaną szynką lub innym mniejszym tłuszczowy „substytut” z boczkiem, śmietaną i tartym serem. Tę mieszaninę także dodać do gorącego makaronu. Zważywszy, że mięso jest zimny składnik mieszanki z sosem spaghetti gotowana kilka sekund. Ten przepis może być gorsze od tradycyjnego spaghetti carbonara z chrupiącym boczkiem na smak, ale jest bardziej użyteczny i odpowiedni nawet dla małych dzieci.

Teraz o serze. Tradycyjny przepis Makaron Alla Carbonara proponuje zastosowanie wieku owcze sery – Pecorino Romano, ale sos wiele pecorino wydają się zbyt trudne. Aby nadal poczuć prawdziwy smak włoskich kucharzy przygotować mieszaninę dwóch serów: pecorino nowych i parmezanu.

Wielu kucharzy polecam dodanie sosu carbonara suchy czerwonego lub białego wina. Ale prawdziwi koneserzy kuchni włoskiej uwierzyć, że Makaron Alla Carbonara lepiej pić niż wino „Port”.

I ostatni. Kucharze często używają przepis na spaghetti carbonara, zaleca się, aby ogrzać płyt przed ich rozłożyć na półmisku. Więc pozostaje gorąca dłużej, a sos nie traci swoje właściwości smakowe.

load...