Przepis na placki wody

Zawartość:

Ulubiony traktować zwierzę dla wielu naszych rodaków – rumiane naleśniki. To danie jest jednym z najbardziej popularnych w innych częściach świata.

load...

Pierwszy naleśnik przepis pojawił się w Rosji na początku XI wieku, a słowo „cholera” jest zniekształconą wersją słowa „Młyn”, utworzonej z „harówki”. Ale nie tylko w Rosji, to danie, ale jego rozprzestrzenianie: w prawie wszystkich krajach świata mają swoje „własne” an_1ury naleśnik. Na przykład, w Ameryce to naleśnik, Indie – dosa.

Przepisy na naleśniki istnieje tak wiele: naleśniki z mleka, drożdży, kefir, z dodatkiem kukurydzy lub mąki żytniej, i tak dalej. Wśród niezliczonej ilości opcji gotowania tę delikatność zaleca, aby dać pierwszeństwo do naleśników an_1ury, na bazie wody. będziesz mile zaskoczony ich delikatnym smaku i pięknym widokiem, ponieważ te naleśniki zawsze włączyć różowo i elastyczna. Proces gotowania nie wymaga wiele wysiłku, ale wynik przekracza wszelkie oczekiwania.

Potrzebne są następujące składniki w celu przygotowania tego cud:

 1. Mąka pszenna – 1,5-2 szklanki;
 2. Jajka – 1-2 kawałki;
 3. Woda (filtrowany lub gotowane) – 500 ml;
 4. Cukru – 1-2 łyżki;
 5. Sól – 0,5 łyżeczki;
 6. Oleju roślinnego (korzystnie rafinowany) – 2 łyżek na ciasto i nieco do smarowania szalkę

Zapasy potrzebne podczas procesu gotowania:

load...
 1. Miska do ciasta;
 2. Miska do ubijania jajek;
 3. Mikser;
 4. Corolla;
 5. łyżka;
 6. Kadzi.

Powrót do spisu treści

Stopniowo przepis naleśniki na wodzie

 • Zagnieść ciasto

W przygotowanym miski wlać chłodny filtrowany lub gotowanej wody. W drugiej misce ubić jajka i ubij. Po tym, woda dodać ubite jajka, przesianej mąki, cukier i sól. Teraz trzeba pokonać aż naleśnik mieszacz ciasta, tak, że żadne grudki mąki. Jeśli nie masz miksera, ciasto można zrobić ręcznie. Odbywa się to w następujący sposób: w misce posypać mąkę i złamać jaja z mąką, dodać sól i cukier, a następnie powoli wlać do miski z wodą, podczas gdy stale mieszać trzepaczki do ciasta, aby uniknąć grudek mąki.

Po zagnieść ciasto (z miksera lub trzepaczką), konieczne jest dodanie oleju roślinnego i wymieszać. Gotową konsystencja ciasta przypominają płynnej śmietanie, gdyby okazało się, że masz grube, rozcieńczyć go wodą aż do uzyskania pożądanej konsystencji.

 • Smażyć naleśniki

Gotowanie naleśniki lepiej użyć żeliwną patelnię. Na początek to musi być bardzo dobry ciepła na średnim ogniu. Nagrzanym patelni posmarowane olejem (można też użyć kawałka bekonu). Następnie kadzi Scoop ciasta (około ľ kadzi) i wlać na równomierne ogrzewanie naczynia. Każdy placek konieczne smażyć z obu stron przez około 2 minuty. Szpatułka a następnie wyjąć z formy i umieścić na płaskiej szerokiej płyty.

 • Podawać na stół

Gotowe placki ułożone na talerzu, szczotkowanie każdy z masłem. ‚Powinno być gorąco z dowolnego wypełniacza lub wypełnienia. Naleśniki, gotowane w tym przepisie, jest bardzo elastyczny, więc na pewno są idealne do farszu.


Powrót do spisu treści

Porady Gotowanie

 • Dla tych, którzy przestrzegać postu w tym przepisie, można dokonać korekty: przygotować ciasto bez jajek.
 • Zamiast zwykłej wody, można użyć wody mineralnej.
 • Naleśnik przewrócić, gdy jego krawędź za patelni (stają się cieńsze i windy).
 • Flip placki mogą być różne noże – drewno, silikonowe lub teflonowe, ale najważniejsze, aby ostrze było jak najbardziej szeroki i płaski.
 • Aby odwrócić naleśnik, a nie, aby je łamać, najpierw podważyć brzeg i wsunąć go pod łopatką, po czym można go bezpiecznie wyłączyć.
 • Farsz powinien być dodawany do gorących naleśników, są bardziej elastyczne, a ryzyko złamać im staje się mniejszy.

Eksperyment w procesie gotowania! Dodaj do składników ciasta przepis do smaku. Trochę kakao – a dostaniesz naleśniki czekoladowe. Podnieść szereg dodatków. Podawać naleśniki na różne sposoby, na przykład, można skręcać ich rury i pokroić na kawałki, a następnie umieścić w głębokim naczyniu z kwaśną śmietaną. Lub utwórz torebkę i zabezpieczyć ją z niczym. W każdym przypadku będzie to bardzo smaczne i oryginalne. Powodzenia w gotowaniu!

load...