Przepis na klopsiki „niebieską wstążką” lub po prostu cordon bleu

Zawartość:

Istnieje wiele opinii na temat pochodzenia tak wyrafinowany i świątecznych potraw, takich jak cordon bleu. I nadal nie przerwano dyskusję na temat tego, co w kuchni jakiego kraju należy do tej receptury. Szwajcar, podobnie jak Francuzi, są fakty swojej historii, która ma swoje korzenie Cordon Bleu to ich narodowa kuchnia. Chociaż wiadomo, że stek w pysznym skorupy okruchów ukrywa pyszne tajemnice, które są z powodzeniem w stanie opanować kucharzy w wielu krajach, a przepis był podbić serca wielu smakoszy.

load...

W rzeczywistości cordon bleu wygląda jak zwykły kotlet panierowany, niespodzianka ukryta wewnątrz niej.

Pod ostrze noża i widelca ciśnienia soczystym nadzieniem twardego sera i szynki wędzonej nagle pojawia się na kotlety ciętych i powoduje nienasycony apetyt.

Z tym francuskim nazwa tłumaczy się jako „niebieskiej wstążki”, które Ludwik XV otrzymał gotować i faworyt – Madame du Barry. Istnieje również wersja, że ​​te kulinarne arcydzieła związać niebieską wstążkę jako znak, że przepis został doceniony.

Szwajcar ma bardziej proste, a nie romantycznym wersji wyglądu tej potrawy. Jeden Basel kucharz inspirowane niebieskie wstążki wplecione włosach blond dziewczyny wymyślił przepis tej niezwykłej potrawy.

load...


Powrót do spisu treści

Klasyczny przepis

 1. Klasyczny przepis gotowania cordon bleu potrzeba świeżej cielęciny. Należy pociąć na dwóch cienkich elementów, które następnie są pożądane oraz odpychają. Albo można wziąć gruby kawałek cielęciny, który jest niezbędny, aby wycięcie kieszeni.
 2. Następnie każdy kawałek powinien być obficie skropić sokiem z cytryny, solą i pieprzem. Wszystkie kawałki mięsa położyć na talerzu i pozostawić do marynaty na 15-20 minut.
 3. Podczas staliBejcowanie kawałki mięsa można przygotować w następujący puste: pocięty na prostokątne kawałki sera szwajcarskiego, Gruyere, raclette lub Emmental. Szwajcarski ser może być zastąpiony przez inny ser durum.
 4. Dokładnie taki sam rozmiar jak ser należy pociąć na kawałki wędzonej szynki.
 5. Jeśli używany w przygotowaniu dwie cienkie i uratował kawałek mięsa, a następnie jeden plasterek sera i szynki spada, a drugi kawałek to wszystko pokryte. Krawędzie dwóch kotlety powinny być ustalone z drewnianymi wykałaczkami.
 6. Konsolidacja plasterki kotlety lub oddanie nadzienie do kieszeni odcinka hamburgery, należy upewnić się, że wypełnienie nie wystaje na zewnątrz. W przeciwnym razie Ser może stopić się i wydostają się na zewnątrz.
 7. Obok półproduktów przygotowuje potrójnej panierce. Aby to zrobić, trzeba będzie przygotować trzy płyty: pierwsza – wlać mąkę, jajko -vzbit druga, trzecia płyta umieścić okruchy do chowu. Rusk jest pożądane, aby przygotować z wyprzedzeniem białego chleba.
 8. Teraz musimy być gotowi toczyć kotlety w mące, następnie w jajku i bułce tartej wreszcie.
 9. Smażyć kotlety na najwyższym oleju roślinnego, które będą musiały być przed smażeniem dobrze eskalować. W tym przypadku trzeba smażyć Cordon Bleu po obu stronach pokrywy na średnim ogniu.

Gotowe kotlety pożądane natychmiast po upieczeniu położyć na ręczniki papierowe, usuwając resztki oleju roślinnego do żywności.

Ostatecznie Kotlet powinien być dobrze palone i serem. Łatwo można dokładnie sprawdzić „poszukuje” w kieszeni nacięcia lub lekko popychając razem kawałki kotletów.


Powrót do spisu treści

Nowoczesna receptura

 • Nowoczesne kucharze nie były w znacznym stopniu odbiegają i zmienić klasyczny przepis. Jedyną rzeczą, która jest często cielęciny z powodzeniem zastąpić stal kurczaka lub wieprzowiny. Ale to absolutnie nie zepsuć danie. Wręcz przeciwnie, ten przepis daje prawo do wyboru swoich wielbicieli spróbować kotlet z różnych rodzajów mięsa. I kotlet cordon bleu gotowany filet z kurczaka, staje się coraz bardziej popularne wśród smakoszy niż cielęciny.
 • Gotowe kotlety pożądane doprowadzić do stołu, gdy są gorące, ale przed tym, wyjąć wykałaczki, które zostały ustalone ścięcia krawędzi. Do przybrania powodzeniem dawniej smażone ziemniaki puree lub sałatkę.

Te placki można przygotować z wyprzedzeniem o zbliżającej się uroczystości, pokroić mięso na kawałki, pokonał w miarę potrzeb i marynować. Jest również pożądane, aby przygotować i wkłady: cięte na prostokątne kawałki sera i szynki. A tuż przed świętem, kiedy wszystkie rassyadutsya zaproszony do miejsc, można szybko smażyć hamburgery. Każdy właściciel, stosując ten przepis będzie zawsze wysoko cenione przez gości.

load...