Przepis Laghman

Czy kiedykolwiek próbowałeś Lagman? Chyba przyszedł do smaku wyborny aromat pieczonego mięsa, wraz z zapachem świeżej pietruszki i selera i cierpkim zapachem kminku i kolendry; bursztyn i smaczne plasterki tłuszczu unoszące się w bulionie, a cienkie kluski w harmonii z warzywami przetargowych harmonijnie uzupełniają smak i aromat mięsa. Lagman – jedno z ulubionych dań wielbicieli „posiłek prawdziwego mężczyzny.”

load...

Ta wschodnia potrawa składająca się z makaronem specjalnym formularzu (właściwie Laghman) i sos z mięsa i warzyw; Te dwa składniki potrawy są przygotowywane oddzielnie, przed podaniem ich do przyłączenia się do nagrzanego Kase – Uzbek danie.

Praktycznie każdy kraj na świecie ma krajowy danie, przypominający Lagman: gotowane oddzielnie, ale złożony z makaronem i sosem z mięsa i warzyw; Makaron w każdym kraju jest inny – gruby lub cienki, cięcia lub ciągnięcie, ryżu lub pszenicy. Różne i składników, które są dodawane do sosu. W Korei, na przykład, użyć świeżego ogórka. Tatar Lagman dodany czerwony ocet, katyk, mieszankę różnych papryka, kminek i szafran. Przepis Laghman Siberian różni się tym, że ma wołowinę i ogórek kiszony. Malezja jest przygotowana „Lax”, jest wykonana z kurczakiem i mlekiem kokosowym. A w Ameryce Łacińskiej, zamiast mięsa umieścić danie rybne i nazywają to „Chupin”. W tym artykule znajdziesz całości. Niezbędne informacje o Lagman: przepis i zdjęcie gotowego dania.

Główne elementy i składniki Laghman

Aby uzyskać prawdziwy Lagman, recepta musi być wystarczająco precyzyjne. Do przygotowania Laghman vadzha (istnieją również inne nazwy – Kyle, solanka) i chuzma.

Vadzha – sos, która jest gotowana w kociołku. Smak vadzhi nie powinno odwrócić uwagę konsumenta; ważne jest, aby wszystkie składniki Laghman, jak to możliwe w zgodzie ze sobą. Dla opcji ujgurski dania mięso i warzywa są palone na dużym ogniu, tak, że gotowe danie warzyw lekko nawał. Reszta receptur sugerują parze warzywa na średnim ogniu, aż gotowane; Przygotowane warzywa są uznawane tylko wówczas, gdy są one bardzo miękkie.

load...

Dla Laghman często podejmowane baraninę, ale wolno i wołowiny. Pokrój mięso na różne sposoby: w mięsie Uygur wyciąć długie płyty, w uzbecki – kostki o wielkości 2×2 cm. W herbaciarnie smażone mięso w dużych kawałkach – 100-150 gramów. Tak smak mięsa jest nasycony. Na koniec gotowania dostać, siekane i dodaje się bezpośrednio do płyty.

Zestaw warzyw dla tej potrawy jest różna w zależności od sezonu. Obowiązkowe składnik – pomidory, papryka, dzhuSay (jeśli to konieczne, może być zastąpiony przez strzałki czosnku lub dziki czosnek, cebula). W Taszkiencie nie jest z pewnością odmiana rzodkiewki (lub daikon lub rzodkiewka). Gotować ziemniaki ujgurski nigdy nie używać do tego naczynia; Uzbecy dodaje ją także prawie zawsze. Pozostałe warzywa są podejmowane na wniosek: kapusta, marchew, bakłażan, rzepa, zielona fasola, buraki.

Przed rozpoczęciem zgasić vadzhu, wszystkie jego elementy są najpierw smażone na tłuszczu lub owczego ogona, lub roślinnych, lub roztopionym masłem. Pierwszym z nich jest zawsze określone mięsa, a następnie cebulę, pozostała warzyw – w kolejności, w wyniku czego nie są trawione.

Aby vadzha najbardziej zgodne z tradycyjnym poglądem, że jest to konieczne w celu uzyskania bogatych kolorów dania przygotowywane. W tym celu cebuli przed dodaniem do vadzhu niekoniecznie smażyć na złoty kolor, a oprócz pomidorów mogą dodać koncentrat pomidorowy.

Przyprawy są dodawane w każdym regionie na swój sposób: Ujgurzy umieścić klasycznych chińskich przypraw w Taszkiencie obowiązkowego bazylia, Dungan Lagman Zira przypraw, kolendry i Dittany (trochę, to jest bardzo specyficzne).

Jak już wspomniano, druga składowa naczyniu – chuzma. Jest to specjalny makaron wydłużone. Jeśli nie mieszkasz w Azji Środkowej, ledwie można kupić gotową chuzma. Jeśli naprawdę chcesz gotować to danie chuzma prawdopodobne, trzeba będzie zrobić samemu. Nie jest trudne. Doświadczony gospodyni może dokonać Lagman minut w 15. Ci, którzy robią to po raz pierwszy, mają, oczywiście, do ciężkiej pracy, ale nie jest to zbyt czasochłonne.

Jako uzupełnienie tej urzekającej orientalnej zupy podawane Sai (sałatki z pieczonym bakłażanem, mięsem i papryką), lazhsan / włazu / Lan-chang (czerwona papryka, czosnek, pełen wrzącej oleju), smażone dzhuSay, różne sosy: zielony cebula, z seler, zielona fasola i inne.

Przepis Laghman

Więc Lagman. Przepis jest podstawa, mogą istnieć różnice.

Jeśli się to danie po raz pierwszy, najpierw wyrobić ciasto na chuzma (makaron), a dopiero potem obsłużyć vadzhu.

  • Chuzma

Upewnij się, że nie ma projektu w pokoju, w przeciwnym razie ciasto zerwie podczas rozciągania. Powinna ona trwać około jednego kilograma mąki, pół szklanki wody, 3 jajka, sól. Wymieszać jaja z wodą i solą. Otrzymaną mieszaninę stopniowo dodawać, mieszając mąkę. Zagnieść twarde ciasto. Następnie należy kontynuować zagnieść ciasto na stole, podwijając przyszłych makaron w misce i wyginanie pięści. Nie ma potrzeby się spieszyć; ugniatania pacjent musi nagradzane, a ciasto będzie dokładnie tak, jak jest to konieczne – elastyczne, ale giętki. Na koniec, aby kulka ciasta, zawinąć w czystym ręcznikiem i pozostawić go w spokoju na około godzinę lub dwie.

Kiedy otlezhus ciasta, posmarować ręce olejem, wyciąć trochę ciasta i rozwałkować na detalu kiełbasy. Wyjąć kiełbasę w dłoniach i zaczyna ciągnąć oburącz. Nie ma również potrzeby się spieszyć, tylko naciąg uzyskuje jedynie bardzo doświadczonych kucharzy. Kiedy ciasto trochę stretch, rozkładana wynikowy opaski spiralne na natłuszczonej płytki i szeroki uchwyt następną porcję. Kiedy wszystkie kiełbasy jest pierwszym etapem rysunku, przechodzi do drugiego odcinka, i, jeśli to konieczne, a następnie do trzeciego. Nie zapomnij posmarować ręce olejem. Pull makaron znów leżał helisę i pozostawić na godzinę lub dwie.

Jak to często bywa, opis często trwa dłużej niż sam proces. Nie bój się, na pewno się piękny chuzma, zwłaszcza jeśli działają powoli, ciesząc się proces. Niektóre źródła zalecają oryginalne rolki kiełbasa na stole; więc oczywiście ułatwienia procesu gotowania, ale jest prawdopodobne, aby osiągnąć wymaganą lekkość i elastyczność makaronu. Jeśli nie spróbować go znaleźć, to lepiej po prostu kupić w Spaghetti Store.

Gotować osolonej wody i dostać się do finału z makaronem. Na tym etapie, rozciągający się łatwe, a nawet zabawne sprawa. Weź pas z obu rąk, nieznacznie pokonał go na stole i przeciągnij. Grubość idealnym chuzma – o tym, jak podłączyć do ładowarki telefonicznej. Powieś nici makaron na drewnianym kiju (łyżka) i powoli zanurzyć je w wodzie propagacji. Trzy minuty wystarcza do gotowania gotowość Laghman. Złóż go na durszlak i substytut pod strumieniem zimnej wody. Wszystko! Chuzma gotowy.

  • Vadzha

Wszystkie produkty przygotowywane są z góry, że nie było zamieszania. Pamiętaj, że Lagman – danie Wschodniej, wymaga skupienia i spokoju.

Weź 700-800 gramów mięsa i 1,5 kg warzyw:

  • Duże pomidory – 4 szt.
  • 4-5 małe ziemniaki
  • 2 główki czosnku papryka słodka
  • Pozostała kwota aż cebula i marchew. (Można brać i inne warzywa do wyboru).

Mięso pokroić w kostkę lub pokrojone warzywa – kostki, cebula – pierścienie lub kostkę. Czajnik Rozgrzej stopić tłuszcz ogona. Usuń boczek. Ogień dokonać powyżej średniej, ale nie jest zbyt silny. Smażyć mięso pięknych kolorach. Następnie dodać cebulę (powinien być złoty!). Jeśli to konieczne, podstępne wody. Teraz – kolej marchwi (oraz w przypadku korzystania z bakłażana). Delikatnie podsmażyć warzywa, dodać drobno posiekany czosnek, pomidory i fasolę (i jeśli chcesz, aby kolor i koncentrat pomidorowy), pieprz. Ce warzywa prawidłowo rumiane.

Wlać wrzącej wody lub bulionu vadzhu, poczekaj wrzenia i zmniejszyć wydzielanie ciepła. Reguluje ilość spadków gęstości cieczy, wlać na tyle, aby uzyskać żądany wynik. Odczekaj 20 minut. (To właśnie w tym momencie jest idealny do rozpoczęcia gotowania chuzma).

Vadzha już gotowane dala połowę? Stało się ognisty kolor? Jej aromat wypełnia swoje serce z radości i oczekiwaniu gastronomicznej ekstazy? Wtedy to jest przyprawione kolendrą, odrobiną anyżu, świeżo mielonej Zira, ostra papryka. Włóż ziemniaki i upewnij się, że nie ugotować lub bulion mętny. Doprowadzić do gotowości, w bardzo małym ogniu.

Usuń nadmiar tłuszczu z wierzchu (nie można usunąć). Dodaj przyprawy – czosnek dzhuSay lub strzałki, czarny pieprz. Czop i dodać świeże zioła: natka pietruszki, kolendry, jeśli okaże – Zhambyl (jako opcja – bazylia, koper, seler). Szczelnie przykryć i odstawić na 10-15 minut.

Wreszcie, warto Kasu (nie zapominajmy, że jest to specjalne danie?) I pamiętaj, aby ją parzyć, więc nie naruszają integralności ciepła wytworzonego Laghman. Jeśli chuzma chłodny, z nią to samo. Kasu umieścić makaron, wlać ją na szczycie pachnące vadzhoy. Jeśli to konieczne, posypać płyta z ziół, czosnku i boczku. Zastosuj do Laghman widelec i łyżka. Widelec – dla makaronu łyżką – dla vadzhy. Wszystko. Teraz szczęście! Orientalne gospodynie gotować Lagman co najmniej dwa razy w tygodniu. I wiedzą dużo o korzystających z posiłków. Może powinniśmy pójść za ich przykładem?

load...