Przekłuwania pępka: Jak śledzić modę bez szkody dla własnego ciała

Zawartość:

W ostatnich latach zjawisko w przekłuwania pępka stało się bardzo popularne formy awangardowej sztuki, zwanej sztuki ciała, gdy organizm ludzki działa jako twórczy obiektu i poddany swoistej dekoracji w formie tatuaży, piercing, i tak dalej. Działania te mogą mieć kilka znaczeń, na przykład, być formą protestu młodzieży być atrybutem obecnej młodzieży lub służyć jako sposób na zwiększenie atrakcyjności seksualnej.

load...

Jak stać się popularnym przekłuwanie pępka

Ozdobiony kolczykiem pępka – nie jest zjawiskiem nowym, ale stało się popularne stosunkowo niedawno wśród Europejczyków. Przez długi czas pępek odnosi się do tej części ludzkiego ciała, które nie wypada pokazać wszędzie. Jednak zmieniające się obyczaje, moda staje się coraz bardziej wyzwolone i bierze swoją emancypację. Jeżeli wcześniej nagi pępek może być postrzegane jako prowokacja seksualna, teraz wystawnego i ozdobiona pierścieniem lub kolczyk pupochke nie jest zaskoczeniem. I coraz większa liczba kobiet mody ma tendencję do przebite, a następnie afiszować piękny brzuch, zmieniając swoje dekoracje, kiedy chcą. Włożony do puszki pępka i kolczyki i kolorowe koraliki i małe wisiorki wykonane ze stali i złota …

W późnych latach osiemdziesiątych, w wyniku przebicia tej części brzucha najpierw wykazać publicznie znana top modelka Christy Turlington na Fashion Week, który odbył się w stolicy Wielkiej Brytanii. Nie chcąc niczego przyznać konkurenta drugą gwiazdę wybiegu, ciemnej skórce urody z upartym temperamentem Naomi Kempbell natychmiast poszły, ozdobione w ten sposób i ciała. W naszych czasach, już trudno powiedzieć, jak wiele znanych aktorek i modele wykonane swój wygląd bardziej niż ostre jak nakłuć.

Piercing w pępku dodał popularny i słynny klip słynnego amerykańskiego zespołu rockowego Aerosmith. W nim młody Alicia Silverstone pokazał także kolczyki biżuteria dole brzucha. Młode dziewczęta w wieku od dwunastu do siedemnastu lat jest uważany za przekłuwanie pępka jest bardzo wygodnym sposobem wyrażenia lub pisania seksualność i ciało więcej, bo łatwo jest ukryć pod ubraniem, tak aby nie powodować przekonanie, w szkole lub w domu. Po przebiciu usta lub nos, jako sposób wyrażania indywidualności często negatywną reakcję ze starszego pokolenia.

load...

Co do historii piercing w pępku, jest fanem wszelkiego rodzaju przebicia własne ciało Doug Minor opublikował kilka artykułów, w których on i jego kolega Dzhim Vard twierdził, że w starożytnym Egipcie nie było tradycji w taki sposób, aby uczcić członków arystokracji czasu. Jednakże bardziej wiarygodne źródła wskazują, że przekłuwanie pępka – to tylko hołdem dla współczesnej mody, które nie mają głębokie korzenie historyczne.

Cokolwiek to miało miejsce w rzeczywistości, ale dziś ta forma sztuki ciała popularnej wśród bardzo młodych dziewcząt, a tym bardziej dojrzałe sprawiedliwego połowę ludzkości całego świata. Rzeczywiście, dzięki przekłuwania pępka wyglądać pięknie i seksownie. A najciekawsze jest to, że teraz nawet ludzie, Europejczycy i mieszkańcy Ameryki Łacińskiej zaczęły się przebić tej części jego ciała. Jednak oni odebrać odznaczenia jest znacznie skromniejsza niż u kobiet. Ten artykuł jest dokładnie na temat „Piercing pępka: plusy i minusy”, pozwalając, aby dokładnie czytać większość szczególnie ważnych momentach.

Niuanse przebijające procedur

Jednym z najczęściej zadawanych pytań, czy ból przebity pępek, którzy przeszli procedurę, reagują inaczej. Wiele zależy od progu wrażliwości, które nie mogą być takie same na wszystkich. Właściciele cienkiej skóry są bardziej prawdopodobne, aby powiedzieć, że nie zaszkodzi. Rzeczywiście, to dano dziewczęta przebicie łatwo ze względu na naturalne właściwości. Innych przedstawicieli płci pięknej w ogóle są w stanie znieść wiele, aby zobaczyć, jak stać się bardziej sexy przez przekłuwanie pępka. I nigdy nie przyznają, jeśli były one naprawdę boli.

Jeżeli w trakcie procedury zatrzymania ewentualnego dyskomfortu lub próg bólu jest bardzo niska, ale teraz to nie jest problem. Wiele wyspecjalizowane salony oferują łagodnego i bezpiecznego znieczulenia. W tym przypadku, to nie będzie bolało wcale. Jednakże, może być stosowany tylko wtedy, gdy jesteś pewien, że nie istnieją żadne reakcje alergiczne na znieczulającymi-komponentów.

Ile czasu goi miejsce Kolczyk w pępku? Prosta odpowiedź na to pytanie jest trudne: czasami proces trwa około miesiąca, a w niektórych przypadkach trwające do sześciu miesięcy. Co jest tego powodem? Po pierwsze, gdzie iw jaki sposób można zapewnić tę usługę. Nie jest konieczne, aby wykonać tę procedurę na pępka piercing w miejscach o wątpliwej reputacji – to lepiej skonsultować się z wykwalifikowanym artystów pracujących w specjalistycznej przekłuwania ciała salonie. Po drugie, ile ran miejscu nakłucia zależy od dokładnej realizacji swoich zaleceń do opieki nad nim. Jest to zagadnienie zostanie omówione poniżej. I po trzecie, jakość dekoracji, która po włożeniu do przebijania otworów w pępku, również wpływa na szybkość gojenia się ran. Czy to możliwe, aby zmniejszyć ten czas? Tak, jeśli prawo do opieki RANKO w domu i nie skąpić na jakość kolczyków.

Jak bezpieczne przekłuwanie? Niemal w całości, jeśli to było robione przez ekspertów w kabinie lub w placówce medycznej. Pępka – jest to taka część naszego ciała, rany, które goją się przez długi czas – do czterech miesięcy. Na pierwszy kolczyków w pępku wymaga bardzo skrupulatnego opieki: należy obchodzić się z środkiem dezynfekującym i zachować czyste i suche. Jest to chyba główne sposoby jej leczenia.

W takim przypadku, gdy operacja na przekłuwanie pępka została przeprowadzona sprawnie i profesjonalnie, w ciągu pierwszych kilku dni, rana zazwyczaj nie powoduje dyskomfortu. To może być czerwony lub pokryta parch – jest zupełnie normalny sposób, co oznacza, że ​​leczy rany. Jeśli zastosujemy się do pępka, jak to konieczne, w ciągu kilku tygodni parcha zniknie, a pępek stopniowo wraca do normy. Ale jak długo potrwa, trudno jest dokładnie powiedzieć, ponieważ wiele zależy od cech organizmu.

W tej samej sprawie, gdy ktoś próbuje zrobić przekłuwania pępka w domu lub na własną rękę, kierując się instrukcjami wątpliwe, jej konsekwencje mogą być najbardziej pożądane. Nie tylko, że może to być zaskakująco bolesne, ale infekcja, wpisana do rany, spowoduje wielkie stany zapalne, eliminują który będzie bardzo trudne. Pępka jest blizna-dołkowe, nieprzerwanie zbierając brud wewnątrz, więc pojawienie się stanu zapalnego w punkcji prawidłowo wykonane bardzo, bardzo prawdopodobne.

Nie zapominaj, że piercing – to małe, ale wszystkie takie same działanie. Dlatego lepiej jest powierzyć swoje specjalistów, aw domu można po prostu umieścić dbać o przebicie. Wszakże tylko poprzez wykonywanie procedury skutecznie przekłuwania pępka dadzą Tobie i innym nowy piękny widok. Jeśli zdecydujesz się ozdobić swoje ciało w domu, a potem dbać o sterylności instrumentów i własnymi rękami. Igła powinna być gotowany, przy czym pierścień (lub wzmocnienie) ostrożnie przetarto alkoholem. Nie zapomnij o rękawic medycznych.

Pamiętaj, że przed przebiciem początkowo dokonać znaczników. Jeśli jest źle, to będzie on przebijać zniekształcony. Wskutek uwodzicielska i afiszować brzucha z pierścieniem pępka będzie musiał zapomnieć. Ponieważ prawo do podjęcia przewodnikiem przebicie nie pomaga. To wymaga wykwalifikowanych i profesjonalnych ludzkie ręce, co praca jest dość tani. Dlatego też nie warto ryzykować i zrobić nakłucie w domu, ponieważ efekt nieprofesjonalnego piercing na pępka może później okazać się bardzo negatywne.

W trosce o miejsce w przekłuwania pępka

Najlepszą rzeczą do zrobienia pępka przebijający zimą lub jesienią. Potem, przez lata, będziesz miał możliwość nie tylko pokazać się na plaży, ale także pływać w wodach otwartych, nie obawiając się wnieść zakażenia. I dbać o Ranke w chłodnej porze roku jest łatwiej, bo mniej pocić, tkanki organizmu nie pęcznieją w ciepło, co spowalnia rozmnażanie bakterii i szkodliwych mikroorganizmów, więc zmniejsza ryzyko ewentualnego zapalenia.

W ogóle, pielęgnacja pępka przekłuwanie gdy prosty jakościowy, ale przynależność do zestawu reguł byłoby skrócić czas gojenia się ran. Wykonaj proste procedury opisane poniżej, będzie można na własną rękę – nie martw się, to nie boli. Konieczne jest jedynie, aby przestrzegać higieny i spróbuj nosić luźne ubrania i miękkie, nie wahaj się do kształtowania talii. Pierścień pępka po raz pierwszy po piercingu wstawi pożądane – będzie przylegać do ubrań i podrażniać ranę.

Istnieją specjalne biżuteria do pępka, które nie powodują uciążliwości i, w razie potrzeby, można łatwo zmienić po zagojeniu rany. Jest to niepożądane grać ozdoby i bez konieczności dotykania ręce pępka – może to spowodować zakażenie rany i jej podrażnienia. Roztwór czyszczący uchwyt przebicie powinny być raz dziennie, po prysznic z mydłem antybakteryjnym. Po zakończeniu procesu leczenia ran powinny być smarowane olejem lawendy. Jeden lub dwa razy dziennie, należy przemyto roztworem pół łyżeczki soli morskiej, a Sto pięćdziesiąt gramów wrzącej wody. To samo rozwiązanie, pożądane jest, aby zapobiec zakażeniu, używanego do mycia pępka po leczy rany.

Przekłuwania pępka i biżuteria powinny być zawsze czyste. Bardzo przydatna do szybkiego gojenia ran oparzenia słoneczne, sprzyja rozwojowi witaminy D. Piercingu kolczyk podczas gojenia się lepiej nie brać się, czekając na koniec procesu. Przy wymianie biżuteria pępka trzeba przestrzegać pewnych zasad. Zabierz je do być bardzo ostrożny, ponieważ skóra wewnątrz piercing jest bardzo delikatna, łatwo uszkodzić, a tym samym bardziej chory.

Po dekoracji jest usuwany, smarować przebijający miejsce dziecka krem ​​lub olejek lawendowy. Aby zostać łatwo włożony do pępka innych dekoracji, możemy przez kilka sekund, włóż końcówkę do gorącego wosku. Po zainstalowaniu wosk dekoracji oczyszczona, a następnie bardzo szybko wirowania piłki. Powinno być dobrze, aby naprawić, ale nie powinno boleć.

Wybór kolczyków podczas początkowego przebicia

Jak długo trzeba uzdrowiony przebijania się w pępku? To, jak wspomniano powyżej, zależy przede wszystkim od tego, czy przeprowadzono procedurę poprawnie jeśli wszystkie zalecenia dotyczące Ranka obchodzi obserwować i, oczywiście, na jaki rodzaj kolczyka jest teraz ozdabia swój żołądek. I tu jest ważne, a nie forma, ale materiał, z którego jest wykonany. Po tym wszystkim, nie każda dekoracja do przekłuwania pępka, aby pozytywnie wpłynąć i sprawia, że ​​przedmiot dumy damskiej.

Jeśli myślisz nad urządzić sobie przebity pępek przebijający przed kosztów z wyprzedzeniem i odpowiednie podejście do tematu jest konieczne w tym przypadku kolczyków. Jest to bardzo ważne, ponieważ metale, które sprawiają, niedroga biżuteria nie jest dla każdego. Są one często powodują reakcje alergiczne i promować szybkie gojenie się ran. I można być tak bolesne, w tym samym czasie, radość piercing zniknie.

Większość uważa hipoalergicznych kolczyki wykonane z teflonu i PTFE. Z ich pierwotnym wniosku o piercing na pępka zazwyczaj nie pojawiają się zaczerwienienia, a on nie rozkłada się. Materiały te już dawno znalazła zastosowanie w chirurgii na całym świecie, ponieważ mają wyjątkowe właściwości „szhivaetsya” z ludzkiego ciała. Kolczyki wykonane z nich są szczególnie korzystne dla tych, którzy aktywnie uczestniczą w zajęciach sportowych lub planowania ciąży. Są elastyczne i miękkie, a czas nie ma wpływu na te właściwości.

Srebrna biżuteria wielu ekspertów nie zaleca nawet, gdy proces gojenia jest zakończony. Metal ten ma zdolność do utleniania w kontakcie ze skórą, więc często sprawia, że ​​zapalenie jest nie tylko miejscem przekłucia na pępku – to dzieje się z punkcji i płatki uszu. Dlatego też, jeśli kolczyk srebrny irytowało, nie ważne jak dokładnie można spróbować poradzić sobie z rana, to nie daje rezultatów. Po prostu przyznać, że metal ten jest szkodliwe dla Ciebie i znaleźć alternatywę.

Złota biżuteria w tym sensie, wygląda o wiele bezpieczniejsze. Ale umieścić piercing w pępku goją się szybciej, a sam proces nie spowodować żadnych niedogodności, należy zwrócić uwagę na kolczyki 585 lub wyższego. Rzeczywiście, o niskim stopniu złośliwości złoto choć tańsze, ale nie pasuje do osoby, na których występuje zwiększona wrażliwość na metale. Wybór kolczyk z tego materiału, to lepiej nie oszczędzać na jego jakości.

Jest też metal, taki jak stal chirurgiczną. Ozdoby z niej są sprzedawane w wielu sklepach, które świadczą usługi na pierścień pępka, kolczyki i są nazywane medycznych. To nie jest bardzo wiele z nich wykwalifikowani eksperci zalecają dla podstawowego punkcji. Jednak oni, świadomie lub nie, milczą o tym, że jest on szkodliwy dla ludzkiego ciała jako stopu biżuterii wykonanej ze może uwalniać niebezpieczne komponenty we krwi i skóry. Prowadzi to nie tylko do alergii w pierścieniu miejsce pępka, ale także powoduje niepożądane przebarwienia, a nawet blizny. I leczyć rannych w ten sposób przebicia przez długi czas, a opieka jest często bolesne. Wybór oczywiście należy do Ciebie, ale przede wszystkim musi to być podyktowane troską o własne zdrowie, a nie portfela.

Jakie an_4 mogą się pojawić po przekłuwania pępka?

Najważniejszym warunkiem, aby uniknąć negatywnego wpływu na przekłuwanie pępka jest to, że nie dotykać ubrania (zwłaszcza podczas gojenia się ran) włożonej do niego ozdobę. To boli nie tylko – należy przez to rozumieć, że wszelkie kolczyki przesunięcia mogą wywołać stan zapalny przez dostania się do zakażenia rany. A ponadto nadmierne ciśnienie lub tarcia (na przykład pasa spodni lub spódnice) przylgni na kolczyków pępka mieć negatywny wpływ. Dlatego lepiej, aby zapobiec ewentualnym problemom z góry niż leczyć swoje konsekwencje.

Czasami można usłyszeć o takim nieprzyjemnym procesie, jako odrzucenie. Jest to najczęściej związane z niewłaściwym wyborem ozdób, na przykład, wszystkie z tej samej stali chirurgicznej nakłucie lub nie wystarczająco głęboko. Sposób ten jest związany z negatywnym wpływem na przekłuwania pępka, zazwyczaj następuje w ciągu 10 – 15 dni po zabiegu. Jeśli przebicie została wykonana prawidłowo, skóra jest utworzona przez dekoracji. Prowadzi to do tego, że kolczyk jak jest podniesiony powyżej skórę i pchnął. Przejdź tej chwili jest to niemożliwe, ponieważ jest prawdopodobne, aby być bolesne lub nieprzyjemne.

Zapalenie jest również jednym z przykrych momentów negatywny wpływ na piercing pępka. Może pojawić się po kąpieli, bliski kontakt z ubrania dotknąć miejsca nakłucia z brudnych rąk, urazy i tak dalej. Niewłaściwa pielęgnacja podczas prania i rotacji jest również w stanie wywołać stan zapalny. I tak jak w tym przypadku będzie leczyć w miejscu nakłucia zależy od kompetencji eksperta, który powinien dążyć do ustalenia przyczyny i celu dalszego leczenia.

Czasami jest na kompresji lub nakładania środków antyseptycznych, na przykład, tetracyklinę, lub levomekol maść, w przypadku zakażenia rany. Jeśli po tygodniu po zapalenie procedur medycznych utrzymuje, usunięto dekoracji, a zaraschivayut przebicie. Jest to konieczne, aby uniknąć ewentualnego procesu deformacji jako innego negatywnego wpływu wyników nieudanej przebicia na pępku.

Nawiasem mówiąc, jest to bardzo ważne, że jest to możliwe do przeprowadzenia pereprokol bez żadnych przykrych konsekwencji jeśli widzisz błędy w początkowej punkcji. Ale należy to zrobić przed rana jest uzdrowiona. W przypadku przedłużonego zużycia powtarzane kolczyków do przekłuwania może być wykonywana tylko po całkowitym zarastanie istniejący kanał. Każdy wie, a negatywny wpływ podwójnego przebicia w pępku, ponieważ takie dziury utrudniają prawidłowe tworzenie się dziur.

Przekłuwanie pępka i ciąża

Czy to możliwe, aby zachować piercing w pępku w czasie ciąży? Kwestia ta jest przedmiotem zainteresowania wszystkich młodych dziewcząt, ponieważ z biegiem czasu staną się matkami. Tak, to jest całkiem możliwe. Aby to zrobić, po żołądek będzie szczególnie zauważalne, konieczne jest zastąpienie zwykłej dekoracji na ringu lub większy kawałek żyłki, która nie pozwala na przebicie zarośnięte. Po porodzie kłute ponownie włożyć dekoracji. Jeśli jest jeszcze zamknięta, dziura może zostać przywrócona – to odbywa się za pomocą specjalnej igły. Jak widać, przekłuwania pępka i ciąża jest całkiem możliwe, aby połączyć. Ale nie wszyscy tak proste i idealne – i występują an_4.

Kobiety w ciąży, które zdobiły piercing pępek obawiają się również ze względu na możliwość pojawienia się rozstępów i blizn w procesie, wraz ze wzrostem dziecko zwiększy ich talii. Rzeczywiście, tym bardziej zaokrąglony brzuch, tym większe prawdopodobieństwo, że samo otwarcie nakłucia może zwiększyć żołądek zaczyna się wybrzuszenie, powodując niepożądany kontakt z ubraniem. W tym przypadku, to nie może być tylko bolesne – istnieje również ryzyko złamań. Jak na odcinku od przekłucia, to wszystko zależy od rodzaju skóry, jej elastyczności i swojej genetycznej predyspozycji do niej.

Nie specjalisty najprawdopodobniej nie będzie w stanie przewidzieć, jak się zachowywać w swoim ozdobione kolczykiem w pępku. Kto utrzymać nakłucie tak, że ubrania były najbardziej wolny i na skórze brzucha są stosowane płyny nawilżające, aby poprawić elastyczność. Przeprowadza się również na bardziej dokładną opiekę serwisu przekłuwania. Jednak w każdym przypadku, w późniejszych etapach ciąży trzeba jeszcze usunąć ozdoba z pępka i otwór wstawić linię, jak wspomniano wyżej, pręt teflonowej lub jedwabną nić.

Nie zniechęcaj się, jeśli w czasie ciąży rozstępów powstałych w miejscu przekłucia. Jest to drobiazg w porównaniu z tym, co wkrótce przeniesie Cię do rąk jej dziecka! I po porodzie, zawsze możesz zwrócić się do nowoczesnego szpitala, gdzie z pomocą laserowy szybko pozbyć nękanie defekt kosmetyczny. Ta procedura powoduje dość często, i to jest całkowicie bezpieczne.

Najbardziej zagrożone utratą pierwotnej formy po porodzie ozdobione przekłutych pępka kobiet, które sprawiają, przebicie, natomiast w procesie planowania ciąży. Jest to oczywiście zły krok, ponieważ dodatni wynik testu będzie neguje efekt przebicia. Nie nawija mieć czasu, aby uzdrawiać, i będzie w każdym przypadku trzeba zdjąć biżuterię i zarastają dziury. Nawet dla tych kobiet, które zrobił przebicie przez rok przed zajściem w ciążę, istnieje możliwość, że urządzone piercing pępek może stracić swoje pierwotne piękno. Po takim okresie często nie wystarcza do ostatecznego formowania kanału i jest w stanie odkształcić wkrótce.

Nie możemy powiedzieć, że ciąża jest bezpośrednim przeciwwskazaniem do przebijania, ponieważ sama w sobie nie jest szkodliwy dla nienarodzonego dziecka. Należy jednak rozważyć wszystkie boki takiej decyzji. Oprócz ryzyka złapania poważne wirusa (HIV-AIDS lub zapalenie wątroby), jeśli nie uda salon zdecydować się procedury, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę, że przebicie sama u kobiet „ciekawej pozycji” leczy dłużej, mimo starannej pielęgnacji niego, często niepokojące i powodując ból. Wynika to z faktu, że system odpornościowy w ciąży zmniejsza ich funkcję ochronną i ryzyko zapalenia wzrasta rany. Dlatego też, z kolczykami lepiej jeszcze poczekać.

Podsumowując, chciałbym podkreślić, w jakich przypadkach jest przeciwwskazane pępka piercing. Odnosi się to przede wszystkim do osób o wysokiej temperaturze ciała, ponieważ fakt ten jest często wskaźnikiem procesu zapalnego w organizmie, a zatem niezgodny z możliwością wykonywania procedury przekłuwania. To samo odnosi się do ludzi w stanie zimnym, zaostrzenie przewlekłych chorób i innych dolegliwości o nieznanej naturze.

Salony przebijające i innych miejsc tego typu, gdzie pracownicy cenią sobie reputację i przestrzegania prawa, będą odrzucane nieletni w świadczeniu usług dla piercing, jeśli wracają bez pisemnej zgody na taką procedurę od rodzica lub opiekuna prawnego. Jest to bardzo ważny punkt, często wskazuje poziom specjalistów pracujących w salonach i wykonujących pępka piercing i innych części ciała. Jeśli przyjąć, że każdy bez względu na wiek, warto pomyśleć o tym, kto ufasz zdrowia.

Piercing jest dziś bardzo modne. Można zrobić to prawie wszystko, z wyjątkiem osób o bardzo płaski brzuch. Proces ten jest szybki i prawie bezbolesny. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, patrz na zdjęciach i wideo, który towarzyszy ten artykuł, to wygląda jak przekłuwanie pępka. Prezentowane w naszych materiałach pomogą Ci zrobić i że dekoracja na brzuchu – to jest bardzo piękne, a pępek Piercing – to nie jest przerażające, a nie tak bolesne, jak się wydaje. Ważne jest tylko, aby właściwie dbać o miejscu wkłucia i stosować się do wszystkich zaleceń w procesie dopóki nie leczy. Następnie, wraz z nadejściem lata, będzie można się pochwalić pięknym brzuchu i stylową dekoracją w nim.

load...