Przedwczesne odklejenie łożyska we wczesnej ciąży

Oderwanie się od łożyska we wczesnym okresie ciąży, a także na później – to jest po prostu wcieleniem koszmar dla każdej kobiety w ciąży. I mają rację – ponieważ zjawisko to wiąże się z bardzo negatywny wpływ na stan płodu i, niestety, często jest to śmierć. Można tego uniknąć i że należy to zrobić?

load...

Zacznij od początku – co to łożysko? Zazwyczaj w ciąży mają bardzo mgliste pojęcie o tym – pewien rodzaj władzy nad którą dostaje tlenu i substancji odżywczych do dziecka. Jednak, jeśli spojrzeć bardziej szczegółowo, możemy mówić o łożysku następujący: sama nazwa otrzymał władzę od łacińskiego słowa, które jest tłumaczone z placka. I rzeczywiście – najwięcej w swojej formie łożysko przypomina ciasto, które składa się z dużej liczby plasterki.

Po jednej stronie łożyska jest mocno przytwierdzona do ściany macicy, ale z drugiej strony posiada przewód iz którego jest podłączony do dziecka. Nawiasem mówiąc, bardzo często kobiety mówią „ostatni”, co oznacza, że ​​jest to łożysko. Jednak ostatni – to nie tylko łożysko, ale pępowina i błony płodowe.

Łożysko zaczyna tworzyć od czasu wprowadzenia komórki jajowej w błonie śluzowej, ale to zaczyna być w pełni funkcjonować dopiero od początku szesnastego tygodnia ciąży. Łożysko ma wystarczająco dużą średnicę, – w chwili urodzenia dwudziestu centymetrów średnicy i waży około 600 gramów.

Na łożysku przypisany jest dostatecznie dużą ilość bardzo ważnych funkcji:

 • Funkcja odżywcza. O funkcja ta jest znana niemal wszystkim – ze względu na łożysko dziecko otrzymuje od ciała matki wszystkich składników odżywczych i pierwiastków.
 • Funkcja wydalniczy. Ciało dziecka, podobnie jak w innych, zajmuje dużą liczbę różnorodnych procesów metabolicznych. W wyniku tych wszystkich procesów metabolicznych, wystarczająco dużej ilości produktów odpadowych. I te produkty mają opuścić ciało dziecka, inaczej zatrucie nieuniknione. I jest odpowiedzialny za przydział produktów metabolicznych przyszłego dziecka jest łożysko.
 • Funkcja oddechowa. Tlen jest niezbędny dla życia dziecka. I że łożysko jest odpowiedzialna za dostarczanie tlenu do płodu. W rezultacie dyfuzja tlenu z krwi matki wchodzi krwi dziecka.
 • Hormonalna funkcja. Dla prawidłowej ciąży potrzebuje równowagi różnych hormonów – i do produkcji wielu z nich jest odpowiedzialny w pierwszym rzędzie przez łożysko – laktogen łożyskowy, progesteron, ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej, i inni.
 • Funkcja ochronna. Fruit of the dziecko jest bardzo wrażliwe, więc to po prostu normalny rozwój niezwykle niezawodnej ochrony. Łożysko jest właśnie konieczne niezawodny bariera chroni przed infekcjami płodu i substancji toksycznych, które są prawie zawsze znajdują się w organizmie matki. Ponadto, łożysko chroni dziecko przed tymi przeciwciałami, które są produkowane przez organizm matki w odpowiedzi na rozwój płodu.

Jednak, niestety, łożysko nie może chronić dziecko od wszelkich szkodliwych substancji – wielu patogenów i toksyn przechodzą przez bariery ochronne. Dlatego przyszła mama musi być bardzo ostrożny i dokładny, unikając penetrację własnego, a więc w trucizny ciała dziecka i infekcje.

load...

Mazolysis

Tak więc dochodzimy do najważniejszych kwestii troski niemal każdy przyszłej matki – przedwczesne odklejenie łożyska. I wielu z nich boją się przedwczesne odklejenie łożyska są już w ostatnim stadium ciąży. Jednak oddzielenie łożyska we wczesnym okresie ciąży występuje też dość często.

Jednak nie zawsze każdy oddział łożysko powoduje przerwania ciąży. W takim przypadku, jeżeli obszar oddział jest stosunkowo niska, często lekarze nie można zapisać ciąży. Pierwszą rzeczą jest, aby pamiętać kobietę – to groźba przedwczesne odklejenie łożyska w małej ciąży przynajmniej wyższym niż w ostatnich miesiącach.

Przy niskiej ciąży kobieta powinna alarm w przypadku, gdy zauważyła następujące objawy:

 • Ból w dolnej części brzucha lub w okolicy lędźwiowej.
 • Ciężkie osłabienie lub ból głowy, obniżone ciśnienie krwi.
 • Pojawienie się absolutorium krwi. I uwaga – mogą być drobne sukrovichnymi i obfite szkarłat.

Widząc w powyższych objawów, kobieta powinna leżeć jak najszybciej i natychmiast wezwać karetkę. Oczywiście, większość kobiet w ciąży są bardzo boi się denerwuję, płacz, czasem próbują dostać się do swojego lekarza – ginekologa.

Jednak wszystkie te działania tylko pogorszyć sytuację, ponieważ wywołuje jeszcze większą przedwczesne odklejenie łożyska. Więc spróbuj najpierw się uspokoić. Jak pokazuje praktyka, lekarze udało się zaoszczędzić nawet do 70% tych ciąż. Kobiety muszą być hospitalizowany w dziale ginekologii, gdzie lekarze natychmiast rozpocząć oszczędzanie ciąży terapii.

W takim przypadku następuje oderwanie w późniejszym etapie ciąży, w przypadku wyrażenia ciąży pozwala dziecku przetrwać poza organizmem matki, lekarze podjąć decyzję o gospodarstwa dostawę alarmowego. W przypadku łożyska obszarze oderwanie nie jest bardzo duży, a więc nie jest ciężkie krwawienia, lekarz przebija przeponę płodu. Ta czynność spowoduje zatrzymanie krwawienia i pozwalają na pracę w sposób naturalny.

W tej samej sprawie, jeśli krwawienie jest rozległe, dostawa ma być jak najszybciej – tak zrobił cesarskie cięcie alarmowego. Ale nawet w tym przypadku przyszła mama nie ma powodu do paniki – w prawie wszystkich przypadkach, lekarze udało się zapobiec tragedii i uratować życie i zdrowie matki i dziecka.

Starzenie się łożysko

Innym problemem, który od czasu do czasu wystąpienia kilku przyszłych matek – jest przedwczesne starzenie się łożysko. A mówiąc o łożysko, niemożliwe jest, aby nie wspominając. Co to jest ten fenomen – przedwczesne starzenie się łożyska?

Jak wspomniano powyżej, pełna formacja łożysko kończy czwarty miesiąc. W miarę jak dziecko rośnie i zwiększa rozmiar łożyska – jego pełna dojrzałość przychodzi około miesiąc przed narodzinami. Cały proces starzenia towarzyszy zmniejszenie powierzchni łożyska i wygląd osadów soli.

W przypadku 2 dojrzałość przychodzi ciąży wcześniej niż 32 tygodni lub 3 dojrzałości – przed 36 tygodniem ciąży. W prawie wszystkich przypadkach, gdy nie jest przedwczesne starzenie się łożyska, trwa prawie żadnych objawów. Jeśli stało się to we wczesnych etapach ciąży mogą zanikać lub rozwój płodu różnych nałogów. W tej samej sprawie, jeżeli nastąpiło to w późniejszym okresie ciąży, zwykle rozwija e niedotlenienie płodu, ze wszystkimi tego konsekwencjami.

Istnieje wiele przyczyn, które mogą wywołać przedwczesne starzenie się łożyska. Najczęstszym:

 • Poprzednie ciąże i trudna praca, co spowodowało zakłócenia w normalnej struktury ściany macicy.
 • Różne choroby endokrynologiczne.
 • Rh – ciąża konflikt.

W takim przypadku, jeśli przyszła mama regularnie uczęszcza do lekarza – ginekologa, nie może bać przedwczesnego starzenia się łożyska, jak lekarz w czasie, aby zobaczyć początek problemu, a następnie podjąć wszelkie niezbędne środki. Pamiętaj, że lekarz – ginekolog, aby stać się punktem odniesienia w czasie oczekiwania na dziecko.

load...