Przedszkole jest dziecko

Wreszcie wzrosła malucha i zdecydowali się stanąć w kolejce do przedszkola. Zazwyczaj rodzice zaczynają bić poważne zaniepokojenie, gdy dziecko już zaczyna iść do przedszkola. To oczywiste. Dziecko przychodzi na świat, a kontakty społeczne i Wspólnoty z zamkniętym świecie rodziny. Obraz życia dziecka zmienia się i prowadzi przede wszystkim do niewielkich zaburzeń w sferze emocjonalnej. Dla okresu adaptacyjnego, charakteryzuje ospałość, niepokój, napięcia emocjonalnego. Stres wpływa na apetyt, zdrowie dziecka i uśpienia. Zgodnie ze zmianami w sytuacji zmienia swoją działalność, nie jest zainteresowany w zabawkach, poziom aktywności głosowej spada. Ogólny stan depresji ze względu na fakt, że dziecko dostanie się do środowiska rówieśników i ryzyko bycia obcym wirusowe flory, które mogą prowadzić do choroby dziecka. Jest możliwe, że z lekkim stopniem adaptacji dziecka w murach przedszkola wszystkie objawy szybko ustępują. I dziecko zaczyna się szczęśliwie i spokojnie uczęszczać do przedszkola.

load...

Rodzice są zawsze zaniepokojeni jakim wieku najlepiej jest wysłać swoje dzieci do przedszkola. Prosta odpowiedź na to nie może być, bo to wszystko zależy od indywidualnych cech dziecka, od jego wychowania w rodzinie i od stopnia opanowania umiejętności samoobsługowych.

Nie ma wątpliwości, że dziecko trzyletnie, gotowe do przedszkola, lepiej rozwinięte go, czuje potrzebę komunikacji dzieci, a już opanował umiejętności samoobsługowych. Kiedy dziecko 1,5-2 lat nie dość mają wszystkie powyższe cechy. Maluch na trzy lata mniej przystosowanych do rozłąki z matką, był bielszy niż wrażliwe i słabe, a to oznacza, że ​​w tym wieku jest wciągająca ciężej i dłużej, a nawet towarzyszy chorobie. Dojrzewanie wszystkich procesów psychicznych i intensywnego rozwoju fizycznego występuje w tym okresie. W okresie formacji, są bardziej podatne na wahania psychicznych, a czasem nawet załamania nerwowego. Zmieniające się warunki środowiskowe oraz konieczność opracowania nowych form zachowania wymaganych przez dziecko największą wysiłku, a im starsze dziecko, tym lepiej poradzi sobie z nimi. Wiele zależy od tego w jaki sposób i ile dziecko jest przygotowane na przejście do przedszkola, i zależy w okresie adaptacyjnym.

load...