Przedawkowanie witaminy: mit czy rzeczywistość?

Zawartość

Witam, Elena. W sporcie sklepy odżywiania sprzedaży kompleksów witaminowych produkowane w USA, gdzie dawki witaminy są dla 5000-6000% wartości dziennej. To może być zrobione, ale to lepiej nie spróbować?

load...

Otvechaya na twoje pytanie, chciałbym zauważyć, że nie jestem lekarzem, oraz reagować konsultacje z kilkoma specjalistami. Jak zwykle, miałem zupełnie inne zdanie. I jeden algorytm działa w celu ustalenia, czy osobiście martwić zakupem witamin sportowych, czy raczej „Complivit” lub nawet „na żywo” w witaminy owoce i warzywa.

Osobiście przyjmuję „Aevitum” oraz kompleks jodu przez cały rok, a wszystko inne – na zeznaniach. Okresowo uzyskać „zielone światło” do przyjmowania witamin sportowych, nigdy, z overdozami. My „okresowo” zazwyczaj zbiega się ze wzrostem treningu wytrzymałościowego. Homegrown eksperymenty w duchu „jeść to i tamto, ponieważ kanał X sportowiec zostały ogłoszone witaminy dla sportowców,” Ja nie akceptują. Nie z powodu jakiejś szczególnej wiedzy, ale po prostu ze względu na zrozumienie faktu, że osoba, o ile mi wiadomo obecnie przepisując witaminy i suplementy nie wystarczy. Przypuszczenie na zasadzie „mam zły nastrój, a ciągłe zmęczenie, myśli witaminy D nie wystarczy:” Ja nie chcę. Jednak nastrój i subiektywne odczucia wpływają na milion czynników.

[Powrót do spisu treści]

Czy muszę zdrowia witamin i minerałów: ostrożne widok

Aby rozpocząć, należy jeszcze iść na wizytę u terapeuty i testów, które będą się tam zarejestrować. Dyskusja o tym, że ktoś gdzieś sprzedaje witaminy vysokodozirovannye ma praktyczny sens tylko wtedy, gdy masz zamiar je kupić, a tam, prawda?

load...

Osobiście przepisać oprócz KLA i OAM badania na substancjach nieorganicznych, witamin i analizy. Ja również wypożyczyć T3, T4 i TSH, a od nich zależy jodu dawkowanie. Ale to z powodu moich problemów zdrowotnych. Tak, diety doświadczenie w młodości powiedział i T3 i T4 na mnie po serii „mount odchudzania” były niskie, a TSH – jest zawyżona.

W procesie wprowadzenia konieczne jest poinformowanie jak ćwiczenia i jedzenie też. Jeśli terapeuta jest trudne (w przypadku poważnego treningu lub sporcie zawodowym może być przypadek), użytkownik zostanie skierowany do dietetyka lub endokrynologa, który przepisze kompleks witamin i minerałów.

W moim przypadku, często trzeba podjąć pewne witamin – B6 i B12, D3. Powiedzmy, że nie jest moim celem jest zawsze pić witaminy sportowe, a jako dziecko byłem uczulony, więc wybrać ostrożne podejście.

W dużych miastach na badanie krwi zajmuje nie więcej niż 3500 rubli każdy kwartał, myślę, że lepiej sobie na to pozwolić, niż pudełko ekstra „OptiChto tam.”

[Powrót do spisu treści]

Opinia radykalna

Spotkał się ze mną i ekspertów którzy wierzą, że kompleksy witaminowe i mineralne – placebo. W razie potrzeby, badanie można znaleźć na niekompatybilność niektórych witamin i dowodów, które łącznie nie mogą być strawione. Ponieważ konsument VMC z dużą ilością „wszystko, czego potrzebujesz w jednej pigułce” bardzo niewielkie szanse na sukces i promocji zdrowia.

Eksperci uważają, że latem i jesienią, kiedy występuje w diecie notorycznie 5-6 porcji owoców i warzyw, dodatkowe witaminy nie są konieczne. Dla omega-trzy, oni powinni jeść Olej z nasion lnu jako pokarm dla witaminy D – ryby i inne-inne.

Nie jest także wersja z tak zwanych „na żywo” witamin. Widziany, prawdopodobnie marki Alive! Mają witaminy, „Owoce i warzywa”, a także liczne zielone poroshochki z witaminami być dodane do białka wstrząsnąć lub posiłek. Uważa się, że „ekologiczne” jest wchłaniany lepiej, choć okresowo spróbować podważyć za pomocą badań, a okazuje się, że jest lepiej wchłaniane, ale szyte na miarę witamin.

Podczas rodniki ZOZha napisać, że „Alive” nie pomaga. We wszelkich witamin w tabletkach, podobno, nie ma powodu, aby białko, które jest obecne w naturalnych witamin. Bo każdy, kto bierze syntetyki są zagrożone śmiercią zbyt wcześnie. Pozornie, okazało niektórych naukowców z Danii, artykuł na żądanie można znaleźć w dobrym połowie wegańskich profili w VC. Jednak PubMed, jakoś nie znaleźliśmy badanie dowodzi, że wszyscy jesteśmy umrzeć zbyt wcześnie z powodu „Aevitum” i innych syntetycznych przeciwutleniaczy. Może nie szukał, czy to prawda, będę wdzięczny za link.

Rosyjska Akademia Nauk Medycznych w czasie opublikował oświadczenie, że „witaminy syntetyczne są identyczne z naturalnymi, w jego składzie.”

Mniej więcej tej samej społeczności i dystrybuuje informację o toksyczności witaminy wśród zwykłych HLS-amatorów mają tendencję do kilku dodatków do serii. Gwoli uczciwości w sporcie threpsology nie zaleca podjęcie dodatkowych witamin, gdy obecne w diecie kompleks witamin i minerałów, ani skomplikowane, na przykład, aby wzmocnić układ odpornościowy lub diety w witaminy. Zwykle jest napisane o fanów jakiekolwiek ekstrakty z jagody goji i acai. Oni po prostu nie radzę pić razem z VMC.

[Powrót do spisu treści]

Z punktu widzenia tych, którzy wybierają witamin sportowych dużymi dawkami

Właściwie wszystko jest bardzo proste. Udowodnione, rośnie zapotrzebowanie na B6, B12, A, E, C i zwiększenie aktywności fizycznej.

Hiperwitaminozy w rzeczywistości jest tylko w odniesieniu do witaminy rozpuszczalne w tłuszczach – A, D, E i K, a następnie się ją do konwencjonalnego VMC z kapsuły, jest konieczne, aby mocno współpracować systematycznie przekroczenie dobowej dawki 100-200 razy. Mogą gromadzić się w organizmie i są toksyczne, jeśli przedawkował systematyczne.

Witaminy rozpuszczalne w wodzie, swobodnie wydalane z moczem. Ponieważ większość źródeł naukowych odmówić im zdolności do niszczenia swoje ciało od wewnątrz.

Rzeczywiście, wiele kompleksów sportowych witaminy zawierać większe dawki witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Ci, którzy nie boją się o tym fakcie, zwykle odnoszą się do faktu, że nadal nie ma kompletnie pigułka nie jest wchłaniany.

Ale spierać o teoretycznej asymilacji 200%, na przykład, witamina E nie ma żadnego znaczenia. W praktyce wybór jest lepiej powierzyć suplementy specjalistyczne, jeżeli istnieje uzasadnione przypuszczenie, że osoby pracujące na własny wybór osób dostanie przedawkowania. Debata na ten temat w Internecie, w moim osobistym zdaniem, mają charakter czysto spekulacyjny.

Tak więc, jeśli naprawdę zależy na tej sprawie, to lepiej, aby zbadać stan ich własnego zdrowia, a nie tracić czasu na naukę hipotez naukowych dotyczących witamin.

Elena Selivanova

load...