Przebarwienia na twarzy: przyczyny i rodzaje plam

Zawartość:

Małe piegi na twarzy wyglądają słodkie i piękne. Często kobiety nie płacą im wiele uwagi. Dlaczego z nimi walczyć, jeśli subtelne brązowe kropki mogą być ukryte pod warstwą fundamencie. Ale do jesieni, kiedy słońce nie jest tak aktywny wpływ na skórę, znikną same. Takie zaniedbanie może doprowadzić do tego, w końcu Naughty Little plamki znacznie zwiększyć, ciemnieją i pokryć całą twarz.

load...

Dlaczego mam plamy

W rzeczywistości, tylko doświadczeni dermatolodzy mogą ustalić, dlaczego wystąpił błąd w organizmie, dzięki czemu nie było podobne defekty na skórze dziewczynki. To może być dziedziczna, aktywność słoneczna, niewydolność hormonalna, problemy żołądkowe. I tylko identyfikować i rozwiązywać problemy, można przystąpić do zwalczania plam pigmentacyjnych.

  • Beri-beri

Brak pewnych witamin w korpusie (A, C, PP) może prowadzić do zwiększonego wytwarzania melaniny. W lecie można jeść jak najwięcej świeżych owoców, warzyw i owoców. Zima witamin napój (kwas askorbinowy, olej z wątroby dorsza). Naturalnie, leczenie musi być zatwierdzony przez lekarza. Staraj się nie jeść, że nie ma żadnego użytecznych pierwiastków śladowych.

  • Spalić

W tym przypadku, plamy starcze – wynikiem reakcji obronnej organizmu do narażenia na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Nawiasem mówiąc, po oparzenie na skórze może pozostawać i białe znaki, które pojawiają się tylko za pomocą lasera. Więc spróbuj prawidłowo opaleniznę. W pierwszych dniach na plaży nie wydać więcej niż godzinę. Powinien on być pod specjalnym parasolem lub namiocie. Od dwunastu do czterech złożyć obowiązkową przerwę, nawet jeśli twoje ciało ma odcień czekolady.

load...
  • Ciąża

Brązowe plamy pojawiające się na twarzy kobiety w ciąży, po urodzeniu dziecka są zazwyczaj przechowywane. Jeśli brązowe kropki pozostają, z którego będzie można pozbyć się tradycyjnymi metodami. Najprostszym sposobem – maska ​​ogórek podawany z alkoholem. Codziennie przetrzeć skórę z tej mieszaniny aż do uzyskania pożądanego rezultatu.

  • Choroba

Przed uciekania się do pomocy kosmetologa celu rozjaśnienia skóry, przejść przez pełne rozpatrzenie przez endokrynologa, gastroenterologa, dermatologa i ginekologa. Fakt, że mogą pojawić się ciemne plamy na skutek poważnych chorób przewlekłych. Możesz być także zakłócone nadnercza, gonady, wątroby i dróg żółciowych. Prawie zawsze, procesy zachodzące w naszym ciele, wpływa na stan skóry.

  • Kosmetyki i kremy o działaniu wybielającym

Uwaga niespełniających kosmetyków nie jest przyczyną problemu. Jedynie w tym przypadku katalizatora. Więc nie skąpić na zdrowie. Kupuj tylko te produkty, które są sprzedawane legalnie w sklepach. Przejścia i rynki lepiej nie nabyć.

Co do specjalistycznego makijażu, możliwe jest, że spowodował rozjaśniający krem, a następnie udał się na zewnątrz. Aby uniknąć takich problemów, należy zawsze zapoznać się z adnotacji na leki. I wybielania skóry tylko wtedy, gdy nie ma praktycznie żadnego opalania. światła ultrafioletowego i ciepła może powodować komplikacje. Eksperci zalecają, aby uciekać się do takich procedur od początku października do marca.

W celu pozbycia się plam starczych, odnoszą się tylko do profesjonalistów. Nie należy używać kremów i maści, bez uprzedniej konsultacji z dermatologiem. Nawet niewielki błąd może spowodować przebarwienie lub całkowite odbarwienie skóry.

Rodzaje pigmentacji

Melasma i ostuda

Z melasma lub ostuda często spotykają dziewczynę w organizmie, które rozpoczęło się poważne zmiany hormonalne. Przebarwienia na twarzy (szczególnie czoło, podbródek, policzki i usta over) występuje podczas ciąży, menopauzy. Ważną rolę odgrywa także predyspozycje genetyczne.

Plamy starcze

Kochanek czekolady Słońce coraz częściej do czynienia z problemem przebarwień. Fakt, że za każdym razem, gdy promienie ultrafioletowe wpływ na skórę, ilość melaniny w nim rośnie. Powoli dociera do górnych warstw naskórka, dlatego na twarzy pojawiają się nieestetyczne plamy. Dlatego też, jeśli nie chcesz, aby starzeć się sucha, matowa i problematycznej skóry, zaczynają stosować specjalne kremy teraz. Nawiasem mówiąc, znaki takie trudno jest pozbyć się nie tylko samodzielnie, ale także w specjalistycznych klinikach.

Znamiona

Znamiona pojawiają się zwykle na twarzy i ciała przy urodzeniu. Należy pamiętać, że nawet jeśli są starsze, nie zmieniają koloru, kształtu, wielkości. Jeżeli znamię nagle zaczynają się deformować, przyciemnić lub zwiększyć, pilnie skontaktować się ze specjalistą. Konwencjonalne kosmetyki wybielające w tym przypadku nie pomaga.

Nietypowe moli

Takie wady na twarzy pojawiają się w okresie dojrzewania lub dorosłości. W odróżnieniu od piegi, nie przechodzą i nie rozjaśnić jesienią lub zimą. Nietypowe mole – to początkowy etap czerniaka skóry. Dlatego też, co najmniej dwa razy w roku odwiedzić onkologa.

Bielactwo

Białe plamy na twarzy są ze względu na fakt, że melanocyty w niektórych obszarach skóry przestaje produkować melaninę. Naukowcy uważają, że przyczyną choroby polega na zaburzeń układu odpornościowego. Nawiasem mówiąc, bielactwo odziedziczyła również.

Piegi

Piegi – kolejny dar, który odziedziczyła po rodzicach. Dzieje się tak ze względu na fakt, że melanocyty komórki wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych zaczynają odgrywać ciemnego pigmentu w większym stopniu, niż zwykle. Pozbyć się tych plam jest niemożliwe, ale aby zapobiec ich wystąpieniu – łatwo. To wystarczy, by stosować kremy z filtrem UV, a także, aby ukryć swoją twarz przed słońcem.

Apelujemy do eksperta

Jego twarz pojawiła się ciemne plamy? Wydawałoby się, w czym tkwi problem? To wystarczy, aby wyjść i kupić kosmetyki z mocą pioruna, aby pozbyć się brunatnych plam na skórze. Ale jeśli nie chcesz zranić jeszcze ustalić przyczynę przebarwień na początku. I nie wyglądają o radę dziewczyny, pomóc własnej intuicji lub farmaceutę.

Będziesz w każdym przypadku trzeba odwiedzić dermatologa. Mimo wszystko, jeśli takie wady pojawiły się na twarzy z powodu chorób somatycznych, usuwanie piegów kremów i maści nie tylko nie prowadzi do pozytywnych wyników, ale również powodować poważne powikłania.

Jak pozbyć się plam starczych

Obecnie istnieje wiele metod, których można użyć, aby pozbyć się brązowych kropek na skórze. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, wskazania i przeciwwskazania. Tak więc, na przykład, aby pozbyć się światła, ledwie widocznych plam starczych, wystarczy dokonać powierzchowny peeling chemiczny lub specjalną maszynę do rozdrabniania.

Można również używać kremów aptecznych. Nie należy jednak zapominać podczas procedury wybielania jest rozpylany działki traktowane serum i emulsje, które spowalniają proces wytwarzania melaniny. Pozytywne rezultaty można osiągnąć po dwóch lub trzech miesięcy.

Nawiasem mówiąc, istnieją przypadki, gdy takie kosmetyki powodować alergie, oparzenia, podrażnienia. W związku z tym wstępne badania zaleca produkty rozjaśniania na małej powierzchni skóry. Ale nawet gdyby przyszedł do ciebie od dłuższego czasu go stosować nie można. Maksimum – dwa miesiące, potem trzeba zrobić przerwę w połowie roku. W przeciwnym wypadku, skóra staje się sucha i wiotka.

Jeśli problem jest bardziej poważny, nawet mikrodermabrazji nie pomaga. Nie będzie musiał uciekać się za pomocą lasera lub skoncentrowanego TCA. Jedyną wadą takich procedur – trzeba zostać w domu przez co najmniej tydzień. Jest mało prawdopodobne, że będziesz chciał nastraszyć kolegów, krewnych i przechodniów czerwona twarz, a jeśli masz poważne oparzenia.

Uwaga: Jeśli wady skórki pojawiły się w trakcie ciąży po zażyciu środków antykoncepcyjnych, podczas zaostrzenia jakiejkolwiek choroby, wybielić twarz nie jest konieczne. Z biegiem czasu te problemy znikną same. Po zaprzestaniu przyjmowania leku, urodzić dziecko, Zdasz przebieg leczenia (a więc lista jest długa), plamy stopniowo rozjaśniać.

Przeciwwskazania: kto nie może usunąć przebarwienia

W każdym salonie można odmówić przeprowadzenia procesu bielenia, jeśli masz poważne problemy ze skórą, miałeś cukrzyca, stosowania leku podczas leczenia glikokortykosteroidów hormonów. Nie zaleca się również do odwiedzenia biura kosmetolog w pozycji dziewcząt i matek karmiących.

Jak uniknąć nawrotu

Jesteś w końcu znaleźć przyczyny plam starczych, wędliny, rozjaśnić skórę? Nie relaks! Ten problem może wrócić w każdej chwili. Konieczne jest zatem, aby podjąć wszelkie środki ostrożności, aby zapobiec jej.

  • Wybierz specjalne kosmetyki

Więc najpierw trzeba całkowicie zaktualizować swój makijaż. Użyj odcieni bazowych, kremy i podobne wyroby, z których SPF co najmniej 15. W sezonie letnim liczba ta byłaby znacznie wyższa. Jeśli umieścisz na swojej twarzy emulsji ochronnej, upewnij się, że jest on odpowiedni do rodzaju skóry.

Ale stosowanie specjalnych kosmetyków powinny być poprawne. Krem, na przykład, może być równomiernie nakładany na skórę jest całkowicie pokryta. Robi makijaż w tym przypadku, dwadzieścia minut przed wyjściem na zewnątrz. Uwaga – w najgorętszym momencie płci należy smarować twarz co dwa lub trzy godziny. Wcześniej nie zapomnij zmyć resztki starego make-APA za pomocą wilgotnej ściereczki.

  • Używanie środków ludowej

Każdego ranka, przetrzyj twarz z sokiem z cytryny i pietruszka (poprzednio zawsze upewnić się, że nie masz alergię na nich). Raz w tygodniu, umyć się z kwaśnego mleka lub zrobić maskę kremu. Można również użyć nadtlenek wodoru – ma doskonałe właściwości wybielające. Wystarczy upewnić się, że płyn nie wpływać na brwi lub mogą zakupić odcień czerwonawy.

  • Należy unikać długotrwałego narażenia na promieniowanie ultrafioletowe

Jasnoskórych i piegowata dermatologów girls nie zalecamy długiego przebywania na otwartym słońcu, nawet jeśli używać specjalnych kremów ochronnych. To samo odnosi się do opalania – garbowanie zbyt często, nie mogą być całkowicie zdrowy i płci pięknej.

  • Nie rób zabiegi kosmetyczne

Peeling, leczenie laserowe i inne zabiegi rozjaśniania odmłodzenie i eliminacji wad – wszystko zaleca się zrobić w pewnej porze roku. To powinno ostrzegać w salonie kosmetycznym z wyprzedzeniem. Jeśli kapitan mówi, że żadne konsekwencje nie będą odnosić się do innej instytucji.

Jeśli zaczniesz obserwować wszelkie środki ostrożności, ryzyko, aby uzyskać pigmentowe plamy na twarzy będą ograniczone do minimum. Nie odpocząć zarówno zimą jak i latem! Dużo łatwiej jest zapobiegać niż radzić sobie z nieprzyjemnymi konsekwencjami.

load...