Pryszcze na ramionach: diagnostyka i leczenie

Zawartość:

Wiele płci cierpią z powodu trądziku i wyprysków. Ktoś wysypka występuje w miejscu niedostępnym dla wścibskich oczu ziemię i szybko mija, wystarczy użyć dowolnego produktu kosmetycznego. Ktoś nawet mniej szczęścia i podobne formacje pokrycie całego ciała: klatki piersiowej, pleców, ramion, rąk. Plus, trądzik nie może trwać przez kilka miesięcy.

load...

Dlaczego tak się dzieje? Obecnie istnieje wiele przyczyn pojawienia się wysypki na ciele. To, na przykład, może mieć negatywny wpływ na środowisko, metabolizm w organizmie, nieodpowiednia dieta, brak ruchu, poważną chorobę. Ale wszystko po kolei.

Przyczyny trądziku na plecach

Wszystkie te przyczyny, z powodu których nie ma miejsca na ramiona, plecy, może być podzielona na 2 typów: zewnętrznego i wewnętrznego. W pierwszym przypadku, to środowisko wywołuje wysypki. W drugim problemem jest głębsza, niż się wydaje na pierwszy rzut oka. To z powodu zaburzeń w organizmie. Faktem jest, że wszelkie zmiany, które zachodzą w nas, nie pozostają niezauważone. Nasz organizm wysyła sygnał, że coś jest nie tak. Więc przede wszystkim powinien zostać poddany pełnemu badaniu lekarskiemu, a nie do samoleczenia.

 • Problemy z przewodu pokarmowego

Czy jesz zbyt dużo tłustych, smażone, pikantne jedzenie, a twój żołądek po prostu nie mają czasu, aby poradzić sobie z takim obciążeniem. Zapalenie żołądka, wrzody i inne choroby są ze szkodą dla skóry. Staraj się jeść jak najmniej z tych potraw, preferując Kaszy, sałatki, nabiał.

load...
 • Hormony i układu hormonalnego

Krosty i trądzik może być również spowodowane przez niektórych zaburzeń układu hormonalnego. Konieczne jest, aby spojrzeć na jakim wieku zaczęły się problemy. Na przykład, w okresie dojrzewania, ludzki organizm produkuje hormony, które zwiększają wydzielanie sebum, które po prostu zachęca do zablokowania gruczołów łojowych. Ale jak tylko ktoś włącza 20-25, poziom testosteronu powinna wrócić do normy. Jeśli nie – należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

 • Choroby kobiece

Może być również problemy ginekologiczne, jakie napotyka jedynie płci pięknej. Wysypka jest stan zapalny, z układu moczowo-płciowego problemów systemowych. Ponadto, trądzik może być spowodowane przez przerwanie ciąży w czasie ciąży.

 • Beri-beri

Wysypka może być również spowodowane niedoborem witamin, dlatego warto przemyśleć swoją dietę. Każdego dnia, jeść 1 jabłko, banan lub pomarańcza. Można też wypić przebieg drożdży i kwasu askorbinowego piwnych. Ale znowu, tylko po konsultacji z lekarzem.

 • Alergia

Innym powodem może być uczulony na ubrania, pościel (koce, pościel) lub kosmetyki. W takich przypadkach, na plecach lub ramionach pojawiają się małe czerwone plamki, takie jak pokrzywka. Skóra w tym samym czasie mocno zarysowany. Spróbuj raz, aby zmienić żel pod prysznic, kupić ubrania wykonane z naturalnych materiałów. Nawiasem mówiąc, stosowanie innych detergentów.

Nie noś syntetyki lub trądziku nigdy nie pozbyć. Fakt, że tkanina nie absorbuje wilgoć i nie są oddychające. W rezultacie, potu i bakterie skórne mnożą. W gorącym sezonie dać pierwszeństwo lżejszych rzeczy. Obcisłe bluzki może wywierać nacisku na skórę lub pocierać ją.

 • Załamanie nerwowe

Jak mówią, wszystkie choroby nerwów. Wykwity na plecach może pojawić się z powodu napięcia nerwowego, zaburzeń psychicznych lub stresu. Pamiętaj, że możesz być spowodowane czymś o wiele doświadczył dzień wcześniej. Jeśli powodem jest to, że wybuch nastąpi szybko.

 • Promienie bezpośrednie

Trądzik może pojawić się z powodu długiej ekspozycji na słońce, ponieważ UV przyspiesza pracę gruczołów łojowych. Dlatego też jest ważne, aby stosować krem ​​ochronny, nawet jeśli na ulicy nie więcej niż dziesięć minut. Niestety, wiele kobiet zapomina o tej reguły.

 • Nadmierna czystość

Jeśli nieustannie oczyszczają skórę, przemyć grubej myjkę, przetrzyj tonikiem, etc., można rozbić jej warstwę ochronną. Bakterie przenikają szybciej zaczynają wszelkie bariery będzie nieobecny. Więc nie bądź zbyt fanatyczne podejście do czystości. W gorącym sezonie, wziąć prysznic 2-3 razy dziennie.

 • Niewłaściwy sposób życia

Złe nawyki mogą mieć również wpływ na wygląd trądziku na organizm. Palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu – wszystko to przyczynia się do powstawania żużla i toksyn w organizmie. Później są pobierane z ciała wraz z czym w ten sposób zatykaniu się gruczołów łojowych.

Pryszcze na ramionach: jak zapobiegać powstawaniu

Aby trądzik pojawia się na ciele, należy dbać o swoje zdrowie i skórę czystą. Konieczne jest stosowanie różnych środków do czyszczenia brudu i tłuszczu. Może to być płyny lub nalewki. Dziś wystarczy na półkach. Dodatkowo, niektóre z nich można przygotować samemu.

Zaleca się również spożywać więcej pokarmów zawierających witaminę A lub kupić specjalne opłaty w aptece. Należy spożywać dużo płynów codziennie do uprawiania sportu, nie jest tak mało tłustych. Byłoby miło, i pozbyć się złych nawyków.

Jeśli pojawiła się pryszcze, nie jest konieczne, aby wycisnąć. Można go nosić infekcji, iz tego powodu nie będzie innych nowotworów. Plus, to utworzyło pit lub blizny. Wystarczy przetrzeć ją alkoholem, tonik lub jakimkolwiek innym środkiem dezynfekującym. Również radzi sobie z zapaleniem soku z aloesu.

Walcząc z trądzikiem: porady lekarza

Obecnie istnieje wiele leków, które stosuje się w leczeniu trądziku, a nie tylko na ramionach, a także w całym organizmie. Przed zastosowaniem każdego leku jest lepiej skonsultować się z lekarzem. Można korzystać z narzędzi, które mają działanie przeciwzapalne (różne rodzaje maści na trądzik) i działanie przeciwbakteryjne.

Czasami lekarz może zalecić leczenie światłem ultrafioletowym. Sprzedam lampy kwarcowe i samoleczenia, jak to było w zwyczaju przed, to nie jest konieczne. Po tym wszystkim, najważniejsze jest, aby nie przesadzić. W przeciwnym razie, będzie można zarobić jeszcze jeden ból głowy – oparzenia na ciele. Dodatkowo istnieje szereg przeciwwskazań, gdy kobiety nie mogą wykorzystywać światło ultrafioletowe.

Gdy trądzik lekarz musi przepisać specjalną dietę, która wyklucza stosowanie jakichkolwiek produktów niebezpiecznych. Plus, jeśli problem jest lokalny, można zarejestrować się antybiotyki. Po pozbyciu się pryszczy powinni zawsze zachowywać środki w celu zapobieżenia, aby zapobiec nawrotom.

Tradycyjne metody leczenia wysypki na plecach

 • Herbata ziołowa

Niestety, płeć piękna zapomnieli sposoby ludowe, które nie tylko pomogą uporać się z trądzikiem, ale oczyścić organizm z toksyn. Dotyczy to różnych mikstury z ziół. Rumianek, pokrzywa, owoc dzikiej róży – pobudzają przemianę materii. Jednak w większości przypadków powoduje niestrawność. Dlatego lepiej jest pić herbaty ziołowe, gdy jesteś pewien, że nie będzie trzeba iść. Nawiasem mówiąc, nie muszą podejmować wszelkie doustnie. Od mikstury można przygotować balsam lub trwale zrobić kąpiel.

Zioła mogą albo podnieść się z miasta, lub bez recepty. Jeżeli nie jesteś specjalistą w tej dziedzinie, i nie można odróżnić od Yarrow paproci, to lepiej, aby dać pierwszeństwo do drugiej opcji. W żadnym wypadku nie należy przyjmować zakłady na rynki. Nigdy nie wiadomo, gdzie zostały one zebrane.

Pozbądź się trądziku pomoc i opalania. Wystarczy je delikatnie i dozowane tak, aby nie oparzenia skóry. Lepiej jest, aby spróbować ciała pokryto jasnobrązowego które będą korzystne nie tylko dla samej skóry, ale również ukryć niektóre z jego wad.

 • Maski wykonane z gliny

Maski z gliny mają trudności z zapaleniem skóry i zmniejszenia zawartości tłuszczu, wygrzewając się na wybór. Dodaje się mieszaninę z drzewa herbacianego pary łyżek pozbyć się bakterii, które mogą się znajdować na powierzchni naskórka. Zrób maska ​​powinna odbywać się zgodnie z instrukcją na opakowaniu drukowanych.

 • Tace

Każdego wieczoru przez dwadzieścia minut, wziąć ciepłą kąpiel z solą morską. Nie należy stosować tylko jeden, który jest sprzedawany w sklepach i aptekach. Ostateczna mniej kolorystyka, aromat i innych szkodliwych elementów. Można dodać trochę nadmanganian potasu w razie potrzeby.

Nawiasem mówiąc, płeć piękna powinna zawsze pamiętać o higienie osobistej. Na przykład, w ręczników się trzy. Pierwszy jest stosowany na twarz, drugi wytrzeć ręce, trzeci – nogi. Oddzielnie powinny być oparte na łaźni, która jest usuwane w ciągu dnia. Jest to konieczne, aby nie podnieść zakażenia.

 • Produkty kosmetyczne

Jak wspomniano powyżej, trądzik na plecach może wystąpić w wyniku działania szamponu lub odżywki. Jeśli masz skórę bardzo tłuste, to najlepiej używać antybakteryjny żel pod prysznic. A potem trzeba przetrzeć balsam do skóry i stosowane na jej balsam.

Teraz, gdy wiesz, jak poradzić sobie z trądzikiem, a także co zrobić, aby ich tam nie ma. A jeśli przestrzegać wszystkich zasad, zaczynają żyć zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania, ten problem nie będzie już działać. Plus, nie zapomnij, co najmniej raz na sześć miesięcy, aby zobaczyć się z lekarzem.

load...