Prostota jest gorsze niż kradzież lub zakwestionować gwarancji na pożyczki

Ludzie są zawsze z jakiegoś powodu wydaje się, że wszelkiego rodzaju kłopoty i zaburzenia mogą wystąpić tylko w filmach lub w krajach sąsiednich. I reklama telewizyjna wzdrygnięć od dzwonka człowiek wygląda nieco przesadzone. To prawda, że ​​nie płacą podatków, a coś się bać? Płacisz podatki, a co za tym idzie, śpij mocno. Wszystkie slogany propagandowe, odpowiednio.

load...

Ale okazuje się, że los „nieuczciwą” obywatela reklamowym (dreszcz strachu i komorników odwiedzenia z tytułu egzekucyjnego) może łatwo stać się codziennym życiu. Pamiętaj, że nie jest wliczone w liczbie okresowo dostarczane do Ciebie rodzina i przyjaciele nie bardzo sprzyja gwarancji na kredyt? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to, to nie do pozazdroszczenia los może wpływać również ciebie.

Chcesz stracić przyjaciela – stają poręczenia

Na pierwszy rzut oka, dość powszechna sytuacja. Mój ulubiony przyjaciel poprosił Cię, aby być jej banku gwaranta. Poniżej znajduje się barwny opis opłacalności kredytu, minimalnym ryzyku, wspominając, jak długo się znamy, a wymowny wyliczenie wszystkich pilnych potrzeb i wymagań nowego biznesu. Uważnie słucha nią, uśmiechnął się i skinął głową w odpowiednich miejscach. Myślisz o tym, co naprawdę wiemy od dawna, więc dlaczego nie przyjąć? Podpisać niezbędne dokumenty w banku, nie przeszkadza bardzo starannego rozważenia wszystkich punktów umowy kredytowej. I zapomnieć o dostarczone Tobie „małych” usług.

A otrzymasz pismo mail w ciągu kilku miesięcy od banku, że pożyczka, wziąć swoją dziewczynę, zgromadził godnej długu. A bank musi złożyć wniosek do sądu z obowiązku zrekompensowania kwoty należnej z odsetek i kar za opóźnienia w płatnościach. Przyjaciel, bliski przyjaciel i bardzo długi czas, gdy telefon nie odpowiada, a następnym dzieckiem swojego geniusza finansowego miesiąc jako liczba zatopiony w zapomnienie.

A teraz stałeś się zakładnikiem bardzo paradoksalnej sytuacji, kiedy trzeba zacząć od każdego wywołania przy drzwiach, a pomysł, że nadchodzi dzień przygotowuje stopniowo zamienia się w kategorii obsesyjne. Kolejny scenariusz jest stopniowo zaczyna przypominać dramat Hollywood. Z niekończącymi się sądy innego płatności długu i uroczystą przysięgą sobie, że nigdy, w żadnych okolicznościach, czy nie staną się gwarantem.

load...

Nie myśl, że wszystko powyższe jest przesadzone, pompowane specjalnie cię przestraszyć. Wręcz przeciwnie. Spróbujmy przeanalizować sytuację dokładnie izolować błędy i znaleźć sposoby, aby uniknąć ich w przyszłości. Lepiej spróbować uwzględnić ewentualne błędy, wyobraźmy sobie taką sytuację, zamiast zmierzyć się jej całkowicie nieprzygotowany w prawdziwym życiu. Zacznijmy od początku.

Jak nie stać się zakładnikiem banku

Jeśli zaczniemy od dokładnego brzmienia gwaranta – osobę, która bierze odpowiedzialność na wierzyciela w celu wypełnienia zobowiązań przez dłużnika. Oznacza to, że ręczyć, że twoja dziewczyna jest w pełni zapłacić zaciągniętego kredytu. I wierzę, że tak dużo, że są gotowi do ręczyć za to. A teraz, przeczytaj uważnie – gwarantuje nie tylko w słowach, ale fundusze własne własności lub własnych. A więc jeśli są świadomi wypłacalności finansowej osoby, dla której zebrane ręczyć? Nie wahaj się, bo ryzykujemy ich własnych funduszy i, co ważniejsze, nerwów, więc uważnie tę samą znajomego z punktu widzenia gwaranta. Zapytać w banku, w którym mogła, wziął kredyt. Zapytaj znajomych wspólnego, jak często to bierze pieniądze i czy ich życie daje. W tej kwestii nie ma drobiazgi. A jeśli masz coś kompromitującego, lepiej zrezygnować być gwarantem. Jeśli prawdziwym przyjacielem, ona cię zrozumieć. A jeśli nie, to, jak mówią, jesteś w lewo z własnymi interesami.

Uważnie przeczytać każdy element umowy pożyczki. Szczególnie te elementy, które odnoszą się do odpowiedzialności gwaranta w przypadku braku zapłaty przez dłużnika niezbędnej sumy. I co najważniejsze – skonsultować się z profesjonalnym prawnikiem. Właściwy prawnik może powiedzieć o wiele subtelności, które mogą pomóc zmniejszyć ryzyko.

Na przykład, ustawa przewiduje wskazanie konkretnej kwoty, w którym jesteś gotowy dać gwarancje.

Albo można określić konkretny przedział czasowy, w którym jesteś przygotowany w przypadku powikłań, jest odpowiedzialny za pożyczki.

To nie jest zbędny zawierać w umowie dodatkowych wymagań. Fakt, że bank jest zobowiązany do negocjacji wszelkie zmiany warunków umowy, nie tylko z klientami, ale także z gwaranta.

Można także ubezpieczyć się i drugą ręką. Oznacza to, że można mieć ten sam prawnik podpisać umowę z odbiorcą pożyczki zawiera punkty, za które kredytobiorca zobowiązuje się nie sprzedawać cenne rzeczy lub podjąć nowe kredyty z banków, bez koordynacji tym z wami jako gwaranta. Ponadto konieczne jest, aby napisać kilka zdań na temat stosowania kar w przypadku niewywiązania się z umowy.

Ale wszystkie te środki ostrożności są dobre tylko jeśli poprosić o trochę czasu na myślenie o własnym ryzyku. A co zrobić, jeśli masz wysypkę zgodę czynienia z koniecznością spłaty zadłużenia zagranicznego?

Nie ma pieniędzy i nie będzie. Jak będzie?

Wielu, zanim ktokolwiek dostaje realne zagrożenie, aby zapłacić za długi cudzego zastanawiasz się – jak do zakwestionowania gwarancji na kredyt? Należy wspomnieć raz – jeśli użytkownik zdecyduje się pozwać bank, wówczas szanse na wygraną jesteś nieszczęśliwy. W 99% przypadków decyzja sądu dokonuje się na rzecz banku. Po tym wszystkim, jesteś osobiście podpisał wszystkie dokumenty, stając poręczenia. Nikt nie ukrywa się z tobą umowę w pkt jasno sprecyzować swoją odpowiedzialność jako gwaranta na rzecz wierzyciela. Ale nie poddawaj się i myślę, że nie ma ucieczki. Wyjście może być znaleziony.

Jedyny warunek, pod którym gwarant może być całkowicie zwolnione z płatności zagranicznych długów, jest brak stałego źródła dochodu wskutek utraty pracy. Oraz brak płynnych aktywów, czyli właściwość, że mogą być sprzedawane do uzyskania za to pieniądze. Mieszkania, samochody, ziemi. Tak, że rozwiązaniem, gdy cała nieruchomość jest urządzony do ulubionych in-law, z tej perspektywy wygląda jeszcze atrakcyjne. Ale zgodnie z prawem, jeżeli egzekucja z funduszy gwaranta spłaty kredytu jest decyzja sądu, jak najszybciej dostać pracę, wówczas bank ma prawo wymagać, aby spłacić istniejącego zadłużenia.

Kolejna okazja, aby nie płacić od kredytu są ci, którzy mają dwie małoletnie dzieci i rodziców z niepełnosprawnością, którzy zgłosili do alimentów. Jeśli płacisz przez osoby będące na utrzymaniu 70% swoich zarobków, bank ma prawo żądać spłaty kredytu z tobą.

Konieczne jest również, aby pamiętać, że jeśli bank nie zwrócił się do żądania wypłaty kredytu do gwaranta w ciągu sześciu miesięcy po otrzymaniu środków z kredytobiorcą, traci swój uzasadniony prawo żądania do poręczyciela do spłaty kredytu. Nawiasem mówiąc, nie jest niczym niezwykłym dla rodzaju wyjaśnienia „stosunków” między bankiem a dłużnikiem został opóźniony o kilka miesięcy. Jeżeli weźmiemy pod uwagę statystyki, kredytobiorca opóźnia wypłatę około trzech miesięcy, zanim bank zacznie działać. Zaledwie kilka miesięcy, bank stara się wszystkie środki prawne, aby zmusić dłużnika do zapłaty długu, odsetek od kredytów i kar. Jeśli dodać do czasu spędzonego przez bank zdecydować, niezależnie od tego problemu, te same 6 miesięcy. I gwaranta może „zapamiętać”, gdy okres przewidziany przez prawo minęło. Ale nie licz na to, i jesteśmy przekonani, że nastąpi to w Twoim przypadku.

Jeśli jednak bank zobowiązuje do płacenia długów innych, można pozwać, a raczej twoja najbliższa rodzina może. Za co? Aby rozpoznać jesteś ubezwłasnowolniony. Jeżeli bank złoży powództwo, wszystkie sesje odbędą się w obecności kuratorium. Można zapytać, co jest zaletą? Jednak nie wszyscy zgadzają się powoływać ubezwłasnowolniona. A fakt, że orzeczenie w tej sprawie nie zostanie rozstrzygnięta na korzyść banku. Jest mało prawdopodobne, że ktoś pozwoliłby własność pozbawić choremu obywatelowi.

Ale nie zapomnij – jeśli użytkownik zdecyduje się pozwać bank, w przypadku utraty sprawy sądowej nie będzie tylko zapłacić cały dług od kredytu, odsetek przybiegła i kary w tym czasie, ale również koszty prawne i wszelkiego rodzaju płatności dla prawników.

Teraz spróbujmy podsumować przypadki, w których kredytodawca może wymagać poręczyciela do spłaty kredytu:

  • W przypadku śmierci kredytobiorcy, jeśli polisa ubezpieczeniowa na życie jest nieobecny;
  • Jeśli kredytobiorca nie chce (nie) płacić za swoje zobowiązania;
  • Jeżeli wartość nieruchomości obciążonej hipoteką kredytobiorca nie pokrywa kwoty kredytu.

Ty, jako gwaranta, mają prawo do kwestionowania decyzji banku w następujących przypadkach:

  • Jeśli bank odwołał się do was z obowiązku spłaty kredytu w ciągu sześciu miesięcy po zaprzestaniu otrzymania płatności na kredyt;
  • Jeśli są uznane za niezdolne;
  • Jeśli wydasz więcej niż 70% swojego dochodu alimentów lub utrzymania osoby będące na utrzymaniu;
  • Jeśli jesteś bezrobotny i nie ma żadnego majątku w aktywach płynnych.

Naucz się mówić „nie”

Po przestudiowaniu wszystkich wyżej i obliczenia własne nie jest nieskończone możliwości, każdy rozsądny człowiek będzie zadać pytanie – w jaki sposób odmówić gwarancji na kredyt?

Jeśli osoba, którą kochasz, konieczne jest, aby to zrobić w najbardziej odpowiedni sposób, tak aby go nie urazić.

Odnoszą się do faktu, że masz zamiar w najbliższej przyszłości, aby ubiegać się o pożyczkę, a jeśli się poręczenia, kwota, że ​​bank ma odwagę, aby podkreślić, zostanie znacznie zmniejszona.

Doradzić znajomego, aby włączyć do innego banku, który jest odpowiedzialny za wydawanie pożyczki bez poręczycieli, takich jak zabezpieczenia majątku kredytobiorcy. I to jest dobra przyjaźń – ryzykować swoją nieruchomość i dbać o własne!

Odnoszą się do tego, co jest już gwarantem lub kredytobiorca. Można też dodać, że jeśli stać gwaranta ponownie, najbardziej w przypadku nieprzewidzianych okoliczności, o przyznaniu pożyczki może spadać.

Jeśli zdecydowaliśmy się powiedzieć „nie”, w każdym razie, nie gryźć się z winy. Gdzie pieniędzy jest zaangażowany, nie ma miejsca na emocje, należy najpierw zadbać o własny dobrobyt i bezpieczeństwo swojej rodziny. Tak więc, zanim zdecyduje, czy stać się gwarantem kredytu cudzym, należy rozważyć wszystkie szczegóły. Nie ryzykuj, co masz.

load...