Propolis w endometriozie: przepisy na leczeniu i łagodzeniu objawów

Do propolisu

W ciągu ostatniego stulecia, ludzie nauczyli się wygrać setki chorób nieuleczalnych wcześniej, ale nie wszystkie. Endometrioza – choroby związane z rozwojem komórek endometrium poza nim, a nawet poza macicą. Jeśli leczenie hormonalne i leki medyczne nie pomagają, należy uzupełnić go o sposobach medycyny tradycyjnej. Powszechna dostępność propolisu w endometriozie ma działanie przeciwzapalne i spowalnia rozwój choroby podstępnej.

load...

Zawartość:

Objawy lękowe endometriozy

Dokładna diagnoza może być tylko lekarz, ale w niektórych aspektach nie jest trudno ustalić obecność choroby. Główne objawy endometriozy są:

 • ciągnięcie ból lub bóle podczas miesiączki; dyskomfort
 • Podczas stosunku płciowego;
 • Nieprawidłowości miesiączkowania;
 • Małe plamienia w połowie cyklu.

Ryzyko choroby jest to, że często prowadzi do niepłodności kobiet i bardzo trudne do wyleczenia. Jeśli zastąpić niektóre objawy należy natychmiast skonsultować się z lekarzem do diagnozy i określania schematów leczenia. Najczęściej, lekarz określa leków hormonalnych, ale terapia hormonalna nie zawsze jest skuteczne. Dość często, nawet ginekolodzy zalecają uzupełnienie leczenia propolisu endometriozy.

load...

Metody leczenia endometriozy propolis

Wszystkie produkty pszczele mają działanie przeciwzapalne. Propolis jest substancją żywiczną zbierane przez pszczoły z kory i liści sosny i jodły. Owady używać propolis do dezynfekcji ula.

Jako leki do stosowania dopochwowego mogą używać świec i tamponów. Muszą położyć każdego wieczoru przed pójściem spać przez czternaście dni. Oprócz świec i tampony popularne opcje to zastosowanie propolisu nalewki i wlew wykonane z naturalnego daru.

Przygotowanie i stosowanie alkoholu nalewki

Do przygotowania nalewki alkoholu powinna wynosić 50 gramów propolisu nalegają na kieliszek wódki. Kompozycja powinna być przygotowywane w temperaturze pokojowej, w ciemnym miejscu w tygodniu. Istnieją dwa sposoby stosowania to znaczy:

 1. Przepłukać usta. Dzięki tej technice wszystkie pierwiastki śladowe zawarte w nalewki, wchłaniany przez błonę śluzową. Dla rozwiązania potrzebne są dwa desery łyżki nalewki alkoholu z propolisu Mix w szklance ciepłej wody. Nie ma potrzeby, aby wypłukać usta intensywnie, jak to ma w zwyczaju robić, gdy ząb lub ból gardła, płukanie gardła powinny być powolne, jakby resorpcji.
 2. Pochwy douching. Dla tej procedury, trzeba wymieszać 2 łyżki ustawienie z 2 szklankami przegotowanej wody schłodzonej. Prysznic jest potrzebne kilka razy dziennie. Wykonać douching powinien w ciągu sześciu miesięcy do 2 tygodni. Między dwutygodniowego kursu jest konieczne, aby zrobić przerwę Przerwa-miesięczny.
 3. Infusion i miód mieszaninę

  Aby przygotować powinny być umieszczone w termosie 100 gramów propolisu i wypełnić go z litrem wrzątku. Jest konieczne czekanie do całkowitego ochłodzenia. Otrzymaną kompozycję należy opróżnić za pomocą sita lub gazy.

  Korzystnie, środki przechowywania w lodówce. Take infuzji powinien być na czczo rano i wieczorem po ostatnim posiłku. Oprócz wykorzystania wewnętrznego leczeniu endometriozy prowadzi się pochwy douching. Ważne jest powtórzenie procedury aż do otrzymanego roztworu jest zakończona.

  Inną możliwością jest, aby przygotować mieszaninę propolisu miodu. Dla skutecznego leku należy podgrzać dwadzieścia gramów propolisu w łaźni wodnej, mieszanie go z 100 g płynnego miodu. Otrzymana mieszanina powinna być wysłana w lodówce do czasu zestalania kompozycji. Otrzymanie środków powinien być w konsystencji miękkiej gliny. Z tej gliny może być kształtowana świece i kładą je w pochwie przez tydzień w nocy.

  Recenzje kobiet i specjalistów prewencji

  Kobiet, w tym w trakcie leczenia receptur ludowych chętnie zostawić opinię na temat leczenia endometriozy z propolisu.

  Swietłana, 40 lat. „To zdiagnozowano 3 lata temu lekarz powiedział kiedyś, że w leczeniu skomplikowanych chorób, aw niektórych przypadkach uniemożliwia pokonanie choroby przypomina swój ból przed miesiączką, oszczędza wlew resorpcji propolisu nie czekając na ból .. I wstępnie rozpocząć kurs. ”

  Irina, 36 lat: „Użyj jako lek wspomagający z propolisem mięśniaków i endometriozy ginekolog poinformowała mnie, że nie zaprzecza metod ludowych i zawsze daje dobre rady nie jest konieczne nadzieję, że produkty pszczele doprowadzi do uzdrowienia, ale ma działanie przeciwbólowe.”.

  Ważne jest, aby zrozumieć, że endometrioza – poważna choroba, która wymaga regularnego monitorowania. Jeśli leczenie jest oferowana ginekolog nie wydaje się słuszne, to ma sens, aby przejść do innego lekarza. W przypadku terapii hormonalnej terminy nie powinny być ignorowane zalecenia ekspertów.

  Propolis zastosowanie w leczeniu różnych chorób

load...