Projekt wnętrz kolory według zasad kwiatowy wzór


Zawartość:

Żyć pięknie, jak wiadomo, nie może być zabronione. Więc staraliśmy wszystkie możliwe sposoby i środki dostępne do dekoracji to życie. I pierwszą rzeczą jaką włożył zręczne ręce i niewyczerpaną wyobraźnię – to jest nasz dom. Och, jak my po prostu nie udekorować swoje mieszkanie! I kupowania drogich akcesoriów i różne trendy w modzie monitor i poprawić swoje umiejętności robótki. Jednak nie jest to absolutnie demokratyczny sposób i dostępne środki – wyposażenie wnętrz z kwiatami.

load...

Co ciekawe jest zaprojektowanie odpowiednich praktycznie w każdym pomieszczeniu, ze skromnym mieszkaniu w Chruszczowa czy multiroom domku, a kończąc na sali bankietowej lub pokój Government House. Możliwości jest wiele, a mało w tym samym czasie. Po pierwsze, możliwe jest zaprojektowanie wewnętrznych roślin, a po drugie, do zastosowania cięte świeże kwiaty lub skład sztuczne lub suszonych kwiatów. Jak to wygląda w praktyce? Przekonajmy się.

Rośliny doniczkowe we wnętrzu

Żywe rośliny domowe nie tylko zdobią wnętrza, ale również podzielić się swoją własną energię. Dekorowanie domu ze świeżych kwiatów ludzi zaczęło się w czasach starożytnych. Po pierwsze – z mistycznych powodów, a dopiero potem – hołd dla mody lub pasji. Tak, że taki starożytny sposób zdobienia domów jest wciąż aktualne. Jednak wystarczy rozcieńczyć kwiaty w doniczkach i wanny wystarczy. Aby rośliny domowe stają wnętrz, trzeba przestrzegać pewnych zasad.

load...

Na przykład, rośliny powinny być w harmonii z otoczeniem oraz w celu pomieszczenia. Jeśli umieścić kwiaty na oknie, najlepiej jest zatrzymać się w małych doniczkach z roślin kwiatowych: fiołki, cyklamen, fuksja, pelargonie. Istotne są tu średnie i dekorativnolistvennye kwiaty. Duże rośliny są bardziej nadaje się do przestronnych pokoi, biur i holach. Dlatego, palmy, Crotona, rośliny gumy i innych gigantów wewnętrzne nie są już w modzie są dziś, kiedy przychodzi do małych mieszkań.

Nawiasem mówiąc, spektakularne okazy są najlepiej przygotowane oddzielnie i na kwiaty z małych liści i niepozorny wybierz odpowiednią firmą. Dla wysokich roślin doniczkowych jest ważne, aby wybrać odpowiednie tło i zapewnić im odpowiednie oświetlenie (jednak ta odnosi się do wszystkich kolorów). Najlepiej na tle zielonych roślin uważane zwykły białe ściany, ale barwne kolory będą wyglądać świetnie na ciemnym tle. Ślizgowe ciemne ściany będzie odpowiednia rozkwitu tło dla próbek, jak również rośliny z jasnym liści.

Małe liście roślin wewnętrznych zostaną utracone w tle tapety z dużym i jasnym wzorem. Ale duże-kolory będą wyglądać spektakularny na tym tle, naturalnie uzupełniając go. Ważne jest również, aby rozważyć kształt i wielkość rośliny rosnące w pomieszczeniach, które pomogą zrównoważyć przestrzeń. Na przykład, kolor może dyfundować z dala od ściany, tapetą pionową wzoru. Kosz roślin, a także próbki wysokie i wąskie wizualnie podnieść sufit i ściany rozsunięcie.

Jeśli zaaranżować wnętrze doniczkowych, zebrane w grupie, łatwiej będzie dbać o nich, a rośliny będą czuć się bardziej komfortowo w tym mikroklimacie. Ważne jest tylko, aby połączyć roślin według ich wymagań do warunków przetrzymywania i umieszczone w jednej grupie lekkich kochający lub ciepłolubnych kwiatów, w cieniu tolerancyjny i odporny na suszę. Roślin w grupach nie powinna stać się bardzo blisko siebie, a pożądane jest, by ich liście nie dotykać. Będzie to chronić kwiaty od chorób i szkodników. W jednej piosence, można użyć ampelnye drzew i roślin, sukulenty i okazy kwitnące, jednak pod warunkiem, że będzie w stanie zapewnić im odpowiedniej opieki i warunków przetrzymywania.

Sami dekoracyjne kwiaty i podkreślać odpowiednie akcesoria. W pierwszej kolejności, doniczek, które same w sobie mogą być ozdobą wnętrza. Kwiat stoi i półki pomoże również umieścić rośliny w harmonijnym wnętrzu. I wszystkie wściekłość w tej dziedzinie jest uważany za szczególną atrakcją.

Oprócz dekoracyjnego koloru we wnętrzu i może wykonywać pewne funkcje. Stosowania roślin wewnątrz odpowiednie dla przestrzeni zagospodarowania przestrzennego, z zastosowaniem, na przykład, stojak z kwiatami jako ścianka działowa. A w kuchni nie jest zbędny mieszkać filtry roślinne są w stanie oczyścić powietrze. Nie zapomnij o elementarnych zasad higieny lub bezpieczeństwa. Do spania, niektóre są przeciwwskazane rośliny doniczkowe takie jak dieffenbachia lub Monstera. A w domu, w którym żywe zwierzęta lub małe dzieci nie jest konieczne, aby sadzić trujące i potencjalnie niebezpieczne (kłujący, na przykład) z zakładu.

Kwiaty i bukiety

Jeśli rośliny są mniej lub bardziej wyraźne, a następnie wyciąć lub suszone kwiaty wymagają specjalnej kampanii. Ogólnie rzecz biorąc, każdy bukiet świeżych kwiatów może przekształcić wnętrze. Jednak tutaj też istnieją przepisy z kwiatowym wzorem. Wydawałoby się, że to, co może być prostsze: umieścić bukiet w wazonie, podniósł go na stole lub komodzie – a teraz gotowy jasnych elementów wystroju. Tak, to jest proste, ale jest możliwe, aby pokazać wyobraźnię i zastosować niekonwencjonalne podejście. Ten sam bukiet można umieścić na półce, na podłodze, powiesić na ścianie w doniczkach. Dodaj kwiatowy bukiet jest możliwe nie tylko w salonie czy sypialni. Kwiaty ożywiają wnętrze kuchni i łazience i przekształcić halę.

Jeśli bukiet staje się centralną kompozycję z wystroju wnętrza, powinna być duża (luzem), symetryczne i nie jest zbyt kolorowo. Idealny kolor dla tego bukietu będzie lilie, mieczyki i róże. Taki bukiet wygląda świetnie w klasycznych wnętrzach.

Specjalny urok nadają wnętrzu bukiety, urządzone w klasycznym stylu i składa się z pełnowymiarową lub nawet nieco podvyadshie róż i wszystkie kwiaty w pastelowych odcieniach. Kraj lub grunge styl styl podkreśli duszpasterską bukiet kwiatów ogrodzie lub dziko w Wazon białej porcelany, lub w ozdobnym wiaderku, Topiary sztucznych kwiatów i małych bukietów skromnych niewymiarowe fiołki tagetisa i petunii.

Szkło i metal w połączeniu z egzotycznymi kwiatami idealnie pasuje do wnętrza, urządzone w minimalistycznym lub w każdym nowoczesnym stylu. Nadaje się również do takiego wnętrza japońskiej ikebany lub dużych kwiatach pojedynczych (gerbera, mieczyk, kala). Doskonały wygląd żadnych kwiatów na tle lustra, umieszczonego w środku pomieszczenia bezpośrednio pod żyrandolem, albo pogodzić się z unoszeniem okna zasłony. Specjalny układ elegancki kwiat daje dodatkowe szczegóły dekoracyjne figurki, serwetki i obrusy.

W stosunku do sztucznych kwiatów, te same zasady, które stosuje się do bukietów i uzgodnień ze świeżych kwiatów. Ale nie zapomnij o jednej ważnej rezerwacji. Sztuczne kwiaty we wnętrzu musi być generalnie nie do odróżnienia od żywych lub nienaturalnie podkreślił. Nie ma trzecią. Więc nie przegap okazji, aby ozdobić swoje życie i swoje kolory domu. To nie ma znaczenia, w doniczce, rosną lub są w wazonie, żyją lub sztuczny. Ważne jest, że kwiaty naprawdę urządzone wnętrze, a nie pojawił się przypadkowo wpadł do domu. Niech twoje poczucie stylu nie zmienia. Powodzenia!

load...